Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen illet UYUZ

Herkese Merhaba,
Egzamayi sörçlerken konunuzla karsilastim. Herkese Çoook geçmiş olsun, tez zamanda bu illetten kurtarirsiniz insallah.
Ben de mi uyuz oldum acaba haftalardir geçmeyen bir egzama olayim var. Parmaklarim özellikle. Ve bir bacagim doktorun verdigi ilaçlar fayda vermiyor. Tekrar gitmek icin Devlet hastanelerinde cildiye randevusu bulamiyorum. En son yakin cevremden cok uzak bir hastanede bulabilmistim. Onda da esas doktor yerine yardimci ya da asistan doktor tarafindan verilen ilacla başa çıkmaya çalışıyorum. Banamisin demedi. Bazan parçalayacak gibi kaşınıyorum gecem gündüzüm hiç farketmiyor. Oğluma geçecek diye çok korkum var hele ki yazdiklarinizi okuyunca hepten tırstım. İlaç işe yaramayinca tekrar randevu almak istesem de haftalardir randevu yok istanbul tüm bölgelerinde hem de.

Herkese Merhaba,
Egzamayi sörçlerken konunuzla karsilastim. Herkese Çoook geçmiş olsun, tez zamanda bu illetten kurtarirsiniz insallah.
Ben de mi uyuz oldum acaba haftalardir geçmeyen bir egzama olayim var. Parmaklarim özellikle. Ve bir bacagim doktorun verdigi ilaçlar fayda vermiyor. Tekrar gitmek icin Devlet hastanelerinde cildiye randevusu bulamiyorum. En son yakin cevremden cok uzak bir hastanede bulabilmistim. Onda da esas doktor yerine yardimci ya da asistan doktor tarafindan verilen ilacla başa çıkmaya çalışıyorum. Banamisin demedi. Bazan parçalayacak gibi kaşınıyorum gecem gündüzüm hiç farketmiyor. Oğluma geçecek diye çok korkum var hele ki yazdiklarinizi okuyunca hepten tırstım. İlaç işe yaramayinca tekrar randevu almak istesem de haftalardir randevu yok istanbul tüm bölgelerinde hem de.
İstanbul'da asla randevu yok Anadolu Avrupa hepsine bakiyorm özelden başka çare yok

Sebebi bu vakalar demek ki.
Ne olacak halimiz. Özele verebilen var veremeyen var. Egzamamiyim uyuzmuyum allaha kaldim. Kükürtlü sabunu denesem mi bilemedim.
Bütün gecmis hastaliklar hortlamis vaziyette :KK43:
Talep oluşturun telefon hep elinizde olsun nadir de olsa iptal eden oluyor

Herkese merhabalar

Kizlar derdim bu uyuz illeti. 3 yasindaki ogluma kresten gecti ondanda bana. Evde baska kimseye gecmedi şükürler olsun. Tabi gecmeyecegi asla garanti degil.

Kac doktor gezdik butun dediklerini yaptik. Aktardan sabu lar kremler aldik yok gecmiyor. Cocugum sabahlara kadar kasiniyor. Kendimi gectim artik oyle gormek kucucuk cocugu periaan etti bizi.

Oglumu krese kabul etmiyorlar bende calisiyorum 3 haftadir bi sekilde rapor vs idare ettim ama artik ise donmem gerekiyor.

Bu beladan nasil kurtuluruz basina gelmis faydasini gordugunuz bir yontem var mi. Bulasiciliginin gecip gecmedigini soyleyemiyor soktorlar napacagimizi sasirdik.

Bu siralar asiri salgin var aman dikkatli olun sislerde.
Geçmiş olsun. Denemedim ama sık sık kükürtlü sabun kullanmanın normal tedavinin yanında iyişeştirmeyi hızlandırdığını okudum

Dünden beri stresten her tarafim kasinir oldu. sabahi zor ettim. Gece aklima geldi paylasayim dedim. Küçükken köyde yasadigimiz zaman kardeslerimle beraber (findiklik altlarinda gezen domuzlardan) topluca uyuz olmustuk. Annemin tedavi yöntemi. evimizin arkasinda yaktigi atesin üzerinden bizi soyup atlatmasi olmustu. merhem sürdügümüzü hatirlamiyorum Hidirellez atesi gibi ates yakip bizi üzerinden atlatmisti kiyafetlerimizi cikarip vücudumuzu duman ve is ile tedavi etmisti. o zaman küçüktük te simdi düsünemedim. Gerci allah korusun eger uyuz falansam ve bulastirirsam oglum icin kucagima alip denerim sanirim.
Tekrardan herkese çok gecmis olsun. Tez zamanda gecsin gitsin insallah.

ASM Dr gittim bugün wilkinson yazdirmak için yazmadı. Yarına cildiyeden randevu aldm ne diyck bakalim

Hiçbir ilaç kesin çözüm olmuyor. Sirke sirke sirke. Hemşire olan kardeşim o şekilde hasta bakım evindeki 20 hastayı bir haftada temize çıkardı. İlaçlardan fayda görmediğini kendisi söylüyor. Bol bol sirke sürün, sirkeli su ile yıkanın. Tabi çocuğunuzun cildi sirkeye alerjik reaksiyon gösterecek mi önce kolunun üstünde küçük bi bölümde onu test edin. Geçmiş olsun

Hiçbir ilaç kesin çözüm olmuyor. Sirke sirke sirke. Hemşire olan kardeşim o şekilde hasta bakım evindeki 20 hastayı bir haftada temize çıkardı. İlaçlardan fayda görmediğini kendisi söylüyor. Bol bol sirke sürün, sirkeli su ile yıkanın. Tabi çocuğunuzun cildi sirkeye alerjik reaksiyon gösterecek mi önce kolunun üstünde küçük bi bölümde onu test edin. Geçmiş olsun
Her banyo sonrası suyla seyreltip dokuyorm ona da kendine De. Yaraları var baya yakiyo galiba çok agliyo ama alerji yok sukur

Uyuz, derinin altına yerleşen küçük organizmalar ve canlılar. Vücudun kendi etkisi, yarası, kabarıklığı falan değil dışarıdan gelen bir şey. O yüzden sık sık yapın ne kadar sık o kadar iyi. Acil şifalar diliyorum
Her banyo sonrası suyla seyreltip dokuyorm ona da kendine De. Yaraları var baya yakiyo galiba çok agliyo ama alerji yok sukur

Kızlar ben bu konuya yazacaktım biraz geç kaldım dermalarda randevu yok uyuz direnç geliştirmiş çoğu ilaca alternatif tıb ile şansını denemek isteyenler için tanıdığım şifacıya sordum isteyen olursa ilaç hazırlayacak

Herkese merhabalar

Kizlar derdim bu uyuz illeti. 3 yasindaki ogluma kresten gecti ondanda bana. Evde baska kimseye gecmedi şükürler olsun. Tabi gecmeyecegi asla garanti degil.

Kac doktor gezdik butun dediklerini yaptik. Aktardan sabu lar kremler aldik yok gecmiyor. Cocugum sabahlara kadar kasiniyor. Kendimi gectim artik oyle gormek kucucuk cocugu periaan etti bizi.

Oglumu krese kabul etmiyorlar bende calisiyorum 3 haftadir bi sekilde rapor vs idare ettim ama artik ise donmem gerekiyor.

Bu beladan nasil kurtuluruz basina gelmis faydasini gordugunuz bir yontem var mi. Bulasiciliginin gecip gecmedigini soyleyemiyor soktorlar napacagimizi sasirdik.

Bu siralar asiri salgin var aman dikkatli olun sislerde.
Bizde 7 ay çektik ailece uyuz olduk her yerimiz yara oldu wilkinson pomad sayesinde kurtulduk kokusu çok ağır ama gerçekten işe yarıyor 3 gün üst üste sürüyorsunuz sonra duş alıyorsunuz kurtuluyorsunuz bu illetten psikolojim bozulmuştu Allah kimseye göstermesin çok zor bişey

Ay benim ates dumaninin detayini aldim. Meger en az 3 sene bekletilmis küflü ifteri otu yakilarak dumani kullaniliyormus. Kampa gidince yaparim diye dusunmustum oysa ki :işsiz:

Cildiyeye gittim bugün özele. Dr bı değişik aman. Sen anlarsın geçip geçmediğini dio dedm kasinmiyo geçmiş o zmn. Baktı sonra kabuklar da gecicek dedi. Kreşe ne zmn gondereym dedm gönder dedi. Kağıt iatiyolar verin o zmn dedm o zmn gönderme diyo. Bende gittim wilkinson aldm ins bu sefer kurtulacaz

Gündüzleri de kaşınıyormusunuz? Minik yara kabuklarının dışında iğne ucu kadar minicik kan oturmaları var kollarımda farkettiğim, bir de kızırıklıklar var geçip aynı yerde tekrar belirginleşiyor
Gündüzleri güneşte yani sıcakta kaşınıyor. Benim genellikle akşam yatana kadar, m birde sabah kalktığımda olurdu.
Gündüzleri kaşıdığımda fazlalaşırdı

X