Geleceğimizle alakalı muhabbet nasıl açılır ?

Merhabalar. 2.5 yıldır tanıdığım 2 yıla yakın sevgili olduğum kişiyle 1 ay önce tekrar denemeye karar verdik. ilişkiyi bitirme sebebimiz beyefendinin hiçbir şekilde ilişkimizle alakalı sorumluluk almak istememesiydi. Kendisiyle arkadaş kalmış ama ben hala yoğun duygular yaşadığım için arkadaşlığı da bitirmiştik. Kendisi bana tekrar yazdığı zaman her şeyi oturup düzgünce konuşarak yine bir araya geldik evlilik niyetiyle.

O zamandan bu zamana kendisinin bana karşı ilgisinde ve saygısında herhangi bir kusuru olmadı. Sık sık yazar. 2 yıl aynı şehirdeydik şu an uzak mesafe yürütüyoruz. Birkaç gün önce bir araya gelerek güzel vakit geçirdik birlikte.

Evlilik niyetiyle tekrar bir aradayız . Geleceğimizle alakalı nasıl konu açabilirim? Henüz kendisi hiç açmadı. Bu konuları açıp onun evliliğe yönelik korkularının ayrıca azalıp azalmadığını da öğrenmek istiyorum. Bu zamana kadarki süreçte açmama sebebim de onu rahatsız etmemekti ama şu an ben rahatsız oluyorum çünkü beni gerçekten hayatında istiyor mu yoksa tamamen boşluğa düştüğü için mi benimle bilmek istiyorum. Bu konulara nasıl girilir? Neler sorulur? Onunla beraber hayal kurmak ve bunları konuşmak istiyorum. Beyefendiden önce evlilik hayalim yoktu kendisi hayatıma girdiğinde de evlilik hayalleri kurmaya başlamıştım şu anda kendisiyle hala evlenmek istiyorum ama kendimi kandırmak ve zamanımı harcamak istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Evlilik niyetiyle biraraya geldik demişsiniz. Adamın bundan haberi yok gibi duruyor

açık açık söyleyecekseniz
evlilik niyetim oldugu için seninle bir araya geldim ve bu konudaki düşüncelerin benim için çok önemli diyeceksin
zamana bırakalım ıvır zıvırı olmuyor maalesef bu işin
sadece tanıma sürecinde zamana bırakırsın ama en başından evlilik niyeti oldugunu kesin bir tavırla söylemen lazım
sonra konuşuruz,çok erken bla bla diyerek ertelemeye kalkar ise de ayrıl gitsin

Ben olsam, konulari actiginizda gerilen ve gerildigini saklama geregi bile duymayan bir insana daha da usteleyerek "bu isi evlilige baglayacaksak baglayalim" tarzinda bir cumle bile kurmazdim.

Cunku anlattiklarinizdan sezebiliyorum, evlilige sicak bakmiyor. Sizin boyle bir isteginiz varsa bu insani yaninizda tutarak bence zaman kaybediyorsunuz. Bir erkek evlenmek istiyorsa istiyordur zaten, bunu uzatip da aylara yillara yaymanin anlami yok.

Ben daha kadinin istegiyle zorlamasiyla evlenmis (hani boyle evlenmeyeceksek ayriliyoruz kadinlarindan bahsediyorum) ciftlerin evliliklerinden hayir geldigini gormedim. Bu karar gercekten karsilikli olarak yetiskin mantikli dusunen iki insanin karari olmali.

Yaşlarınız küçük değil, boşa vakit harcamaya da değmez bir yandan. Daha evlenilecek eğer istiyorsan çocuk sahibi olunacak özellikle de çocuk işi zaman işi biraz da.. Tabii ondan öncesinde de karşınıza sevip/sevileceginiz bir insanın çıkması da zaman alır. Bunları hesaba katın.. Kaba bir hesaplama yapalım...Diyelim ki niyetini 1-2 sene sonra belki etti ve ayrılmaya karar verdiniz. Yaşınız 30 olacak, karşınıza birinin çıkması en iyi ihtimalle 2-3 sene desek (çok daha erken de daha geç de olabilir tabii ki) Hadi diyelim 32 oldunuz.. Tanışması/flörtü/nişanı derken evlenmeniz de 1-2 sene sürdü, yaş 33-34 oldu.. Sonrasında çocuk planlaması var ama öncesinde evliliğin sağlamlığı tartılacak. O yüzden eğer evlilik niyeti yok ise ayrılık ne kadar erken olursa sizin için o kadar iyi olur .. Bir de yalvar yakar (teşbihte hata olmaz) evlilik beklediğiniz insanla evlenseniz ne olur diye düşünüyorum. Ben eşime açık açık sormuştum, geleceğe ait planlarının neresindeyim diye, zaman haracayacak vaktim yok demiştim açıkça, adam ikiletmedi bile, hayat yoluma seninle devam etmek istiyorum dedi. Sonuç yaklaşık 14 yıllık evlilik.. Gayet de mutluyuz, çünkü konuyu ben açsam da son derece istekli evlendi benimle. Ben de belki bunu açıkça sormazdim ancak çok genç değildim ve sevdiğim insanla sonum var mı bilmek istedim. Daha önce bu konuda hayal kırıklığı yasamisligim da olmuştu, o yüzden açıkça konuştum, zaten istemeyen gidiyor, isteyen kalıyor merak etmeyin. Ve sonunda mutlaka sevip/sevildiğiniz ve mutlu olacağınıza inandığınız kişiyle bir yuva kurun..

Ben hiç sabırlı bir insan değilim ve böyle arkadan arkadan dolaşmayı sevmem.
Açık açık sorardım bizimle ilgili planın ne diye korkarsa korksun yani valla adam benimle gelecek planlıyor mu bunu öğrenmek için bu kadar kasamam.
Bir de bu kadar evlilikten korkan adamla zor her olayda prenses gibi tribini çekersiniz her olayda her streste yalnız bırakır ve kötü giden şeyde sizi suçlar sen istedin senin yüzünden oldu diye.

Merhabalar. 2.5 yıldır tanıdığım 2 yıla yakın sevgili olduğum kişiyle 1 ay önce tekrar denemeye karar verdik. ilişkiyi bitirme sebebimiz beyefendinin hiçbir şekilde ilişkimizle alakalı sorumluluk almak istememesiydi. Kendisiyle arkadaş kalmış ama ben hala yoğun duygular yaşadığım için arkadaşlığı da bitirmiştik. Kendisi bana tekrar yazdığı zaman her şeyi oturup düzgünce konuşarak yine bir araya geldik evlilik niyetiyle.

O zamandan bu zamana kendisinin bana karşı ilgisinde ve saygısında herhangi bir kusuru olmadı. Sık sık yazar. 2 yıl aynı şehirdeydik şu an uzak mesafe yürütüyoruz. Birkaç gün önce bir araya gelerek güzel vakit geçirdik birlikte.

Evlilik niyetiyle tekrar bir aradayız . Geleceğimizle alakalı nasıl konu açabilirim? Henüz kendisi hiç açmadı. Bu konuları açıp onun evliliğe yönelik korkularının ayrıca azalıp azalmadığını da öğrenmek istiyorum. Bu zamana kadarki süreçte açmama sebebim de onu rahatsız etmemekti ama şu an ben rahatsız oluyorum çünkü beni gerçekten hayatında istiyor mu yoksa tamamen boşluğa düştüğü için mi benimle bilmek istiyorum. Bu konulara nasıl girilir? Neler sorulur? Onunla beraber hayal kurmak ve bunları konuşmak istiyorum. Beyefendiden önce evlilik hayalim yoktu kendisi hayatıma girdiğinde de evlilik hayalleri kurmaya başlamıştım şu anda kendisiyle hala evlenmek istiyorum ama kendimi kandırmak ve zamanımı harcamak istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Erkekler evlenmek istediğinde böyle uzatmıyorlar.
Hatta evlenelim evlenelim diye o başınızın etini yerdi isteseydi.
Muhtemelen seni tekrar el altında tutabilmek için evlilik niyetiyle diyip oyalıyor.
Ben olsam açmam asla. Kendimide kandırmam.
Mesafe koyarım.

X