Geçmeyen Hastalık :(((

fraverdenstreet

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2024
6
7
24
Merhaba arkadaşlar,
Gerçekten çok çaresizim. Aylardır geçmeyen vajinal kaşıntı ve yanma problemi ile uğraşıyorum. Kaşıntı şikayeti ile doktora gittim mantar dediler, daha sonra idrar yolu enfeksiyonu dediler onun akabinde ureoplazma çıktı. Şuan hepsi geçmiş testlerim hep temiz görünüyor ama kaşıntı sorunum bir türlü düzelmedi yanma da devam ediyor. Ayrıca makat ve kalçalarıma da yayılan bir kaşıntı ve yanma durumu var. Bakteri mikrop virus ne varsa baktırdım. Hiv, hepatitler, sifiliz, gonore, klamidya, idrar kültürü, gardnerella, candida hepsi temiz çıkıyor. Kafayı yemek üzereyim. Sanırım sadece Hpv bakilmadı ama görünürde siğilim yok. Smear testim temiz geldi. Benzer durum yaşayan arkadaşlar olduysa fikir paylaşabilirseniz aşırı sevinirim. Daha ne baktirabilirim ne yapabilirim? Aşırı tıkandım ve psikolojik olarak çökmek üzereyim.

Merhaba arkadaşlar,
Gerçekten çok çaresizim. Aylardır geçmeyen vajinal kaşıntı ve yanma problemi ile uğraşıyorum. Kaşıntı şikayeti ile doktora gittim mantar dediler, daha sonra idrar yolu enfeksiyonu dediler onun akabinde ureoplazma çıktı. Şuan hepsi geçmiş testlerim hep temiz görünüyor ama kaşıntı sorunum bir türlü düzelmedi yanma da devam ediyor. Ayrıca makat ve kalçalarıma da yayılan bir kaşıntı ve yanma durumu var. Bakteri mikrop virus ne varsa baktırdım. Hiv, hepatitler, sifiliz, gonore, klamidya, idrar kültürü, gardnerella, candida hepsi temiz çıkıyor. Kafayı yemek üzereyim. Sanırım sadece Hpv bakilmadı ama görünürde siğilim yok. Smear testim temiz geldi. Benzer durum yaşayan arkadaşlar olduysa fikir paylaşabilirseniz aşırı sevinirim. Daha ne baktirabilirim ne yapabilirim? Aşırı tıkandım ve psikolojik olarak çökmek üzereyim.
Aynısını yaşadım denemediğim ilaç bitkisel karışım kalmadı ama sonunda ne iyi geldi inanmazsin🤦 marka vermiyim f..masi intim yikama jeli 🙏 ilk yikamada bir yaktı öluyorum sandım ama sonra geçti yani 2 defa kullandım ve artık düzenli alıyorum yıllardır banyo yaparken kullanıyorum sadece okadar iyiki anlatamam dene mutlaka dua edersin

Yillarca bence cektim aynisini neler kullandim kasinti hafiftem baslayinca kekik kaynatıp suzuyorum onunla yikiyorum iyi geliyor.bir de cok arttigi zaman bez utuleyip koyuyorum camasira.Ayrica madem yanmanizda var bobreklerinizde bir sorun olabilirmi?son olarak yaz olsa bile evde terliksiz gezmeyin usutunce daha kotu oluyor

Bakteriyel enfeksiyon vs sebepli antibiyotik kullandıysanız vajinal floranız bozulmuş olabilir mi? Doktorunuz hiç vajinal probiyotik önermiş miydi? Her şey temiz çıktıysa parfüm ped vb bir şeyden irrite oluyorsunuzdur belki. İç çamaşırlarınızı en az 60 derecede ve mümkünse doğal parfümsüz deterjanla yıkayın yumuşatıcı kullanmayın. Çabuk kurutun ve ağ kısımlarını ütüleyin. Kullandığınız pedler de yine parfümsüz ve pamuksu dokulu olsun.

Bu tedavileri gorurken kullandığınız ic camasirlarini cope atin ve tamamen yeni yuzde yuz pamuktan uretilmis nefes alan ic camasirlari kullanin.

Tedavi gördüğünüz sure icinde kullandiginiz jiletleri kullanmayin.

Tedavi gördüğünüz sure icinde evliyseniz esinizde tedavi gorse iyi olabilir, evli degilseniz cinsel olarak aktifseniz ayni sekilde partnerinizin de tedavi görmesi gerekir.

Sabun kullanmayın, ozel bolgenize su haric hicbir madde degmesin.

Su an mantar, enfeksiyon vs temizseniz eger doktorunuzdan vajinal probiyotik yazmasini isteyin.

Sogan kurunu arastirin.

Su ile rahat edemiyorum, illa bir urun kullanmam gerek diyorsaniz ozel bolge icin uretilen intim jelleri kullanin.

Asla ozel bolge temizligi icin islak mendil vb kullanmayın.

Akintim var diye gunluk ped kullanmayin ya da akinti icin tuvalet kagidi gibi birsey kullanmayin.

Kiloluysaniz eger, bolgesel terleme sebebiyle de egzama turu bir rahatsizlik da nuksediyor olabilir.

Bol bol yogurt tuketin.

Doktorunuza niola yagini sorun.

Ben de şu an enfeksiyondan dolayı tedavi görüyorum. Smear testi yaptırdım sonuç bekliyorum. Nioli yağı önerebilirim. Antibiyotik kullanırken aynı zamanda günlük pedime iki fıs nioli yağı sıkıyorum. Kokusu biraz ağır ama o kadar iyi geldi ki. İlk önce biraz yaktı ama bütün alevi aldı daha ilk günden

X