Sivilceli Ciltler Geçmeyen sivilce izleri:(

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Nisan Ayhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2018
87
33
25
Merhabalar öncellikle birkaç yıldır yüzümde agir sivilceler cikarmamdan dolayi çukur hafif çökük şeklinde izler var herhangi bir kremin gecirmeyecegini biliyorum. Fraksiyonel lazeri araştırıyorum buyuk ölcüde ise yaradigini duydum. 18 yasindayim bu izlerden artik kurtulmak istiyorum. Fraksiyonel lazer veya herhangi bir yöntemi deneyip bende ise yaradi cukur izlerim hafifledi veya gecti diyenler var mi? Lutfen sadece herhangi bir islem yaptirip sonuc alanlar yazsin. Simdiden cok tesekkutler

Merhabalar öncellikle birkaç yıldır yüzümde agir sivilceler cikarmamdan dolayi çukur hafif çökük şeklinde izler var herhangi bir kremin gecirmeyecegini biliyorum. Fraksiyonel lazeri araştırıyorum buyuk ölcüde ise yaradigini duydum. 18 yasindayim bu izlerden artik kurtulmak istiyorum. Fraksiyonel lazer veya herhangi bir yöntemi deneyip bende ise yaradi cukur izlerim hafifledi veya gecti diyenler var mi? Lutfen sadece herhangi bir islem yaptirip sonuc alanlar yazsin. Simdiden cok tesekkutler
Gojy bery kremi sur.Ama sahtelerine denk gelme.Iyi arastir.Corek otu yagida lekeleri gideriyo.Bende cok ise yaradi.Arastir nette.Hatta bi arkadasimin eltisi benden gorup denedi.Kilodan dolayi cok cildi sarkmisti zayiflayinca.tamamen toparlamis.Dogru urunu kullanirsan kremde ise yarar.

Canım bence öncelikle madelep krem kulan kesinlikle işe yarayacağından eminim ve yüzün tertemiz olacak bende kullanmayı düşünüyorum benim sadece çok az sivilce izleri bide güneş lekesi var selin ciğerciyi takip edip bakabilirsin

Senelerdir uğraşıyorum çukurlarda. 2 aydır mavi kil maskesi yapıyorum, bide bi firmanın beyaz kil maskesini aldım krem gibi. Gözle görülür fark var. Tam geçmedi evet, ama azaldı gibi.
KIL MASKESİ YAĞLI CİLTLERE İYİ GELİR. KURUYSA CİLDİNİZ ASLA DENEMEYİN, KURUTUYOR.

Canim bende senle ayni durumdaydim burda bir cok konu actim belki gormussun. Dermapen aldim halada yapiyorum evde yaptigim icin gelismeleri gormek seneler alirmis. Geciremez ise hyaluron kalem ile yuzumun cukurlu yerlerine hyaluronik asit dolgu yapicam geciremezsem kapatmak zorundayim. Gerdirince cogu izim duzlesiyor.

Canım bence öncelikle madelep krem kulan kesinlikle işe yarayacağından eminim ve yüzün tertemiz olacak bende kullanmayı düşünüyorum benim sadece çok az sivilce izleri bide güneş lekesi var selin ciğerciyi takip edip bakabilirsin
Kullanmadığınız kremi neden başkasına öneriyorsunuz? Denemeden nerden biliyorsunuz iyi geleceğini? Madeleb kremin şikayetvar sitesinde her gün onlarca şikayetini okuyorum. İnsanların yüzü yanmış sivilce olmuş kızarmış. Kistler çıkmış. Neye dayanarak bu gereksiz kremi öneriyorsunuz ve insanları yanıltıyorsunuz?

Reklam için size madeleb krem tavsiye eden biri var. Onu dinleyip sakın bu kremi almayın. Krem hakkındaki şikayetleri şikayetvar sitesinden okuyun. Cilt çukurlarını bir kremin geçirmesi çok zordur. İyi bir dermatolog bulup görüşün. Subsizyon, saten dolgu vb yapan dermatologlara danışın.

Kremle gececek birsey degil bu sadece gorunumunu duzeltmek istiyorsan retinol veya niasimid icerikli krem veya serum kullanabilirsin daha canli ve gergin gozukur yuzun

Reklam için size madeleb krem tavsiye eden biri var. Onu dinleyip sakın bu kremi almayın. Krem hakkındaki şikayetleri şikayetvar sitesinden okuyun. Cilt çukurlarını bir kremin geçirmesi çok zordur. İyi bir dermatolog bulup görüşün. Subsizyon, saten dolgu vb yapan dermatologlara danışın.
Yok zaten anladim cukur izlerin kremle asla gecmeyeceginin farkindayim kesinlikle tesekkurler uyardiginiz icin

Canim bende senle ayni durumdaydim burda bir cok konu actim belki gormussun. Dermapen aldim halada yapiyorum evde yaptigim icin gelismeleri gormek seneler alirmis. Geciremez ise hyaluron kalem ile yuzumun cukurlu yerlerine hyaluronik asit dolgu yapicam geciremezsem kapatmak zorundayim. Gerdirince cogu izim duzlesiyor.
Dermapeni duydum ama dediginiz gibi doktorlarin yaptigiyla evde yapilanin ayni etkiyi vermesi zor. Bu kış kararliyim co2 lazer islemini yaptiracagim ama guvenilir bir doktor bulma sikintisi yasiyorum. Keske istanbulda otursaydim bursada sayili yerler var. Yaptirdiktan sonra size mutlaka yazacagim ise yarayip yaramadigini

Senelerdir uğraşıyorum çukurlarda. 2 aydır mavi kil maskesi yapıyorum, bide bi firmanın beyaz kil maskesini aldım krem gibi. Gözle görülür fark var. Tam geçmedi evet, ama azaldı gibi.
KIL MASKESİ YAĞLI CİLTLERE İYİ GELİR. KURUYSA CİLDİNİZ ASLA DENEMEYİN, KURUTUYOR.
Ikisinide almali miyim yoksa sadece mavi kil maskesini alsam da ise yarar mi?

Ben Franksiyonel lazer ve altın iğneyi birlikte yaptırdım tamamen geçmese de çok faydasını gördüm. Ama pahalı ve benim cildim baya sorunlu olduğu için 5-6 seans da bile bitmedi. İmkanın varsa mutlaka dene derim.

Ikisinide almali miyim yoksa sadece mavi kil maskesini alsam da ise yarar mi?
Onu bilemem işte. Ben senelerce farklı yöntemler denedim, yalnız şimdi çok az da olsa fark gördüm. Siz de ne işe yarar bilemem. Cildiniz yağlıysa internetden kil maskelerini araştırın güzel şeyler var işe yarar, ama kuru ciltse asla denemeyin. Bol su için bir de.

NOT: sivilce izleri ciddi bir sorun ve en kesin sonucu dermatolog muayinesiyle ala bilirsiniz. Bizimki sadece durumu hafifletecek tavsiyeler.

Dermapeni duydum ama dediginiz gibi doktorlarin yaptigiyla evde yapilanin ayni etkiyi vermesi zor. Bu kış kararliyim co2 lazer islemini yaptiracagim ama guvenilir bir doktor bulma sikintisi yasiyorum. Keske istanbulda otursaydim bursada sayili yerler var. Yaptirdiktan sonra size mutlaka yazacagim ise yarayip yaramadigini
Canim kullandiklari lazer aletlerinin markasi cok onemliymis ben lazer yaptirdim irnise yaramiyor diyenler cok ama lazer aletlerinin markasi cok onemli sana tavsiyem yabanci doktorlarin videolarini izle orda lazer aletlerinin markalarini gorursun ornegin dr davin lim akne skari konusunda dunyada 1 numaradir. Cabuk sonuc almak isteyen hastalara kombine tedavi yapiyorlar. Veya farkli skar cesidi olanlara farkli tedaviler her skara her tedavi uymuor yani ben gittim lazer yaptirdim ama faydasi olmadi demiceksin 3 tip skar var sivilce olan boxcar skar kutu izine benziyor ice pick skar igne ile.delinmis gibi derin bir iz gozenek zannedersin ama derindir ve rolling skar bu rolling icin subzisyon uygulamasi calisiyor sadece rollingde cilt dalgali gozukuyor cildi asagi ceken bantlar var ozel bie igne ile cildine sokuyor ve o bantlari kiriyor boylelikle dalgali gorunum yukari kalkiyor duzlesiyor eger subzisyon yeterli kalmazsa dolgu yapiliyor iyice arastir izlerinin ne tur oldugunu iyi bil doktorlar hemen lazer diyor ama izin turune bakmiyorlar e et lazer tabi ki iyilestirir ama yanlis ize lazer uygulsnirsa sadece genel gorunum iyilesir yara izi degil

Ben Franksiyonel lazer ve altın iğneyi birlikte yaptırdım tamamen geçmese de çok faydasını gördüm. Ama pahalı ve benim cildim baya sorunlu olduğu için 5-6 seans da bile bitmedi. İmkanın varsa mutlaka dene derim.
Ögrenci oldugum icin cok bütçemde yok aslinda ne kadar pahali acaba? Ne kadar gecti sizin izleriniz %70 diyebilir misiniz?

Canım çözüm bulabildin mi

X