Düğün Gelinlik yüzünden yüzük atmak fikir verir misiniz?

Nasıl bir başlık bulucagimi bilemedim 4 aylık evliyim eşimle ilişkilerimiz sırasında ilişki öncesi sevisme sırasında sürtünme olduğunda orgazm oluyorum (belkide ben öyle dusunuyorum) lakin tüm isteğim gidiyor hatta bir kaç kez ilişkiye girmeden devam etmek istemediğimi dile getirdim bu yüzden sevişmeden ilişkiye giriyoruz. Fakat bunu istemiyorum nedenini de bilmiyorum. Sorun nedir ?
Kusura bakmayın amacım sizi yalancı yada başka biseyle suçlamak değil profilinize bakınca konu içeriği kafamı karıştı

Merhaba 1 ay sonra düğünüm var ve gelinliğimi nisandan beri imternetten bakıyorum beğendiğim modeller arasında bir gelinlige 3 aydır hayranlık besliyorum ve bunu erkek arkadaşıma belirtiyorum lakin fiyatı gerçekten uçuk bir rakam 8 küsur ve bugün gelinlik bakmaya gittik denemek istedim beğendiğim gelinligi yalnızca 1 tane olduğunu soylediler ve merkezden getirdiler denedim 7 liraya indirdiler fakat erkek arkadaşım bu fiyatın çok uçuk bı fiyat olduğunu daha normal gelinlik bakmam gerektiğini söyledi bende tamam dedim o sırada annem bunu karsilayabilicegini söyledi hayalimdeki neyse o olsun dedi ve kapora bıraktık gelinlik için fakat erkek arkadaşım bunu istemedigini alinicaksa gelinliği o alicagini anneminde karşılamasını istemediğini ve bu gelinliği alamayacağını söyleyerek kavga ettik ve sadiç dedikleri insana 5 bin lira vermeyi teklif edip bana istediğim gelinliği almamakta israrliydi annemin karşılaşmasında da israrliydi bu yüzden yuzukleri atma kararı verdik. Hatali miyim ?
Hayır hatalı değilsiniz asla

Ee siz zaten 4 aylık evlisiniz yüzük atmak nasıl olacak:işsiz:
Şöyle calistigim iş yerinden kıdem tazminatımi almak için evlendik aslında olay çok uzun dugunumuz ağustostaydi. Ve gelinlik yüzünden şuan bütün herşeyi bitirme kararı aldık. Uzun uzadıya anlatmamak için bu şekilde yazzdim

Merhaba 1 ay sonra düğünüm var ve gelinliğimi nisandan beri imternetten bakıyorum beğendiğim modeller arasında bir gelinlige 3 aydır hayranlık besliyorum ve bunu erkek arkadaşıma belirtiyorum lakin fiyatı gerçekten uçuk bir rakam 8 küsur ve bugün gelinlik bakmaya gittik denemek istedim beğendiğim gelinligi yalnızca 1 tane olduğunu soylediler ve merkezden getirdiler denedim 7 liraya indirdiler fakat erkek arkadaşım bu fiyatın çok uçuk bı fiyat olduğunu daha normal gelinlik bakmam gerektiğini söyledi bende tamam dedim o sırada annem bunu karsilayabilicegini söyledi hayalimdeki neyse o olsun dedi ve kapora bıraktık gelinlik için fakat erkek arkadaşım bunu istemedigini alinicaksa gelinliği o alicagini anneminde karşılamasını istemediğini ve bu gelinliği alamayacağını söyleyerek kavga ettik ve sadiç dedikleri insana 5 bin lira vermeyi teklif edip bana istediğim gelinliği almamakta israrliydi annemin karşılaşmasında da israrliydi bu yüzden yuzukleri atma kararı verdik. Hatali miyim ?
Olmayıversin o gelinlik 3-4 saat giteceğin birşeye 8bin vermek nedir ya bı yeni gelinlerin havadan görgüsüzlükleride moda oldu. 8binlik gelinliği almıo diye yüzük atmayı düşünüyorsan at zaten evlendikten sonra kimbilir neler istersin alınmayıncada boşancam dersin

Olmayıversin o gelinlik 3-4 saat giteceğin birşeye 8bin vermek nedir ya bı yeni gelinlerin havadan görgüsüzlükleride moda oldu. 8binlik gelinliği almıo diye yüzük atmayı düşünüyorsan at zaten evlendikten sonra kimbilir neler istersin alınmayıncada boşancam dersin
Tamam siz kocanızin almadığı şeye kafanızi egebilirsiniz veya boynunuzu. Gorgusuzluk ? Evet benimki yeni moda bir görgusuzluk umarım siz kocaniza görgüsüz olmazsınız hanımefendi

Arkadaşım iki taraf da gereksiz tepki vermiş. Annen ne güzzel yaklaşmış onlar gurur yapmış. Kiralamaya ne dersin Nişanlının bütçesine göre?? Vala değişik bir durum bence değmez bunun için yüzük atmaya. Sen sevmiyor musun üzülmedin mi??
Ben aldığımda kiralama farketmiyordu 600 gibi komik bir miktar oynamıştı. Evde çöp durmasın diye düğünden sonra götürüp 600 liramı almıştım.
Fiyatlar çok uçmuş yeni evleneceklere allah kolaylık versin

Niye bu kadar kırıcı olmak zorundasınız?tavsiye istemiş sizde fikirlerimizi düşüncelerinizi incitmeden iletelim zaten şuan ruh hali harap yapmayın lütfen hepimiz bu yollardan geçtik ben çok fedakarlık yaptım ama gelinligime taviz vermeden isteğimi belirtim eşimde zorlamadi anlayış gösterdi,iki tarafında sakin olması gerek ikiside kendince haklı...

Tamam siz kocanızin almadığı şeye kafanızi egebilirsiniz veya boynunuzu. Gorgusuzluk ? Evet benimki yeni moda bir görgusuzluk umarım siz kocaniza görgüsüz olmazsınız hanımefendi
Kocamın almadığı birşey değil mevzu zaten istediğim şeyleri ben alabiliyorum. Kocam birşey almadı diye boşanmayı düşünmem ondan siz ufacık sorunda yüzük atacam diyorsanız zaten sevmiyorsunuzdur. 8binden aşşağı gelinlik giyenler insan değilmi ? Ben ilerde nasıl göstericem çocuklarıma gelinliğimi demişsiniz gerçekten çok güldüm. İki insan gerçekten birbirini seviyorsa paranın önemi yoktur çuval giyer yinede evlenir. Ama belliki sizde sevgi yok etrafa gösteriş amaçlı bir düğün yapıyorsunuz. Umarım doğru yolu bulursunuz.

Sizin daha önce yazınızı görmüştüm doğum kontrol haplarıyla ilgili orda yeni evliyim yazmıştınız ocak Şubat gibi şimdide nişanlıyım düğünüm olacak diyosunuz 🤷‍♀️

Evlilik şimdiden sıkıntıya girmiş. O gelinliği eş adayı almak istiyosa o alacak gücü neye yeterse o olucak ve anne vs dışardan biri kızına kıyamıyo diye aralarına iyi niyetlede olsa girmeyecek. Annenin eteğinin altından çık önce çıkamam dersen at o yüzüğü evlilik böyle bi şey. Burda ne konular var bak hep erkeklere kızılıyo annesinden ayrılıp ayrı yuva kurduğunu idrak edemedikleri için ama şu an sende buna benzer bi durumun içindesin

Sizin daha önce yazınızı görmüştüm doğum kontrol haplarıyla ilgili orda yeni evliyim yazmıştınız ocak Şubat gibi şimdide nişanlıyım düğünüm olacak diyosunuz 🤷‍♀️
Nikah yapmışlardır düğün şimdi oluyodur. Herkes öyle yaptı genelde pandemiden dolayı arkadaşım geçen sene nikah gelecek ay düğünü var ve bir buçuk aylık hamile mesela😂

İnan düğün zamanı ve çeyiz hazırlığında yaptığım o kadar gereksiz harcama varmış . Şu an evimden fazlalıkları atmak istiyorum kıyamıyorum.

Gelinliğimi istediğim gibi dikmediler ağladım eşime söylendim başka yerden yeni alalım diye. ( tam düğüne 1 ay kala işten çıkmıştı nasıl üzmüşüm şu an farkediyorum)
Kabul etti sonra düşündüm gereksiz olduğunu,üstünde biraz oynama yapıldı istediğime yakın oldu. Yenisini almadık.

Hiç kaprisli bir insan değilim ama yeni gelin kaprisi oluyor insanın üzerinde gerçekten karşımızdakini üzüyoruz. Sonradan farkediyorum. Eşim her şeye tamam dedi uyumluydu ama keşke üzmeseydim onu. Zaten yapacak durumu yoktu üstüne gittim hep. Siz de belki biraz kapris yapıyor olabilirsiniz.

Ohoo işe böyle bakarsak 5 bini veren 7 bini verir dersek, o zaman 7 bini veren 10 bini de verir :) Bunun sonu yok ki.

Ben annenizi de hatalı buldum, erkekler bu konuda alıngan olabiliyor. Eşiniz olacak insan kendi parasıyla bi şeyler yapmak istemiş, anneniz ben alayım diye biraz utandırmış gibi olmuş. Aslında "amaan ne var ki?" denilecek bi şey gibi dursa da pek de öyle değil.

Bence hatalısınız, maddi durumunuza göre bir şey bakabilirsiniz. O da 7 binlik damatlık seçerse, sizin için sorun olmayacaksa atın nişanı ne diyim...

Ben bu saçma gururu anlamıyorum!
Anneniz alınca ne oluyormuş?
Ayrıca başkası vermeyebilir o başkasını ilgilendirir, siz verırsınız bu da sizi. Herkesin farkli hayalleri vardır.

Bence bazı şeyleri iyice düşünün
Cunku bu kadar inatçı , gereksız gurur yapan
insanla evlenmek iyi değildir. Sonunda cok uzulursunhz

İnsan en güzeli en iyisi olsun istiyor haklısınız ama ben bu durumda kasıtlı bir cimrilik yoksa işin içinde orta yolu bulurdum. (Ki zamanında buldum) kasıtlı cimrilik yoktu eşimin durumunda maddiyatı zorlanmasın diye çokk beğendiğim şeyleri değilde 2. 3. Sırada beğendiğim daha uygun fiyatlıları tercih ettim. Bir kez de pişman olmadım.
Annenizin teklifi nazik ama damadın kabul etmemesine de hak veririm. Seviyorsanız ve tek sorun buysa başka bir şey kafanızı kurcalamıyor size acaba dedirtmiyorsa orta yolda buluşun bence

Ben aldığımda kiralama farketmiyordu 600 gibi komik bir miktar oynamıştı. Evde çöp durmasın diye düğünden sonra götürüp 600 liramı almıştım.
Fiyatlar çok uçmuş yeni evleneceklere allah kolaylık versin
BEnde yer kaplayacak diiye kiraladım 3000 tl tutmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam. Ama şu an her şey o kadar pahalı ki allah kolaylık versin herkese

İnanin bunu gelinlikciddn de duydum nasıl başlarsak öyle devam ediliyor boynunu bı kere tamam diye buktuysen hep bukuluyor bunu zamanla nisandan sonra farkettim. Zamanla maddi durumum yok diye diye herseyine sustum halbuki asgari ucretten kat kat fazlasını alan bı insanken bari gelinligim için böyle olmamasını istemistim. Sizin adınıza da üzüldüm umarım hayırlısı olur sizin için
Aynen öyle çok doğru. Benim eşimde MEB de öğretmendi ayda 7 bin TL alıyorum diye havalana havalana geziyordu. Ama ben bir şey isteyince param yok taksit ödüyorum bla bla. Doğru söylüyorsun biliyorsan maaşını durumunu o halde söylediklerinin bahane olduğu ortaya çıkıyor. Birde işi yokuşa süren o olmuş en azından seni kırmamak kaybetmemek için tamam diyebilirdi. Bunuda geçtim 20 bin lik de isteyebilirdin ya bu senin en güzel günün karşılayabildikten sonra bir sıkıntı olmazdı. Boşver iyi niyetini göstermişsin. Çok akıllı bir kızmışsın hemen farketmişsin durumu senin gibi davranmak isterdim. Yok yok hiç üzülmene gerek yok sağol inan ben şimdi çok mutluyum. İnşallah hepimiz için hayırlısı olsun.

o kendi damatlığını kendisi alsın siz de beğendiğiniz gelinliği alırsınız. nolacak ki ? böyle de anlaşılabilirdi.
bence nişanlınız cimri. ve nasıl başlarsa öyle gider.
herkesin düğünü için hayalleri vardır.
misal benim için belki gelinlik çok önemli olmaz da atıyorum şöyle bir mekanda eğlence yapmak hayalimdir, bunun önüne anlaşmaya çalışmadan taş konulsa bozulur ve düşünürüm.
böyle özel bir günde olumlu ve ılımlı olmak yerine problem çıkaran bir insanlar normal günlerde hayat daha zor olur derim.

X