Gebelikte ayak şişmesi

pozitif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
303
39
6 haftalık hamileyim.Dr um tuzlu yemem de sakınca yok dedi ama ellerim ve ayaklarım aşırı şişiyor.Bunun nedenini tecrübe edinen varsa yardımcı olursa sevinirim.

ben de 32 haftalık hamileyim
ilk kez bugün şişti ayakta çok kaldığım için diye düşündük böyle olanlar var mı kıslar?

26+2 deyim,benimde oturunca şişiyo, birde sabah kalktığımda şişmiş oluyo..tuzlu da yemiyorum,ama bilemiyorum,çarşamba doktora soracağım bu durumu..

selam kıslar bu şişlikler 30 lu haftalarda normalmiş oda agırlık mekanizmasının bozulmasından dolayı ama 6 haftalık ken şişmesini bence doktora sor canım

bnde 36.haftadayım benımde şişmedi şişmedi son bı aydr ayaklarım şiştı ellerıme yuzuk olmuyo..

bende suan 39 haftalık hamıleyım benımde 36 haftadan sonra sısmelerım oldu doktora dedım tuzla ılgılı bırsey yapmadı normal bır durum heralde ayakta durmaktan vs şişiyo heralde

kızlar benimde ayaklarımda şişme vardı. ya ayakta çok durmaktan yada bilgisayar masasında çok oturmaktan oluyor. ben işim gereği akşam 5e kadar bilgisayar karşısında olduğum için bu yüzden şişti.doktora söylediğimde 6. aydan sonra gayet normaldir dedi.

benimde 8 ayımda şişmeye başladı ayak bileklerim özellikle ama hava sıcak oldugunda daha çok şişiyor benimde bilgisayar başı işim malesef. ayaklarımın altına tabure koyuyorum artık uzatıyorum ohhh rahat valla tavsiye ederim benim durumumdakilere.

ben36 haftalığım yeni şişti ayaklarım ellerimde de hafif şişler var..
eskiden tuza çok düşkündüm zararlarını öğrenince çok azalttım. şidi tuzla aram yok Allahtan bukadarıyla kaldım..
eltim çok tuzlu yer. hamileliğinde dokunduğu yer çukur kalıyormuş ödemden... tuzun ödem yapmaması mümkün değil. normalde bile kanda daha fazla su tutulmasını sağlıyor.

ah kızlar benimde ayak bileklerim çok fena. 5 dk ayakta durayım zonkluyorlar ve koltuğa kendimi zor atıyorum. ilk hamileliğimde hiçbir sorunum yoktu şimdiki çok fena geçiyor

yalnız değilmişim. benim 14. haftadan itibaren şişiyor. ama ben normalken bile yazları çok şişerdi.drumda hamilelik tembelliktir diyor.fırsatını buldukça ayaklarını uzat dedi.ama yükseğe kaldırma dedi.tuzu azalttım ama drumum söylemesiyle değil. çevremdeki herkes tuzdan uzak dur alarmı verince azalttım.

bebişim 18 haftalık ama benimde ayaklarım şişiyor.daha doğrusu ayaklarımdaki ameliyat izlerim şişiyor.işim gereği oturmak zorundayım.ondan olduğunu düşünüyorum.

20. haftamdayım bende aynı sorunla bogusuyorum :sinifsinif:
ayak bıleklerım ozellıkle sekıl degıstırıyor fıl ayagı gıbı şiştiği oluyor boshayallersmile
ve vajınamda kasılma olarak yan etkısını yasıorm dr. a gıttıgımızde zaten bende varolan damar yetmezlıgınden bahsetmıstım hamılelıkle bırlıkte tetıklemıs varısler artmıs ayrıca vajınada da damarlar olusmaya baslamıs ıstırahat verdı 3 gun duzeldım iş bası yaptım ıkıgun ıcınde yıne sısmeler basladı ben anladımkı işim geregi sabit oturdugum ıcın kan dolasımı duzenlı olmadıgından şişiyorum ayagımı sandalyeye uzatsamda pek faydası olmuyor yatıp ayagımın altına yastık koymamı onermıstı dr. um gercekten sadece ozamn ıyı gelıor ayaktaysamda şişme olmuyor bukadar oturunca halim harap agrımda var en kötüsüde vajınama kasılma yapması
allah hepımızın yardımcısı olsun cogumuz daha yolun yarısında sayılırız nasıl gecer bu gunler

ben de bu dertten muzdaribim.. 2 haftadir ayaklarim cok sisiyor, ve ben de farkettim uzun sure oturunca oluyor..bununla bas etmenin yollari nelerdir arkadaslar..ben uzanip ayagimin altina yastik koyuyorum biraz iyi geliyor baska ne yapabiliriz?

galiba başka bişi yok... sıcaktan da oluo galiba.. sıcaklar başladı ayaklarım patates gibi şişmeye başladı.. 3 gün öncesine kadaar bişisi yoktu

benimde şişti ayaklarım 26 haftalık hamileyim şimdiden şişmeye başladı 38 numara giyiyordum şimdi 40 numara aldım daha rahat ediyorum kaydirigubbakcemile2

Kızlar bende de durum aynı.
İstanbul'da son 3 gündür havalar aşırı sıcak ve ilk kez 3 gün önce şişen ayak bileklerim ne yazık ki ne yapsam da inmedi.
Daha 24. haftamdayım. Böyle giderse bu yaz çok zor geçecek.
İş yerimde tabure koyuyorum, eve gidince ayaklarımı uzatıyorum ama nafile. Bu şişliğin sadece ayaklarımda olmadığını düşünüyorum. Zira kilom 1 haftada 3 kg arttı.
Eklampsi belirtisi olabilir mi acaba diye idrar tahlili yaptırdım.

Çok mu pimpirikliyim ben acaba ?

eyvahedigeldismile

doktorum programındaki sunucu olan kadın doğum doktoru söylemişti. hemen hemen bütün hamilelerde ödem olur fakat ödem olduğu için biz tuzu kesmelerini önermeyiz dedi. vücudun tuza ihtiyacı varmış. çok tuzlu yemeyin yeterli, tuzu azaltıp, kesmeyin..

kızlar 20 haftadan sonra gebeliklerde olabiliyor böyle durumlar. ben 13 haftalığım ama benim de oldu geçenlerde bende korktum preeklempsi olmayayım diye.şimdi tansiyon takibim yapılıyor hergü sabah akşam ölçüp kaydediyorum. sizde tansiyonunuzu kontrol edin. tuzlu yemenin bir etkisi olmadığını benimde dr.um sölemişti. netten araştırın isterseniz daha öncede belirtmiştim başka bir forumda karpuz çok iyimiş. uzmanlar öneriyorlarmış hamilelere. hergün 300gr karpuz. bird akşamalrı ayaklarınızı tuzlu ılık suya koyun sonra durulayıp haifif yükseltip 20-25 dk. yatın umarım faydasını görürsünüz.

Son düzenleme:
bende 33 üncü haftamdayım 3 gündür ayak bileklerim şişti. üzüm çekirdeği çok iyi geliyormuş diye duydum ama internette hamilelikte kullanımıyla ilgili kesin bişey bulamadım. kullanan var mı. bi zararı olur mu acaba.

X