Gelinlik Modelleri Gelinlik diktirme yardim lütfen

fmk

EMANETIYLE TACLANDIRDI...
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
4.440
37
Yurt disinda yasiyorum seneye allah izin verirse dügünüm olacak hihoyyyt, gelinlik konusunda cok titizim :eek: icime sinmesini istiyorum ve sansa birakamak istemiyorum dügün alisverisinde o telasli zamanda aceleyede gelinlik almak istemiyorum, bu yüzden diktirmek daha iyi olur diye düsünüyorum. Bildigim kadar bir ay sürüyor bir gelinligin dikilmesi yanilmiyorumdur umarim. Kac kere provaya gitmek gerek?
Ben türkiyeye gelmeden moda evine istedigim gelinlik modelini ve ölcülerimi versem ben gelmeden gelinlik dikmeye baslanabilir mi?
Bide moda evleri elbiseyi modeldeki gibi dikebilyor mu kötü bir süpriz le karsilasma ola bilir mi. Bide ortalama fiyat bilen varsa yardim larinizi bekliyorum

Son düzenleme:
Selam cnm.
Ben gelinliğimi katalogtan beğenmiştim ve aynısını diktiler.
Fiyat modele göre değişken elbette.
Ama sen tr ye gelmeden başlanır mı bilmem.
3-4 kez provaya çağrılıyor gelin adayı.

Şimdiden kolay gelsin.

isim biraz zor anlasilan, bilgin icin tesekkürler:uhm::uhm::

1 ay sürmez en fazla 1 hafta ama bana sorarsan begendigini hazır al üstüne oturur falan sonra hayal kırıklıgına ugrama ben diktirmiştim cok dar geldi bide dügün günü aldım yapacak bişe yoktu yani

canım dikme işi bir ay kadar sürüyo ve en az 3 kez provaya gidiyosun
ama şunu söyleyeyim katalogdakinin aynısı olur mu yada senin üzerinde aynı durur mu işte o konu biraz şüpheli
bende diktirmeden önce bi modelleri deneyeyim üzerimde duruşuna göre karar veririm diyordum nişan kıyafetimi aldığım yere gittim şansımdan yeni dikilen ve tamamlanmamış bi gelinlik vardı giyindim çok hoşuma gitti ve onu aldım ekstra uğraşmamış oldum bir kaç değişiklik yapıldıktan sonrada teslim alacağım

ne kötü bir hevesle diktiriyorsun sonra dar geliyor hevesin kursaginda kaliyor. Ya nekadar zor burdan organize etmek of yaa daha henüz cok vakit var ama bunaliyorum bunlari düsündükce.

Kızlar gelinlik fiyatları nasıl.Bide satın alma yada kiralamada kararsız kaldım.Satın almayı düşünüyordum ama çevremdeki bir çok insan tecrübeliler kiralamamdan yana.Sizin fikriniz ne.Bursa'da bildiğiz iyi bi yer var mı?Bi de kaç ay önceden başlamak lazım dikim işine.Ben 5-6 ay önceden başlamayı düşünüyordum ama 1 ay da hazırlandığını duyunca acele etmeme gerek yok diye düşünüyorum.Çok soru sordum galiba:)

Bence diktirmek riskli biraz.Resimlere bakıyorsun onlar katalog çekimi ve daha profesyonel insanların hazırladığı bi gelinlik.Her gelinlik de herkese yakışmıyor.Bence hazır al.Çok güzel gelinlikler var.Deneyerek sana ne yakışıyorsa nasıl beğeniyorsan alabilirsin.Ben de çok titiz davranıyordum gelinlikte.Aysiradan 2 gelinlik denedim sadece birini aldım.Diğeri yana drapeydi tamamen üstü.Ben zayıf olmama rağmen drape çok kilolu, kalın göstermişti.Gelinliğim çok içime sindi.Sen de bulursun umarım canım.Fiyatlar da burada iyi birşey 1.5 - 2 gibi

Kızlar gelinlik fiyatları nasıl.Bide satın alma yada kiralamada kararsız kaldım.Satın almayı düşünüyordum ama çevremdeki bir çok insan tecrübeliler kiralamamdan yana.Sizin fikriniz ne.Bursa'da bildiğiz iyi bi yer var mı?Bi de kaç ay önceden başlamak lazım dikim işine.Ben 5-6 ay önceden başlamayı düşünüyordum ama 1 ay da hazırlandığını duyunca acele etmeme gerek yok diye düşünüyorum.Çok soru sordum galiba:)

Bence daha önce başkasının giydiği gelinliği kiralama.Zaten galiba arada 200 ytl falan fark oluyor.çok güzel hazır modeller var.Sana yakışan bir model bulursun umarım.ama aklında olsun drape beli çok kalın gösteriyor.Straptez de düşünüyorsan arkadan bağlamalı seç.Benimki hiç düşmedi.Kalıp çok önemli gelinlikte.Mutluluklar şimdiden canım:1hug:

schatzi arkadasim drape dedigin nasil oluyor, insallah dedigin gibi gidince güzel bir gelinlik begenirim kasim ayinda gidecegim 10 günlügüne allah izin verirse ozaman da bakarim. ya be cok güzel model begendim aklimda kaldi iste sanki o olmaza baska elbise begenmem gibi me geliyor

hiiiiiii pardon pardon biliyorum darpe nasil oldugunu :eek:

kina elbisemi darpeli istiyorum, gelinlik straptez

fotograf nasil eklendigini bilseydim buraya yorumlarinizi alabilmek icin eklemek isterdim dogrusu ama malesef berecemiyorumkaydirigubbakcemile3

eklemeyi becerbildiysem linketeki elbiseleri cok begendim, elbisenin birine bolero diyerine de dantel yaka düsünüyorum. Yorumlarinizi bekliyorm. Bide unlari diktirmek kaca mal olur??????CADIARZU

Gelinlik
pronovias842400.pdf

Kina Gecesi
lasposa497691.pdf

(malesef becerememisim)

Son düzenleme:
cani bende yurtdisindayim ve bu sene izne gittigimde, modelimi goturdum, kendi çizdigim modeli goturdum vede orda modelime benziyen birini giydim ona gore degisiklikler yapildi
olçuler alindi, suan dikiliyor
hemen hemen 1 buçuk ay suruyor
provaya ise 3 kez gittim
ama katalogdan begenmek ve uzerine giymeden riskli bence
fiyatlarda gelinliklere gore degisir
stres yapmaaaa
guzel heyecanlar bunlar
kolay gelsin

eklemeyi becerbildiysem linketeki elbiseleri cok begendim, elbisenin birine bolero diyerine de dantel yaka düsünüyorum. Yorumlarinizi bekliyorm. Bide unlari diktirmek kaca mal olur??????CADIARZU

Gelinlik
pronovias842400.pdf

Kina Gecesi
lasposa497691.pdf

(malesef becerememisim)

yardım ediyim canımkaydirigubbakcemile5

Gelinlik
adsz2ii1.jpg

Kina Gecesi
adszey9.jpg

my_sakura allah razi olsun bunu nasil becerdin beni de bi ayinlat allah rizasi icin

cani bende yurtdisindayim ve bu sene izne gittigimde, modelimi goturdum, kendi çizdigim modeli goturdum vede orda modelime benziyen birini giydim ona gore degisiklikler yapildi
olçuler alindi, suan dikiliyor
hemen hemen 1 buçuk ay suruyor
provaya ise 3 kez gittim
ama katalogdan begenmek ve uzerine giymeden riskli bence
fiyatlarda gelinliklere gore degisir
stres yapmaaaa
guzel heyecanlar bunlar
kolay gelsin

Güzel arkadasim bende senin gibi yaparim bu ekledigim modellere benzeyen model denerim ama ben kafayi taktim bunlara kaydirigubbakcemile3

fmk, kına için olan güzel bence.Ama çok iyi bir terzi bulmalısın.Bir de bunlar katalog çekimi.Profesyonel işler.Tam böyle göründüğü gibi beklememek lazım.Gelinlik de üstü çok güzel ama etek benim pek hoşuma gitmedi.Ece Erken'in gelinliği buna benziyordu.Eteği daha güzel.Ona bir bak istersen

eceym9.jpg

ece3fr7.jpg

ece2el1.jpg

Ece erken'in de gelinliği Provanias.Zuhal Topal'ın da çok güzeldi ama bulamadım onu

Bende gelinliğimi diktircem.3 kez provaya gidicem.Straptez.Altı ipek tafta olacak.Kızlar acaba 1.provada paranın yarısını versem mi?İstediğim gibi dikmezse diye korkuyorum.Bide gelinlikçilere dikkat.Arkadaşı 1 ay oyalamış,dikmemiş.Tanıdık gelinliki bulmaya çalışın.Ya straptez düşermi sahi hiç aklıma gelmedi.Gelinlikçi ona göre yapar heralde.

X