Geçmeyen sersemlik hissi ve baş dönmesi

Arkadaşlar selamlar, ben de size durumumdan bahsedeyim. Çok stresli bir dönemin akabinde sabah baş dönmesi ile uyandım. Zaten anksiyete sorunu yaşayan biriyim, antidepresanı bıraktığım bir dönem beni yakaladı. O gün alkol ertesi gibi bir gün yaşadım. Baş dönmesi atağı geçti ancak dengesizlik hissi ve sersemlik geçmedi. Sanki konuşurken beynim titriyor, kafamı sağa sola çevirdiğimde başım sarsılıyor ve baş dönmesi yanılsaması yaşıyorum. Antidepresana yeniden başladım çünkü psikolojik olduğunu düşünüyordum, ölüm korkusu da yaşadım. Sonra bir gece baş dönmesi beni uyandırdı. Kbbye gittim, meniere desem değil, vertigo hiç değil, betaserc kullan 1 hafta 10 gün deyip yollandım. Dedim nörolojiye gözükeyim mi, mr vs çektireyim? Dr dedi ki senin nörolojik bir durumun yok, vertigo bile yok, geçer dinlen, stres ve tuzdan uzak dur kahveyi az tüket filan dedi. Başlangıcı üzerinden 1,5 ay geçti ve ben hala kafamı sağa sola çevirip baş hareketleri yaptığımda allak bullak oluyorum. Hayatıma devam ediyorum ama hayat kalitem düştü. Hergün ne zaman geçicek diye bekliyorum. Başka doktora da gitsem çözüm bulamayacaklarmış gibi hissediyorum. İzmirde bu alanda iyi bir dr tanıyan var mı acaba?
Aynı durumu ben de senelerdir yasıyorum yaşım 26 . 2018 den beri böyleyim. İki hafta önce tv izlerken inanılmaz bi dönmesi yakaladı beni yer kayıyor ayakta duramıyorum her şey sağa kayıyordu devlete gittim bir şey yok dedi gönderdi şikayetlerim geçmedi aksine bulantı kusma eşlik etti. En son izmir Çiğli ekol kbb hastanesine başvurdum. Ayhan yıldırım beye muayene oldum beelli bir testlerden sonra bugün sonuçlarımı gösterdim ve dizziniess olduğumu öğrendim benim baş ağrımdan kaynaklı olabileceğini söyledi. Vertigonun bi çeşitiymiş. Sürekli sallanma baş dönme hissi sanki denge kaybı gibi. Banada tuzu azalt kafein içeren şeylerden uzak durmam önerildi. Bi ilaç yazdı ve günde 40 dk yürüyüş verdi. Asla geçemeyecek bir hastalık bu.. vertigo da dizznieste.. daha şikayetlerimi yazsam anlatsam dağ olur ama gözükmenizi tavsiye ederim ben yıllar donra baş dönmemim sebebinin bu olduğunu öğrendim. Geçmiş olsun 😔 bu hastalığı kabullenmek zorundayız ve görmenzden gelmek gerekiyor

Merhaba arkadaşlar aynı sorunu bende 1 sene önce yaşadığım yatakta yatarken kafa mı çevirmemle baş dönmem oldu yataktan kalkamadım o günün gecesi daha da şiddetli baş dönmesi yaşadım vehastaneye gittim testler vs herşey yapıldı temiz çıktı daha sonra KBB gittim manevra yapıldı orda aşırı baş dönmesi yaşadım . Ama üzerim deki o sersemlik başım da ağırlık baş uyuşmaları sanki herşey dönüyormuş gibi hissetme hayatımı mahvetmişti uyku uyuyamıyordum dışarı çıkamıyorum asla bunun geçmiceni düşünüyordum ve psikolojik olarak kötüye gitmiştim bununla birlikte panik atak da geldi tabi her gün hastaneye gidiyordum gitmediğim doktor kalmamıştı her bölümden . Psikiyatriye gittim antidepresan kullanmaya başladım iyi gelmeye başlamıştı ama yine o sersemlik vardı kafamı sağ sola çeviremiyordm çünkü . Daha sonra araştırmalar sonucu ist bi doktor buldum kendisine gittim orda testler yapıldı tir tir titriyordum ah keşke daha önceden gitseymişim hayatımın dönüm noktası oldu beni çok cesaretlendirdi tamamen psikolojik olduğunu öğrendim kafa mı oynatamayan ben kafamı aşagıya sallıyordum. Hamdolsun Allah’ın da izni ile iyileştim çok dua ettim . Emin olun bunlar da geçicek doğru tehsiş ve doğru doktor önemli Allah şifa versin 😊

Merhaba arkadaşlar aynı sorunu bende 1 sene önce yaşadığım yatakta yatarken kafa mı çevirmemle baş dönmem oldu yataktan kalkamadım o günün gecesi daha da şiddetli baş dönmesi yaşadım vehastaneye gittim testler vs herşey yapıldı temiz çıktı daha sonra KBB gittim manevra yapıldı orda aşırı baş dönmesi yaşadım . Ama üzerim deki o sersemlik başım da ağırlık baş uyuşmaları sanki herşey dönüyormuş gibi hissetme hayatımı mahvetmişti uyku uyuyamıyordum dışarı çıkamıyorum asla bunun geçmiceni düşünüyordum ve psikolojik olarak kötüye gitmiştim bununla birlikte panik atak da geldi tabi her gün hastaneye gidiyordum gitmediğim doktor kalmamıştı her bölümden . Psikiyatriye gittim antidepresan kullanmaya başladım iyi gelmeye başlamıştı ama yine o sersemlik vardı kafamı sağ sola çeviremiyordm çünkü . Daha sonra araştırmalar sonucu ist bi doktor buldum kendisine gittim orda testler yapıldı tir tir titriyordum ah keşke daha önceden gitseymişim hayatımın dönüm noktası oldu beni çok cesaretlendirdi tamamen psikolojik olduğunu öğrendim kafa mı oynatamayan ben kafamı aşagıya sallıyordum. Hamdolsun Allah’ın da izni ile iyileştim çok dua ettim . Emin olun bunlar da geçicek doğru tehsiş ve doğru doktor önemli Allah şifa versin 😊
Yaklaşık 2 aydır bu sorunla cebelleşiyorum hayat kalitem yerle bir oldu sürekli başım dönüyor denge sorunu yaşıyorum ne erkek arkadaşımla ne arkadaşlarımla yaptığım hiç bir aktiveden bir şey anlamıyorum artık psikolojim yerle bir oldu sizinle iletişime geçebileceğim bir yer var mı gerçekten yardıma ihtiyacım var

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar çok önce yazmışsınız ama bende de anksiyete var. Geçtiğimiz ay çok yoğun yaşadım evden bile çıkamıyordum. Şimdi okula başladım öğretmenim. Anksiyetem geçti ama bu dediğiniz sersemlik hissi, sanki kafam dengede değilmiş gibi. Etraf dönmüyor baş dönmesi diyemem çok tuhaf kafam boşlukta gibi bir his gün içinde özellikle sabahları bunu yaşıyorum eve gelince hiçbir şeyim kalmıyor. Bir de bunun için panik oluyorum şimdi acaba bir hastalığım mı var diye. Nolur bana bir şeyler söyleyin. Çıldıracağım artık çok yoruldum. Bir hastalığım olsa eve gelince geçer mi hiç diyorum. Ama bununla savaşmaktan gerçekten bir hastalığım var mı panik mi oluyorum demekten yoruldum. Anksiyete sürecimde herkesi çokça yorduğum için artık insanlara da bahsetmek istemiyorum. Hastaneye de gitmek istemiyorum çünkü gerçekten yoruldum gitmekten. Nolur bana yazar mısınız bunu yaşayanlar :KK43:(

Merhabalar arkadaşlar bu konuyu açıyorum çünkü benim gibi böyle bir sorun yasayan başkaları olursa belki bir yardımım olur çünkü ben en basta kendimi çok yalniz hissettim ölüm korkusu yaşadım çok defa, anksiyete krizleri geceleri asla uykuya dalamıyorsunuz çok ama çok kötü bbir durum beynim çalışmıyor gibi hissediyordum..
Şikayetlerim Ramazan'ın ikinci günü şiddetli baş dönmesiyle başladı ve o günden sonra sersemlik hissi hic geçmedi, ilk gün gözlerimde nistagmus oluştu ritmik istemsiz göz hareketleri vertigodan şüphelendim, sonra nistagmus geçti ama yinede odaklanınca alnımda bir baskı hissediyordum. Kulak ağrısı yok baska hicbir belirti yok sadece gözlerimde odaklanma sorunları ve cokkk rahatsız edici bir sersemlik hissi..bunun yanında bazen mide bulantısı ilk zamanlarda cok daha fazlaydı. Herşey rüya gibi geliyor hicbirsey yapmak istemiyorsunuz çok kötü bir his.

Doktorlar kolayca teshis koyamıyor bu gibi problemlerde hastalıklar elenerek bulunabiliyor. Ben internetten araştırarak sikayetlerimi gözlemleyerek bir sonuca varabildim kesin olmamakla birlikte. Vestibuler migrenim olduğunu düşünüyorum. 1 aydır devam ediyor bu arada şikayetlerim. Bu günlerde azalmada gözlemliyorum. Sersemlik hissi yerini yorgunluğa bırakıyor sanki... şuan bunun gecmesinden baska birsey istemiyorum insan algısıyla ilgili birşey olunca çok endişeleniyor 😔 bunun gibi birşey yaşayanlar varsa yazarsanız çok sevinirim. İyilesme oldukça güncelleme yapacağım
Nörolojiye gittiniz mi? Eeg sonuçları ne diyor?

Arkadaşlar selamlar, ben de size durumumdan bahsedeyim. Çok stresli bir dönemin akabinde sabah baş dönmesi ile uyandım. Zaten anksiyete sorunu yaşayan biriyim, antidepresanı bıraktığım bir dönem beni yakaladı. O gün alkol ertesi gibi bir gün yaşadım. Baş dönmesi atağı geçti ancak dengesizlik hissi ve sersemlik geçmedi. Sanki konuşurken beynim titriyor, kafamı sağa sola çevirdiğimde başım sarsılıyor ve baş dönmesi yanılsaması yaşıyorum. Antidepresana yeniden başladım çünkü psikolojik olduğunu düşünüyordum, ölüm korkusu da yaşadım. Sonra bir gece baş dönmesi beni uyandırdı. Kbbye gittim, meniere desem değil, vertigo hiç değil, betaserc kullan 1 hafta 10 gün deyip yollandım. Dedim nörolojiye gözükeyim mi, mr vs çektireyim? Dr dedi ki senin nörolojik bir durumun yok, vertigo bile yok, geçer dinlen, stres ve tuzdan uzak dur kahveyi az tüket filan dedi. Başlangıcı üzerinden 1,5 ay geçti ve ben hala kafamı sağa sola çevirip baş hareketleri yaptığımda allak bullak oluyorum. Hayatıma devam ediyorum ama hayat kalitem düştü. Hergün ne zaman geçicek diye bekliyorum. Başka doktora da gitsem çözüm bulamayacaklarmış gibi hissediyorum. İzmirde bu alanda iyi bir dr tanıyan var mı acaba?
Ben de öyleyim ve bi başlık açtım siterseniz okuyun izmirdeyim ekol hastanesinde ayhan yıldırım dı sanırım kbb bölümünde o doktora gittim çokkk güzel ilgilendi ama hastalığıma henüz şifa bulamadım aynı seyleri ben de iki seneden fazladır yasıyorum bi gidin isterseniz ben de dizziniess varmıs.

Arkadaşlar çok önce yazmışsınız ama bende de anksiyete var. Geçtiğimiz ay çok yoğun yaşadım evden bile çıkamıyordum. Şimdi okula başladım öğretmenim. Anksiyetem geçti ama bu dediğiniz sersemlik hissi, sanki kafam dengede değilmiş gibi. Etraf dönmüyor baş dönmesi diyemem çok tuhaf kafam boşlukta gibi bir his gün içinde özellikle sabahları bunu yaşıyorum eve gelince hiçbir şeyim kalmıyor. Bir de bunun için panik oluyorum şimdi acaba bir hastalığım mı var diye. Nolur bana bir şeyler söyleyin. Çıldıracağım artık çok yoruldum. Bir hastalığım olsa eve gelince geçer mi hiç diyorum. Ama bununla savaşmaktan gerçekten bir hastalığım var mı panik mi oluyorum demekten yoruldum. Anksiyete sürecimde herkesi çokça yorduğum için artık insanlara da bahsetmek istemiyorum. Hastaneye de gitmek istemiyorum çünkü gerçekten yoruldum gitmekten. Nolur bana yazar mısınız bunu yaşayanlar :KK43:(
Evet günlük işlerimi artık yapamıcak gibiyim anlıyorum sizi ve deşmek istemiyorum. Geçmiyo ya gitmediğim dr kalmadı dizziniess dediler bana. Ne zaman nerde nasıl yakalacağı hiç belli olmuyor bi illetin bıktım artık. Bazen cok iyi hissediyorum akşamı kafamı kaldıramıyorum bazen günlerce kötü oluyorum vs yaz yaz bitmez

Merhabalar arkadaşlar, bu vestibuler migren muhtemelen tüm sikayetler benimkine benziyor bir kbb ve nörolojiye görünün vestibuler migrenden suphelendiginizi söyleyin ilac tedavisiyle geciyor. Ben ilac kullanmadim ama baya hafifleri şikayetlerim sağlıklı bir diyet ve düzenli uyku ile
Merhaba aynı sorun var ben de 2 senedir dr vestibüler migrenden şüphelendi bi ilaç kullandım işe yaramadı şimdi dideral başladı hala iyi değilim sersemlik asla geçmiyor bana özelden yazar mısınız yaşadıklarınızı tedavi sürecenizi

Herkese merhaba…
Bende 3 buçuk ay önce doğum yaptım ve doğumdan 1 ay sonra geçmeyen baş sersemliği vardı ( bu sersemlikten bir hafta önce şiddetli bal dönmesi atağı yaşadım) kafam taş gibiydi gözlerime ağırlık biniyordu.. hatta bu sersemlik günlük yaşantımı ciddi derecede etkiliyordu..
Bebeğime bakana hale gelmiştim.. aynı zamanda bunlara ek bende tam baş dönmesi de değil ama geçmeyen bi sarsıntıvardı beynimde hiç bişey sabit değildi asla..

MR EEG çekindim manevra yapıldı en son Ankara’da bir KBB Prof doktora gittik vestibüler migren tanısı konuldu kulakla ilgilide çıkmadı çünkü problem..
İlaç tedavisine başladım şu an düzeldim… umarım tekrarlamaz rabbim beterinden korusun ama cok zor bir hastalık çok zor bir süreçti benim için…

Herkese merhaba…
Bende 3 buçuk ay önce doğum yaptım ve doğumdan 1 ay sonra geçmeyen baş sersemliği vardı ( bu sersemlikten bir hafta önce şiddetli bal dönmesi atağı yaşadım) kafam taş gibiydi gözlerime ağırlık biniyordu.. hatta bu sersemlik günlük yaşantımı ciddi derecede etkiliyordu..
Bebeğime bakana hale gelmiştim.. aynı zamanda bunlara ek bende tam baş dönmesi de değil ama geçmeyen bi sarsıntıvardı beynimde hiç bişey sabit değildi asla..

MR EEG çekindim manevra yapıldı en son Ankara’da bir KBB Prof doktora gittik vestibüler migren tanısı konuldu kulakla ilgilide çıkmadı çünkü problem..
İlaç tedavisine başladım şu an düzeldim… umarım tekrarlamaz rabbim beterinden korusun ama cok zor bir hastalık çok zor bir süreçti benim için…
Merhaba çok geçmiş olsun doktor hangi ilaca başladı yazmıştım zaten ben 2 senedir kafamın içi dönüyor sallanıyor sürekli. Ben sibelium kullandım işe yaramadı şimdi dideral başladılar hala bi iyileşme olmadı

Ünv zamanlarımda aynı sorunlar bendede vardı sürekli sersemlik baş dönmesi gibi ayağımın altından yer kayıyordu sanki. Gitmediğim doktor,ilaç vs kalmadı geçmiyor bir türlü. Yalnız dışarı çıkmaya korkuyordum ya başım dönerse diye. En sonunda psikoloğa gittim 4 seans paket programla bilinçaltımdaki sorunlarımla yüzleştim sonrasında yaşadığım şehiri değiştirdim(evlilik sebebiyle) şu an çok iyiyim. Gitmediyseniz psikoloğu tavsiye ederim.
Merhaba ayağımın altından yet kayiypr hissi bendede çok oluyor sebebi tamamen psikolojikmi?

Aynı durumu ben de senelerdir yasıyorum yaşım 26 . 2018 den beri böyleyim. İki hafta önce tv izlerken inanılmaz bi dönmesi yakaladı beni yer kayıyor ayakta duramıyorum her şey sağa kayıyordu devlete gittim bir şey yok dedi gönderdi şikayetlerim geçmedi aksine bulantı kusma eşlik etti. En son izmir Çiğli ekol kbb hastanesine başvurdum. Ayhan yıldırım beye muayene oldum beelli bir testlerden sonra bugün sonuçlarımı gösterdim ve dizziniess olduğumu öğrendim benim baş ağrımdan kaynaklı olabileceğini söyledi. Vertigonun bi çeşitiymiş. Sürekli sallanma baş dönme hissi sanki denge kaybı gibi. Banada tuzu azalt kafein içeren şeylerden uzak durmam önerildi. Bi ilaç yazdı ve günde 40 dk yürüyüş verdi. Asla geçemeyecek bir hastalık bu.. vertigo da dizznieste.. daha şikayetlerimi yazsam anlatsam dağ olur ama gözükmenizi tavsiye ederim ben yıllar donra baş dönmemim sebebinin bu olduğunu öğrendim. Geçmiş olsun 😔 bu hastalığı kabullenmek zorundayız ve görmenzden gelmek gerekiyor
Merhaba özelden yazarmisiniz

Aynı durumu ben de senelerdir yasıyorum yaşım 26 . 2018 den beri böyleyim. İki hafta önce tv izlerken inanılmaz bi dönmesi yakaladı beni yer kayıyor ayakta duramıyorum her şey sağa kayıyordu devlete gittim bir şey yok dedi gönderdi şikayetlerim geçmedi aksine bulantı kusma eşlik etti. En son izmir Çiğli ekol kbb hastanesine başvurdum. Ayhan yıldırım beye muayene oldum beelli bir testlerden sonra bugün sonuçlarımı gösterdim ve dizziniess olduğumu öğrendim benim baş ağrımdan kaynaklı olabileceğini söyledi. Vertigonun bi çeşitiymiş. Sürekli sallanma baş dönme hissi sanki denge kaybı gibi. Banada tuzu azalt kafein içeren şeylerden uzak durmam önerildi. Bi ilaç yazdı ve günde 40 dk yürüyüş verdi. Asla geçemeyecek bir hastalık bu.. vertigo da dizznieste.. daha şikayetlerimi yazsam anlatsam dağ olur ama gözükmenizi tavsiye ederim ben yıllar donra baş dönmemim sebebinin bu olduğunu öğrendim. Geçmiş olsun 😔 bu hastalığı kabullenmek zorundayız ve görmenzden gelmek gerekiyo
Ben de öyleyim ve bi başlık açtım siterseniz okuyun izmirdeyim ekol hastanesinde ayhan yıldırım dı sanırım kbb bölümünde o doktora gittim çokkk güzel ilgilendi ama hastalığıma henüz şifa bulamadım aynı seyleri ben de iki seneden fazladır yasıyorum bi gidin isterseniz ben de dizziniess var

Herkese merhaba…

Merhaba hangi ilaçla düzeldiniz ve ne kadar sürede düzeldiniz. Benim de aynı şekilde başladı 3 yıl oldu ilaça iki ay önce başladım daha iyileşemedim

Merhaba benim de aynı problemlerim oldu,kbb nöroloji gittim bir teşhis konulamadı psikolojik dendi. Psikolojik olmasına sevinemiyor insan çaresiz gibi geliyoR. Terapi vs vs hiç bir yol katemedim ben de. Sonra iyi bir nörolog bulayım dedim. Vasküler baş ağrısı dedi. Kan damarları kasılıp gevşerken baş dönüyormui gibi o tuhaf boşluk sersemlik hissine sebep oluyormuş. Nörolojik ilaçlar veya antidepresan deneniyor. Pozisyon değiştikçe yaşadığınız bir sorun ise pozisyonel vertigo olabilir. Migrenöz vertigo benim ki aynı zamanda. Regl olmadan önce artıyor. Epilepsi ilacı başladık azalttı ama yan etkileri yüzündrn bıraktım. Şimdi antidep başladık. Alışma sürecindeyim.

X