Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Eski kafalılıkla alakası yok herkesin ilişkilere bakış açısı farklıdır, sizden büyüğüm ama 2 bekar insanın hür iradesiyle sadece cinsellik yaşamak için beraber olmasını aboooo ne kadar ayıp ar edep kalmamış diyerek ayıplayıp yargılamam, başkalarına bağlılıkları olmayan insanlar hayatlarını istediği gibi yaşayabilir ama aldatma bir şeyler yaşanmış lakin bitmiş diyebileceğim bir şey değil, ki dediğim gibi bunu sevdiğiniz insandan duymak üzer ama sizi aldattığı kişiden duymak onurunuzu kırar, düşünsenize sizi öper sarılırken başkasını da öpüp sarıldığını duyuyorsunuz hem de bunu size diğer kişi anlatıyor, kafanızdan neler neler geçer, ayrıca aklınıza şüphe girer, bu kişiyle aldattığını duydum ya duymadıklarım da varsa, benimle sevgiliyken kaç kişiyi idare etti acaba diye düşünürsünüz.

Konu sahibinin tek ilişkisi bile olsa artık inandıramaz çünkü vaktiyle dürüst olmamış saklamış, erkekler çok mu masum? Değiller ama konu sahibinin eşi böyle bir şey yaptıysa bile yakalanmadığı için şu an olayın mağduru.

Konu sahibi kendisinin yaptığı gibi eşinin onu aldatmasından korkuyor, şüpheleniyor, aldatmanın karşılığı aldatma olmamalı ama evlilikleri de böyle yürümez, boşanmaya karar vermekle doğrusunu yapmış ki adam da zaten boşanmak istiyor, belki karısına aynısını yaşatmak istemediğinden en azından açık sözlülükle isteğini dile getirmiş.
Kesinlikle aldatmanın karşılığı aldatmak olmamalı . Şu an aldatılma korkusu yaşıyor konu sahibi bu bile nasıl kötü bir duygu . Ben daha önce de yazdım konu sahibine en iyisi sessizce boşanmak . Bu olay yoksa çok su kaldıracak iki tarafta saygisizlasinca bir manası da kalmayacak .
Dediğiniz gibi Mune abla bekar insanlar istediğini yapar isterse toplu seks partisine katılsın 🤣 ben insanların ne yaptığıyla ilgilenmem . Geçmişte yaşadıklarını da eşine anlatmak zorunda değil kimse . Ama biriyle bir ilişki yaşıyorsan az çok o insanı hayata bakış açısını bilirsin . Mesela ben baskalarina karışmam ama kendim daha önce böyle yedi sekiz yıllık ilişkisi olan biriyle birlikte olmak hiç istemedim . Herkesin özel hayatında tercihleri vardır. Konu sahibi eminim eşini ve karakterini taniyordur . Burada bazı kadınlar buna ne var ki gözüyle bakmış . Bazı insanlar evlilik içinde aldatılsa da kabul edebiliyor buna da saygı duyuyorum ben . Sadece sorun karşı tarafa çamur atmak . Burada da yazılmış bu adam zaten ayrılmak istiyormuş bahane olmuş diye .Bu bana çok tuhaf geldi . Zaman bu kadar değişti mi yani . Insanlar sözlerinden bu kadar çabuk vazgecerse nasıl bir insana güveneceğiz ki

Evlenme durumu değil. Kocamla evli olduğumu biliyordur zaten. Sadece yazışmalarımızın ve öpüşmenin olduğu vakitte kocamın sadece flört olduğunu, ilişkinin adını koymadığımızı düşünüyormuş. O zamanda sevgili olduğumuzu geçen sene öğrenmiş ve kocamın yerinde olsa bunu bilmek isteyeceğini düşünüp kocama yazmış.
100 erkeğe sorsam 102 tanesi aman be bana ne der. 6 sene düşünüp 7. senede mi aydınlanmış

Cevaplarınız için teşekkürler. Eski kişiyle bir kontağım olmadı arada sosyal medyada arkadaşlarımın fotoğraflarını görme dışında. Dün yazamadım doktora gitmem gerektiği için. Dün kendisine bir arkadaşım aracılığıyla mesaj yolladım. 7 sene sonra atmasının sebebi o dönemde benim kocamla sadece konuştuğumuzu, sevgili olmadığımızı düşünmesiymiş. Sevgili olduğumuzu öğrenmiş geçen sene o zamanda ve kendisi böyle bir durumu bilmek isteyeceği için kocama da söylemek istemiş.

Kocamla da konuştuk. Sizin mesajlarınızı gördükten sonra diretmeme kararı aldım. Anlaşmalı bir şekilde boşanacağız, bir şey de istemiyorum boşanma sürecinde kendi çeyizim ve kazancım haricinde.
Çocuğunuz var mı?

Ex kişisi 7 sene sonra topladığı verilere dayanarak yememiş içmemiş hiç unutmayıp günah çıkarmış ve eşe doğrucu Davut olmayı seçmiş. Vay be :halay: enteresan

Eşin en başta vermesi gereken kararı en son vermiş. Adamın gireceğin kadar hakkına girmişsin bari en kolay yoldan ayrıl adama daha çok zulüm çektirme. Hem aldatmış hem de ilgimi ona verdim diyor. Sen sevdiğin için değil gönlünü rahatlatmak için vermişsin. Unutma etme bulma dünyası.

Gelmis yine fahri hukukcular :KK70:
Fahri hukukçu değilim bu arada özelde edebiyat öğretmenliği yapıyorum . Bi yandan da Ankara’da özel bir üniversitede hukuk fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim dgs sınavı ile 2022 senesinde geçiş yaptım adalet bölümünden ve bunun suç olduğunu biliyorum naçizane tavsiyede bulundum İyi akşamlar.

Fahri hukukçu değilim bu arada özelde edebiyat öğretmenliği yapıyorum . Bi yandan da Ankara’da özel bir üniversitede hukuk fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim dgs sınavı ile 2022 senesinde geçiş yaptım adalet bölümünden ve bunun suç olduğunu biliyorum naçizane tavsiyede bulundum İyi akşamlar.
Peki nişanlı iken aldatılan erkek tazminat talep edebiliyor mu? Evlilik içinde de kandirildim diyerek hem tazminat hem de nafaka talep edebilir mi?

Peki nişanlı iken aldatılan erkek tazminat talep edebiliyor mu? Evlilik içinde de kandirildim diyerek hem tazminat hem de nafaka talep edebilir mi?
Nafaka konusuna net vakıf değilim hem henüz öğrenciyim her şeyi tüm detayı ile öğrenmedim ama şunu derste net olarak gerçekten öğrendik ki hukuki kuralların yanında ; hakimin kişisel kararı vicdani kararına göre değişiyor inanın ,mesela normalde çok yüksek nafaka bekleyen birine hakim hiç nafaka bağlamıyor vicdani kararı da hukuk sayılıyor hakimlerin çünkü;%50 si yasa ise %50 si hakimin vicdanı her konuda. Ama şunu çok net biliyorum öğrendim eşlerden biri ihanet sebebi ile manevi tazminat açma ve alma hakkına sahip ,az olur çok olur bilemem ama ihaneti kanıtlarsa manevi tazminat açabiliyor psikolojisinin bozulmasını gururunun kırılmasını gerekçe gösterip ama manevi tazminat çok büyük miktar olamıyor ,alan tarafı zenginleştirmeyecek ,veren tarafı fakirleştirmeyecek şartı var. Nişan da evlilik ile ilgili bir resmiyet yolu olduğu için ıspat edebilirse tazminat davası kesinlikle açma hakkı var. Derste emsal Yargıtay kararı örneklemişti hoca ordan aklımda kaldı

Daha ikinci sinif ogrencisiniz. Insanlara yanlis bilgiler vermeyin. Mezun olunca bu yazdiginiza guleceksiniz. (Yani umarim gulecek kivama gelirsiniz, turkiyedeki hukuk gelecegi icin..)

Daha ikinci sinif ogrencisiniz. Insanlara yanlis bilgiler vermeyin. Mezun olunca bu yazdiginiza guleceksiniz. (Yani umarim gulecek kivama gelirsiniz, turkiyedeki hukuk gelecegi icin..)
Hanımefendi yanlış bilgi vermiyorum . Bu bir suç! Bunu hukuk öğrencisi olarak değil normal bir insan olarak da söyleyebilirim ! İnsanların huzur ve sükununu bozmak suçtur ! Dava açabilir tekrar ediyorum eşi ile eski sevgilisinin yazışmasını alarak veya yazışma yoksa da dava açabilir ! Ama eşini tanık olarak dinlerler ! Dava açabilir ! Google sorsanız bile öğrenirsiniz. Üçüncü kişi tarafından yapılan çirkin ve tehlikeli bir davranış var ve kadın cinayetlerinin sıradan olduğu bir ülkede yaşıyoruz ve bunun suç olduğunu hukuk öğrencisi değil bir tc vatandaşı olarak biliyorum ve söyledim.Hanımefendi de bunu isterse araştırır avukata da sorar,suç olduğunu bildiğim bi durum vardı paylaştım ! Sizi bu kadar geren nedir ? Sanırım aynı şeyi yaptınız ki üçüncü kişi olarak ,bu derece takıldınız minicik bir tavsiyeye ! Başka türlüsü gelmedi aklıma ! Hafi iyi günler

Tabii ki oyle seyler yasaniyordu. Ben toplumun ahlak algisindan ve zamanla bu ahlak algisina gore neyin ahlakli olup neyin ahlaksiz oldugunun degismesinden bahsediyordum?
Sonra da ornekler verdim ki orneklerimin de yanlis oldugunu sanmiyorum? Ornek olarak bir yuz yil once avrupada evlenemeden beraber yasamak ahlakli bir hareket degilken artik boyle yapmak avrupada toplum nezdinde ahlaktan bagimsiz bir hareket? Boyle yapmak artik avrupada ahlaksizlik olarak gorulmuyor. 100 yil once goruluyordu?
Yanlis bir sey yazmiyorum.
Burda bi yorumunuzda ve devamında fahri sosyologculuk oynamışsınız mesela :) sanırım sosyoloji öğrencisi bile değilsiniz üstelik . Yorumlarınıza baktım bunu bildiğinizi bir kaynakta okuduğunuzu söylemişsiniz . Hıh işte ben de bunu derste öğrendiğimi suç olduğunu bildiğimi söyledim :kaynak Türk ceza kanunu 123 maddesi ! Şu kadar ceza alır vs demedim,yaptığı suç dedim :) üstelik siz yıllar sonra toplumun ahlakının nasıl olacağını neyin normal olduğunu öngördüğünüzü filan bile iddia etmişsiniz başka yorumlarınızda . Keşke başkalarına söylediğimiz şeyleri kendimiz yapmasak dimi ? Ülkece en büyük sorunumuz bu ! Nickiniz çok güzel hodrimeydan ama bence her durumda hodrimeydan da dememeli. Sevgiler 🌸

Ex kişisi 7 sene sonra topladığı verilere dayanarak yememiş içmemiş hiç unutmayıp günah çıkarmış ve eşe doğrucu Davut olmayı seçmiş. Vay be :halay: enteresan
çok saçma bence de ya. başından beri bunu söylüyorum, adam durduk yere çomak sokmuş evliliğe. dur bir sevgili olduğunuzu bilmiyordum öğrendim diyeyim demiş. eşi de şerefsize haddini bildirmek yerine nayır nolamazz ırspıı diyerek kadını terk ediyor. kadın da evet sizin mesajlarınızı okuduktan sonra ben de kocamın haklı olduğuna karar verdim direnmeyeceğim boşanalım diyor :KK70: beyin yakan konu

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Evliliğin yalanla kurulması ne alaka yaa Nisan evlilik falan öncesinde olan birşeymis bence bunu sebep etmiş bosanasi varmış

Hanımefendi yanlış bilgi vermiyorum . Bu bir suç! Bunu hukuk öğrencisi olarak değil normal bir insan olarak da söyleyebilirim ! İnsanların huzur ve sükununu bozmak suçtur ! Dava açabilir tekrar ediyorum eşi ile eski sevgilisinin yazışmasını alarak veya yazışma yoksa da dava açabilir ! Ama eşini tanık olarak dinlerler ! Dava açabilir ! Google sorsanız bile öğrenirsiniz. Üçüncü kişi tarafından yapılan çirkin ve tehlikeli bir davranış var ve kadın cinayetlerinin sıradan olduğu bir ülkede yaşıyoruz ve bunun suç olduğunu hukuk öğrencisi değil bir tc vatandaşı olarak biliyorum ve söyledim.Hanımefendi de bunu isterse araştırır avukata da sorar,suç olduğunu bildiğim bi durum vardı paylaştım ! Sizi bu kadar geren nedir ? Sanırım aynı şeyi yaptınız ki üçüncü kişi olarak ,bu derece takıldınız minicik bir tavsiyeye ! Başka türlüsü gelmedi aklıma ! Hafi iyi günler

Ilk olarak cinayete azmettirme sucu diye agir sacmalamistiniz. Ikincisi sukut bozma sucu hakkinda sadece iki dakika okusaniz israrla rahatsiz edici eylemde bulunmanin ya da hukuka aykiri eylemde bulunmanin sucun unsurlarindan oldugunu bilirdiniz. Olayda israr yok, hukuka aykiri eylem de yok. Adam sadece karin seni benimle aldatti diye bilgi vermis. Iftira fln bile yok...

Beni bu kadar geren hukuk konusundaki kara cahillik. Yarim yamalak bilgileri internete saliyorsuniz.

Hadi bana bir yargitay karari bulun adamin karin seni benimle aldatti diye israr ya da taciz etmeden bir kere bilgi verdigi ve ondan da ceza yedigi...ya da daha komigi sadece bu bilgiyi vermenin cinayete azmettirme sucu teskil ettigi...

Burda bi yorumunuzda ve devamında fahri sosyologculuk oynamışsınız mesela :) sanırım sosyoloji öğrencisi bile değilsiniz üstelik . Yorumlarınıza baktım bunu bildiğinizi bir kaynakta okuduğunuzu söylemişsiniz . Hıh işte ben de bunu derste öğrendiğimi suç olduğunu bildiğimi söyledim :kaynak Türk ceza kanunu 123 maddesi ! Şu kadar ceza alır vs demedim,yaptığı suç dedim :) üstelik siz yıllar sonra toplumun ahlakının nasıl olacağını neyin normal olduğunu öngördüğünüzü filan bile iddia etmişsiniz başka yorumlarınızda . Keşke başkalarına söylediğimiz şeyleri kendimiz yapmasak dimi ? Ülkece en büyük sorunumuz bu ! Nickiniz çok güzel hodrimeydan ama bence her durumda hodrimeydan da dememeli. Sevgiler 🌸

Ilk olarak cinayete azmettirme sucu diye agir sacmalamistiniz. Ikincisi sukut bozma sucu hakkinda sadece iki dakika okusaniz israrla rahatsiz edici eylemde bulunmanin ya da hukuka aykiri eylemde bulunmanin sucun unsurlarindan oldugunu bilirdiniz. Olayda israr yok, hukuka aykiri eylem de yok. Adam sadece karin seni benimle aldatti diye bilgi vermis. Iftira fln bile yok...

Beni bu kadar geren hukuk konusundaki kara cahillik. Yarim yamalak bilgileri internete saliyorsuniz.

Hadi bana bir yargitay karari bulun adamin karin seni benimle aldatti diye israr ya da taciz etmeden bir kere bilgi verdigi ve ondan da ceza yedigi...ya da daha komigi sadece bu bilgiyi vermenin cinayete azmettirme sucu teskil ettigi...
Ama yok bulamzsiniz, cunku sacma. Siz anca ulan savundugum bilgi ne kadar dogru bir makale okuyayim demek yerine beni stalklamaya zaman harcarsiniz.

Okey siz en iyisini bilirsiniz teşekkürler iyi akşamlar

X