Gebelikte fl ayak kol kısalıgı yaşayanlar

umudum1

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2011
64
18
21 haftalık hamileyim fl ayak diz altı kısalıgı var 7 hafta geriden geliyo cücelik varmı ailede sordu doktor diger ölcümler normal başka bişey demedi nette baktım cücelik birde dowserdomu olanların kısalık üst kol ve üst bacak bölümunde kısalık olurmuş aynı durumu yaşayan varmı aranızda

21 haftalık hamileyim fl ayak diz altı kısalıgı var 7 hafta geriden geliyo cücelik varmı ailede sordu doktor diger ölcümler normal başka bişey demedi nette baktım cücelik birde dowserdomu olanların kısalık üst kol ve üst bacak bölümunde kısalık olurmuş aynı durumu yaşayan varmı aranızda
bizde fl de 2 hafta gerilik söz konusuydu..biraz kısa olacak demişti doktor ama 50 cm doğdu..şimdide boyu normal sınırlarda ilerliyor uzun değil ama cücede değil.. başka bir doktora daha gidin bence ölçümlerde yanılma çok oluyor

Iki haftada sorun olm
bizde fl de 2 hafta gerilik söz konusuydu..biraz kısa olacak demişti doktor ama 50 cm doğdu..şimdide boyu normal sınırlarda ilerliyor uzun değil ama cücede değil.. başka bir doktora daha gidin bence ölçümlerde yanılma çok oluyor
[/QUOT 3 haftalarda sorun olmuyoevdeki çocugumunki 2 hafta gerideydi düzeldi doguma yakin şuan 5 aylıgim bacak boyu 3.5 aydaymış uzamaz dedi utrasonu çeken anlamadigim anne karninda 4 aya kadar birdenmi uzuyoki doguma kadar uzama olmuyomiki o kafama takildi kadın dogumada gitmedim

Kaçıncı haftadan beri Dr söyledi size?

Burada geçenlerde.okudum bu durumu yaşayan birkaç kişi.
Doğunca sorun yoktu hatta 51 cm falan doğmuşlardı bebeleri. İnşallah sizde de bir sorun olmaz..
Bence ilerledikçe arayı kapatır genetik olablr kardeşi öyleymiş ya..

Kaçıncı haftadan beri Dr söyledi size?

Burada geçenlerde.okudum bu durumu yaşayan birkaç kişi.
Doğunca sorun yoktu hatta 51 cm falan doğmuşlardı bebeleri. İnşallah sizde de bir sorun olmaz..
Bence ilerledikçe arayı kapatır genetik olablr kardeşi öyleymiş ya..
Kardeşinde 2 haftaydı 22 haftada çıktı 7 haftalık geride dedi utrasoncu dedim uzaması yok dedi anlamadığım doğuma daha çok var kimi yazıyı uzadı veya durdu gelişim geriliği yoksa belki uzar

Böyle bir sorunu bende yaşıyorum. Daha önceki yorumları yazan arkadaşlar bebeğimiz doğdu mu? 5 haftalık gerilik var 32 haftadayım.

Benimde sıkıntı cikmadi ilk aylarda ama bugün Gittim De hesaplara gore 37 haftalık dedi ama hafta ici sağlık ocağına gittinde 35 haftam bitiyordu benim adet duzensizligimde vardı bana 1 2 yada 3 5 hafta gerilik demedi sadce kısalık var dedi ilk aylarda hiç sıkıntı yoktu 13 haftalıkken ben özelde detaylı ultrason yaptırdim ne ense kalınlığında ne kollarında bacaklarında bi sıkıntı cikmadi ama şimdi neden öyle bisey oldu anlamadım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

Benimde sıkıntı cikmadi ilk aylarda ama bugün Gittim De hesaplara gore 37 haftalık dedi ama hafta ici sağlık ocağına gittinde 35 haftam bitiyordu benim adet duzensizligimde vardı bana 1 2 yada 3 5 hafta gerilik demedi sadce kısalık var dedi ilk aylarda hiç sıkıntı yoktu 13 haftalıkken ben özelde detaylı ultrason yaptırdim ne ense kalınlığında ne kollarında bacaklarında bi sıkıntı cikmadi ama şimdi neden öyle bisey oldu anlamadım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim
problem yok canım hiç takma canını sıkma..bana bacak iki hafta geri dendi kısa boylu olur dendi gayet boylu doğdu yavrum.arkadaşıma kafası büyük normal doğum yapamazsın dediler sezeryanla doğum yaptı standart ölçü çıktı. demem o ki küçücük yerde iki büklüm bebeği kul icadı ile ölçüyorlar yanılma payı muhakkak var.. 3 haftadan az olan farklar sıkıntı değil

Yani bendr anladım bugün onun şaşkınlığı üstündeydi inşallah çıkmaz bisey
problem yok canım hiç takma canını sıkma..bana bacak iki hafta geri dendi kısa boylu olur dendi gayet boylu doğdu yavrum.arkadaşıma kafası büyük normal doğum yapamazsın dediler sezeryanla doğum yaptı standart ölçü çıktı. demem o ki küçücük yerde iki büklüm bebeği kul icadı ile ölçüyorlar yanılma payı muhakkak var.. 3 haftadan az olan farklar sıkıntı

Bende anlamadim doktor.her ihtimale karşı bakılsın falan filan dedi ama inşallah bisey çıkmaz gerçekten öğleden beri piskolojim alt üst oldu gerçekten Kurban olduğum RABBİM INŞALLAH BIRSEY CIKMAZ SAĞLIKLA BEBISLERIMIZE KAVUSURZ

X