Gebelik

umsam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2023
1
1
26
Size bir konuda danışmak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz ?
En son adet tarihim 16. Kasım
Bu ay 13 Aralık'ta adet olmam gerekiyordu. Ama adetim gecikti.
Erken test yaptım evde 14 dünde silinik çıktı ikinci çizgi
15 şinde başka marka test ile yaptım oda daha belirgin ama silinik gibi çizgi çıktı. Daha sonra akşamına kan testi vermeye gittim pozitif çıktı. 2 gün sonra doktora gittim doktor keseyi gördü ama içinde birşey göremedim detaylı test istedi ertesi günü sonuç için gittik beta 94.46 progesteron ise 10.66 çıktı bebeğin sağlığında bı sorun yok ama adetinin 6 gün geçmesine rağmen değerin çok düşük dedi bana vitamin hapı verdi bunu günde 1 defa kullan dedi. 2 hafta sonra gel kalp seslerine bakalım bı sorun olursa o süreç içinde hemen gel dedi. Benim ilk gebeliğim ve çok tedirginim doktor çok küçük dedi yeni sanırım dedi o yüzden görünmüyor olabilir dedi ama kaç günlük vb hiç bir şey demedi acaba boş gebelik olabilir mi bana yardımcı olur musunuz başınızdan böyle birşey geçti mi arkadaşlar

15 şinde başka marka test ile yaptım oda daha belirgin ama silinik gibi çizgi çıktı. Daha sonra akşamına kan testi vermeye gittim pozitif çıktı. 2 gün sonra doktora gittim doktor keseyi gördü ama içinde birşey göremedim detaylı test istedi ertesi günü sonuç için gittik beta 94.46 progesteron ise 10.66 çıktı bebeğin sağlığında bı sorun yok ama adetinin 6 gün geçmesine rağmen değerin çok düşük dedi bana vitamin hapı verdi bunu günde 1 defa kullan dedi. 2 hafta sonra gel kalp seslerine bakalım bı sorun olursa o süreç içinde hemen gel dedi. Benim ilk gebeliğim ve çok tedirginim doktor çok küçük dedi yeni sanırım dedi o yüzden görünmüyor olabilir dedi ama kaç günlük vb hiç bir şey demedi acaba boş gebelik olabilir mi bana yardımcı olur musunuz başınızdan böyle birşey geçti mi arkadaşlar
Canim geç dollenmedir. Korkulacak bir şey görünmüyor. 2 günde bir kan verip beta HCG yi takip et. O değerlerde bebek gorunmesi çok zor zaten

İki günde bir kan testi verip degerin iki katı artmasını bekleyin geç döllenme olabilir günümüzde kimyasal gebelik ve boş gebelik gibi faktörlerde olabiliyor bunları anlamanın en iyi yolut est verip değerin artması doktorunuz 2 hafta sonra çağırmakla iyi yapmış fakat arada sancı kanama lekelenme gibi bir durum olursa hemen gidin

Şu an bebeğin kaç haftalık olduğu sizin HCG değerinizle alakalı değil son adet tarihimizle alakalı.4.5 hafta falan

Beta 94 ken keseyi mi gördü 🙄

Benim son adetim 15 kasım ben daha keseyi görmedim pazartesi cagırdi doktorum sizin doktorunuz fazla aceleci bence.Benim beta 2000 küsür cıkti ona ragmen pazartesi gel gözükmez kese dedi ki göremedi de baktıgında.Hatta dedi bana beta 100 olabilir 300 olabilir belki de daha coktur ama daha keseye kalp atisina var dedi insani endise ettiren doktorlari hic sevmiyorum neden süpheye düsürmüs bos yere

Son düzenleme:
X