Gebeliğe Hazırlık Gebelik öncesi d vitamini

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Solgar ı birkaç yerde daha gördüm iyi bir marka sanırım?
Takviye konusunda iyi bir marka sanırım başka ürünleri de vardı 🤷🏼‍♀️
Hepsi doktor tavsiyesi mi yoksa kendiniz mi bulup aldınız?
Evet gynositol z-fol ve wellcare d-vit intense doktorumun tavsiyesiydi. Sadece selenyumu ben kendim aldım haşimatoya iyi geliyor diye.

Takviye konusunda iyi bir marka sanırım başka ürünleri de vardı 🤷🏼‍♀️

Evet gynositol z-fol ve wellcare d-vit intense doktorumun tavsiyesiydi. Sadece selenyumu ben kendim aldım haşimatoya iyi geliyor diye.
Haşimato olan bir arkadaşım var doktoru ona zor bir diyet yaptırıyor gerilesin değerleri diye.

Haşimato olan bir arkadaşım var doktoru ona zor bir diyet yaptırıyor gerilesin değerleri diye.
Benim henüz tiroit değerlerimde sıkıntı yok öyle tiroitimde büyük nodüller de yok o yüzden doktor hiçbir şeye gerek görmedi... Tesadüfen öğrendim zaten. Anti tg antikorum yüksek çıkmıştı. İyotlu tuz kullan dedi. Gebelik olursa da sık sık tiroit değerlerimi kontrol edicez. Selenyum önlem amaçlı ilerlemesin diye.

Benim henüz tiroit değerlerimde sıkıntı yok öyle tiroitimde büyük nodüller de yok o yüzden doktor hiçbir şeye gerek görmedi... Tesadüfen öğrendim zaten. Anti tg antikorum yüksek çıkmıştı. İyotlu tuz kullan dedi. Gebelik olursa da sık sık tiroit değerlerimi kontrol edicez. Selenyum önlem
Benim henüz tiroit değerlerimde sıkıntı yok öyle tiroitimde büyük nodüller de yok o yüzden doktor hiçbir şeye gerek görmedi... Tesadüfen öğrendim zaten. Anti tg antikorum yüksek çıkmıştı. İyotlu tuz kullan dedi. Gebelik olursa da sık sık tiroit değerlerimi kontrol edicez. Selenyum önlem amaçlı ilerlemesin diye.
Evet dikkat etmek lazım , geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar, gebelik düşünen ve gebe kalan arkadaşlar hangi marka vitaminleri kullanıyorsunuz? Özellikle d vitamini ve folik asit veya varsa ekstra başka bir takviye gıda?
Canım bazı vitaminler paraben içeriyor. O yüzden temiz içerikli ve sağlık bakanlığı onaylı vitaminler daha iyi olur. Kardeşim doktor önerisi bu sekilde

Hayır ben de gideceğim ama erken gidilmemeli denildi bilgi amaçlı sordum
Anladım yani şöyle ilk gebeligimde bir hafta civarı gecikmeyle gittim 6 haftaliktim..sorun yoktu...ikinci gebelikte yine 6 haftaliktim düşük yaptım kısa sürede..üçüncüsü de 5+6 haftadaydim ondada başta herşey yolundaydı ta ki 10. Haftada rutin kontrolüme kadar ..kalp atışları duyulmadı...yani şöyle söyleyeyim öncelikle beta değerinizi kontrol edin düzenli artış varsa belli bir seviyeye kadar ultrason muayenesi yapmiyolar zaten..bana kalirsa 5 .haftadan başlayabilirsiniz doktor kontrollerine

Anladım yani şöyle ilk gebeligimde bir hafta civarı gecikmeyle gittim 6 haftaliktim..sorun yoktu...ikinci gebelikte yine 6 haftaliktim düşük yaptım kısa sürede..üçüncüsü de 5+6 haftadaydim ondada başta herşey yolundaydı ta ki 10. Haftada rutin kontrolüme kadar ..kalp atışları duyulmadı...yani şöyle söyleyeyim öncelikle beta değerinizi kontrol edin düzenli artış varsa belli bir seviyeye kadar ultrason muayenesi yapmiyolar zaten..bana kalirsa 5 .haftadan başlayabilirsiniz doktor kontrollerine
Teşekkür ediyorum canım benim🤩 ilk olacağı için bir şey bilmiyorum ve heyecanlıyım da bakalım hayırlısı olsun inş

Merhaba arkadaşlar, gebelik düşünen ve gebe kalan arkadaşlar hangi marka vitaminleri kullanıyorsunuz? Özellikle d vitamini ve folik asit veya varsa ekstra başka bir takviye gıda?
Sağlikli beslen canım.. Takviye vitaminler vucudun gereksinimlerini tam karşilamaz sadece destekler..İllaki takviye kullanacaksan, en bilinenleri yazayim;
Gonamax
Maxijuno
Omepaq10
Proxywomen
İnofolic
D vitamininide ölçturmeden kullanma.

Sağlikli beslen canım.. Takviye vitaminler vucudun gereksinimlerini tam karşilamaz sadece destekler..İllaki takviye kullanacaksan, en bilinenleri yazayim;
Gonamax
Maxijuno
Omepaq10
Proxywomen
İnofolic
D vitamininide ölçturmeden kullanma.
Teşekkür ederim, elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum ama daha çok dikkat etmek lazım. Bir de yeşil çay için fikirleriniz neler?

Merhaba, gebelik planladığım için ocean d3 ve folidoce kullanıyorum su an. Ama ufuvit mom diye bir vitamin gordum yeni ondan siparis ettim. İçerisinde demir, folik, d3, b12 ve iyot var. Helal sertifikalı bir urun. Henuz elime ulasmadi kullanamadim siz de bir bakın isterseniz internetten..

X