Gebelikte CRP yüksekliği

Bilgiliyz12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
56
20
30
Merhaba arkadaşlar 18 haftalık gebeyim. Tüp bebekle gebe kaldım. Crp 20.5 çıktı. Aynı sorunu yaşayan var mıdır ? Lütfen aydınlatın beni internette çok kötü şeyler yazıyor okumak istemiyorum etkileniyorum. İdrarda sorun çıkmadı.

Tup bebek gebesiydim crp 33lere cikmisti antibiyotik kullandim. Korkmayin zaten genelde gebelikte hafif yukselir crp

Bütün hamileliğim boyunca hastaydım desem yeridir, vücudum sanırım bebeğe tepki olarak böyle davrandı. Hatta 36 haftalık gebeyken de korkunç bir bronşit olmuştum durduk yere, hamilelikte reçete edilen güvenli ilaçlar ve antibiyotikler var doktorunuza güvenin

Tup bebek gebesiydim crp 33lere cikmisti antibiyotik kullandim. Korkmayin zaten genelde gebelikte hafif yukselir crp
Aynı durumları yaşıyorum şu an bana da yazdı aile hekimi antibiyotik ama kendi tüp bebek doktorum henüz bir şey demedi. Şu an bebeğinizin durumu iyi mi ? Sağlıcakla alalım

Çok geçmiş olsun şu an nasıl durumunuz sağlıcakla doğum yaptınız demi ?

Benimde 17 küsür bişey çıktı doktora sordum önemli değil dedi rahat olun bence

Aynı durumları yaşıyorum şu an bana da yazdı aile hekimi antibiyotik ama kendi tüp bebek doktorum henüz bir şey demedi. Şu an bebeğinizin durumu iyi mi ? Sağlıcakla alalım
Evet 5 nisanda dogum yaptim bebegim gayet iyi. Hatta bi ara domuz gribi oldum crp yukseldi antibiyotikleri damardan yaptilar serum icerisine karistirip korkmayin.

Doktora gitmelisiniz. Enfeksyon bebek için tehlikeli olabiliyor düşük, erken doğum riski bile var. Doktor gerekli görürse ilaç tedavisi uygular

26 haftalık gebeyim. Aralik sonundan beri crp 30 ile 45 arasında değişiyor. 2 haftada bir mutlaka baktiriyorum. 100e varirsa sıkıntı. Beyaz dut çayı içiyorum iyi geliyor. Temel bi sebep bulunamadı. Vajinal veya idrar yolu enfeksiyonu yok. En son sinüzitten kaynaklanabileceğini düşündük. Safra kesemde de ağrı yapmayan milimetrik kanala uzak taşlar çıktı o da yapmış olabilir dendi. Doktorum bugüne kadar bunun için ilac verme gereksinimi duymadı.
Dut çayı deneyin ama mutlaka idrar ve vajinal kültür verin.

Dutu ben de yazdım ama kullanma dedi kesinlikle. Antibiyotik de yazmadı. Kaldı öyle ne yapacağımı da bilmiyorum. İdrarda da sorun çıkmadı.

Merhaba ben de bi kaç gündür bogaz enfeksiyonu geçiriyorum crp dusuk ama idrarda lökosit ve bakteri çıktı bugün kültür verdim ama daha sonucu yarın öğleden sonra anca çıkar sanırım. Dut kurunu nasıl uyguluyorsunuz doktorunuza sormuş muydunuz ? Ben de 24. Haftadayım suan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…