Gebelikte Kalp Atışının Durması

hamile olduğumu adetim 1 gün gecikince 34 beta ile öğrenmiştim ilk gebeliğimdi
Sonrası malum 2 günde bir artış olacak mı telaşı
sonrası dış mı kimyasal mı normal gebelik mi derken SAT a göre 6+1 de keseyi gördük , ama doktor ultrasona göre 4 haftalık olduğunu söylemişti
sonrasında kalp atışı için bizi çağırdığından SAT a göre 7+3 olmuştuk yavaşta olsa kalp atışı duyulmuş ve bebek büyümüştü , aynı gün ultrasona göre 6+1 gözüküyordu
Bundan iki gün sonra farklı bir doktora gidip kalp atışı ile ilgili görüştüm bebek ultrasona göre 6+3 olmuştu kalp atışı var demişti
bu arada hiçbir zaman aşırı hamilelik belirtilerini yaşamadım kasık ağrım ve halsizlik gibi belirtilerim vardı 1 kez bile kusmadım diyebilirim

taaki eve daha yakın bir doktor arayışına girip doktorun beni çağırdı tarihten daha erken bir tarihte, başka doktora gidene kadar herşey çok güzeldi Sat a göre 8 haftalıkken gitmiştim

Kalp atışının olmadığını ultrasondan o söylemeden anlamıştım. Böyle dizlerimin titrediği, sıcak bastığı baygınlık gibi hisle kendimi hastaneden dışarı attım. Bildiğim yollarda yolumu bulamadım kayboldum... Öyle bir an hafızamdan kazıyıp söküp atmak istiyorum

Sonrasında 2. başka bir doktor ve 3. ilk takibi yapan doktorumda aynısı söyledi ...
Kürtaj olmam gerekiyordu , bebeği kaybetmenin yıkımı ve kürtajın korkusu....
tabi bu esnada ben 1 damla bile kanamadır lekelenmedir hiçbir şey görmedim
o günün gecesi önce 5 saat suni sancı aldım sonrasında müthiş acı ve ağrıların eşliğinde kürtaj oldum
1 hafta kadar sırayla , kırmızı bordo , kahverengi , sarı ve şeffaf olarak kanama akıntı oldu
kürtajdan 3-4 gün sonra büyük bir pıhtı attım o gün aşırı ağrım vardı
kanamalar kokuluydu ve doktor bunun normal olduğunu da söyledi

kanamalarım yeni bitti kürtaj olalı 8 gün oldu , doktorum ilk kürtaj günü 2 adet sonra tekrar gebelik planlayabileceğimizi söylemişti
Kontrole gittiğimde ise 3 adet dedi ne kadar beklemem gerekiyor tam olarak anlamadım

patolojiye gönderildi ama sonuçları henüz çıkmadı

DÜZELTME: PATALOJİDEN BİR ŞEY ÇIKMADI

şimdi korkulu , ürkek herşeye ağlayan birisi oldum
umarım bir an önce atlatabilirim

Ve yeniden denemek istiyorum

Benzer şeyler yaşayanlar nasıl geçti nasıl atlattınız sonrasında ne oldu?

Umarım hepimizi güzelliklerle karşılaşırız
Merhaba aynı şeyleri birebir yaşamışız 2. yılda 2.aşılamayla olmuştu herşey çok güzel ilerliyordu sadece aşılama oldugu için 1 hafta küçük gidiyordu 2 kez kalp atışını duydum sonra biraz kasıgım agrıdı belimin bir noktası agrıdı doktorla konuştuk çagırdı o sedyeye yattım içimden kötü bir şey oldugunu hissetmiştim doktor açtı bebek büyümüştü elleri ayakalrı gözüküyordu ama kan akışı bebeğin içinde yoktu anladım ağlayamadım bile ilk hayır dedim ya olamaz kalbi durmuş dedim sonra o odadan nasıl çıktım bilmiyorum hıçkıra hıçkıra saatlerce agladım eve gittim ertesi gün kürtajdı bebeğimin ölüsüyle yattım bebeğim artık yaşamıyordu kürtaj için hastaneye geldim fitil vs yapıldı 1 damla kan bile gelmedi zorla tutunması için binbir emek çekdiğim yavrumun benden ayrılması için uğraştım psikolojim düzelir gibi olsada geceleri hep hatırlıyorum her zaman bebeğim aklımda şimdi yaşasa cinsiyetini bile öğrenmiştim 17 haftalık olmuştu rabbimden tek duam bir daha sağlıklı gebelik yaşatsın bu acıları yaşatmasın şimdi her o sedyeye yattıgımda ultrason için içim yanıyor kalbim acıyor acısı asla geçmiyor

Kızlar benden kan pıhlaşma testleri istedi çok pahalıydı özelde devlete gittim hem bunları yaptı hemde eşimli bana genetik test yaptı

benim ikinci kayıbımdı ilki kimyasaldı keseyi falan görmemiştim kanda betanın yükseldiğini öğrendim sevindim akşama kanamam başladı ikincisi beni yıktı mahvetti kalbini varlığını görmek bambaşka bir şeydi patolojiye gitti bir şey çıkmadı kan pıhtılaşması var mı diye bir sürü test yapıldı ondada bir şey çıkmadı sağlıksızmış demek yavrum insan ama bir şey çıksın bir tedavisi olsun en azından tedbir alınacak bir şey olsun istiyor şuan aynı şey olacak diye korkuyla beklemektense kan cıvıtıcı iğneler vurmayı tercih ederim bu durum böyle bir psikoloji insan bir şey çıkmadığına sevinemiyor

benim doktorumda hiç araştırmaya gerek duymadı bende kalbini çok yavaş duymuştuk bizi uyarmıştı böyleleri genelde düşük oluyor ama tabi herkes için geçerli değil diye , doktorumdan kromozomsal bir sorunu vardır , veya hücreler sağlıklı değildir o ay gibi konuştu hiç araştıma test vs önermedi kafam çok karışık tek başıma nerde ne araştıracağım bilmiyorum

Merhaba aynı şeyleri birebir yaşamışız 2. yılda 2.aşılamayla olmuştu herşey çok güzel ilerliyordu sadece aşılama oldugu için 1 hafta küçük gidiyordu 2 kez kalp atışını duydum sonra biraz kasıgım agrıdı belimin bir noktası agrıdı doktorla konuştuk çagırdı o sedyeye yattım içimden kötü bir şey oldugunu hissetmiştim doktor açtı bebek büyümüştü elleri ayakalrı gözüküyordu ama kan akışı bebeğin içinde yoktu anladım ağlayamadım bile ilk hayır dedim ya olamaz kalbi durmuş dedim sonra o odadan nasıl çıktım bilmiyorum hıçkıra hıçkıra saatlerce agladım eve gittim ertesi gün kürtajdı bebeğimin ölüsüyle yattım bebeğim artık yaşamıyordu kürtaj için hastaneye geldim fitil vs yapıldı 1 damla kan bile gelmedi zorla tutunması için binbir emek çekdiğim yavrumun benden ayrılması için uğraştım psikolojim düzelir gibi olsada geceleri hep hatırlıyorum her zaman bebeğim aklımda şimdi yaşasa cinsiyetini bile öğrenmiştim 17 haftalık olmuştu rabbimden tek duam bir daha sağlıklı gebelik yaşatsın bu acıları yaşatmasın şimdi her o sedyeye yattıgımda ultrason için içim yanıyor kalbim acıyor acısı asla geçmiyor
Allah yüreklerimize ferahlık versin benimde sürekli aklıma geldikçe halim ruhum içime kapanıyorum

eşinizden de kan aldılar mı ? yani bu tek anne adayına mı yapılıyor babayada yapılıyor mu ?
eşimede sorular sordular ailede hani zoe gebelik elde eden oldumu kısır olan var mı vs eşimin ailesinde zor gebelk elde ediyorlar birde varikosel var eşimde sanada bakalım dediler ondanda kan aldılar

eşimede sorular sordular ailede hani zoe gebelik elde eden oldumu kısır olan var mı vs eşimin ailesinde zor gebelk elde ediyorlar birde varikosel var eşimde sanada bakalım dediler ondanda kan aldılar
çok teşekkür ederim bilgilendirme için

benim doktorumda hiç araştırmaya gerek duymadı bende kalbini çok yavaş duymuştuk bizi uyarmıştı böyleleri genelde düşük oluyor ama tabi herkes için geçerli değil diye , doktorumdan kromozomsal bir sorunu vardır , veya hücreler sağlıklı değildir o ay gibi konuştu hiç araştıma test vs önermedi kafam çok karışık tek başıma nerde ne araştıracağım bilmiyorum
Başka bir doktora gidip kan pıhtılaşması testlerinin yapılmasını talep edebilirsiniz içiniz rahat eder yada kendi doktorunuza da söyleyebilirsiniz garanti olsun bu testleri yapalım diye

Merhaba arkadaşlar 6+5 haftalık gebeyimmm.Bugun kontrolüm vardı ultrasyonda vajinal muayenede kalp atışını duyamadık 3 gün SONRA doktor tekrar çağırdı çok moralim bozuldu kesem ve embriyo gözüktü ama😓😓😓

Merhaba arkadaşlar 6+5 haftalık gebeyimmm.Bugun kontrolüm vardı ultrasyonda vajinal muayenede kalp atışını duyamadık 3 gün SONRA doktor tekrar çağırdı çok moralim bozuldu kesem ve embriyo gözüktü ama😓😓😓
Canım bekle biraz daha önce duydun mu kalp atışını

X