geçmiş önemli mi?:(

Dozunda olmayan hiçbirşey iyi değil. Dürüst olmak güzeldir ama bak daha yeni mesajlaştık da ne demek ? Ben yerinde olsam bunu bir arıza kabul eder yoluma bakardım. Daha dünkü mesaja bile cevap vermesi zaten bir facia iken al bak ben dürüstüm deyip maharet gibi çarşaf çarşaf göstermesi de normal olmadığını işaret ediyor. Şu şartlarda geçmişi boşver. Adamın sana geçmişi sunuş biçimi en baştan ofsayt.

"Bana geçmişinle ilgili anlatmak istediğin bi şey var mı erkek arkadaş olarak?" ne itici bi cümledir. :kızgın:Ortada bi kabahat varmış, ne bileyim salonda vazo kırılmış da anneniz bak sen kırdıysan söyle kızmıcam diye itiraf ettirmeye çalışıyomuş gibi.

Gerçi bu sürüm eskiden çekinmeden gocunmadan damdan düşer gibi sorardı bu soruyu, şimdi lafı dolandırmayı öğrenmişler. Büyük gelişme gerçekten, zihniyet hala kof ama dilde gelişme var, kabak aşılanmış karpuz gibi bi kafa fevkalade :olamaz:

Adamın sevgilisi olmuş olmamış, sevişmiş sevişmemiş, eski sevgilisiyle iletisimde kalmış kalmamış bunu yargılamak ne size ne bize düşer o ayrı konu. Gel gelelim konuşmadaki planlı samimiyetsizliği, art niyeti ve asıl amacı, adamdaki tutarsızlığı ve ikiyüzlülüğü hiçbi yerden anlayamadıysanız şu iki noktadan anlayın;

1. Bu adam 1.5 senesini geçirdiği kadına zerre saygı duymuyor. Size şirin görünebilmek adına atmış kızı önünüze. Kendi kafasında kızı onunla birlikte oldugu icin aşagılıyor zaten siz de asagılayın istemis. Bak sevistik bitti, elimin kiriydi sildim yoluma baktım ama o bana karsı aciz, hala peşimde dolanıyor, yazıyor bana ama ben ona yüz vermiyorum demeye getirmiş. Eski sevgili degil de sahip oldugu sıkılınca da kenara attıgı, keske almasaydım bunu ya bak hata yaptık görüyo musun dedigi bi esyadan bahsediyo sanki. Sizi ondan farklı kılacak ne var derseniz de hicbi sey yok.

2. Size mesajları göndermesi ortada bi yargılama olduğu anlamına gelir zira beyefendi delil sunma ihtiyacı hissetmis. Üstelik mahkemeyi kuran, suçlu ve günahkar avına çıkan da kendisi.

Günlük bi konusmada sözüne itibar edilmeyecegini düsünüp belgeyle desteklemeye calısan insan dürüst degildir; yalan ve sucluluk bastırıyodur. Bu suç kıza size anlattıgından farklı davranması olabilir (mesela kızı yedege almıstır), tüm bu konuyu gündeme getirme sebebinin farklı bi motivasyondan kaynaklanması olabilir ( namus check yapıyorum diyememistir), olabilir de olabilir. Ama ortada bi güvensizlik, soylenen baska yapılan baska durumu, ezik ve suclu bi psikoloji olmadan durduk yerde bak valla da o yazıyo billa da o yazıyo ama benim çok da umrumda değil diye ex in hal hatır soran mesajını next e göndermez kimse.
+1
bir kez de ben yazmışım gibi iki kez okuyun lütfen konu sahibesi.

"Bana geçmişinle ilgili anlatmak istediğin bi şey var mı erkek arkadaş olarak?" ne itici bi cümledir. :kızgın:Ortada bi kabahat varmış, ne bileyim salonda vazo kırılmış da anneniz bak sen kırdıysan söyle kızmıcam diye itiraf ettirmeye çalışıyomuş gibi.

Gerçi bu sürüm eskiden çekinmeden gocunmadan damdan düşer gibi sorardı bu soruyu, şimdi lafı dolandırmayı öğrenmişler. Büyük gelişme gerçekten, zihniyet hala kof ama dilde gelişme var, kabak aşılanmış karpuz gibi bi kafa fevkalade :olamaz:

Adamın sevgilisi olmuş olmamış, sevişmiş sevişmemiş, eski sevgilisiyle iletisimde kalmış kalmamış bunu yargılamak ne size ne bize düşer o ayrı konu. Gel gelelim konuşmadaki planlı samimiyetsizliği, art niyeti ve asıl amacı, adamdaki tutarsızlığı ve ikiyüzlülüğü hiçbi yerden anlayamadıysanız şu iki noktadan anlayın;

1. Bu adam 1.5 senesini geçirdiği kadına zerre saygı duymuyor. Size şirin görünebilmek adına atmış kızı önünüze. Kendi kafasında kızı onunla birlikte oldugu icin aşagılıyor zaten siz de asagılayın istemis. Bak sevistik bitti, elimin kiriydi sildim yoluma baktım ama o bana karsı aciz, hala peşimde dolanıyor, yazıyor bana ama ben ona yüz vermiyorum demeye getirmiş. Eski sevgili degil de sahip oldugu sıkılınca da kenara attıgı, keske almasaydım bunu ya bak hata yaptık görüyo musun dedigi bi esyadan bahsediyo sanki. Sizi ondan farklı kılacak ne var derseniz de hicbi sey yok.

2. Size mesajları göndermesi ortada bi yargılama olduğu anlamına gelir zira beyefendi delil sunma ihtiyacı hissetmis. Üstelik mahkemeyi kuran, suçlu ve günahkar avına çıkan da kendisi.

Günlük bi konusmada sözüne itibar edilmeyecegini düsünüp belgeyle desteklemeye calısan insan dürüst degildir; yalan ve sucluluk bastırıyodur. Bu suç kıza size anlattıgından farklı davranması olabilir (mesela kızı yedege almıstır), tüm bu konuyu gündeme getirme sebebinin farklı bi motivasyondan kaynaklanması olabilir ( namus check yapıyorum diyememistir), olabilir de olabilir. Ama ortada bi güvensizlik, soylenen baska yapılan baska durumu, ezik ve suclu bi psikoloji olmadan durduk yerde bak valla da o yazıyo billa da o yazıyo ama benim çok da umrumda değil diye ex in hal hatır soran mesajını next e göndermez kimse.
değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim öncelikle. dediğiniz gibi kesinlikle ben biriyle birlikte oldum desem kesinlikle ezik görecekti, belki kendi yaptığını bile söylemeyecek, beni kötüleyip kendimi yüceltecekti. 1 ay boyunca her şey ne kadar güzelse bir gecede kendisi bitirdi. geçmişinde yaşadığı cinsel ilişki umrumda değildi, söylemeseydi de bilmezdim. gerek yoktu zaten. sıkıntı hâlâ kızla iletişimin sürmesiydi, saygısızlık tamamen. akşam güzel bir mesajla konuşmak istemediğimi belirttim, kendisi de saygı duyduğunu söyledi. helalleşip bitirdik. hatadan baştan dönmek en güzeli 🙃

merhabalar hanımlar.
kafam o kadar karışık o kadar karışık ki sizlerden fikir almaya geldim. konuma gelecek olursak;
1 ayı aşkın süredir bir beyle konuşuyorum. mesleklerimiz benzer aynı ortamda tanıştık. en başından beri flörtöz konuşmalardı zaten. birkaç gün önce de hoşlandığını söylemişti. her şey toz pembe gidiyordu taa ki bu geceye kadar. bu gece bana geçmişinle ilgili anlatmak istediğin bir şey var mı dedi, erkek arkadaş olarak. bende anlattım bilmesi gerektiği kadar. daha sonra ona sordum, sormasaydım keşke.. öncesinde 1.5 yıl süren bir birlikteliği olduğunu, cinsel anlamda da birliktelik yaşadığı biri olduğunu, 8 ay önce bittiğini söyledi. kızın hâlâ yazdığını ve hatta dün bile hâl hatır soran mesaj attığını. mesajların ekran görüntülerini de attı. kız nasılsın, merak ettim yazayım dedim diyor bu da iyiyim anladım tarzı şeyler yazmış bu kadar. öncesinde cinsellik yaşaması benim hayat görüşüme çok uygun değil. kendisi de dışarıdan verdiği izlenime göre çok muhafazakardı, dinine bağlı gözüküyordu. yaşadıklarım hataydı, ileride ortaya çıksa yalancı olmak istemem vs dedi. ben bir süre düşünmek istediğimi söyledim. ve saatlerdir düşünüyorum. kafamı kurcalayan kızın hala irtibatta olması aslında. bir akıl verin ne yapmalıyım :KK43:
Bence dürüst olması mükemmel bir şey. Sizden gizleyebilirdi de. Benim hayat görüşüme de uygun değil ama geçmişinde yaşadıkları Allah’la onun arasında. Burda önemli olan size gösterdiği saygı ve dürüstlüğü. Kendinizi onun yerine koyun insanın basına her şey gelebiliyor sizin basınıza öyle bir şey gelseydi ve anlattığınızda karsınızdakinin sizin hakkınızdaki fikirleri değişseydi ? Tabiki önemli şeyler ama bu gibi durumlarda geçmişi geçmişte bırakmak gerekir. Bundan sonraki yaşamınızı ona göre yaşarsınız. Tabiki ileride bu durum içinizde yer etmeyecekse ve herhangi bir tartışmada da yüzüne vurmayacaksanız. Bu durum sizin için ne kadar önemli kesinlikle böyle birisiyle yapamam diyorsanız da ileride sorun olmasındansa şimdiden yolları ayırmak en iyisi. Ama garibime giden şu oldu madem kendisi de böyle bir durum yaşamış size neden bana geçmişinle alakalı anlatmak istediğin bir şey var mı diye soruyor. Yani burdan da o yaparsa sorun yok ama sen yaptıysan problem var demek gibi bir şey çıkıyor. Bu düşüncesini cok sağlıklı bulamadım ben

Kadının geçmişini dert eden erkeklere ne kadar kızıyorsam erkeğin geçmişini dert eden kadınlara da o kadar kızıyorum ben açıkçası. Geçmiş adı üstünde geçmişte kalmış.

Sizin konunuzda sadece tek fark iletişimde kalması. Muhtemelen kızı cinsellik yaşamak için yedekte tutuyor.
Ne alaka ? Herkesin hayat görüşü kendine kadın ilişki yaşamadıysa evleneceği kişinin de yaşamamış olma isteği çok haklı ve doğal ilişki yaşayanlara biz saygı duyuyoruz yaşamayanlara da saygı duyulmalı geçmişi olması farklı o işi yapması farklı herkes için değişir kabul edip etmeme konusu

Bu sitede bazı üyeler o kadar saygısız ki hiç kimsenin ilişki yaşamasına karşı yargılama yapmam saygı duyarım bu sitede Bi kez olsun da eleştiri yada olumsuz yorum yapmamışımdır olabilir normaldir derim ama burda kim kalksa benim inancıma hayat görüşüme göre ters ben yaşamadım oda yaşamasın dediğinde deliriyorlar denmedik laf aşağılama kalmıyor abi yaranız mı var biz size saygı duyarken tek laf etmezken siz kim oluyorsunuz yok yıl 2021 yok bu devirde biz size karışmıyorsak kendi görüşünüzü çarşaf çarşaf beliriyorsanız bizde belirtiriz insanların hayat görüşüyle dalga geçmeyin laf da söylemedin had bilin biraz konu sahibi bu adamla olmaz daha bir aydır konuşuyorsunuz kendinize uygum biri bulun illa ki var emin olun ve karşınızdaki kişi size hoşlandığını itiraf ettiği halde geçmişindeki insanla iletişime geçiyorsa bu olmaz

merhabalar hanımlar.
kafam o kadar karışık o kadar karışık ki sizlerden fikir almaya geldim. konuma gelecek olursak;
1 ayı aşkın süredir bir beyle konuşuyorum. mesleklerimiz benzer aynı ortamda tanıştık. en başından beri flörtöz konuşmalardı zaten. birkaç gün önce de hoşlandığını söylemişti. her şey toz pembe gidiyordu taa ki bu geceye kadar. bu gece bana geçmişinle ilgili anlatmak istediğin bir şey var mı dedi, erkek arkadaş olarak. bende anlattım bilmesi gerektiği kadar. daha sonra ona sordum, sormasaydım keşke.. öncesinde 1.5 yıl süren bir birlikteliği olduğunu, cinsel anlamda da birliktelik yaşadığı biri olduğunu, 8 ay önce bittiğini söyledi. kızın hâlâ yazdığını ve hatta dün bile hâl hatır soran mesaj attığını. mesajların ekran görüntülerini de attı. kız nasılsın, merak ettim yazayım dedim diyor bu da iyiyim anladım tarzı şeyler yazmış bu kadar. öncesinde cinsellik yaşaması benim hayat görüşüme çok uygun değil. kendisi de dışarıdan verdiği izlenime göre çok muhafazakardı, dinine bağlı gözüküyordu. yaşadıklarım hataydı, ileride ortaya çıksa yalancı olmak istemem vs dedi. ben bir süre düşünmek istediğimi söyledim. ve saatlerdir düşünüyorum. kafamı kurcalayan kızın hala irtibatta olması aslında. bir akıl verin ne yapmalıyım :KK43:
Genelde bakirelik bızım toplumca önemli ama sızın ıcın bakirlik onemli gibi .Bu onemlıyse bırakabılırsınız.Bunkonuda benım dıkkatımı ceken ırtıbatta olmaları .Dızle konusurken tamam anladım yazmadı .Ilıskısı oldugunu yazabılırdı mesela .Çok sacma .

Ay ne salak erkekler var yahu. Ne mana eski sevgilinin attıgı mesajların ss sini atmak? Durduk yere bi çuval inciri mahvetmek diye buna deniliyor herhalde 😂 Ha bir de içten pazarlıklı da olabilir. Cin olmadan adam çarpacak. Belki seni burdan manipüle etmeye de kalkışabilir dikkatli ol. Veee bence her iki seçeneği de göz önünde bulundurursan, yol vermek en mantıklısı olabilir.

İlgi delisi olmuş erkek örneği... iliikiyi devam ettirmeniz sizi ilerde daha çok üzeceği anlamına geliyor o yüzden başlamadan bitirmeniz en iyisi

Geçenlerde bi konuda sevgilisi bakir olduğunu iddia eden, önceki ilişkisini sorun yapan birisi vardı. Onunla partner değiş tokuşu yapın kafalar rahat olsun.

muhafazakar birisi değil demek ki . ne istediğinizi ve neye layık olduğunuzu siz biliyorsunuz.
ayrıca ekran görüntüsü atması falan hiç hoş değil o kişiyle irtibatı kesmiş olması lazım . sizi sevebilecek mi ? altatma ihtimali ? bunları da düşünün sanki beni herkes istiyor ben çok süperim demiş gibi ne kadar itici ama bazı insanlar ooo kızlar bu çocuğun peşinde bu çocuk değerli düşüne bilir o da öyle düşünenin sorunu

Geçenlerde bi konuda sevgilisi bakir olduğunu iddia eden, önceki ilişkisini sorun yapan birisi vardı. Onunla partner değiş tokuşu yapın kafalar rahat olsun.
yani burada önemli olan biriyle birlikte olması değil. bunu çok rahat bir şekilde anlatıp ardından kızı kötüleme, kızın özelini paylaşma. yılları geçmiş insana bunu yapan bana neler yapmaz diyip sohbeti sonlandırdım gayet medeni bir şekilde. şunu da belirtmek isterim ki evet ben bir cinsel birliktelik yaşamadıysam karşımda olan insandan da bunu beklemek eğer istediğim tarzda biri değilse kabul etmemek en doğal hakkım.. tam tersini düşünenlere ne kadar saygı duyuyorsam kendime de bu saygıyı beklerim. inancımız, değerlerimiz, doğrularımız her birimizin çok farklı çünkü.. umarım kırmamışımdır, o değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. sevgiler:KK200:

merhabalar hanımlar.
Bende cinsel iliski yasayan birini istemezdim bu konuda cok haklisin ama burda daha onemli olan su ki bitmis birisiyle seninle iliskisi varken konuşmasi. Bu cok yanlis ben burdan sunu çıkardım.Akli hala onda .

X