Geçmeyen sol kasık ağrısı (kum dökme) (taş düşürme) (diş gebelik)

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.241
1.184
Merhaba arkadaşlar 7 saattir sol kaşığım ağrıyor. Su an diş gebelik geçiriyorum değerim geçen cuma 86 ya kadar düşmüştü. Bugün akşam üzeri yine kan vermem gerekiyor.
Böyle ağrı olunca korktum iç kanama mı tüpüm mu patladı diye…
Bazı yazılarda denk geldim değerler bu seviyede iken olmaz diyordu…

İkinci kaygım dans ediyorum bu hafta fazla yoruldum bir sey mi yırtıldı acaba diye…

Son olarak internette yazıyor kum veya taş düşürmek bu ağrıyı yapıyormuş

Acile gittik şimdi beta verdim ayrıca idrar tahlili istedim diş gebelik dolayısı ile akıntılı hafif lekelenme var doğru yanıt vermez ama bakalım dedi
İdrarda kan çıktı normalde olsa kum taş deriz ama urolojiye git dedi.

Cumartesi için randevu aldım ancak ağrı için bir şey verilmedi bi ağrı ne kadar sürüyor kum veya taş dökenler ne yapmalıyım?

İdrarda kan çıkması demek idrarın geçtiği yollarda bir kanama var demektir, enfeksiyon veya kum kaynaklı olabilir. Enfeksiyonsa zaten ilaç verirler. Kum için de bol su öneriyorlar.

Dedi ki urolojiye görün. Su an bir şey yapmıyor musunuz dedim istersen ağrı kesici iğne yapalım dediler ama diş gebelik için aldığım ilaç çok ağır olduğundan yeni ilaçlardan çok korkuyorum çekiyorum şu an ağrıyı

Canım benimde metoratsat sonra enfeksiyınum oldu sanırım iğne etkisi doktoruma gittim idrar yolu intihabı dedi boooool suç iç bol bıl 3 lit 2.5 litre ilaç böbreklerdan atıldığı için olabilir 🙏🏻

X