Gelinlik yüzünden yüzük atmak fikir verir misiniz?

Sadekadin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
31
8
23
İki tarafa da soyluyorum Valla şimdiden bu sebepten yüzük atiyorsaniz bence hiç düşünmeyin atın çünkü yarın evlenince daha neler yaşayacaksınız ki yüzük atsanız da fayda etmez
Ya gerçekten mi ? Değersiz hissedilmek gerçekten koymaz miydi sizede veya beğenmediğiniz bı gelinlik giymek ? Ben evlenmeden bu kadar değersiz hissettiremedim buda size basit geldi siz kendi bildiğinizi yaparsınız umarım.

Termoni

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2021
53
73
Merhaba 1 ay sonra düğünüm var ve gelinliğimi nisandan beri imternetten bakıyorum beğendiğim modeller arasında bir gelinlige 3 aydır hayranlık besliyorum ve bunu erkek arkadaşıma belirtiyorum lakin fiyatı gerçekten uçuk bir rakam 8 küsur ve bugün gelinlik bakmaya gittik denemek istedim beğendiğim gelinligi yalnızca 1 tane olduğunu soylediler ve merkezden getirdiler denedim 7 liraya indirdiler fakat erkek arkadaşım bu fiyatın çok uçuk bı fiyat olduğunu daha normal gelinlik bakmam gerektiğini söyledi bende tamam dedim o sırada annem bunu karsilayabilicegini söyledi hayalimdeki neyse o olsun dedi ve kapora bıraktık gelinlik için fakat erkek arkadaşım bunu istemedigini alinicaksa gelinliği o alicagini anneminde karşılamasını istemediğini ve bu gelinliği alamayacağını söyleyerek kavga ettik ve sadiç dedikleri insana 5 bin lira vermeyi teklif edip bana istediğim gelinliği almamakta israrliydi annemin karşılaşmasında da israrliydi bu yüzden yuzukleri atma kararı verdik. Hatali miyim ?
ben damat beye hak veriyorum,evlenince hepsini birlikte göğüsluyosun,anlayışlı ve fedakar olmalisin tabi bunlar karsidakininde bunu ne kadar yaptigi ile dogru orantili ama iş gelinlik bakmaya kadar geldiyse herhalde sende bi ışık gördün.annenin ödemesini kabul etmemesi de çok yakışır bi hareket olmuş,beleş deyip üstüne de atlayabilirdi.gelinlik için yüzük atılmaz,makul olup anlasma yoluna git derim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Slakra

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
644
341
23
Merhaba 1 ay sonra düğünüm var ve gelinliğimi nisandan beri imternetten bakıyorum beğendiğim modeller arasında bir gelinlige 3 aydır hayranlık besliyorum ve bunu erkek arkadaşıma belirtiyorum lakin fiyatı gerçekten uçuk bir rakam 8 küsur ve bugün gelinlik bakmaya gittik denemek istedim beğendiğim gelinligi yalnızca 1 tane olduğunu soylediler ve merkezden getirdiler denedim 7 liraya indirdiler fakat erkek arkadaşım bu fiyatın çok uçuk bı fiyat olduğunu daha normal gelinlik bakmam gerektiğini söyledi bende tamam dedim o sırada annem bunu karsilayabilicegini söyledi hayalimdeki neyse o olsun dedi ve kapora bıraktık gelinlik için fakat erkek arkadaşım bunu istemedigini alinicaksa gelinliği o alicagini anneminde karşılamasını istemediğini ve bu gelinliği alamayacağını söyleyerek kavga ettik ve sadiç dedikleri insana 5 bin lira vermeyi teklif edip bana istediğim gelinliği almamakta israrliydi annemin karşılaşmasında da israrliydi bu yüzden yuzukleri atma kararı verdik. Hatali miyim ?
Canım eğer eşini seviyorsan göz ardı et bence. Sonuçta evet bir kere olan bişey ama gereksiz pahalı bence. 1 kere olan bişey için ne istemediğim bişeyi alır giyerim ne de çok uçuk bişey. Pandemi döneminde dügün yaptık biz 1500e hemm bindalı hem gelinliğimi kiralamıştım:) çokda güzeldi. Tek Bi yerden bakma bence heryer kafasına göre fiyat biçiyor. Eşim herşeyimizi tek yaptı onun gözlerindeki mutluluk yeter bana :))

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 125 gün kaldı.

Bebeğinizinn Orta kulağındaki kemikler(insan vücudundaki üç küçük 3 kemik: çekiç, örs ve üzengi) ses iletimi mümkün kılmak için sertleşmeye başlıyor. Bebeğinizin dış dünya ile ilgili hiç bir deneyimi olmadığı için bebeğinizin beynine giden ses bilgileri yorumlanamaz. (Örneğin birisinin konuşması bir köpek havlaması) Sadece ses şideti bebeğiniz tarafından dikkate alınır çünkü yüksek sesler bebeğinizin irkilme refleksini tetikler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Sadekadin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
31
8
23
Atmak için bir sebep arar gibi değil mi uzlaşılabilir bu kadar kolay olmamalı sanki dimi
Evet herşeyi halletmisken onlarca kapora verilmisken sebep aradık ve bunu buldum gerçekten mi? Uzlaşmacı değiliz tabi ama eğer karşı taraf çözüm odaklı olsaydı tabiki uzlasilirdi. Ama kolay olan ne ? Yüzüğü atmak dışardan bakılınca kolay mı geliyor yoksa hiç istemediğin bı gelinliği giyip ilerde çocuklarıma mi gostermeliydim kolay olan buydu bence ben zor olanı yaptım

destina_04

Kül kedisi
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
24 Ağustos 2007
331
129
Nasıl bir başlık bulucagimi bilemedim 4 aylık evliyim eşimle ilişkilerimiz sırasında ilişki öncesi sevisme sırasında sürtünme olduğunda orgazm oluyorum (belkide ben öyle dusunuyorum) lakin tüm isteğim gidiyor hatta bir kaç kez ilişkiye girmeden devam etmek istemediğimi dile getirdim bu yüzden sevişmeden ilişkiye giriyoruz. Fakat bunu istemiyorum nedenini de bilmiyorum. Sorun nedir ?
Kusura bakmayın amacım sizi yalancı yada başka biseyle suçlamak değil profilinize bakınca konu içeriği kafamı karıştı

kedilinick

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
18.688
26.966
Hayır hatalı değilsiniz asla

Sadekadin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
31
8
23
Ee siz zaten 4 aylık evlisiniz yüzük atmak nasıl olacak:işsiz:
Şöyle calistigim iş yerinden kıdem tazminatımi almak için evlendik aslında olay çok uzun dugunumuz ağustostaydi. Ve gelinlik yüzünden şuan bütün herşeyi bitirme kararı aldık. Uzun uzadıya anlatmamak için bu şekilde yazzdim

Birrbulutolsam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
1.095
2.409
Olmayıversin o gelinlik 3-4 saat giteceğin birşeye 8bin vermek nedir ya bı yeni gelinlerin havadan görgüsüzlükleride moda oldu. 8binlik gelinliği almıo diye yüzük atmayı düşünüyorsan at zaten evlendikten sonra kimbilir neler istersin alınmayıncada boşancam dersin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-03-2022

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sadekadin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
31
8
23
Olmayıversin o gelinlik 3-4 saat giteceğin birşeye 8bin vermek nedir ya bı yeni gelinlerin havadan görgüsüzlükleride moda oldu. 8binlik gelinliği almıo diye yüzük atmayı düşünüyorsan at zaten evlendikten sonra kimbilir neler istersin alınmayıncada boşancam dersin
Tamam siz kocanızin almadığı şeye kafanızi egebilirsiniz veya boynunuzu. Gorgusuzluk ? Evet benimki yeni moda bir görgusuzluk umarım siz kocaniza görgüsüz olmazsınız hanımefendi

anemoniasp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
1.781
2.516
Arkadaşım iki taraf da gereksiz tepki vermiş. Annen ne güzzel yaklaşmış onlar gurur yapmış. Kiralamaya ne dersin Nişanlının bütçesine göre?? Vala değişik bir durum bence değmez bunun için yüzük atmaya. Sen sevmiyor musun üzülmedin mi??
Ben aldığımda kiralama farketmiyordu 600 gibi komik bir miktar oynamıştı. Evde çöp durmasın diye düğünden sonra götürüp 600 liramı almıştım.
Fiyatlar çok uçmuş yeni evleneceklere allah kolaylık versin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-01-2022

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

destina_04

Kül kedisi
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
24 Ağustos 2007
331
129
Niye bu kadar kırıcı olmak zorundasınız?tavsiye istemiş sizde fikirlerimizi düşüncelerinizi incitmeden iletelim zaten şuan ruh hali harap yapmayın lütfen hepimiz bu yollardan geçtik ben çok fedakarlık yaptım ama gelinligime taviz vermeden isteğimi belirtim eşimde zorlamadi anlayış gösterdi,iki tarafında sakin olması gerek ikiside kendince haklı...

Birrbulutolsam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
1.095
2.409
Tamam siz kocanızin almadığı şeye kafanızi egebilirsiniz veya boynunuzu. Gorgusuzluk ? Evet benimki yeni moda bir görgusuzluk umarım siz kocaniza görgüsüz olmazsınız hanımefendi
Kocamın almadığı birşey değil mevzu zaten istediğim şeyleri ben alabiliyorum. Kocam birşey almadı diye boşanmayı düşünmem ondan siz ufacık sorunda yüzük atacam diyorsanız zaten sevmiyorsunuzdur. 8binden aşşağı gelinlik giyenler insan değilmi ? Ben ilerde nasıl göstericem çocuklarıma gelinliğimi demişsiniz gerçekten çok güldüm. İki insan gerçekten birbirini seviyorsa paranın önemi yoktur çuval giyer yinede evlenir. Ama belliki sizde sevgi yok etrafa gösteriş amaçlı bir düğün yapıyorsunuz. Umarım doğru yolu bulursunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-03-2022

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Adelnaz

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
903
883
33
Sizin daha önce yazınızı görmüştüm doğum kontrol haplarıyla ilgili orda yeni evliyim yazmıştınız ocak Şubat gibi şimdide nişanlıyım düğünüm olacak diyosunuz 🤷‍♀️