Tüp Bebek Merkezleri Genartta tedavi olanlar buraya

arkadaşlar kutluk oktay ankaraya geliyormuş genart tüp bebek merkezinde dün söylediler bende küçük bir araştırma yaptım kimdir kim değildir diye ilgilenenlere sevgilerimle,,, bu arada 13 haftamdayım ve güzel gidiyor nazar değmesin.....
Türkiye’de doğan ve büyüyen, Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun yıllar başarılı çalışmalara imza atan Prof.Dr. Kutluk OKTAY, ABD’de birçok dergi ve kuruluş tarafından defalarca Amerika'nın en iyi doktorları arasında gösterilmiştir. Prof.Dr. Kutluk OKTAY, erken menopoza giren ve yumurtlama yeteneğini yitirmiş kadınlara yaptığı başarılı yumurta nakli ile adını ilk kez tüm dünyaya duyurmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1988 yılında gittiği ABD'de çalışmalarını sürdüren ve uzun süre New York'taki Cornell Üniversitesi Presbytarian Hastanesi Kısırlık Tedavisi ve Üreme Merkezi'nde görev yapan Prof. Dr. Oktay, dünyadaki teknolojik gelişmelerin Türkiye’ye de taşınması gerektiğine inanmaktadır. Prof. Dr. Kutluk Oktay Türkiye’de ilk defa Minimal Stimulasyon protokolü ile enjeksiyon gerektirmeyen yeni bir tüp bebek uygulaması üzerindeki çalışmalarını sürdürmektedir.

bir de hoca genarttan ayrılıp kendi merkezini kurmuş..

canımcım benim bu 3 denemem ankarada gitmediğim doktor kalmadı bahsettiğin doktor yaptı yeni ve gösterişli yerinde herşeyi çok iyi biliyor herşeye kadir ama genetik konusunda uzman olmadığı halde ilaçların etkilemez dedi gebeliği sonra genetik profuna gittik bu ilaçla başlamamanız gerekirdi dedi. sonra genetik tanı yapan bir merkez araştırdık ankkarada tek genart yapıyormuş hocası ile görüştük oda bu ilaçla tüp bebek olmaz dedi değiştirmemiz gerekir dedi. şimdi başladım sayılır. herşeyi bildiğini söyleyene değil işin uzmanını bulmaya gayret etmeliyiz. giden zaman ve paralar insanın içini acıtıyor..........

canımcım benim bu 3 denemem ankarada gitmediğim doktor kalmadı bahsettiğin doktor yaptı yeni ve gösterişli yerinde herşeyi çok iyi biliyor herşeye kadir ama genetik konusunda uzman olmadığı halde ilaçların etkilemez dedi gebeliği sonra genetik profuna gittik bu ilaçla başlamamanız gerekirdi dedi. sonra genetik tanı yapan bir merkez araştırdık ankkarada tek genart yapıyormuş hocası ile görüştük oda bu ilaçla tüp bebek olmaz dedi değiştirmemiz gerekir dedi. şimdi başladım sayılır. herşeyi bildiğini söyleyene değil işin uzmanını bulmaya gayret etmeliyiz. giden zaman ve paralar insanın içini acıtıyor..........

segili güldalı kardeşim bizim gidip para yedirmediğimiz doktor kalmadı ankarada herkes kesin olur bir histereskopi yapalım bir şunu yapalım bir bunu yapalım ver para olmayınca allahtan gelen bir şey diyorlardı senin sözüne aynen katılıyorum giden zaman ve para insanın içini acıtıyor şuan 14 haftamdayım genartta yaptırdım moral ve motivasyon olarak aysun hanım ve embriyolog arkadaşlar o kadar ilgilendilerki hala anlatırken gözüm yaşarıyor. elbette para için yapıyor kimse amme hizmeti vermiyor ama aldıklarının karşılığını veriyorlar... insanı para olarak görmeyen merkezler uzun vadede kazanacaklardır ama arada ezilen bizler her geçen gün biraz daha yıpranacağız..........

şuama kadar okuduğuma göre bi kişi neg.kalan 4 kişi pozitif sonuç almış..gayet iyi aslında
sanırım nisanda benden başka gtmeyi düşünen yok genarta:KK43:

şuama kadar okuduğuma göre bi kişi neg.kalan 4 kişi pozitif sonuç almış..gayet iyi aslında
sanırım nisanda benden başka gtmeyi düşünen yok genarta:KK43:

canım bende düşünüyorum genartı ama merkez bize uzak olduğu için iş durumumu ayarlama lazım buda mayısa uzaya bilir.Ama ne olursa olsun genartt denemeye kararlıyım...

neden buraya karar verdin?daha önce nerde denemiştin?bu kaçıncı olacak?inşallah burası bize uğur getirir.ama sen istanbula daha yakınsın öle değilmi.umut tüp bebek de çok iyi diyorlar.ben senin yerinde olsam orda denerdim.ben istanbula yakın olsam orayı tercih ederdim.

benim işlemlerim devam ediyor nisan ayında genart tüp bebekte yumurta toplama işlemi olacak. bulabileceğiniz en güzel merkez diye bilirim. sadece bir eleştirim olacak amerikadan bir doktor gelmiş ana baba günüydü randevular ayarlana bilirdi gelen adamcağız mükemmel biride olabilir ama bizimde ilgi ve alakaya ihtiyacımız var. türkiyenin her yerinden insanlar gelmişti oturacak yer yoktu bundan dolayı genartı eleştiriyorum............

saol canım görüşlerini bizimle paylaştığın için..sen de sorun neydi?ankarada oturuyorsun galiba.

saol canım görüşlerini bizimle paylaştığın için..sen de sorun neydi?ankarada oturuyorsun galiba.

ben genartta gebe kalanlardanım 18 haftamın içindeyim. amerikadan kutluk oktay diye bir doktor gelmiş tüm televizyonlar göstertti dünya çapında 27 tane ödülü varmış. o sebepten randevu istedim çok yoğunuz isterseniz bir hafta sonra gelin dediler ben beklemeyi kabul ettiğim için gittim. gelen insanlar bir umutla gelmişlerdi. bilimselliğe önem vermesinden dolayı genart tüp bebek merkezini tebrik ederim....

arkadaşlar bende genarta gitmeyi düşünüyorum. çok araştırdım bu ünlü olan yerlerin birçoğuna gittim.sadece timur bey ve aysun hn. görüşmedim diyebilirim.genarta sitesinden mailde attım cevapda aldım. mayıs haziran gibi deneme yapmayı düşünüyoruz. yanlız sadece aklıma takılan 1-2 kişinin yorumlarında okudum hemşireler ve yumurta toplamada ki uygunsuz ortam bunlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen ayardımcı olurlar mı ?

canım ben dün gittim embriologla görüştüm bana dürüst geldi.bide eşimle gidip doktorla görüşcem.aysun hanım mı sarp bey mi kime gideceğime karar veremedim.bende daha önce anatoliaya gtmiştim.bir de burda denicem.raporluyum 800 vericem o yüzden.fiyatı uygun die tercih ettim .malum ilk denemede çok yıprandım maddi olarak.hayırlısı bakalım..

arkadaşlar bende genarta gitmeyi düşünüyorum. çok araştırdım bu ünlü olan yerlerin birçoğuna gittim.sadece timur bey ve aysun hn. görüşmedim diyebilirim.genarta sitesinden mailde attım cevapda aldım. mayıs haziran gibi deneme yapmayı düşünüyoruz. yanlız sadece aklıma takılan 1-2 kişinin yorumlarında okudum hemşireler ve yumurta toplamada ki uygunsuz ortam bunlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen ayardımcı olurlar mı ?
sevgili arkadaşım bunda çekinecek bir şey yok hele bizim asla böyle bir şeyimiz olamaz hizmeti alan biziz git genarta doktorlarla görüş hemşirelerle görüş sıkıntılarını anlat verecekleri cevaba göre tercih edersin. benim protokolüm sürüyor önümüzdeki hafta içerisinde yumurtalar toplanacak ben memnunum gittiğimde arkadaş gibi karşılıyorlar hemşirelerle aram çok iyi eleştirilerini yazan arkadaşada yazdım aranızda sürtüşme falan oldumu diye cevap gelmedi hemşirelere söyledim bakın sizi şikayet ediyor diye araştıralım olmaz ama yinede soralım dediler. doktorları çok ilgili hepsinden önemlisi geçen gece hapşırdım kasıklarımda çok şiddetli ağrı oluştu acaba iğnelerdenmi diye hemen aradım saat 23:00 falandı eşim acile gidelim arama cevap vermez azarlar moralin falan bozulur dedi ama acillik bir durum yoktu aradım. telefondaki ses o kadar kibardıki aradığıma utandım acil bir durum değil sabah gel ilk olarak ultrasonla bir bakalım dedi çok mutlu oldum. ondan dolayı doktorunu ve merkezi iyi seçmek lazım hizmeti alan biziz

tşk ederim. tabiki merkezi seçecek biziz ama aklımda en ufak şüphe olmadan bi yer bulmak istiyorum.yazılanlarda en ufak olumsuzluk olunca insan karar veremiyor ama şu anda bana en yakın gelen merkez genart hem ssk anlaşması var hemde dr. hakkında iyi şeyler duydum bakalım kısmet...

arkaaşlar nolur söyleyin aysun hanımamı gideyim sarp beyemi hangisi daha iyii?acil yarın gidicem belki...

arkaaşlar nolur söyleyin aysun hanımamı gideyim sarp beyemi hangisi daha iyii?acil yarın gidicem belki...
canım ssk lı olan bır yakınımı genart la görusmesını önermıstım gıttı ve orada karar verdı 11 nısanda sonucunu alacak dr u aysun hanımmıs memnun kaldıgını söyledı sende bı gıt görus derım bu ıste hisler cok önemlı bol sans

hiç görüşmedim kendisiyle ama buralardan takip ettiğim kadarıyla bencede aysun hanım...

kızlar bende tup bebeğe başlıyacağım ankarada oturduğum için buradaki merkezleri araştırıyorum. şimdilik 2 merkez gezdim ikisinden de hiç memnun kalmadım. ilk olarak anatolyaya gittim bana çok soğuk ve ticari geldi açıkçası hiç ısınmadık ne ben ne kocam, sonra hş klinike gittik hakan şatıroğlu ile görüştürüldük. Açıkçası oradan da memnun kalmadık (yoksa ben demi bir sorun var diye de düşünmedim değil :))) ) gittiğimizde in cin top atıyordu, doktor prof olmasına rağmen pek güven vermedi. Bizim sorunumuz erkek infertilitesi benim herşeyim normal çıktı tahlillerimden. Buradaki forumlardan takip ettiğim kadarıyla hş klinik herkesten histereskopi istiyor diye duymuştum. Bana da lafını ettiler halbuki dediğim gibi bende bir sorun yokken ne histeroskopisi???? fiyatları güya indirmişler ama histeroskopi ile sanırım dengelemeye çalışıyorlar, bu durum bize hiç etik ve güvenilir gelmedi. Şimdi dolanmaya devam edicez eşim şimdiden sıkıldı bu işten en azından ben tek dolaşayım diyorum. Forumlardan okuduğum kadarıyla en cok tercih edilen merkez Genart burayı sonamı bırakayım bilemedim bakalım Genart içimi ısıtabilecek mi? :))

X