geçmiş önemli mi?:(

merhabalar hanımlar.
kafam o kadar karışık o kadar karışık ki sizlerden fikir almaya geldim. konuma gelecek olursak;
1 ayı aşkın süredir bir beyle konuşuyorum. mesleklerimiz benzer aynı ortamda tanıştık. en başından beri flörtöz konuşmalardı zaten. birkaç gün önce de hoşlandığını söylemişti. her şey toz pembe gidiyordu taa ki bu geceye kadar. bu gece bana geçmişinle ilgili anlatmak istediğin bir şey var mı dedi, erkek arkadaş olarak. bende anlattım bilmesi gerektiği kadar. daha sonra ona sordum, sormasaydım keşke.. öncesinde 1.5 yıl süren bir birlikteliği olduğunu, cinsel anlamda da birliktelik yaşadığı biri olduğunu, 8 ay önce bittiğini söyledi. kızın hâlâ yazdığını ve hatta dün bile hâl hatır soran mesaj attığını. mesajların ekran görüntülerini de attı. kız nasılsın, merak ettim yazayım dedim diyor bu da iyiyim anladım tarzı şeyler yazmış bu kadar. öncesinde cinsellik yaşaması benim hayat görüşüme çok uygun değil. kendisi de dışarıdan verdiği izlenime göre çok muhafazakardı, dinine bağlı gözüküyordu. yaşadıklarım hataydı, ileride ortaya çıksa yalancı olmak istemem vs dedi. ben bir süre düşünmek istediğimi söyledim. ve saatlerdir düşünüyorum. kafamı kurcalayan kızın hala irtibatta olması aslında. bir akıl verin ne yapmalıyım :KK43:
sen muhafazakar birisi isen uzak dur, tabi ki insanlarin gecmisleri sadece kendilerini ilgilendirir ama sen evlilik disi iliski istemeyen birisi isen, karsidaki insan da oyle olsun bence.

sen muhafazakar birisi isen uzak dur, tabi ki insanlarin gecmisleri sadece kendilerini ilgilendirir ama sen evlilik disi iliski istemeyen birisi isen, karsidaki insan da oyle olsun bence.
aslında şöyle; insanlar hata yapar ve bundan döner ya da devam eder. eğer hatasından pişmansa bunu geçmişe gömüp bana anlatmasını istemezdim. hatalarımızı çarşaf çarşaf ortaya serince gerçekten çok irreti duruyor. ben sorsam anlatsa evet diyeceğim ama zaten öğrenmek istediğim bir konu değildi. belki de yukarıda bazı arkadaşların yazdığı gibi ileride benden de bu tarz beklentisi olacaktı ve nabız yokladı. hayırlı değilmiş diyip üzerini kapatıyorum, zaten yalnızca 1 aylık bir süreç çok etkilemeyecektir. :)

merhabalar hanımlar.
kafam o kadar karışık o kadar karışık ki sizlerden fikir almaya geldim. konuma gelecek olursak;
1 ayı aşkın süredir bir beyle konuşuyorum. mesleklerimiz benzer aynı ortamda tanıştık. en başından beri flörtöz konuşmalardı zaten. birkaç gün önce de hoşlandığını söylemişti. her şey toz pembe gidiyordu taa ki bu geceye kadar. bu gece bana geçmişinle ilgili anlatmak istediğin bir şey var mı dedi, erkek arkadaş olarak. bende anlattım bilmesi gerektiği kadar. daha sonra ona sordum, sormasaydım keşke.. öncesinde 1.5 yıl süren bir birlikteliği olduğunu, cinsel anlamda da birliktelik yaşadığı biri olduğunu, 8 ay önce bittiğini söyledi. kızın hâlâ yazdığını ve hatta dün bile hâl hatır soran mesaj attığını. mesajların ekran görüntülerini de attı. kız nasılsın, merak ettim yazayım dedim diyor bu da iyiyim anladım tarzı şeyler yazmış bu kadar. öncesinde cinsellik yaşaması benim hayat görüşüme çok uygun değil. kendisi de dışarıdan verdiği izlenime göre çok muhafazakardı, dinine bağlı gözüküyordu. yaşadıklarım hataydı, ileride ortaya çıksa yalancı olmak istemem vs dedi. ben bir süre düşünmek istediğimi söyledim. ve saatlerdir düşünüyorum. kafamı kurcalayan kızın hala irtibatta olması aslında. bir akıl verin ne yapmalıyım :KK43:
Adam size net olmuş bu iyi bişey, sizde kesin bir karara varın evlendikten sonra bu konuları gündeme getirme hakkınız olmayacaktır.. ona göre iyi düşünüp karar verin derim ...

Sizden önceki hic bir şey sizi ilgilendirmez; şöyle düşünün tevbeyi Allah kabul ediyor da biz kullara bir şey demek düşmez. Adam size değer veriyor ki her şeyi anlatmış yarın bir gün karşınıza çıkarsa güveninizi kaybetmemek için.
Ben daha çok güvenirim böyle bir durumdan sonra

Sizden önceki hic bir şey sizi ilgilendirmez; şöyle düşünün tevbeyi Allah kabul ediyor da biz kullara bir şey demek düşmez. Adam size değer veriyor ki her şeyi anlatmış yarın bir gün karşınıza çıkarsa güveninizi kaybetmemek için.
Ben daha çok güvenirim böyle bir durumdan sonra
kesinlikle tövbeyi ALLAH kabul ediyor ama insan eşinin belli özelliklerde olmasını isteye biliratıyorum namaz kılan oruç tutan zina etmemiş, alkol uyuşturucu adli olaylara karışmamış v.s v.s bunuda en ayrıntısına kadar sormak kimsenin haddi değil o da ayrı.

Çok ikiyüzlü ve rezil bir adam ama daha önce biriyle birliktelik yaşadığı için değil
Sana geçmişinle ilgili soru sorup kendi her şeyi yaşamış olmasından dolayı
Bana hak karıma yasak tavrı

Büyük ihtimalle sen bende biriyle birliktelik yaşadım desen o kızın arkasından konuşulanlar senin arkandan konuşulacaktı.
Diğer kıza hala ümit verip, konuşmasından bahsetmedim bile

Direk insanların geçmişi önemli mi diye sorsanız benim için hayır hiç değil.Ama anlattığıniz olayda durum bambaşka.Adamin kafası yaşadıklarıyla zıt.Ne olduğu gibi görünüyor ne göründüğü gibi oluyor bunu problem ederdim.İliskinin başında geçmişimi sorgulamasini problem ederdim.Ya da bu kadar erken yaşadıklarını anlatmasınin altında bir neden arardım.Benim hiç gözüm tutmadi

Bence önemli ama cinsellik yaşamış olarak degil de önceden önüne gelenle ilişki yaşamış mi her kıza yazmış mi aldatmış mı vs... İnsan değişmez çünkü. Onun dışında daha flörtken geçmişinin sorulması çok garip geldi bana.

Ne çabuk kabul etmiş görüşmeyelim diyince garip
Hiç işyerinde karşılaştığınızda da mı bişey sormadı
Demek ki doğru bir karar vermişsiniz

bu çok doğru önceden aldatan hep aldatır bence
Bence de aldatmıyorum değiştim diyen için gerekli ortam sağlanamamıştır veya daha ilişkiden sıkılmamıştır. İlk fırsatta tekrar aldatacaktir. Klişe olacak ama aldatmak kişilik bozukluğudur. Senin için başkasını terkeden de başkası için seni terkeder.öyle dizilerdeki filmlerdeki güzellemeler çok çirkin.

Bence de aldatmıyorum değiştim diyen için gerekli ortam sağlanamamıştır veya daha ilişkiden sıkılmamıştır. İlk fırsatta tekrar aldatacaktir. Klişe olacak ama aldatmak kişilik bozukluğudur. Senin için başkasını terkeden de başkası için seni terkeder.öyle dizilerdeki filmlerdeki güzellemeler çok çirkin.
öyle gerçekten sanki insanlar düzelirmiş gibi gösteriliyor ama yok hiç şansı yok hemde

merhabalar hanımlar.
Sakın uzak durun böyle insanlardan. Bizzat tanıdığım biri eski kız arkadası nişanlı olduğu halde buluşup saatlerce konuşmuşlar umarım sadece konuşmuşlardır.. karşı tarafa üzüldüm asla ruhu duymayacak. onlar konuşmamalarına rağmen yaşandı bu.

Ne çabuk kabul etmiş görüşmeyelim diyince garip
Hiç işyerinde karşılaştığınızda da mı bişey sormadı
Demek ki doğru bir karar vermişsiniz
iş yerlerimiz farklı, içinde bulunduğumuz proje sebebi ile denk geliyorduk. proje aşaması her ikimiz için de sonlanmıştı zaten, etik kurallar yüzünden süreç sonlanınca konuşmak istediğini söylemişti. 1 haftadır denk gelmedik zaten :)

Sizden önce olan şey için yapabileceğiniz bir şey yok. Bakirlik sizin için önemliyse devam etmeyin ayrılın.
Benim burada takıldığım yer ayrıldığı kişi ile hala irtibatı olması. Takılacaksanız buraya takılmanız çok daha mantıklı
Aha dedim calciğicim kesin benim gorusumu yazdı. Bu kadar olur 👌

Sizden once ne yasadıysa yaşadı bu sızı alakadar etmemeli. Bence en buyuk sorun neden hala eski sevgilisi ile goruşuyor işte asıl tehlike bu.

X