gebelikte covıd aşısı olan

Konuyla ilgili çok yeni bilgiler var. Mutlaka literatür taramanızı ve iyi araştırmanızı, farklı uzmanlardan görüş almanızı tavsiye ederim. Özellikle sağlık çalışanı olmanız sebebiyle virüse maruziyetiniz bizlerden çok daha fazla olacaktır. Aşılara güvenilmediğini söylerken bence atladığınız nokta, covidin güvenilirliği. Özellikle Türkiye’de yeni görülmeye başlayan Afrika mutantı ve Allah korusun özellikle de Brezilya mutantının anne karnındaki bebeğe olabilecek etkilerini de iyi araştırmanızı öneririm. Sürekli mutantlar geliştiği için, iki ay önceki bilgiler bir anda geçersiz duruma düşebiliyor.

Umarım istediğiniz anda hemen gebe kalır ve sağlıklı bir hamilelik geçirirsiniz ☺️
İnşallah canım seninde gebeliğin sıkıntısız geçer inşallah 🙏🏻

Bana da Doç Dr.um yapmamı önerdi. Hatta şuan çocuklarla temastaysan hemen ol dedi. Okullar uzaktana geçitiği için beklemedeyim. Genel görüş 3. Ay tamamlanınca yapılması. Ben 3. Ayim tamamlanınca aşı olucam. Çünkü insanlarla içiçe bir iş hayatınız varsa aşı en büyük koruma. Aksi takdirde virüse yakalanmak ve sonuçları daha büyük sorun olacak. (Allah korusun tüm hamileleri)
Medyada gördüğüm 29. Haftada bir doktor aşı olmuş ve bebeği antikorlu doğmuş.
Bu arada benim alerjen bir bünyem olduğu için sinovac tercih edeceğim.
Aşı oldunuz mi acaba

merhaba. aşinizi kacinci ayinizda oldunuz? ve hangi
Merhaba 15. Haftada oldum ama 12. Haftadan itibaren aşı olmak için çabaladım. O zaman aşı tedariki yoktu.Sinovac oldum. Benim alerjim olduğu için onu tercih ettim. Bir de grip aşısı gibi bir aşı olduğu için...

merhaba kızlar ;

25 haftalık hamıleyım ve bugün e nabızdan baktıgımda bana covıd aşısı çıktı. yaptıranlar varmı ? ben pek yaptırma taraftarı değilim ama fikir fikirdir.
aşı olupta yan etkısı oldumu belirtileri varmı ?
Ben yaptirdim 32 hattlilken bir sıkıntı.olmadi bebek antikorlu doğuyor örnekleri mevcut.. bebek dogduktan sonra.covid olursa riski cok büyük.yeni mutasyon cok agir seyrediyor

Hiçbi yerden alamadım ilçe sağlığı aradım elimizde yok ne zaman gelir bilemiyoruz dediler. 1. Doz olacaklar için sinovac randevusu yok resmen
Bir ara nisan ayında Çin aşı vermiyordu o ara ben de çok araştırdım. İl sağlık müdürlüğü bulaş hastalıklarından sorumlu doktora ulaştım onlar ilgilendiler. O zaman belirsizlik vardı randevu alamıyorduk . Ama şuan öyle bir durum yok. Aşı var ve bir çok gruba yeni aşı tanımlaması yapıldı. İldeki yetkili kişilere ulaşın derim.

X