Geçmek bilmeyen hastalıkkk

Çok karışık işler yaa. Benim çene cerrahı da yapmaz dedi ama muayene filan etti baya. Bilemiyorum. KBB randevum var Çarşamba günü. Onda bir şey çıkar mı bilmiyorum. Antibiyotik de içtim tekrardan yeni bir antibiyotik vermez hemen
Aynen vermez pes peşe. Daha iyi olmuş işte antibiyotik içip gitmiş olursun direk röntgen ister.tekrardan geçmiş olsun canım umarım iyileşirsin tez zamanda 🌹

Peki kasılma oluyor mu? Bir yerinize çivi vs bir şey battı mı? Tetenoz aşınız var mı?

Kasılma olmuyor. Çivi vs o tarz bir şey batmadı. Küçükken olmuştum o tarz bir aşı diye hatırlıyorum
Küçükken yapılanlar geçerli değil. Allah uzak etsin dikkat etmekte fayda var. Eksik aşılarımızı da olmalıyız her zaman. Geçmiş olsun benim aklıma çene kasları deyince tetenoz geldi ama Allah korusun batmamışsa sorun yoktur.

Küçükken yapılanlar geçerli değil. Allah uzak etsin dikkat etmekte fayda var. Eksik aşılarımızı da olmalıyız her zaman. Geçmiş olsun benim aklıma çene kasları deyince tetenoz geldi ama Allah korusun batmamışsa sorun yoktur.
Evet onla ilgili değildir inşallah. Antibiyotik sonrası azaldı baya ama tam geçmiş sayılmaz ya da ben mi sürekli kendimi dinliyorum anlamadım. KBBye randevu aldım. Ondan sonra netleşir inşallah

Benim de cenemde ve dil kokumde va agri vardi. Sanki afzimin ici yara gibi agiriyordu. Surekli dil komu agirip, bazen kulagima vuruyordu.
Meger dis etim rahazsizmis.
Yani ben dis eti sorunumu ogrenince buna bagladim.
Disleri tutan cene kemigim erimis.
Gercekten ciddi agri yapiyor.
Ben benzettim ama siz bilirimsiniz.

Bir de aile hekimi cok anlamaz . Uzman ic hastaliklari dr una gidebilirsiniz o sizi daha iyi yonlendirir.

Dis eti uzmanina da gitmenizi tavsiye ederim
Evet ama onun ağrısı ağır oluyor bence sen de yoktur o çünkü dayanamazdın o ağrılara giderdin direk doktora. belki uykuda diş sıkıyor olabilirsiniz birisi gece kontrol etsin.
Ben aslında kbb ye gidicektim ama troid olabilir diye düşünüp genel cerrahiye aldım. Troid bezleri boyunda olduğu için aklıma o geldi. Eğer bir şey çıkmazsa birde kbb ye giderim. Aslında ağrı dayanılmayacak gibi değil ama işte dayanılmayan şey anksiyete. Her gün düşünüyorum kesin boynumda şu var bu var acaba gırtlak kanserimi oldum acaba tümör mü var diye aklıma neler neler geliyo sonra atak geçiriyorum titreme bulantı. İnşallah öylesine bi hastalıktır geçip gider
Bugün KBB doktoruna gittim. Kulak,burun, boğazı ve genizi muayene etti. Bir sorun yok dedi. Diş mi sıkıyorsunuz gece acaba dedi. Stresli bir dönemde misiniz dedi. Ben de diş sıkıp sıkmadığımı bilmiyorum dedim. Stresli dönem olarak da sınava hazırlanıyorum ama stres olarak bu kadar etkiler mi bilmiyorum dedim. Birbuçuk ay önceki gripten sonra başladığını söyledim.Viral enfeksiyonlar da bazen ağır geçiyor bu şekilde dedi. Vitamin takviyesi almamı söyledi. Bir de dişimde çürükler varmış o da yapabilir dedi ama diş hekimim böyle dememisti ve diş ağrısı tek bölgede olur bir sağ çenede bir sağ kulakta bir sol çenede olmaz ki. Bilemiyorum yani.Antibiyotikten sonra hafifledi ama ben kafama taktım galiba. Galiba biraz boşverip akışa bırakmam gerekiyor. Zaten her sınav çalışma dönemimde stresle ilgili sorunlarım oluyor malesef. Yani dışa yansımıyor ama içsel olarak bile etkiliyor galiba

Bugün KBB doktoruna gittim. Kulak,burun, boğazı ve genizi muayene etti. Bir sorun yok dedi. Diş mi sıkıyorsunuz gece acaba dedi. Stresli bir dönemde misiniz dedi. Ben de diş sıkıp sıkmadığımı bilmiyorum dedim. Stresli dönem olarak da sınava hazırlanıyorum ama stres olarak bu kadar etkiler mi bilmiyorum dedim. Birbuçuk ay önceki gripten sonra başladığını söyledim.Viral enfeksiyonlar da bazen ağır geçiyor bu şekilde dedi. Vitamin takviyesi almamı söyledi. Bir de dişimde çürükler varmış o da yapabilir dedi ama diş hekimim böyle dememisti ve diş ağrısı tek bölgede olur bir sağ çenede bir sağ kulakta bir sol çenede olmaz ki. Bilemiyorum yani.Antibiyotikten sonra hafifledi ama ben kafama taktım galiba. Galiba biraz boşverip akışa bırakmam gerekiyor. Zaten her sınav çalışma dönemimde stresle ilgili sorunlarım oluyor malesef. Yani dışa yansımıyor ama içsel olarak bile etkiliyor galiba
Ben de disimi sikiyormusum dr soyledi. Ben siktigimi dusunmuyordum.
Dis eti uzmanina gidin bence . Bir sag ,bir sol agiriyorsa. O da bir sey demezse akisina birakin. Takinca daha belirginlesiyor belirtiler

Gece baksınlar mutlaka gece uyurken sıkıyorsun bence

20 Eylul'de ben hastalandim ama nasil agzim burnum şakir sakir akiyor, 3 gun grip devam etti bi sabah uyandim esim suratima bakip sasirdi, noldu sana dayak mi yedin diye.

Ortalama 10 gun yok halsizlik, yok grip derken hasta gezdim. Sonra diger 10 gun esim benle ayni duruma dustu.
O iyilesti, buyuk kizim rotadan 1 hafta hastanede yatti, kizim hastanede yatarken ben rota oldum, 2 gece de evde ben yattim. Sonra kizimi taburcu ettik, esim 6 gun rota oldu. Esim bitti buyuk kizim tekrar hastalandi 2 gun evde yatti.

Biz hastayken bize bakmaya gelen benim annemle babam da hastalandi, biz kendi evimizde onlara baktik bi sure.

Su an evde kimse resmi olarak hasta degil ama benim vucut agrilarim bitmedi artik aliskanlik kazandigim icin umursamiyorum. Yani ozetle 20 Eylül gununden bu yana evimizde bitmeyen bi hastalik mevcut.

Gece baksınlar mutlaka gece uyurken sıkıyorsun bence
Onu tam olarak nasıl anlarım ki acaba ? Tüm gece duramazlar ki yanımda. Diş hekimi 1 aylık kas gevşetici vermişti. Antibiyotiğe başlayınca kullanamadım. Antibiyotik rahatlattı biraz ama bakalım duruma göre o kas gevseticiyi içerim belki. 1 aylık kullanımdan sonra geçerse ondan olduğunu düşünüp gece plağı verecekti.

Ama çok sıkıldım. Biraz akışa bırakıp boşvermek istiyorum çünkü KPSS çalışıyorum. Kendimi sadece sınava odaklamam gerekirken bu durumları düşününce dikkatim dağılıyor kaygılanıyorum. Bu da doktorun dediği stresli döneme işaret ediyor.

Ben de disimi sikiyormusum dr soyledi. Ben siktigimi dusunmuyordum.
Dis eti uzmanina gidin bence . Bir sag ,bir sol agiriyorsa. O da bir sey demezse akisina birakin. Takinca daha belirginlesiyor belirtiler
Diş eti uzmanı mı diş sıktığınızı söyledi ? Muayenede de anlaşılıyor mu acaba diş sıkma durumu.

Benim de ağzımda çene kısımlarına baktı çene cerrahı ama tam anlayamadı 1 aylık kas gevşetici ile belli olur dedi.Onu da kullanamadım antibiyotiğe başlayınca. Duruma göre birkaç gün sonra o kas gevşeticiyi gece yatmadan içicem.

Bir de antibiyotikle azalması viral enfeksiyondan da olabilirmiş. Çünkü bir bacağımda oluyor bir çenemde yani ağrı dolaşabiliyor bazen. Çok saçma bir durum. Vitamin takviyesi alıcam bir süre.Bu tarz şeylerin hep sınav dönemine gelmesi de çok manidar. Tamamen stresten de olabilir.

Diş eti uzmanı mı diş sıktığınızı söyledi ? Muayenede de anlaşılıyor mu acaba diş sıkma durumu.

Benim de ağzımda çene kısımlarına baktı çene cerrahı ama tam anlayamadı 1 aylık kas gevşetici ile belli olur dedi.Onu da kullanamadım antibiyotiğe başlayınca. Duruma göre birkaç gün sonra o kas gevşeticiyi gece yatmadan içicem.

Bir de antibiyotikle azalması viral enfeksiyondan da olabilirmiş. Çünkü bir bacağımda oluyor bir çenemde yani ağrı dolaşabiliyor bazen. Çok saçma bir durum. Vitamin takviyesi alıcam bir süre.Bu tarz şeylerin hep sınav dönemine gelmesi de çok manidar. Tamamen stresten de olabilir.
Aynen stresten olabilir tabi. Ben de cok stresli donem gecirdim. Sonrasinda bu belirtiler cogaldi.
Yani rongen ve muayne ile soyledi dr.

Yani buyuk ihtimal sikiyorsun dedi.

Onu tam olarak nasıl anlarım ki acaba ? Tüm gece duramazlar ki yanımda. Diş hekimi 1 aylık kas gevşetici vermişti. Antibiyotiğe başlayınca kullanamadım. Antibiyotik rahatlattı biraz ama bakalım duruma göre o kas gevseticiyi içerim belki. 1 aylık kullanımdan sonra geçerse ondan olduğunu düşünüp gece plağı verecekti.

Ama çok sıkıldım. Biraz akışa bırakıp boşvermek istiyorum çünkü KPSS çalışıyorum. Kendimi sadece sınava odaklamam gerekirken bu durumları düşününce dikkatim dağılıyor kaygılanıyorum. Bu da doktorun dediği stresli döneme işaret ediyor.
Uyurken dişlere bakıcaklar bi gelip kenetli mi diye yanında biri uyuyabilir dış gıcırdatıyor musun ses çıkıyor mu bakacak.
Bence de takınca çoğalıyor zamana bırakınca geçiyor böyle şeyler genelde bir bakmışsın kendiliğinden geçer

Merhaba herkese. Bu durumu yaşayan var mı diye merak ediyorum. Çünkü ortalık hastalığı deniliyor ama bu kadar uzun sürer mi yani :KK43:
Sorunum şu ki; Eylül ayında Korona varyantı Eris yaygınken boğaz çene bölgemde ağrı vardı. Aile hekimine gittim ağrı kesici yazdı. Eklem ağrım da olduğu için varyanttır dedi. Bu şekilde geçti bir süre. Çenemdeki ağrı geçiyordu tekrar başlıyordu. Mesela birkaç gün iyileşiyordum sonra tekrar halsizlik,çene ağrısı oluyordu. Sonra ağzımda aft şeklinde yaralar oldu birkaç gün aralarla.

1 ay sonra tam düzeldim derken yine ön damağımda çeneye yayılan bir ağrı oldu.20lik dişten olabilir diye çene cerrahına gittim muayene etti. Senin bu ağrılar 20'lik dişle ilgili gözükmüyor acaba diş mi sıkıyorsun dedi. 1 ay gözlemlemek için kas gevşetici verdi her gün içmem için ama iki gün sonra omzumda ve kulak çevremde ağrı ve göğüs bölgemin üst kismında tıkanıklık gibi bir şey olunca Aile hekimine gittim. Sinizüt belirtileri bunlar dedi.Hafif bir antibiyotik yazayım dedi. Onun son 2 günündeyim, yani kısmen iyi gibiyim ama ön damağımdan çeneye yayılan ağrı gün içinde bazen hafif de olsa devam ediyor. Annem de dün benimle aynı şikayetten doktora gitti. Çenesi kulak bölgesi çok ağrıdı bir anda. Doktor kulak enfeksiyonu olduğunu söylemiş. Annem bendeki durumu da doktora söyleyince bulaşıcı bir şey demiş.

Bunun dışında Temmuz ayında ön dişimin kökündeki kistin temizlenmesi için kanal tedavisi olmuştum diş hekimime onla ilgili olabilir mi diye sorunca röntgenden baktı bir sorun yok dedi. O bölgedeki ilaçla temizlenmesi 6 ayı buluyor dedi. Yani kafam çok karışık. Hafif düzeyde anksiyetesi olan biriydim bu durum anksiyetemi de arttırdı. Bir türlü iyileşemeyecek miyim diye kaygılara düştüm :KK43: Buna ek olarak KPSS çalışıyorum. Ders çalışma döneminde zaten stres oluyordum bir şekilde ders çalışıyorum ama kafamda hep bunu düşünüyorum ya da bazen hafif de olsa sızlama oluyor.

Antibiyotikle ilaçla hâlâ geçmemesi saçma değil mi? Daha önce bu tarz sorun yaşayan oldu mu? Hastalık hastası gibi sürekli doktora gitmek de istemiyorum ama bu durum da beni zorladı. Ne tavsiye edersiniz, sizce gereksiz mi stres yapıyorum ?
Merhaba şu anda bende bu durumu yaşıyorum yaklaşık 2 aydır sürüyor ağrılarım.yarın bir kbb uzmanına gideceğim ama çok endişeliyim.zaten kaygı bozukluğum olduğu için 2 aysır hastaneye gidemedim.bu acılarla yaşamaya çalıştım ama artık fiziksel ağrıdan çok ruhum acıyor.çenemde boynumda köprücük kemiklerim civarında kulak çevremde kimi zaman buralardan atlayarak başka eklemlerimde ama daha çok bu saydığım yerlerde şimdi de ön damağımda ağrı var 3 gündür öksürük burun tıkanıklığı halsizlik eklendi buna.çok kötü durumdayım siz bu durumu çözebildiniz mi sorun neymiş nasıl tedavi oldunuz?

Ya çok garip ama benimde bir süredir çenem ve boynumun ön kısmı ağrıyor. Bende anksiyete hastasıyım. Sürekli geçip tekrar ağrıyo. Şimdi randevu aldım doktora. Çünkü aklıma olur olmaz şeyler geliyo. Kulak çevremde ağrıyo ama bende vertigo var kulak ağrısını ona bağlıyorum. Sinüzitte var son günlerde oda atak yapmış durumda. Ne olduğunu asla anlamıyorum benim baş ağrımda çok bu arada. Bu nasıl bulaşıcıymış çok garipsedim şimdi

X