Geçmek bilmeyen hastalıkkk

Merhaba bende de kaygı bozukluğu var maalesef ve şu an atak dönemimdeyim.ağrılar kaygımı kaygım ağrımı tetikliyot ve ben 2 aydır bunu yaşıyorum boynumun ön kısmında ara ara olan ama hep kendini hissettiren ağrı kulak arkamda ,köprücük kemiği ve göğsümde ağrı daralmak gibi bir his…birde 4 gündür ağır bir gribe yakalandım ve tamamen gücüm bitti bedenen ve en çok ruhen ağlama krizleri yaşıyorum ağrı hissettikçe sanki hiç geçmeyecek gibi hissediyorum 5 yaşında bir oğlum var ondan gizlice ağlayıp hiç ağlamamış gibi hiç ağrım yokmuş gibi onunla oynuyorum ama artık tükendim yarın kbbye randevu aldım cesaret edip ama birde size sormak istedim siz ne yaptınız geçti mi sorun nasıl tedavi oldunuz yardımcı olursanız minnettar olurum

Merhaba şu anda bende bu durumu yaşıyorum yaklaşık 2 aydır sürüyor ağrılarım.yarın bir kbb uzmanına gideceğim ama çok endişeliyim.zaten kaygı bozukluğum olduğu için 2 aysır hastaneye gidemedim.bu acılarla yaşamaya çalıştım ama artık fiziksel ağrıdan çok ruhum acıyor.çenemde boynumda köprücük kemiklerim civarında kulak çevremde kimi zaman buralardan atlayarak başka eklemlerimde ama daha çok bu saydığım yerlerde şimdi de ön damağımda ağrı var 3 gündür öksürük burun tıkanıklığı halsizlik eklendi buna.çok kötü durumdayım siz bu durumu çözebildiniz mi sorun neymiş nasıl tedavi oldunuz?
Merhaba. Benden sonra aynı durum annemde de oldu. Doktora gittiğinde daha önce kulağından sorun yaşadığı için doktor direkt kulak iltihabından şüphelendi. Benim de ağrı gün içinde devam ediyordu tam bir çözüm bulamamıştım. Anneme verilen kulak damlasından ben de kullandım çok iyi geldi.

Bir salgın var ve bazı kişilerde uzun sürüyor anladığım kadarıyla.Eklem ağrısı,çene ağrısı hep bu sebeplerden. Benim de sırtım, omzum, bacaklarım ağrıyordu. Çene ağrısı sandığınız ağrı kulak ağrısı ama çeneye atıyormuş.Bende KBB doktor kontrollerinde kulağımda bir şey çıkmıyordu ama annemin kulak damlası çok rahatlattım. korkmayın geçiyor 🌸

Yapmanız gerekenler ; Aile hekiminize gidip kulak ağrınızın olduğunu söyleyin , kulağımdan çeneme kadar bir ağrı var deyin. Kulak damlasından filan bahsetmezse siz rica edin "aynı durum bir arkadaşımda da oldu, kulak damlasının rahatlattığını söyledi" diye. En iyisini tabiki doktorlar bilir ama bazen görünmüyor kulak içindeki sorun malesef. Buna ek olarak Ibucold C grip ilacı yazmıştı doktorum o da çok iyi geldi. Bir haftalık antibiyotik tedavisi de gördüm. Antibiyotik sonrası tam geçmemişti ama sonrasında annemdeki kulak damlasını kullanınca geçti. Hatta ağrı olunca ağrı kesici yerine o damlayı kullanıyordum iki kulağım için de.

Ben de çok endişelenmiştim ama korkmayın sorun yoktur sizde de. Bir de çene ağrısı egzersizleri var internette. Onları da yapıyorum ara ara. Doktor stresli bir dönemde misin demişti. Sınava hazırlanıyorum. Uyurken diş gıcırdatma durumu olabilir demişti. Gece plağı kullanmamak için geceleri uyumadan önce çene kaslarımı gevşetmek için Youtubede Fizyoterapistlerin çene egzersizleri videolarını uyguladım düzenli. Ağrıya olumlu etkisi oldu

Merhaba bende de kaygı bozukluğu var maalesef ve şu an atak dönemimdeyim.ağrılar kaygımı kaygım ağrımı tetikliyot ve ben 2 aydır bunu yaşıyorum boynumun ön kısmında ara ara olan ama hep kendini hissettiren ağrı kulak arkamda ,köprücük kemiği ve göğsümde ağrı daralmak gibi bir his…birde 4 gündür ağır bir gribe yakalandım ve tamamen gücüm bitti bedenen ve en çok ruhen ağlama krizleri yaşıyorum ağrı hissettikçe sanki hiç geçmeyecek gibi hissediyorum 5 yaşında bir oğlum var ondan gizlice ağlayıp hiç ağlamamış gibi hiç ağrım yokmuş gibi onunla oynuyorum ama artık tükendim yarın kbbye randevu aldım cesaret edip ama birde size sormak istedim siz ne yaptınız geçti mi sorun nasıl tedavi oldunuz yardımcı olursanız minnettar olurum
Aile hekiminize neden gitmediniz ki bu süreçte hiç ? Evet göğsü sıkıştıran bir ağrı oluyordu bende de. Bu yıl gribe yakalanan herkes bu şekilde. Ama siz ilaç kullanmadığınız için rahatlayamamışsınız. Evinizde şu an grip ilacı ya da hafif ağrı kesici varsa bugünlük onu kullanın. Ya da hastane yakınsa ve kalabalık olmayan bir bölgeyse acile gidin. Verdikleri ilaçlar rahatlatır sizi 🌸

Geçmiş olsun, kanda enfeksiyona baktırdınız mı, böyle gezen bir rahatsızlık penisilin tedavisi istiyor olabilir. Biz de kızımla 3 haftadır iyileşemedik ama böyle sinir bozan bir halde değiliz.

Aile hekiminize neden gitmediniz ki bu süreçte hiç ? Evet göğsü sıkıştıran bir ağrı oluyordu bende de. Bu yıl gribe yakalanan herkes bu şekilde. Ama siz ilaç kullanmadığınız için rahatlayamamışsınız. Evinizde şu an grip ilacı ya da hafif ağrı kesici varsa bugünlük onu kullanın. Ya da hastane yakınsa ve kalabalık olmayan bir bölgeyse acile gidin. Verdikleri ilaçlar rahatlatır sizi 🌸
Ben hastaneye gitmekten korkuyorum sağlık anksiyetesi var bende ama ben çoğunlukla bu hastaların yaptığı gibi sürekli hastaneye gidemiyorum tan aksine kaçınıyorum gitmekten evde ilaçlar vardı içtim ibucold c aferin sinüs dediğim gibi aylardır bu durumdayım hastaneye gitmemek için direndim bu ilaçlar bir nebze ağrı kesiyor ama ağrı hala orada ve sebebi ile ilgili kafamda çok kötü düşünceler var.normalde hep oğluma eşime anneme takarım onlarla ilgili anksiyetem olur ilk kez kendimle ilgili çok kaygılıyım aylardır geçmeyen bu ağrılar beni bitirdi ruhsal olarak yarın kbb bir sorun yok derse psikiyatriye gideceğim direk 10 da uyuyorum 4 yada 5 gibi uyanıyorum ve ağlama atağı yaşıyorum sonra oğlum uyanınca belli etmeden gün içinde uyuyuncaya kadar ağlıyorum iş yerinde gizlice ağlayıp gelip masama çalışıyorum.ve bu aylardır sürüyor.ölmekten değil de geride yarım bırakacaklarımdan korkuyorum.damak kanseri ağız kanseri veya lenfoma olduğumu düşünüyorum.damağım ağrıyor ve şiş.ayrıca boynumun sağ tarafında hareket eden bir beze geliyor elime görünürde değil ama ben hissediyorum.böyle işte.sonunda oğlum için cesaret ettim ve yarın hastaneye gideceğim sonrası Allah’ın takdiri

Geçmiş olsun, kanda enfeksiyona baktırdınız mı, böyle gezen bir rahatsızlık penisilin tedavisi istiyor olabilir. Biz de kızımla 3 haftadır iyileşemedik ama böyle sinir bozan bir halde değiliz.
Teşekkür ederim size de geçmiş olsun benim bu durumda olmamın sebebi ruhsal durumumla ilgili daha çok.belki herkes hasta şu an ama ben aylardır korkunç bir döngünün içindeyim.her şey bir video izlememle başladı videoda genç bir kadın kolon kanseri olduğunu anlatıyordu belirtilerini ve sonra vefat ettiğini öğrendim.3 gün sonra korkunç mide ve karın ağrısı yaşamaya başladım 3 hafta sabahlara kadar kıvrandım gitmedim hastaneye.sonra oğlum için gitmeye karar verdim doktor endoskopi kolonoskopi ve ultrason istedi ultrasonda karaciğerimde hemenjiyom çıktı mr a gönderdiler emin olmak için sorun çıkmadı kolonoskopi temiz çıktı endeskopi safra reflüsü ve helikobakter diye bir bakteri çıktı ağır bir antibiyotik tedavisi gördüm ve ne olduysa o tedavi sırasında bir sabah boğazımda korkunç bir ağrı oldu sonra çenem sonra boynum kulaklarım köprücük kemiklerim ve ara sıra vücudumun değişen yerlerinde 2 aydır süren ağrılar var triodit olduğumu düşündüm benzer ağrılar vardı ama sonra internette araştırdıkça belirtilerimin damak kanseri ve lenfomaya uyduğunu gördüm.midem geçti ama o strestli dönemden geriye bana bu kaldı.bir ay önce damağımda bir şişlik farkettim böyle kemik gibi tam ortada önceden varmıyor sonradan mı oldu bilmiyorum.çünkü doğuştan o kemik çıkık olanlar olabiliyormuş sonra dünde boynumun sağ arka tarafında doğru hareketli bir beze farkettim ve tamamen koptum artık…yarın doktora gideceğim bir profesör bu doktor.neyse öğrenip yüzleşeceğim Allah’ın takdiri gerisi

Merhaba herkese. Bu durumu yaşayan var mı diye merak ediyorum. Çünkü ortalık hastalığı deniliyor ama bu kadar uzun sürer mi yani :KK43:
Sorunum şu ki; Eylül ayında Korona varyantı Eris yaygınken boğaz çene bölgemde ağrı vardı. Aile hekimine gittim ağrı kesici yazdı. Eklem ağrım da olduğu için varyanttır dedi. Bu şekilde geçti bir süre. Çenemdeki ağrı geçiyordu tekrar başlıyordu. Mesela birkaç gün iyileşiyordum sonra tekrar halsizlik,çene ağrısı oluyordu. Sonra ağzımda aft şeklinde yaralar oldu birkaç gün aralarla.

1 ay sonra tam düzeldim derken yine ön damağımda çeneye yayılan bir ağrı oldu.20lik dişten olabilir diye çene cerrahına gittim muayene etti. Senin bu ağrılar 20'lik dişle ilgili gözükmüyor acaba diş mi sıkıyorsun dedi. 1 ay gözlemlemek için kas gevşetici verdi her gün içmem için ama iki gün sonra omzumda ve kulak çevremde ağrı ve göğüs bölgemin üst kismında tıkanıklık gibi bir şey olunca Aile hekimine gittim. Sinizüt belirtileri bunlar dedi.Hafif bir antibiyotik yazayım dedi. Onun son 2 günündeyim, yani kısmen iyi gibiyim ama ön damağımdan çeneye yayılan ağrı gün içinde bazen hafif de olsa devam ediyor. Annem de dün benimle aynı şikayetten doktora gitti. Çenesi kulak bölgesi çok ağrıdı bir anda. Doktor kulak enfeksiyonu olduğunu söylemiş. Annem bendeki durumu da doktora söyleyince bulaşıcı bir şey demiş.

Bunun dışında Temmuz ayında ön dişimin kökündeki kistin temizlenmesi için kanal tedavisi olmuştum diş hekimime onla ilgili olabilir mi diye sorunca röntgenden baktı bir sorun yok dedi. O bölgedeki ilaçla temizlenmesi 6 ayı buluyor dedi. Yani kafam çok karışık. Hafif düzeyde anksiyetesi olan biriydim bu durum anksiyetemi de arttırdı. Bir türlü iyileşemeyecek miyim diye kaygılara düştüm :KK43: Buna ek olarak KPSS çalışıyorum. Ders çalışma döneminde zaten stres oluyordum bir şekilde ders çalışıyorum ama kafamda hep bunu düşünüyorum ya da bazen hafif de olsa sızlama oluyor.

Antibiyotikle ilaçla hâlâ geçmemesi saçma değil mi? Daha önce bu tarz sorun yaşayan oldu mu? Hastalık hastası gibi sürekli doktora gitmek de istemiyorum ama bu durum da beni zorladı. Ne tavsiye edersiniz, sizce gereksiz mi stres yapıyorum ?
Geçmiş olsun tükürük bezi ile alakalı olabilir mi acaba çene altı tükürük bezi iltihabı yada taş.

Benim de yanak kısmında ağrı ve şişme olmuştu,suratım çok kötü şişti diyebilirim, kanda enfeksiyon da yüksekti işte doktorlara filan gittim ilk önce enfeksiyon dediler ilaç kullandım enfeksiyon geçti ama şişlik devam ediyordu sonra farklı yere gittim tomografi vs çekildi taş olduğu ortaya çıktı gecenlerde ameliyat oldum.

Kulagada banyoda su kaçmamasi gerek,yakın zamanda kulak için de tedavi gördüm ben de banyoda vazelinli pamuk kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok .

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun benim bu durumda olmamın sebebi ruhsal durumumla ilgili daha çok.belki herkes hasta şu an ama ben aylardır korkunç bir döngünün içindeyim.her şey bir video izlememle başladı videoda genç bir kadın kolon kanseri olduğunu anlatıyordu belirtilerini ve sonra vefat ettiğini öğrendim.3 gün sonra korkunç mide ve karın ağrısı yaşamaya başladım 3 hafta sabahlara kadar kıvrandım gitmedim hastaneye.sonra oğlum için gitmeye karar verdim doktor endoskopi kolonoskopi ve ultrason istedi ultrasonda karaciğerimde hemenjiyom çıktı mr a gönderdiler emin olmak için sorun çıkmadı kolonoskopi temiz çıktı endeskopi safra reflüsü ve helikobakter diye bir bakteri çıktı ağır bir antibiyotik tedavisi gördüm ve ne olduysa o tedavi sırasında bir sabah boğazımda korkunç bir ağrı oldu sonra çenem sonra boynum kulaklarım köprücük kemiklerim ve ara sıra vücudumun değişen yerlerinde 2 aydır süren ağrılar var triodit olduğumu düşündüm benzer ağrılar vardı ama sonra internette araştırdıkça belirtilerimin damak kanseri ve lenfomaya uyduğunu gördüm.midem geçti ama o strestli dönemden geriye bana bu kaldı.bir ay önce damağımda bir şişlik farkettim böyle kemik gibi tam ortada önceden varmıyor sonradan mı oldu bilmiyorum.çünkü doğuştan o kemik çıkık olanlar olabiliyormuş sonra dünde boynumun sağ arka tarafında doğru hareketli bir beze farkettim ve tamamen koptum artık…yarın doktora gideceğim bir profesör bu doktor.neyse öğrenip yüzleşeceğim Allah’ın takdiri gerisi
Stres yapmışsınız baya. Ben de o aralar kendimi çok inceliyordum damağıma filan bakıyordum. Önceden yoktu bu son zamanlarda çıkmış vs diyordum. Ama sonra da "daha önce kendimi bu kadar incelemedim ki damak vs" deyip boşveriyordum. Siz de boşverin. Bahsettiğiniz ağrılar çevremde en az 4-5 kişide oldu bu yıl. Ağrı yer değiştiriyor gibiydi. Önce sakin kalıp stresi boşvermeniz gerek. Günde 1-2 su bardağı melisa çayı için o da iyi geliyor strese. Kan değerlerinize baktırın ben takviye kullandım onlar da toparladı beni. Her şeyden önce "ben iyiyim sakinim" olumlamaları yapın. Gevşeme egzersizleri yapın. Vücudunuz hatta iç organlarımız bile etkilenip kasılıyor yüksek stresten. Ilık-sıcak karışımı duş + gevşeme egzersizleri ve biraz da ruhunuzu besleyecek şeyler (çocuğunuzla vakit geçirmek, ibadet, sakinleşme meditasyonu vb) çok iyi gelecektir. Ama mesajlarımda belirttiklerimi önemseyip uygulayın kesinlikle. Sonradan denerim vs demeyin. Şu anki hastalığınız da enfeksiyonun etkileri tamamen. Siz takviyelerle vs bir iki haftaya çok iyi olacaksınız eminim ki 🌸💕

Geçmiş olsun tükürük bezi ile alakalı olabilir mi acaba çene altı tükürük bezi iltihabı yada taş.

Benim de yanak kısmında ağrı ve şişme olmuştu,suratım çok kötü şişti diyebilirim, kanda enfeksiyon da yüksekti işte doktorlara filan gittim ilk önce enfeksiyon dediler ilaç kullandım enfeksiyon geçti ama şişlik devam ediyordu sonra farklı yere gittim tomografi vs çekildi taş olduğu ortaya çıktı gecenlerde ameliyat oldum.
Geçmiş olsun. Benim kulaktanmış sorunum. Kulak damlası iyi geldi. Enfeksiyon uzun sürmüş

Stres yapmışsınız baya. Ben de o aralar kendimi çok inceliyordum damağıma filan bakıyordum. Önceden yoktu bu son zamanlarda çıkmış vs diyordum. Ama sonra da "daha önce kendimi bu kadar incelemedim ki damak vs" deyip boşveriyordum. Siz de boşverin. Bahsettiğiniz ağrılar çevremde en az 4-5 kişide oldu bu yıl. Ağrı yer değiştiriyor gibiydi. Önce sakin kalıp stresi boşvermeniz gerek. Günde 1-2 su bardağı melisa çayı için o da iyi geliyor strese. Kan değerlerinize baktırın ben takviye kullandım onlar da toparladı beni. Her şeyden önce "ben iyiyim sakinim" olumlamaları yapın. Gevşeme egzersizleri yapın. Vücudunuz hatta iç organlarımız bile etkilenip kasılıyor yüksek stresten. Ilık-sıcak karışımı duş + gevşeme egzersizleri ve biraz da ruhunuzu besleyecek şeyler (çocuğunuzla vakit geçirmek, ibadet, sakinleşme meditasyonu vb) çok iyi gelecektir. Ama mesajlarımda belirttiklerimi önemseyip uygulayın kesinlikle. Sonradan denerim vs demeyin. Şu anki hastalığınız da enfeksiyonun etkileri tamamen. Siz takviyelerle vs bir iki haftaya çok iyi olacaksınız eminim ki 🌸💕
Söylediklerinizi dikkate alacağım kulak için ne kullandınız acaba? Yarın doktor ne diyecek bilmiyorum ama aklımda bulunsun seçenek olarak bu arada vakit ayırıp böyle uğraşıp yazdığınız için teşekkür ederim Allah razı olsun .benim neyim var bilmiyorum bedenen iyiysem bile ruhen dipte olduğum kesin.şimdi oğluma okul için şapka yaptım tasarladık beraber çok mutlu oldu ama ben direk yatak odasına gidip ağladım çünkü bu ağrılar beni mahvediyor asla canı Tatlı biri değilim halbuki ama çok yoruldum birkaç ay geçse birkaç ay bıraksa beni belki ruhen daha iyi olacağım ama bırakmıyor sanki ben çırpındıkça başka bir belirtiyle dibe çekiyor beni .neyse ne artık öğrenmek istiyorum kötü bit şeyse dahi böyle her gün ölmekten iyidir…tükendim derdi insanlar tuhaf gelirdi gerçekten insanda tükenirmiş…

Söylediklerinizi dikkate alacağım kulak için ne kullandınız acaba? Yarın doktor ne diyecek bilmiyorum ama aklımda bulunsun seçenek olarak bu arada vakit ayırıp böyle uğraşıp yazdığınız için teşekkür ederim Allah razı olsun .benim neyim var bilmiyorum bedenen iyiysem bile ruhen dipte olduğum kesin.şimdi oğluma okul için şapka yaptım tasarladık beraber çok mutlu oldu ama ben direk yatak odasına gidip ağladım çünkü bu ağrılar beni mahvediyor asla canı Tatlı biri değilim halbuki ama çok yoruldum birkaç ay geçse birkaç ay bıraksa beni belki ruhen daha iyi olacağım ama bırakmıyor sanki ben çırpındıkça başka bir belirtiyle dibe çekiyor beni .neyse ne artık öğrenmek istiyorum kötü bit şeyse dahi böyle her gün ölmekten iyidir…tükendim derdi insanlar tuhaf gelirdi gerçekten insanda tükenirmiş…
Rica ederim 🌸 Ama siz ağrılarınız için ağrı kesici ya da enfeksiyon durumlarında iltihap giderici tarzda ilaç kullanmamışsınız ki bu dönemde. Geçmemesi doğal bu durumda. Bir de üstüne üstlük stres de eklenince artar bu durum. Ben de o aralar çok stres oldum hep böyle mi olacak diye ama o dönemde birçok doktora da gittim sebebini bulmak için. Yani ağrı var deyip kalmayın öylece. Kulak doktoru sadece damla yazarsa damla yazıp başka şey yazmazsa aile hekiminize de gidin aynı gün içinde olmazsa. KBB doktorunuza da ağrılarınızı ve uzun sürdüğünü anlattığınızda antibiyotik yazar büyük ihtimalle. Damlanın ismi "gentagut" Bir de bu süreçte hiç ağrı kesici filan kullandınız mı ? Ya da bugün grip olduğunuz için sizi rahatlatabilecek bir ilaç içtiniz mi?

Ruh haliniz konusunda da zaman zaman böyle durumlar herkeste olabiliyor. Regl döneminizin yaklaşmış olması bile bu ruh halinizin sebebi olabilir. Ya da canınızı sıkan daha derin bir konu vardır ve vücudunuza bu şekilde yansıyordur vs. Ama bu durumun geçeceğine inanın 🌸

X