Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen illet UYUZ

Ben az önce böyle bir karışım kullandım umarım faydası olur eczaneler yapıyor uyuz için Inatcikisilik Inatcikisilik

Eklentiler

• IMG-20231028-WA0009.jpeg
    IMG-20231028-WA0009.jpeg
    72,7 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG-20231028-WA0011.jpeg
    IMG-20231028-WA0011.jpeg
    72,3 KB · Görüntüleme: 255
İnşallah görürsünüz faydasını. Kaça yapiyolar sormadı ayip olmazsa. İçinde ne var kükürt vazelin vs olması lazm başka ne var bilmiyorm
Bende tam bilmiyorum tam karışım dedi 850 kavanoz büyük biraz baya zaman gider eşimde kullanacak ne olur ne olmaz

İnşallah görürsünüz faydasını. Kaça yapiyolar sormadı ayip olmazsa. İçinde ne var kükürt vazelin vs olması lazm başka ne var bilmiyorm
Şuan alev alev yandı vücudum umarım faydası olur 😔 bende uyuz için konu açmıştım sirkeli su kremler losyonlar fayda etmedi pek bunu deniyorum şimdi de

Şuan alev alev yandı vücudum umarım faydası olur 😔 bende uyuz için konu açmıştım sirkeli su kremler losyonlar fayda etmedi pek bunu deniyorum şimdi de
Bende az önce sirkeli suyla yikandm aşırı yaktı. Annem aktardan bı losyon almış uyuz için kükürtlü lavantalı fln onu deniyorm şimdi de. Birinden biri ise yarasin artık of

Bende az önce sirkeli suyla yikandm aşırı yaktı. Annem aktardan bı losyon almış uyuz için kükürtlü lavantalı fln onu deniyorm şimdi de. Birinden biri ise yarasin artık of
Umarım etkisini görürsünüz gerçekten lanet birşey yara olmayan yerim kalmadı

Umarım etkisini görürsünüz gerçekten lanet birşey yara olmayan yerim kalmadı
Bende çok yok ya saysam 20 tane ancadir. Oğlumda da sırtı elleri geçti ayaklarında kaldı gibi. Ellerinde kabarıklık var biraz anlamiyorz ki geçti mi geçmedi mi die. Bı sure kasinmaya devam ediyormuş sanırım

Bende çok yok ya saysam 20 tane ancadir. Oğlumda da sırtı elleri geçti ayaklarında kaldı gibi. Ellerinde kabarıklık var biraz anlamiyorz ki geçti mi geçmedi mi die. Bı sure kasinmaya devam ediyormuş sanırım
Evet malesef benim parmak ortaları avucumun içi su kabarcıkları gibi oluyor neyin nesi anlamadım bir duruyor bir kaşıntı basıyor berbat bir şekilde

Evet malesef benim parmak ortaları avucumun içi su kabarcıkları gibi oluyor neyin nesi anlamadım bir duruyor bir kaşıntı basıyor berbat bir şekilde
Sırtı ilk Dr gittigimz gün elini de bugün cektm

Eklentiler

• IMG_20231011_182448.jpg
    IMG_20231011_182448.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 146
  • IMG_20231028_153624.jpg
    IMG_20231028_153624.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 112
İlaç ismi yazmak doğru mu bilmiyorum ama yanlışsa uyarılırım zaten. Doktor ilk başta metrin yazdı metrin çok konforlu kullanımı kolay ancak geçirmiyor maalesef ardından wilkinson pomad yazdı. Çare Wilkinson Pomad. Evet kuulanımı çok zor ve kötü kokan bir ilaç (gerçi ben seviyordum ) ama bizimkini o geçirdi. Öncelikle daha fazla kışa girmeden havalar güneşliyken hemen tedaviyi uygulayın. Anlatıyorum :

Öncelikle bana geçmedi bende yok demeyin. Belirti, kaşıntı, yara vs olmasa dahi aynı evin içinde yaşayan tüm bireyler tedaviyi uygulamalı. Aksi halde en başa dönersiniz. Birçok kişinin uyuzdan kurtulamama sebebi bu bence. Herhangi bir adımı eksik yapmak tedaviyi size tekrarlatmak durumunda kalır.

Giydiğiniz ve giymediğiniz kıyafetleri hava almayacak şekilde poşetleyin 3 gün bekletin. 3 gün sonra 50 derece ve üzerindeki bir derecede yıkayın. Yıkayamayacak olan kıyafet battaniye pike vs varsa kapalı poşette 1 hafta bekletin ve ardından yüksek sıcaklıkta ütüleyin. Ütüleyemiyor musunuz o halde 1 hafta değil de daha uzun süre ağzı kapalı poşette bekletin. Bilimsel olan bilgi şu: 3 gün hava almadan insan vücudu dışında yaşayamamaları ama ben çok taktığım için 3 günden fazla bekletmiştim poşette. Çarşaf yastık kılıfı battaniye iç çamaşırı vs aklınıza gelebilecek temas ettiğiniz tüm kumaşlar dahil. Ben mesela uyuz bulaştıktan sonra hiç giymediğim kıyafetleri dolaptan alıp giyerken bile yüksek ısıda ütüleyip giymiştim tekrar bi bulaş olmasın diye çünkü psikolojiyi bpzuyor biraz bu parazit. Halıları süpürüp rulo yapıp kaldırın. Koltukları süpürün. Temizlendikten sonra bir süre üzerine çarşaf serip oturursunuz. Wilkinsonu sürüp ayağınızla halıya basmayın halılara çünkü o koku halıya hem leke yapar hem kokusu bulaşır. Bu arada kremlendikten sonra mümkünse tek bir odada durun 3 gün boyunca. Çünkü o kokuyu tek odadan çıkarmak kolay olur aksi halde tüm ev yanmış kül kokacaktır. Yemek için vs tabiki mutfağa gideceksiniz kısa süreli gidişler sorun olmaz. Yemek yerken ellerinizi yıkayın ama yedikten sonra ellerinize tekrar kremi sürün. Çünkü bu uyuz en çok parmak aralarında yuvalanıyor.

Kremi 3 gün boyunca her aşkam süreceksiniz. Örneğin Bugün cumartesi bu akşam 8'de sürdünüz. Pazar akşamı 8'de tekrar yıkanmadan tüm vücut süreceksiniz. Etti 2. Bir de pazartesi günü yine akşam 3.kez süreceksiniz. Artık salı günü öğlene doğru yıkanabilirsiniz. Yalnız bu pomadın kokusu bulaştığı kıyafetten zor çıkıyor o yüzden gözden çıkarabileceğiniz pijama varsa kremi sürdükten sonra onu giyin üzerinize. Yoksa 5-6 yıkamada koku anca çıkıyor. Aynı şey nevresimler için de geçerli. Koku yatağa geçmesin diye yatağa naylon serip üzerine nevresim geçirip öyle uyuyun yoksa pomadın kokusu yatağa geçiyor aksi halde naylon sermezseniz saatlerce yatağı silmek zorunda kalırsınız. Saati denk getirmek önemli değil. Önemli olan akşam sürmeniz çünkü uyuz paratizi en çok geceleri aktif oluyor. Boyun dahil boyundan aşağı vücudun her zerresine süreceksiniz. Boy abdesti alırken kuru yer kalmayacak denir ya bu kremi de o şekilde boyun dahil boyundan aşağı tamamen sürmelisiniz ayak tabanları parmak araları, eklem yerleri vs hiçbir yeri atlamayın, tırnakları kısa kesin tırnak aralarına dahi krem sürülmüş olsun. 2 tüp 1 yetişkine rahat rahat 3 günlük tedavi için yetiyor.

Son olarak bu parazit size pis olduğunuz için gelmedi ama sizi bu uyuz parazitinden kurtaracak olan kuralcı bir titizlik aksi halde aylarca uğraştırıp durur bu parazit sizi.

Son olarak Allah şifanızı versin inşallah atlatırsınız. Okuyan herkese teşekkür ederim hayır dualarını beklerim. Şimdiden geçmiş olsun

Ay çok fena ya gecms olsn. Bizim hiç bu kdr derin büyük fln olmadı hep küçücük kucucuktu. Bnm de eşimde bişe yok nasıl gecmiyo anlamiyorm sinir oluyorm biz kasinip onda bişe olmayinca 😁
Aman dikkat edin olmasın ben 2 3 aydır böyleyim alerji sanıp önemsemedim 😔😔sonra kaşın Allah kaşın her yerim tahriş oldu

15 gün bnm daha. Oğlumun da 3 4 hafta fln
Anladım daha yeni o zaman tedaviye hemen başlamanız gerekiyor öncelikle ev sirkeli suyla silinecek çamaşırlar 60 derece üzerinde yıkanacak muhakkak buharlı ütü ile ütülenecek onun haricinde eczaneden kişi başı 3 tüp wilkinson pomad alıyorsunuz kullanmadan önce duşta iyiyice keselenin ki böcekler biraz yüzeye çıksın akşam duştan sonra 1. Kremi tüm vücudunuza yedirin bu iş için atmayı gözden çıkaracağınız kıyafet belirleyin ve onları giyin ellerinizi tüm vücudunuza bu kremi bastıra bastıra yedirin ertesi akşam 2. Tüpü aynı şekilde kullanın 3. Akşam 3. Tüpü kullanın 4. Akşam olduğundada duşa girin. Bu iş çok berbat ama tek çaresi bu daha sonra doktora gidin ve mikroskop altında gözlem yapsın vücudunuzda yumurtaları kalmış mı çünkü tek tedavi yeterli gelmeyebiliyor canlı olanlar ölmüşken yumurtaları kalmış olabiliyor onlarda 2 hafta içerisinde büyüyüp başa sardırıyorlar. Bu tedaviden sonra doktora mutlaka gözükün yada kendinizi gözlemleyin bu tedaviyi uygularken evde kaç kişi iseniz olan olmayan hepiniz aynı anda uygulayacaksınız tek çare bunlar sabun mabun hikaye

X