Gece saat başı uyanan bebek

Bebeğim 6 aylık. 4. Aydan beri gece saat başı uyanıyor ve meme almadan asla uyumuyor . Vermezsem ağlama krizine giriyor.açlık değil diş değil . Tamamen alışkanlık . Ne yapacam bilmiyorum delirmek üzereyim tecrübelerinizi alırım
Arkadaşlar güncelleme yapmaya geldim o gece karar verdim ve ağlayıp uyandığında meme vermedim . Sadece elimle pışpışladım ağzına emzik verdim ve aldı çok şaşırdım . İlk gece çok ağladı kucağıma alsam da . Çünkü dediğim gibi meme alışkanlıktı sadece onun için . Ama istikrarlı şekilde gittim ve şu an çok daha iyi . Üç saat bazen dört saatte uyanıyor . Bazen de iki . Emziğini ağzına veritorum pış pışlıyorum geri dönüyor uykuya. Çok zaman geçmişse süt veriyorum tabi . İlk geceler sabredince sonuç alınıyormuş gerçekten 😍

Ben de aynı durumdayım. 4. Aydan sonra bilişsel yükleri iyice artıyor. Ondan dolayı herhalde huzursuzluklar başlıyor malesef. Hemen hemen her bebekte süreç benzer seyrediyor ama uyku düzeni oturtmak bilmiyorum neyle alakalı.. mesele o bence. İnsallah düzene girerler yoksa insan kendini zor kontrol ediyor o sebepsiz ağlamalar karşısında:KK43:

X