Gece çocuklariniz üstünü Açiyor Mu?

bu problem herkeste vardır benim çocuklarımda üstlerini açıyorlar bende uyandıkça üstlerini örtüyorum başka çare yokki ne kadar kapatsak açıyorlar bizim üstümüzüde annem örterdi ah şimdi biz örtüyoruz

benim oğluşum 4 yaşında oldu sayılır ben uyku tulumu giydiriyorum.aslında fermuarlı yorgan da denedim ama geceleri ağlıyordu içinden çıkamadığı için vaz geçtim ondan.

Benim oğlum örtmüyor ki açsın. Kazara gece örtersem iki ayağı ile öyle bir çırpıp açıyor ki bağırması da cabası. Ben uyku tulumu denedim asla giymiyor çok ağlıyor illa çıkarıyoruz. Onun yerine kalın giydiriyorum yani pijama üstüne süveter ya da hırka, yelek bir de evin ısısını yüksek tutuyorum başka da yapılacak bişey olduğunu sanmıyorum.:sm_confused:

aynı sorun bizdede var..
benimde kızım üstünü açıyor hep...uyanıkken olduğu gibi gecede gayet hareketli bir çocuk çünkü...

benim kızımda 4.5 yaşında nerdeyse 6 aylıktan beri aynı küçükken uyku tulumu giydiriyordum şim di giymiyor ve evet oda genelde hasta ve her ay iğne oluyor bademciklerimiz hep kızarık şişmeye hazır sabaha kadar bende örtüyorum ama hemen tekmeleyip açıyor kolay gelsin hanımlar bizim mesaimiz hiç bitmiyor ha ne dersiniz gece gündüz aktifiz annelik zor iş ama çokda güzel bi iş.

kendimden biliyorum annem babam çok çekmiş bu konuda.şimdi sıra bende
deli gibiyatıyorlar...ama üşümüyorlardır merak etmeyin..uyku tulumu da işe yarıyor arkadaşlar.

Benim oğlum örtmüyor ki açsın. Kazara gece örtersem iki ayağı ile öyle bir çırpıp açıyor ki bağırması da cabası. Ben uyku tulumu denedim asla giymiyor çok ağlıyor illa çıkarıyoruz. Onun yerine kalın giydiriyorum yani pijama üstüne süveter ya da hırka, yelek bir de evin ısısını yüksek tutuyorum başka da yapılacak bişey olduğunu sanmıyorum.:sm_confused:

bende ayni arkadas gibi yapiyorum uyku tulumu giymedi kizim agladi cikardi bende kalin kalin giydiriyorum robot gibi oluyo ama ne yapiyim usuyupde hasta olmasindan iyidir dime...baska caresi yok gibi...yani su japon amcalar herseyi icat etmesini biliyolarda bi buna bise bulamadilar,,kiziyorum ama:eek:klava:yada akillarina geldiginde bizimkiler buyumus olacak:icecream:

Benim kizimda ustunu hic ama hic ortmez,ben orterim daha yorgani elimden birakmadan,tekmeleyip acar,daha 2,5 yasinda ama bebekligi disinda hic ortemedim ustunu,evin sicakligina gore ustunu giydiriyorum masaalllah cok fazlada hasta olmaz canim benim.

Benim kızımda aynı şekilde. Üstünü örttüğüm an açıyo. Bu konuda alarmı var sanırım. Uyurken nasıl anlıyo üstünü örttüğümü bilmiyorum. Uyku tulumu aldım fakat hiç giymedi. Sabaha kadar uğraşıyorum işte.

Akşamları yatırırken artık fanila külot,kısa çorap ve üzerlerine fermuarlı ,pamuklu uyku tulumlarını geçiriyorum..İçlerine başka bir şey giydirmiyorum,çünkü çok sıcak tutuyor tulum,fazla terleyip bunalmasınlar diye..Odayı da ısıtıyoruz..Herneyse oğlum çıkarmıyor ama benim çok bilmiş kızım gece kontrole geldiğimizde bir bakıyoruz tulumu çıkarmış tamamen,çoraplarını da çıkarmış..Üstelik çıkardığı tulumu da sanki hiç giyilmemiş gibi fermuarını da kapatmış sonuna dek..:)) Bu kız daha küçük bebekliğinden beri böyle..Üzerindeki örtüyü tepe tepe atardı..Biz örteriz o atar sürekli..

2 yaşındalar henüz bu arada...........

ahh ahhh bu çocuklar
tam 3 yaşını doldurdu oğlum kesinlikle üstünü örttürmüyo,
bekliyorum saatlerce iyice uykuya dalınca örteyim diyorum hemen uyanıveriyo açıyor tekmeliyor
mümkün değil kapatmak tulumu hiç giydiremiyorum zaten
kalın eşorfman giydiriyorum yada odasında ısıtıcıyı kapatmıyorum sabaha kadar

oğlum 3.5 yaşında aynı durum bizde de var
gece üstü asla örtülmemeli,uyku tulumu istemiyor
ayaklarından da çorap muhakkak çıkar:KK43:
gece üstünü örtsem 2 dk sonra mızıldayarak açar,ayaklar soğuktur
bende polar pijama tercih ediyorum sıcak tutması için

ben de kızımı uyku tulumu ile yatırıyorum ama üzerini açınca yine de elleri buz gibi oluyor. o yüzden gece sık sık kalkıp üstünü örtüyorum.

bende bi benimki açıyor zannediyordum:KK1::KK1::KK1: karlı havada,buzlu havada üzeri heep açık, gecede 10 defa uyanıyorsam 10 da açık oluyor,örtüyorum 5 dakika sonra yine açıyor.şaşırdım kaldım:KK14:

22 aylık oğlum üstü kapalı durmuyo tereddütlü uyuyorum o yüzden devamlı açıyo galiba çocuklar hep böyle

2.5 yaşındaki oğlumda aynı sürekli üstü açık .Zaten uykuya dalmadan önce üstünü örtmeye çalışınca hemen tekmelemeye başlar kızar örtme diye :)gece kalkıp örtsem 2 dk sonra açık.Bende eskiler annemin tavsiyesi ile bizi öyle büyütmüş .Karnına kuşak gibi bir kumaş sarıyorum üstünede pjaması..Annem çocuk gece üstünü açsana hiçbirşey olmaz der o cocugu korurmuş benımde içim rahat oluyor :)

walla canım benimde 3,5 yaşında bi oğlum var sürekli üstünü açar ben 6 aylıktan beri uyku tulumu kullanıyorum rahat ediyorum:nazar:

Benım kızım da 2 yasında ve o da hıc ortunmeyı sevmıyor.Gorumcem daha once ınce polar,1-2 tane de penye uyku tulumu almıstı,şimdi onları kullanıyorum.Yatarken kılotlu corabını cıkarıp ustune ınce bı alt ust pıjama gıydııp o polar uyku tulumunu gıydırıyorum.Acılsa bıle usumuyor.Bu sene hıc hasta olmadık şükürler olsun.

X