GEBELİKTE FOLİK ASİT

BurcinZ

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
18
5
20
Kızlar merhaba 5 haftalık hamileyim (6+4 hafta olması lazım ama geç döllenme olmuş) hamile kalmadan 3 ay önce doktorumun tavsiyesiyle folik asit kullanmaya başladım polikistik over olduğu için önce inofolic kullandım sonra pahalı gelmeye başlayınca folbiol e geç dedi doktorum 1 gün içip diğer gün içmiyordum yani araya 1 gün boşluk koyuyordum hamile kalınca doktorum her gün kullancağımı söyledi ama her yerde istemsizce karşıma folbiolün zararlı olduğu çıkıyor siz kullandınızmı bilgi ve tecrübeleriniz ne paylaşabilir misiniz❤️🥹

Folbiol günlük alınması gereken dozun 11 katı fazlası. Benim asla kullanmayacağım bi folik asit

Kızlar merhaba 5 haftalık hamileyim (6+4 hafta olması lazım ama geç döllenme olmuş) hamile kalmadan 3 ay önce doktorumun tavsiyesiyle folik asit kullanmaya başladım polikistik over olduğu için önce inofolic kullandım sonra pahalı gelmeye başlayınca folbiol e geç dedi doktorum 1 gün içip diğer gün içmiyordum yani araya 1 gün boşluk koyuyordum hamile kalınca doktorum her gün kullancağımı söyledi ama her yerde istemsizce karşıma folbiolün zararlı olduğu çıkıyor siz kullandınızmı bilgi ve tecrübeleriniz ne paylaşabilir misiniz❤️🥹
Ben de kullandım folikasit, markasını unuttum, ikinci trimesterda daha komplike bir takviye gıdaya geçiliyor. Ben kullanılması taraftarıyım çünkü yediğimiz sebze meyve et çok artık eskisi gibi kaliteli değil. Keşke ürünler sağlıklı olsa da takviye gıdalara hiç gerek kalmasa 🤷🏻‍♀️

Az evvel baktım benimki folidoce imiş, sonrasında regenesis max kullanmaya başladım

Evet bende kullanılması taraftarıyım ama sanırım folbiol diğerlerine göre daha yüksek dozmuş ondan korkuyorum birde yüksek doz folik asitte down sendromu riski var diyorlar çok korkuyorum her kafadan ayrı ses çıkıyor deliricem resmen

Ya bende sizin dediğiniz gibi duydum yarın bi doktoruma mesaj atayımda değiştirsin bari

Ya bende sizin dediğiniz gibi duydum yarın bi doktoruma mesaj atayımda değiştirsin bari
Devletin karşıladığı ücretsiz bi tek bu var. 400 mcg lik bi ilaç söylemesi lazım size. Eczaneden ücretli alacaksınız onu da. Bende folidoce kullanmıştım

Bende folibol kullandım 3 ay. Kullanılması taraftarıyım hatta 28. Haftamda doktor bir kutu daha verdi onuda bıtırdım kanımdaki değerlerden dolayı vermişti. Bir sorun olsa önce doktorlar önermez diye düşünüyorum

Bende folibol kullandım 3 ay. Kullanılması taraftarıyım hatta 28. Haftamda doktor bir kutu daha verdi onuda bıtırdım kanımdaki değerlerden dolayı vermişti. Bir sorun olsa önce doktorlar önermez diye düşünüyorum
yaa herkes folbiol ün çok yüksek doz olduğunu ve zarar vereceğini söylüyor ondan korkuyorummm herkes ayrı bir şey söylüyorr bilemedim

Her doktorun önerdigi folik asit farklı olabiliyor. ilk basta folbiol kullaniyordum geri doktorum folactive baslatti.
🙂

Folbiol ile inofovic in etken halleri farklı iki folik asit türevi. Kutu üzerindeki rakamları kıyaslamanız çok doğru olmaz o yüzden. Parol 500 mg ile arveles 25 mg i kıyaslayamayacağınız gibi mesela. Folbiol en çok reçete edilen, doktorların en hakim olduğu ilaç olduğu için kolayına geliyor yazmak. Kişisel bazlı olarak değişen bir şey. Hangi ilaç jenerik adı doktor tarafından daha akılda kalıcı oluyorsa genelde onu yazıyorlar.

Doktor onun dozu fazla demişti daha yeni aldım 30 lu folik asit 272 lira

yaa herkes folbiol ün çok yüksek doz olduğunu ve zarar vereceğini söylüyor ondan korkuyorummm herkes ayrı bir şey söylüyorr bilemedim
istersen doktoruna söyle başka güzel bir marka iste çünkü folik asit kullanılması gereken bir ilaç. Şimdi bende baktım ilk 3 ay folibol kullanmamısım başka marka kullanmısım 28. Haftamda folibol yazmış bir kutu. Sen için rahat etmediği şeyi yinede kullanma 😇

X