Gelecek günlerin kaygısı hep içimde(kv bende kalmasi korkusu)

yorguntosbik

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2023
176
194
34
Selam hanımlar.Benim iki çocuğum var.Gercekten zor çocuklar ikisi de.kim gördüyse ne kadar yaramaz olduklarina şaşırdı bana aciyan,Allah sana yardım etsin diyen cok oldu.gurbette ikisini tek başıma büyütüyorum.cocuklarin bütün sorumluluğu,evin çekip çevrilmesi hep bende. bazen artık başım dönüyor bütün enerjim tükeniyor isyan etme durumuna geliyorum.Kv akıl sağlığı yerinde olmayan bir sürü hareketi konuşması olan,yaninda kim varsa eziyet veren biri.bazen bakıyorum çok kurnazca konuşuyor,aşırının aşırısı sorular soruyor her şeyi didik didik soruyor insanın kafası kazan gibi oluyor.hiç ama hiç bir dk susmuyor.gece 2 3 te de kalksa sabah 6 7de de kalksa o uyandıysa beni de uyandırır. Hic yerinden kımıldamadan oturmak yatmak ister gece gündüz.bir bardak bile kaldırmaz kendine hizmet ettirmek ister.bir gelin daha geliyor o kendi memleketlisi bana yüzüme baka baka der ki kendi insanım olmayınca sevmiyom,istemiyom,içim almiyo.kendi insanimi seviyorum.kendi insanı da iyi bi kız ama evine kabul etmeyeceğini söyledi. Eşim anneme bu sene biz bakcaz dedi.zaten çocuklarımla gerçekten ağır geliyor bir de kadın inanılmaz sıkıntı veren ,konuşa konuşa insanın kafasini kazan. Bütün kahrını ben çekiyim senin vicdanın rahatlicak anneme bakıyorum diye dedim.Kaldıramam dedim. Köyde dursun dedim.orda canı sıkılırmış kışın. Köy çok soğuk annem sıcak ortam istiyor hiç bir iş yapmasin hizmeti edilsin istiyor dedi. Eşim de aslında eziyetli biri olduğunun farkında.o da ailemin dertlerinden çok kötü oluyorum çok sinirleniyorum buradakilere patlıyorum diyor . Kv oğlu evleniyor,diğer oğlu 4 duvar bi yer tuttu ev denecek halde değil elektrik sobasi yakacak yemek yapma durumu yok tüp yok hiç bir şey yok evde.kv bana gelmek istediğini hep üstü kapalı söylüyor.ben bu kış kimin yanında durcam diye her gün ağlıyorum diyor.bu kişi geldiğimden beri bana o kadar eziyet verdi ki doğuma kadar hizmet ettim yemek yaptım doğumdan çıktım gene bi kaç gün içinde evime yemek yemeğe yatmaya geldi zor günlerimde daha da zorluk verdi psikolojimi alt üst etti bu zamana kadar .şimdi onu evime almak istemiyorum. Sizin bu konuda fikirleriniz nedir çok uzun yazdım kusura bakmayın daha da çok şeyler yaptı bana beni delirtecek ama yazamıyorum

Son düzenleme:
Bence de bu ne ya içim şişti 😔 eşinle konuş iş onda bitiyor, kendi evde olsa da yine bir şey değişmeyecek, hizmetiydi, uğraşmasıydı hepsi sen de olacak. Kp yaşlı köyde durabiliyor da kv niye duramıyor ay gitsin kocasının yanında dursun. Şimdi nerde yaşıyorlar?

Bence de bu ne ya içim şişti 😔 eşinle konuş iş onda bitiyor, kendi evde olsa da yine bir şey değişmeyecek, hizmetiydi, uğraşmasıydı hepsi sen de olacak. Kp yaşlı köyde durabiliyor da kv niye duramıyor ay gitsin kocasının yanında dursun. Şimdi nerde yaşıyorlar?
Şimdi köydeler,kp onlarin derdinden bıktı kışın köyde durmaya karar verdi kv istanbulda durcam diyor bizim ve diğer oğlunun yanına gitmek istiyor yani yeni evlenecek geline ama o gelin de istemiyor o da haklı,eşim bana ortada bırakamayız bakcaz dedi ama kaldıramam dedim

Şimdi köydeler,kp onlarin derdinden bıktı kışın köyde durmaya karar verdi kv istanbulda durcam diyor bizim ve diğer oğlunun yanına gitmek istiyor yani yeni evlenecek geline ama o gelin de istemiyor o da haklı,eşim bana ortada bırakamayız bakcaz dedi ama kaldıramam dedim
Ya çok sıkıntılı bir durum. Gerçekten Allah sabır versin 😔😔 onlara şehirde bir ev açılsa keşke 🤔 ama bu zaman da oranın temizliği vs. Yine mi size kalır? Ya da böyle bir maddi durum var mı, aklıma pek bir şey gelmedi

Çok teşekkür ederim🥰
Bu ne ya elden ayaktan düşecekleri zamana da azıcık kredi bıraksınlar. Şimdiden bıktırıp sonra nasıl gelecekler kapına, sen o bıkkınlıkla onlara bakmaya tahammül edebilecek misin? Yatalak olurlar, ağır hasta olurlar o zaman bakılır da sağlam adama hizmet etmeyi kimsenin bünyesi kaldırmaz

'O gelin istemiyor diye ben bakmak zorunda değilim, o istemiyorsa ben de istemiyorum, benim sözüm onunkinden değersiz mi' de.

Selam hanımlar.Benim 3 ve 4 yaşlarında iki çocuğum var.Gercekten zor çocuklar ikisi de.kim gördüyse ne kadar yaramaz olduklarina şaşırdı bana aciyan,Allah sana yardım etsin diyen cok oldu.gurbette ikisini tek başıma büyütüyorum. Eşim 2 sene önce haftada bir evde kalacak şekilde bir işe başladı.bunun geçici olduğunu söyledi ama simdilik devam ediyor.haftada 2gece yanımızda kalıp gidiyor.cocuklarin bütün sorumluluğu,evin çekip çevrilmesi hep bende. Çocuklarıma karşı son derece sabırlı davranmaya çalışıyorum babaları yanımızda değil onun eksikliğiyle hırçın davraniyorlardir diye sabrediyorum ama bazen artık başım dönüyor bütün enerjim tükeniyor isyan etme durumuna geliyorum. Kayinvalidem su an kendi memleketinde,orası soğuyunca kışın İstanbula geliyorlar. Kv annesi 80 yaşlarında akli başında ama artık çok rahatsız yaşlı sevimli bir nene.ama kv akıl sağlığı yerinde olmayan bir sürü hareketi konuşması olan,yaninda kim varsa eziyet veren biri.bazen bakıyorum çok kurnazca konuşuyor,aşırının aşırısı sorular soruyor her şeyi didik didik soruyor insanın kafası kazan gibi oluyor.hiç ama hiç bir dk susmuyor.gece 2 3 te de kalksa sabah 6 7de de kalksa o uyandıysa beni de uyandırır.agitlar yakar gibi ağlak sesle şuram ağrıyooo buram ağrıyo diye bağırır. Hic yerinden kımıldamadan oturmak yatmak ister gece gündüz.bir bardak bile kaldırmaz kendine hizmet ettirmek ister. Eşimin eski nişanlısını anlatır ayrıldılar çok büyük acı yaşadım o yüzden filan der.eskiden karşısına ne kızlar çıktı der.bir gelin daha geliyor o kendi memleketlisi bana yüzüme baka baka der ki kendi insanım olmayınca sevmiyom,istemiyom,içim almiyo.kendi insanimi seviyorum.kendi insanı da iyi bi kız ama evine kabul etmeyeceğini söyledi. Eşim beni arayıp babam koyde duracak annem ortada kaldı bu sene biz bakcaz dedi.zaten çocuklarımla gerçekten ağır geliyor bir de kadın inanılmaz sıkıntı veren ,konuşa konuşa insanın kafasini kazan eden biri.esime dedim 2 çocukla beni yalnız bıraktın şimdi üçüyle mi bırakacaksın. Bütün kahrını ben çekiyim senin vicdanın rahatlicak anneme bakıyorum diye. Kaldıramam dedim. Köyde babanın yanında dursun dedim.orda canı sıkılırmış kışın. Köy çok soğuk annem sıcak ortam istiyor hiç bir iş yapmasin hizmeti edilsin istiyor dedi. Eşim de aslında eziyetli biri olduğunun farkında.o da ailemin dertlerinden çok kötü oluyorum çok sinirleniyorum buradakilere patlıyorum diyor . Kv oğlu evleniyor,diğer oğlu 4 duvar bi yer tuttu ev denecek halde değil elektrik sobasi yakacak yemek yapma durumu yok tüp yok hiç bir şey yok evde.kv bana gelmek istediğini hep üstü kapalı söylüyor.ben bu kış kimin yanında durcam diye her gün ağlıyorum diyor.bu kişi geldiğimden beri bana o kadar eziyet verdi ki doğuma kadar hizmet ettim yemek yaptım doğumdan çıktım gene bi kaç gün içinde evime yemek yemeğe yatmaya geldi zor günlerimde daha da zorluk verdi psikolojimi alt üst etti bu zamana kadar .şimdi onu evime almak istemiyorum. Sizin bu konuda fikirleriniz nedir çok uzun yazdım kusura bakmayın daha da çok şeyler yaptı bana beni delirtecek ama yazamıyorum
Sonuna kadar okuyamadım ama eşiniz "biz bakacaz" dediyse, evinde kalsın annesine baksın. Biz bakacaz değil sen bakacaksın demiş apaçık. Kv gelebilir oğlunun evine bu çok normal ama gelinin sınırlarına saygı duyduğu müddetçe... Eski nişanlıyı anlatmak nedir yahu, pes!

Eşe bak aslında tam boşamalık.
Adam haftada iki gün kalmayı eşlik görevi olarak mı zannediyor ne babalığı var ne eşliği var hem iki çocuğun bütün sorumluluğu sizde resmen zaten boşanmış gibisiniz bir de üstüne kendi anasını atacak paşamıza bak sen :) bir de emir veriyor bir sene biz bakacağız diye biz derken aslında siz tek başınıza yani iki çocuk bir yaşlı üstelik dır dırı da fazla. Ömür törpüsü gibi bir aile.
Boşasanız rahat edersiniz ben size söyleyeyim bir fark yok en azından kaynana gelemez🤭

Eşiniz daha kendi eşine çocuklarına bakamıyor bı de annesinin derdine mi düşmüş ?
Haftada bir eve gelmek ne demek önce buna çare bulsun.
Sizin aileniz nerede yaşıyor?
Eşinizle açık ve net konuşun istemiyorum diye belirtin.
Çok merakliysa 1+1 ev tutar bı de bakıcı tutar annesine.
Yok illa getireceğim diyorsa da ailenizin yanına gidersiniz.
Ayrıca böyle kv ye de bir bardak su verilmez kusura bakmasın.

Eşe bak aslında tam boşamalık.
Adam haftada iki gün kalmayı eşlik görevi olarak mı zannediyor ne babalığı var ne eşliği var hem iki çocuğun bütün sorumluluğu sizde resmen zaten boşanmış gibisiniz bir de üstüne kendi anasını atacak paşamıza bak sen :) bir de emir veriyor bir sene biz bakacağız diye biz derken aslında siz tek başınıza yani iki çocuk bir yaşlı üstelik dır dırı da fazla. Ömür törpüsü gibi bir aile.
Boşasanız rahat edersiniz ben size söyleyeyim bir fark yok en azından kaynana gelemez🤭
Valla çok isabetli yorum olmuş.
Konu sahibi bosansa haftada bir bu adamın çamaşırı yemeğiyle uğraşmaz hem de kv derdi olmaz.

Ayrıca konu sahibi eşiniz bu işi bilerek bulmuş gibi geldi bana.
Çocuklar için zor çocuklar dediniz çünkü.
Muhtemelen kaçıp kafasını dinliyor.
Haftada bir gelip iki öpüp sevince de babalık yaptım zannediyor.
Oh ne güzel bedavadan baba olmuş onları annenin başına atmış.
Sorumluluk almak sıfır harika hayat valla.
6 gün bekar gibi yaşıyor birgün de geliyor evli gibi takılıyor.

Selam hanımlar.Benim 3 ve 4 yaşlarında iki çocuğum var.Gercekten zor çocuklar ikisi de.kim gördüyse ne kadar yaramaz olduklarina şaşırdı bana aciyan,Allah sana yardım etsin diyen cok oldu.gurbette ikisini tek başıma büyütüyorum. Eşim 2 sene önce haftada bir evde kalacak şekilde bir işe başladı.bunun geçici olduğunu söyledi ama simdilik devam ediyor.haftada 2gece yanımızda kalıp gidiyor.cocuklarin bütün sorumluluğu,evin çekip çevrilmesi hep bende. Çocuklarıma karşı son derece sabırlı davranmaya çalışıyorum babaları yanımızda değil onun eksikliğiyle hırçın davraniyorlardir diye sabrediyorum ama bazen artık başım dönüyor bütün enerjim tükeniyor isyan etme durumuna geliyorum. Kayinvalidem su an kendi memleketinde,orası soğuyunca kışın İstanbula geliyorlar. Kv annesi 80 yaşlarında akli başında ama artık çok rahatsız yaşlı sevimli bir nene.ama kv akıl sağlığı yerinde olmayan bir sürü hareketi konuşması olan,yaninda kim varsa eziyet veren biri.bazen bakıyorum çok kurnazca konuşuyor,aşırının aşırısı sorular soruyor her şeyi didik didik soruyor insanın kafası kazan gibi oluyor.hiç ama hiç bir dk susmuyor.gece 2 3 te de kalksa sabah 6 7de de kalksa o uyandıysa beni de uyandırır.agitlar yakar gibi ağlak sesle şuram ağrıyooo buram ağrıyo diye bağırır. Hic yerinden kımıldamadan oturmak yatmak ister gece gündüz.bir bardak bile kaldırmaz kendine hizmet ettirmek ister. Eşimin eski nişanlısını anlatır ayrıldılar çok büyük acı yaşadım o yüzden filan der.eskiden karşısına ne kızlar çıktı der.bir gelin daha geliyor o kendi memleketlisi bana yüzüme baka baka der ki kendi insanım olmayınca sevmiyom,istemiyom,içim almiyo.kendi insanimi seviyorum.kendi insanı da iyi bi kız ama evine kabul etmeyeceğini söyledi. Eşim beni arayıp babam koyde duracak annem ortada kaldı bu sene biz bakcaz dedi.zaten çocuklarımla gerçekten ağır geliyor bir de kadın inanılmaz sıkıntı veren ,konuşa konuşa insanın kafasini kazan eden biri.esime dedim 2 çocukla beni yalnız bıraktın şimdi üçüyle mi bırakacaksın. Bütün kahrını ben çekiyim senin vicdanın rahatlicak anneme bakıyorum diye. Kaldıramam dedim. Köyde babanın yanında dursun dedim.orda canı sıkılırmış kışın. Köy çok soğuk annem sıcak ortam istiyor hiç bir iş yapmasin hizmeti edilsin istiyor dedi. Eşim de aslında eziyetli biri olduğunun farkında.o da ailemin dertlerinden çok kötü oluyorum çok sinirleniyorum buradakilere patlıyorum diyor . Kv oğlu evleniyor,diğer oğlu 4 duvar bi yer tuttu ev denecek halde değil elektrik sobasi yakacak yemek yapma durumu yok tüp yok hiç bir şey yok evde.kv bana gelmek istediğini hep üstü kapalı söylüyor.ben bu kış kimin yanında durcam diye her gün ağlıyorum diyor.bu kişi geldiğimden beri bana o kadar eziyet verdi ki doğuma kadar hizmet ettim yemek yaptım doğumdan çıktım gene bi kaç gün içinde evime yemek yemeğe yatmaya geldi zor günlerimde daha da zorluk verdi psikolojimi alt üst etti bu zamana kadar .şimdi onu evime almak istemiyorum. Sizin bu konuda fikirleriniz nedir çok uzun yazdım kusura bakmayın daha da çok şeyler yaptı bana beni delirtecek ama yazamıyorum

Offf gerçekten gereksiz boyutta fedakarsın.
Alma asla evine.

Annesi hiç bir iş yapmasın hizmet edilsin istiyor da sizin ne istediğinizi sordu mu hiç acaba? Millette ne kadar rahat tövbe estağfurullah. Sen sevmiyorum, istemiyorum diye konuş bide kendine baktır. 2 çocukla tek başınasın zaten bir de çocuklardan daha çocuk kayınvalidenize mi bakacaksınız? Maşallah eşinize de gurbette tatlı gelmiş, her şeyi yıkmış sizin üzerinize paşam sadece çalıştığından mesul. Üzülmek en kolayı hele de uzaktansa.

X