GEBELİK TESTİ İÇİN BEKLEMELİ MİYİM?

Arkadaşlar merhabalar;

Bende uzun süre bebiş bekleyip henüz hamile kalamamış olanlardanım. 26 yaşındayım.
Açıkçası hep kendimde istiyorum diye düşünmüştüm ancak anladım ki aslında ben o kadar istemiyormuşum.
Evleneli 2 seneyi biraz geçti ve hiç korunmadık ve hiç hamile kalmadım. Adetlerim çok düzensizdi. 30.gün geldiği de oluyordu, 51.gün geldiği de oluyordu ve öyle yumurtlama takibi falan yapmıyordum.
Bir kaç dr.a gittik ama düzensizliğime rağmen bir sorunum görünmüyordu. Pek çok test yapıldı hormon testleri vs. Bende de Eşimde de problem yoktu.
Ama yine de hani hamile kalana kadar insan uğraşır ya dr.lara gider, kürler dener falan. Ben biraz Rabbim şimdi vermiyorsa vardır bir hayır diyordum. Ha yine de her ay regl dönemi yaklaşınca tabii ki acaba bu ay var mıdır diyordum ne olursa olsun tevekkül etse de yine de bekliyor insan. Ama eskisi kadar kafama takmıyordum.
Neyse geçen ay aşırı derecede sabahları kalktıktan bir yarım saat-40 dk sonra falan midem bulanıyordu. Ama nasıl bulanma aynı kusacakmış gibi, çok berbattı.
Ve son 6 aydir falan adetlerim düzene girmişti. 29-30-31 bu günler aralığında geliyordu. Bende bir de böyle mide bulantılarını ilk defa yaşayınca kesin hamileyim gibi düşündüm ama bu sefer 27.gün regl oldum. Hayatımda ilk defa 27.gün oldu, ama düşük mü yaptım acaba diye de düşünmedim değil. Çünkü inanılmaz parça parça geliyordu kanamam. Hemen de sökülmedim ama ciddi ağrım vardı.
Neyse adetim bitti. Benim mide yine aynı şekilde bulanmaya devam ediyor, sabah işe gidicem hazırım ama kusacakmışım gibi hissettiğim için lavabonun başından çekilemiyorum, sonra bir mandalina bir galeta bir şey yiyorum yolda işe giderken geçiyor ama hamilelik belirtisi için de çok erken. Hani belirti de diyemiyorum. Bir süre yine böyle devam etti. Aşırı derece de bir halsizlik yorgunluk başladı. İşten eve gidiyorum direk uyuyorum hiç halim yok falan. Ama yine de hamilelik belirtisi için çok erken belki olsa olsa (olmuşsa eğer) döllenme dönemine gelmiş olabilir mi diyorum.
Sonra da o bulantılar ve halsizlikler geçti, şimdi bugün 31.gün, programa göre 1 gün regl gecikti.
Bel agrim var, göğüs hassasiyetim var. Ve bu hafta sonu cumartesi günü ağzımda ciddi bir metalik tat vardı, her zaman olmuyor ama.
Bir yandan hamileymişim gibi hissediyorum bir yandan regl olucam diye korkuyorum.
İdrar testi yapayım diyorum, negatif sonucu almaktan korktuğum için de cesaret edemiyorum. Bir yandan bebiş varsa dr.a gidip kontrol yapılması gerekmez mi, vitamin takviye bir şeyler alınması gerekmez mi diye onun tedirginliğini yaşıyorum.
Ama hiç cesaretim yok test yapmaya. Sizce 1 hafta falan geçsin öyle mi yapayım? Benzer şekilde belirtiler yaşayanlar var mı? Teşekkür ederim şimdiden..🍀🌸
Halk arasında üstüne görme diye bir kavram var belki öyle olmuş olabilir kanama 6 ila 14 gün arası sürüyo ama kahverengi veya pembe lekelenmeler şeklinde 27. Gün olduysanız eğer yumurtlama döneminde hamile kaldıysanız bu tarihlere denk geliyor.Kadınlar genellikle adet olarak yorumluyor bu üstüne görmeyi.Aslında kanama embriyonun rahime tutunma kanaması.Bence siz erken gebelik testi alın 6 gün öncesine kadar sonuç verebiliyor.İnşallah vardır 🙂

Merhaba arkadaşlar

arkadaşlar bende bu durum hakkında birşey sorcaktım son regli tarihim 8 kasım şuanda reglime 3 gün var bi kaç gündür kasık batması ve akıntı şikayetim var. Ve ayrıca bugün daha sık olan kasık batması bel ağrısı ve bazen hafif hafif vuran mide bulantısı bulunuyor. Göğüslerim iki üç gündür çok hassaslar özellikle merdiven inip çıkarken oluyor. Bugün başlayan kabızlık ve şişlik mevcut sizce test yapsam çıkarmı son bir testim kaldı elimde ama çok korkuyorum negatifi görücem diye içimden bir sesde pozitif diyo kafayı yemek üzereyim yardımcı olur musunuz lütfen 🙏🙏
Adet oldunuz mu acaba benimde 5 gün var mide bulantısı dışında ayni belirtiler var bendede

X