Gebelikte Kalp Atışının Durması

Merhaba arkadaşlar 6+5 haftalık gebeyimmm.Bugun kontrolüm vardı ultrasyonda vajinal muayenede kalp atışını duyamadık 3 gün SONRA doktor tekrar çağırdı çok moralim bozuldu kesem ve embriyo gözüktü ama😓😓😓
Geç döllenmeyle kalp atışı sekizinci haftaya kadar görünmeyebilir canım sakin ol sen gönlünü ferah tut güzel düşün inşallah rabbim sakinlik ferahlık versin sağlıkla ilerlesin gebeliğin bizler kalp atışını duyup sonradan bebeğin kalbi duran annelerin çoğunlukla

Merhaba arkadaşlar 6+5 haftalık gebeyimmm.Bugun kontrolüm vardı ultrasyonda vajinal muayenede kalp atışını duyamadık 3 gün SONRA doktor tekrar çağırdı çok moralim bozuldu kesem ve embriyo gözüktü ama😓😓😓
8 . haftada bile duyanlar var , aklına kötü getirme , seninki daha hiç duyulmamış , hiç duyulmayınca geç duyulma ihtimali oluyor , ben sata göre 7+3 te zayıf bir kalp atışı duyup 1 hafta sonra duyamamıştık çok farklı durum önce kalbi duyulup sonra duyulmama durumu bizimki aklına kötü getirme , duyulur inşallah seninki kalbini ferah tut

8 . haftada bile duyanlar var , aklına kötü getirme , seninki daha hiç duyulmamış , hiç duyulmayınca geç duyulma ihtimali oluyor , ben sata göre 7+3 te zayıf bir kalp atışı duyup 1 hafta sonra duyamamıştık çok farklı durum önce kalbi duyulup sonra duyulmama durumu bizimki aklına kötü getirme , duyulur inşallah seninki kalbini ferah tut
İns cabimmm içimden hep duyulcak diye geçiyor çok bekledim bu gebeligi Allah'ım yardimci olsun

Kürtajdan sonra ilaç içmiş miydiniz hormonal
Hayir doktorum sadece çocuk için 2-3 ay beklememizi önerdi , ama diyetisyenim var konu hakkında bilgili, gidama dikkat ediyorum sadece listemin dışına ayda 1 kere çıkıyorum geri kalana çok kafa yormuyorum doktorum ve diyetisyenim ne derse o

Hayir doktorum sadece çocuk için 2-3 ay beklememizi önerdi , ama diyetisyenim var konu hakkında bilgili, gidama dikkat ediyorum sadece listemin dışına ayda 1 kere çıkıyorum geri kalana çok kafa yormuyorum doktorum ve diyetisyenim ne derse o
Bana adet düzenim oturması ve yapışıklık durumu olmaması için 21 günlük bir ilaç verdi sonrasında rwgl olacağımı söyledi son 3-4 ilacım kaldı bakalım bizede 2-3 adet beklememizi söyledi banada biraz zayıfla demişti bende dikkat ediyorum
Hakkımızda hayırlıaı

Bana adet düzenim oturması ve yapışıklık durumu olmaması için 21 günlük bir ilaç verdi sonrasında rwgl olacağımı söyledi son 3-4 ilacım kaldı bakalım bizede 2-3 adet beklememizi söyledi banada biraz zayıfla demişti bende dikkat ediyorum
Hakkımızda hayırlıaı
Hayırlısı güzeli olacak, en önemlisi sizsiniz ve sizin sağlığınız , hep buna inandım siz de inanın ❤️

Bazen iyiyim bazen neden insanlar normal şeyler yaşarken ben böyleyim diyorum bazen sanki hiç hamilelik yaşamamış gibi dengesiz bir ruh hali var
Bende ruh halim çok garip hiç normal hissetmiyorum
Etrafımdaki herkese de bi negatiflik bulaştırıyorum

bugün aile hekimliğindeki hemşire nasıl gidiyor diye beni aradı ağlayasım geldi ....

kızlar bana kürtaj sonrası cyclo progynova vermişti bugün son tableti içeceğim ne zaman regl olurum bakalım nasip ...

Merhaba hanımlar tüm yazılanları okudum burada. Lütfen vajinal muayeneden korkmayın. 2 dış gebelik geçirdim 1 sene arayla ve ikiside vajinal muayene yaptırmasam anlaşılmayacaktı. Tüp yumurtalık kaybı iç kanama ölüme kadar gidebilirdi süreç. O yüzden ultrasonda görünmezse vajinal muayeneden korkmayın

Benim 2.dış gebeliğim 4 ay önce oldu 3 ay korunduk. Geç dölleneme olabilir dendi kalp atışı duyamadık. cuma günü 22martta 6 haftalık kalbinin zayıf olduğunu söyledi doktor. Pazartesi dün yine gittik kalbi atmıyor gelişimi durmuş dedi. Zaten çok korkumuz vardı allahtan umut kesilmez ama kötü şeyler duyacağımızı hissediyorduk. Yarın tekrar muayeneye gidicez. Kürtaj olucam büyük ihtimal. Özelde muayene oldum hep. İlk dış gebelik kürtajım devletteydi çok zoe geçti 2.özeldeydi daha kolay geçti. Embiryoyu genetiğe göndermek istiyorum özelde maliyetli olur diye düşündüm ama kendimi emanet edeceğim iyi bir doktorda yok ne yapsam bilmiyorum. Ayrıca tıbbi genetiktende devlet hastanesinden randevu alıp kürtaj öncesi yaparlarsa test isteyeceğim. Artık üzülme ağlama aşamasını çoktan geçtik diyebilirim. Rabbim bu acılı ağrılı süreçleri tez zamanda bitirir. En kısa zamandada sağlıklı hayırlı bir evlat alırız kucağımıza. Hiçbir çabalayan isteyen annenin allah kucağını boş bırakmasın

X