Geçtiğimiz 10 günde 3 kilo verdim, hedef 1 ayda 6 kilo !

EvliCocukluKilolu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
12
2
Evlilik ve ardından gelen 2 çocuk ve tabii ki bir türlü kurtulamadığım doğum kilolarım... Sanırım bir çoğumuza hiç de yabancı gelmemiştir bu giriş cümlesi.

İş ve ev hayatı, çocuklar, ... derken spor yapmaya da vakit yok.

Peki, nasıl kurtulacağım bu inatçı kilolardan ve yeniden evlendiğim günlerdeki "fit" halime dönebileceğim, böyle birşey mümkün olabilir mi ?...:KK43:

Derken, yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile, özel bir içecek içmeye başladım. Aslında bu şekilde gıda takviye ürünleri ile zayıflamaya prensip olarak karşı olan birisiyim ama özel diyetler ve spor yapacak vaktim de olmadığı için denemeye karar verdim.

İyi ki de denemeye karar vermişim. Kullanmaya başladığım 2. günden itibaren genel olarak iştah azalması, barsak hareketlerinde artış ve düzenli tuvalete çıkma, tatlı yeme isteğimde azalma (ciddiyim, beni en çok bu etkiledi diyebilirim) gözlemlemeye başladım. Bütün bunlara rağmen fiziksel enerjimde hiçbir azalma olmadığı gibi aksine artış da oldu. Çünkü, kullandığım ürünün en önemli özelliği, kan şekerini düzenleyip, açlık hissini azaltması ve aynı zamanda içindeki yüksek oranda bulunan C vitamini sayesinde gün içinde zindelik ve enerji sağlaması...

Bu içeceği 10 gündür kullanıyorum ve şimdiden 3 kilo verdim, üstelik hiçbir ek diyet veya spor yapmadan... Hedefim 1 ay içinde, sağlıklı bir şekilde 6 kilo vermiş olmak. Bu konuda dürüst olmak gerekiyor, ayda 8-10 kilo vermeye çalışıp, sağlığımı tehlikeye atmak gibi birşey asla denemek istemem. Acelem yok, her ay düzenli ve kalıcı olarak 5-6 kilo versem zaten bir süre sonra istediğim ideal ve de kalıcı kiloya ulaşabileceğimi biliyorum...:KK9:

Haydi arkadaşlar, bu kilo verme yolculuğumda bana mesajlarınızla destek olun, aldığım sonuçları buradan sizler ile paylaşacağım.Önümüzdeki 20 gün içinde vereceğim kilolar ile birlikte, 1 aylık süreçte toplam 6 kiloyu vermiş olmalı hedefliyorum. Bugün 28 Mayıs 2015, Perşembe ve ben 17 Haziran Çarşamba günü ilk hedefime ulaşmış olacağım...

Asıl hedef evlilik öncesi "fit" halime dönmek, ben bunu başaracağım ve buradan hepinizle paylaşacağım !:KK54:

Sevgiler

Diyetisyen veya kilo verme uzmanı değilim ama metobolizmayı çok fazla zorlamadan, haftada 1-1.5 kilo vererek bunu başarabileceğime inanıyorum. Bazı diyetlerdeki ciddi yüklenmeler ile çok hızlı verilen kiloların aynı hızla geri gelmesi mümkün fakat vücudu alıştırarak, onu zorlamadan yavaş yavaş verilen kilonun kalıcı olacağını düşünüyorum.

Tabii ki, ideal kiloma ulaştığım zaman bunu korumak için yediklerime dikkat edip, gerekirse spor bile yaparım; yeter ki o kiloları bir görelim :KK71:

X