Gebelik öncesi biontech aşısı olup sağlıklı doğum yapan var mı?

kubrablabla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
57
19
30
Herkese merhaba, 10 gün önce 32 haftalık bebeğimin aniden kalbinin durduğunu öğrendim. Üç gün öncesi kontrole gitmiştik, o güne kadar detaylı ultrason da dahil olmak üzere hiçbir olumsuz durum olmamıştı. Bebeğimin kalbinin durmasına hiçbir sebep bulamadı doktorum. Ben de sürekli bir sebep arıyorum, çevremdekiler daha önce biontech aşısı olup düşük yapanlarda artış olduğunu söylediler. Ben de bekar olduğum 2021 yılında sadece 1 doz biontech aşısı olmuştum. Daha önce aşı olup sağlıklı doğum yapan var mı? Sebep bu ise devam eden doğumlarım da mı bu şekilde olacak diye büyük bir korkuya kapılıyorum.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba, 10 gün önce 32 haftalık bebeğimin aniden kalbinin durduğunu öğrendim. Üç gün öncesi kontrole gitmiştik, o güne kadar detaylı ultrason da dahil olmak üzere hiçbir olumsuz durum olmamıştı. Bebeğimin kalbinin durmasına hiçbir sebep bulamadı doktorum. Ben de sürekli bir sebep arıyorum, çevremdekiler daha önce biontech aşısı olup düşük yapanlarda artış olduğunu söylediler. Ben de bekar olduğum 2021 yılında sadece 1 doz biontech aşısı olmuştum. Daha önce aşı olup sağlıklı doğum yapan var mı? Sebep bu ise devam eden doğumlarım da mı bu şekilde olacak diye büyük bir korkuya kapılıyorum.
Kan pihtilasmasina bakildi mi?

O zaman aşıdan değildir diyemez miyiz? Aşının en çok söylenen yan etkisinin pıhtılaşma olduğu söyleniyordu çünkü.
Emin misiniz? Hamilelik sonunda ani bebek olumlerinin en buyuk sebebi annedeki pihtilasma oluyor. Bunu asidan bagimsiz soruyorum
Evet doktoruma özellikle bu durumu da belirterek yineledim, ‘şu anda bir problem yok fakat yine de bir sonraki gebelikte ihtiyaç duyarsak kan sulandırıcı ile devam ederiz’ dedi.

Arkadaşım hamileliğinden önce iki doz biontech aşısı oldu, hamileliğinde de 1 doz biontech aşısı oldu. Bebeği sağlıklı dünyaya geldi. En yakın zamanda hayırlı ve sağlıklı bir gebelik diliyorum 💖

Pand3mide 3 doz biontech yaptirmistim. Bir sıkıntı olmadı. Başın sagolsun. Umarım sağlıkla kucağına bir bebek alirsin

Benim görümcem yaptı 8 ay oldu herkes sağlıklı

Öncelikle başınız sağ olsun. Allah en yakın zamanda sağlıklı bir evlat nasip etsin size.

İlk biontech dozumu hamile kalmadan 1 ay önce, 2. dozumu gebeliğin 4. Ayını doldurduğumda, 3. Dozumu da 8. ayı doldurduğumda oldum. Çok şükür oğlum sağ Salim doğdu ve 1.5 yaşında Ama oğlum 9 aylıkken bir kez daha gebe kaldım. o bebeğime trizomi 18 teşhisi konmuştu. Eşimle hiçbir kan bağımız olmamasına rağmen bu hastalık bizi buldu. Genelde kan bağı olan eşlerde görülüyormuş, özellikle belirtmemin sebebi bu. Maalesef biz gebeliği sonlandırdık çünkü yaşamla bağdaşmayan bir hastalıktı. ben kızımda yaşadığım bu problem için aşılar hakkında bi “acaba?” Dedim.

Buna yanit vermemissiniz ama, doktor kafasina gore mi bir sorun yok dedi
Yanıtlamaya ancak fırsat bulabildim kusuruma bakmayın, trombofili paneli testi henüz olmadı, başından beri değerlerimi hep kendisi takip ettiği için mi bu kadar emin söyledi bilmiyorum, kan pıhtılaşması sorunun yok dedi.

Arkadaşım hamileliğinden önce iki doz biontech aşısı oldu, hamileliğinde de 1 doz biontech aşısı oldu. Bebeği sağlıklı dünyaya geldi. En yakın zamanda hayırlı ve sağlıklı bir gebelik diliyorum 💖
Amin güzel dualarınıza, bu çok sevindiğim bi haber oldu bunun için ayrıca teşekkür ediyorum 🙏🏻

Yanıtlamaya ancak fırsat bulabildim kusuruma bakmayın, trombofili paneli testi henüz olmadı, başından beri değerlerimi hep kendisi takip ettiği için mi bu kadar emin söyledi bilmiyorum, kan pıhtılaşması sorunun yok dedi.
Alakasi yok, trombofili paneli yapmaliydi

X