Gecmeyen koltuk alti kokusu nasil gecer

Rexonanın roll-on'u ter kokusunu ve terlemeyi önlemede son derece başarılı ama içerik olarak maalesef sağlığa zararlı olduğu söylenmişti. Temiz içerikli ürün araştırması yapabilir ve deodorant duş jeli gibi kullanımlarınıza dikkat edebilirsiniz. Ayrıca su içmek de fayda sağlayacaktır bol bol tüketmeye çalışın

Arkadaşlar koltuk altı roll-on, ter önleyici vs çok fazla kullanmak zararlı bence. Koltuk altında lenf bezleri var dikkat edelim

Koltuk altı tüyleri azıcık bile uzasa koku yapabiliyor. Düzenli temizleyin. Tabi ki deodorant da çok etkili. Hormonsal bir bozukluk da olabilir, doktora görünebilirsiniz.

Marka yazabilir misiniz. Benim 12 yaşındaki kızım da ter kokuyor 😐. Duşunu aldığı günün ertesi günü yine ayni. Okul formasınin kumaşından olabilir diye düşünüyorum ama yazın da olabiliyor bu. Oğlum la nerdeyse ayni yaştalar ama oğlumda yok bende bile yok kızım da var. Ergenlik desem vücut olarak hala ergenliğe girmedi ama ter kokusuna çare arıyorum

Atölye feride diye bir marka. Minicik bi kavanozda ama aylarca gidiyor normal bir deodorant daha hızlı bitiyor.
Ergenlik öncesi olur ama koku problemi ya ortaokuldayken çok fenaydı asla geçmiyordu annem sürekli pamuklu düzgün şeyler giyinmemi söylüyordu mesele sadece yaşımmış :)

Atölye feride diye bir marka. Minicik bi kavanozda ama aylarca gidiyor normal bir deodorant daha hızlı bitiyor.
Ergenlik öncesi olur ama koku problemi ya ortaokuldayken çok fenaydı asla geçmiyordu annem sürekli pamuklu düzgün şeyler giyinmemi söylüyordu mesele sadece yaşımmış :)
Aklımda bulunsun bu. Ben de sinevoyu buldum. İkisinden birini almam gerekiyor. İnşallah geçicidir. Kızım kilolu da değil gayet zayıf. Ben kendimde hic yasamadim belki ondan çok garipsiyorum. Teşekkürler.

13-14 yaşına gelince normalleşecek merak etmeyin.Benim kızım da 11-12 yaşında kokarca gibiydi şimdi misss gibi
Evet az önce de bir üye yazmış. Bunu bilmiyordum çünkü kendimde yaşamadim ya da unuttum. Aslında hem kendim bilinçli bir ergen annesi olmak adına hem de onun kendi vücudunu tanıması adına bir kitap almam gerekiyor. En kısa zamanda alayım

rexona clinical protection kadın bunu kullanan 96 saat boyunca koku olmuyor sarımsak soğan benzeri şeyleri yada baharatli yiyecekleri de azaltın

Hindistan Cevizi yağı ve karbonat karışımı. Başka bir konuda da yazmıştım tamamen doğal 3 gün koku yok

Merhaba . Bende son zamanlarda geçmeyen bir koltuk altı kokusu var. Duştan çıkıyorum defalarca kez sabunlamama rağmen kokuyor. Tüylerimi alıyorum gene aynısı. Bu nasıl geçer
Merhaba, bu durumun aynısı bende de vardı hatta oturduğum yerde bile terliyordum ve bu durum yaşamımı tabii ki de etkiliyor. Dün başka bir konunun altına da yazmıştım, Tereson diye bir sprey var daha önce bunun hakkında birçok yorum duymuştum kimisi zararlı diyor, kimisi çok etkili diyor, kimisi işe yaramıyor diyordu terlemelerim bu aralar stresten kaynaklı çok artınca bir denemek için gratisten gittim indirimli 90tl gibi bir fiyata iki gün önce aldım, ilk başta kullanma talimatına bakmadığım için duş aldıktan hemen sonra iki koltuk altıma da bol bol sıktım, sıktıktan sonra talimatını okudum, googledan da baktım gece yatmadan önce temiz koltuk altına az bir şekilde sıkılması gerekiyormuş ben bunun böyle kullanıldığını öğrenince birkaç dakika sonrasında kalktım üstüne deodorant ve roll on kullandım, ilk başta kaşıntı yaptı koltuk altlarımda ama o kadar şaşırdım ki ilk kullanımda terlemeyi sıfıra indirdi bir de üstüme parfüm sıkmıştım o koku normalde kalmıyordu terlediğim için ama koku akşama kadar buram buram yayıldı sonra ben gece uyumadan önce de bir fıs olmak üzere iki koltuk altıma sıktım, sabaha kadar normalde öyle bir terlerdim ki duş almadan dışarı çıkamazdım ama sabah miss gibi parfüm kokusuyla uyandım, koltuk altımda nemlenme bile olmamıştı. Bende bu duruma şaşırdım çünkü ya kullanma talimatında ya da googleda 4-5 gün gece yatmadan önce kullanın, terleme azaldıktan sonra kullanımı azaltın yazıyordu daha ilk kullanımda bu kadar etkili olunca tabii bir şok geçirmedim değil. İki gündür valla miss gibi sıfır terleme, parfüm kokum gün boyu üstümde ve yemin ederim temiz hissetmeyi özlemişim resmen. Daha önce gün 3 defa olmak üzere temiz koltuk altına sadece limon da sürmüştüm o da etkili olmuştu ama 2 hafta sonra düzenli kullanımda etkili olmuştu ama terlemeyi durdurmuyordu tamamen, sadece kokuyu yok etmişti. Hazır indirimdeyken stok yapmayı düşünüyorum ama siz alıcaksanız ilk zarararını okuyun ben daha önce zararlarını duydum ama tekrardan okumadım çok etkili oldu diye ama koltuk altında biraz kuruluk yapıyor sanırım.

Bir de ben sabah işe gitmeden önce de kullanıyorum ama sadece birer fıs nolur nolmaz diye sprey biraz kuruduktan sonra da üstüne deodorant ve roll on sürüyorum iki günlük deneyimime göre gün boyu hiç terleme olmadı bende bir de deodorant kokusu asla gitmiyor koltuk altından. Ayrıca ben sadece koltuk altıma değil, göğüs altı ve arasında da terleme olduğu için bugün birer fıs o bölgelere de sıktım ama bu ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem. (koltuk altıma kullandıktan sonra göğüs arasında vs de terleme veya koku olmamıştı ben yine de sıktım onu da belirteyim)

Ay şunu da ekleyeyim ben yapıyorum ama siz dikkat edin, araştırmadan kullanmayın. Çok fazla deodorant falan kullanmak da zararlı. Hatta sosyal medyada dolaşırken önüme bir doktorun reklamı çıkmıştı, koltuk altına mı başka bir ameliyatta mı neyde bildiğin parfüm, deodorant bezleri mi ne oluşuyormuş yanlış hatırlamıyorsam, onun zararından bahsediyordu.

X