Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Genc yasta sac uzatmak boy uzamasini engeller mi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Saçı kesince zaten saçın uzaması duruyordu dimi? Yapmayın gözünüzü seveyim saç kesilse de kesilmese de uzar. Küçücük çocukken bana bunu derlerdi mantığım almazdı. Doc mesajında gayet güzel açıklamış, üzerine bir şey demeye gerek yok. Bu arada annemin bu konuyla ilgili düşüncesi; Eskiden saç kurutma makinesi olmadığı için uzun saçlı kız çocukları sürekli üşütüp hasta olurlarmış, bu yüzden iyi gelişemezlermiş. Ne kadar doğru bilemem ama en azından uzun saçın besinleri emip uzamayı engellemesinen daha mantıklı. :KK1:

arkadaşlar 3 yaşındaki kuzenimi doktora götürdüğümüzde çocuğun traşı gelmiş kestirin saçını demişti ben oğlumun saçını hemen traş ettiriyorum gelişimini etkiliyor dedi. yani bunu söyleyen çocuk doktoru nedenini biz bilemeyiz ama boş yere söylemez gibime:44::44: geliyor.:44:

Canım peki kuzeninin saçları uzamaya devam ediyor mu? Uzuyor tabi ki de? Ee o zaman şu meşhur mineraller kalsiyumlar (?) nereye gidiyor? Yine saça...
Ayrıca sen doktorların her dediğine körü körüne inanır mısın? Belki doktor sana mesleğiyle alakalı olmayan bir bilgi veriyor. Ben olsam madem doktorsun, biliyorsun açıkla derdim. Of ben yurdum insanının her duyduğuna inanmasından bıktım artık. Ayrıca Doc arkadasımız da Tıp okuyor diye biliyorum, bak o gayet güzel açıklamış. Herkesin anlayacağı dilden anlatmış. Onu dediklerine katılmak bence daha mantıklı.

Son düzenleme:
boyla bence sacın alakası yok kızım 3 yasında ve sacları kalcasında :nazar: masallah kızıma boy sorunumuz yok

Benim de küçükken saçlarım kalçamdaymış şu an boyum 1.60. Olması gereken boyum bu. Kısa olmamın saçla bir alakası yok yani. Bir de küçük çocuklarda uzun saç ağırlık yapar derler ama ben hiç hatırlamıyorum ağırlık yaptığını. Gayet rahat savururdum yani saçlarımı. :KK1: Bu arada kızınızın saçlarını bir anda kısacık kesmeyin, benım annem ilkokula başlarken kısacık kestı upuzun saçlarımı, uzun bir süre onun eksıkliğini hissettim. Özgüvene bile büyük etkisi oluyor. Bu yüzden anneme hala çok kızarım...

Son düzenleme:
Benim de küçükken saçlarım kalçamdaymış şu an boyum 1.60. Olması gereken boyum bu. Kısa olmamın saçla bir alakası yok yani. Bir de küçük çocuklarda uzun saç ağırlık yapar derler ama ben hiç hatırlamıyorum ağırlık yaptığını. Gayet rahat savururdum yani saçlarımı. :KK1: Bu arada kızınızın saçlarını bir anda kısacık kesmeyin, benım annem ilkokula başlarken kısacık kestı upuzun saçlarımı, uzun bir süre onun eksıkliğini hissettim. Özgüvene bile büyük etkisi oluyor. Bu yüzden anneme hala çok kızarım...

ayy kesmekmı :KK70: asla yapmam oyle sey bı ara kayınvalıdem uzun dıye kestır dedı asla dedım kestırmem ben halederım dedı dedım sakın kesın bakın ben napıorum ozman sıze:KK70: dunyayı dar eder bıtlı sıze:KK70: kızımın sacları bıde kıvırcık bayılıorum ben kendımde uzun sacı sevmıyorum ama cocukda yaksıtırıyorum zaten kendısıde ıstemıyor ben bebekmıyım dıyor kesıceksın:KK70: toplatıyorda zararı yok yanı bana karsı:KK70: (kızım bıraz kokosda )

Onceden bi yerde okumustum ama simdi bulamiyorum. Bide bi kac kisiden duyuyodum. Bu konu hakkinda bilgisi olanlar bizi bilgilendirebilir mi? opuyorumnanaktan

Mantıklı düşünüldüğünde etkilememesi lazım. Çünkü saç vitaminleri kökten alır. Saç uzarken boyun uzaması için gerekli olan vitaminleri kullanır evet ama sen kestirdiğinde de , saçını uzatmaya devam ettiğinde de sonuçta saç kökleri o vitaminleri kullanmaya devam edecektir. O yüzden bunun saç uzatmayla alakası olduğunu düşünmüyorum.

Canım peki kuzeninin saçları uzamaya devam ediyor mu? Uzuyor tabi ki de? Ee o zaman şu meşhur mineraller kalsiyumlar (?) nereye gidiyor? Yine saça...
Ayrıca sen doktorların her dediğine körü körüne inanır mısın? Belki doktor sana mesleğiyle alakalı olmayan bir bilgi veriyor. Ben olsam madem doktorsun, biliyorsun açıkla derdim. Of ben yurdum insanının her duyduğuna inanmasından bıktım artık. Ayrıca Doc arkadasımız da Tıp okuyor diye biliyorum, bak o gayet güzel açıklamış. Herkesin anlayacağı dilden anlatmış. Onu dediklerine katılmak bence daha mantıklı.

doktor çocuk doktoru çocuk gelişimi bence mesleğiyle alakalı ben onun her söylediğini yapın yada buna inanın da demedim ben duyduğumu paylaştım isteyen istediğine katılır. Sonuçta bunu söyleyen tıp eğitimini bitirip 5 yıl cocuk cerrahisi uzmanlığı almış 15 yıllık meslek tecrübesi olan bir kişi öğrenci değil ayrıca kendi çocuğuna uyguladığını söylüyor herhalde sadistçe bir düşünceyle söylemedi. bu konuyu açan arkadaşa bir uzmanın sözünü aktardım sen neden bu kadar tepkilisin onu anlayamadım burada kimse kimseyi eleştiremez konu dışına çıkmak istemiyorum forumların amacı tecrübeleri bildiklerini paylaşmaktır.

doktor çocuk doktoru çocuk gelişimi bence mesleğiyle alakalı ben onun her söylediğini yapın yada buna inanın da demedim ben duyduğumu paylaştım isteyen istediğine katılır. Sonuçta bunu söyleyen 6 yıllık tıp eğitimini bitirip 5 yıl cocuk cerrahisi uzmanlığı almış 15 yıllık meslek tecrübesi olan bir kişi öğrenci değil ayrıca kendi çocuğuna uyguladığını söylüyor herhalde sadistçe bir düşünceyle söylemedi bende yurdum insanını anlamıyorum uzmanın söylediğine değil kendi bildiğine inanır tıpkı doktora gitmek yerine eczaneden ilaç alması gibi bilmediği konuda uzman kesilir . ben bu konuyu açan arkadaşa bir uzmanın sözünü aktardım sen neden bu kadar tepkilisin onu anlayamadım burada kimse kimseyi eleştiremez konu dışına çıkmak istemiyorum forumların amacı tecrübeleri bildiklerini paylaşmaktır.

Son düzenleme:
Arkadaşım eski mesajımı beğendin yaramı deştin ya. :KK1: Sağol yine de beğendiğin için. :KK16:
Kusura bakmayın arkadaşlar ama böyle saçma bir düşünce olamaz. Tepkim soran arkadaşa değil, merak etmiş sormuş. Tepkim o kadar mantıklı açıklamalara rağmen buna hala inananlara.

Neyse fazla uzatmıyorum, başka bir başlıkta da açıklamıştım o mesajımı alıntılıyorum;

Bu konuya yeni aktif oldugum zamanlar yorum yapmisim. Simdi de ayni fikirdeyim. Zaten bu fikirden ziyade bir gercek. Sac kesilse de kesilmese de uzar, sacin uzamasini keserek durduramayiz. Yani kesilse de kesilmese de alacagi besinleri her türlü alir. Sacta damar gibi iletim yapilari yoktur ve sac ölüdür. Bu yüzden sacin uzadiktan sonra beslenmesi gibi bir sey söz konusu degildir.

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-uzatma-yontemleri/381075-uzun-sac-bas-agrisi-yapiyor-3.html#post23878174

Çocuğun aldığı vitaminleri saçların çekmesi zaten metabolik olarak mümkün değil.``

Bu fizyolojik olarak da mümkün değil. Yoksa saçta damar var da ben mi bilmiyorum... :KK14:

Son düzenleme:
Sn. elaria bence siz yanlış anlamışsınız. Zira bir doktorun küçücük bir çocuğun bile aklının ereceği bir konuyu düşünememesini aklım almaz.
Doktor büyük ihtimalle uzun saçın başka bir eksisinden bahsetti ve bunu çocuğun gelişimine yordu. Yoksa koskoca uzman doktor mu bilemeyecek saçların ölü olduğunu, iletim yapıları barındırmadığını, kesilse de uzayacağını...

Zamanında cevap vermemişim mesaja, sanırım arada kaynamış. Mantıklı açıklama beklediğim halde cahilce bir davranışla itham edildiğim için geç de olsa cevap vermek istedim.

Neyse, konu güncellendi madem öylece kalmasın dimi ama... :KK14:

Sn. elaria bence siz yanlış anlamışsınız. Zira bir doktorun küçücük bir çocuğun bile aklının ereceği bir konuyu düşünememesini aklım almaz.
Doktor büyük ihtimalle uzun saçın başka bir eksisinden bahsetti ve bunu çocuğun gelişimine yordu. Yoksa koskoca uzman doktor mu bilemeyecek saçların ölü olduğunu, iletim yapıları barındırmadığını, kesilse de uzayacağını...

Zamanında cevap vermemişim mesaja, sanırım arada kaynamış. Mantıklı açıklama beklediğim halde cahilce bir davranışla itham edildiğim için geç de olsa cevap vermek istedim.

Neyse, konu güncellendi madem öylece kalmasın dimi ama... :KK14:

Gerçekten sen ne yazdığını daha bilemiyorsun galiba farkındamısın ama ben doktor böyle söyledi diye birşey paylaştım sense (yazdıklarını tekrar okumanı tavsiye ederim) saçma sapan tavırlı ve kendini beğenmiş bir şekilde cevap verdin. Yoksa sana neden öyle bir cevap yazma ihtiyacı duyayım. Amacım birileriyle tartışmak değildi cevabım sadece etki tepki meselesi sen beni cahillikle suçladın farkındaysan. Ayrıca burası tartışma yeri değil forumun amacını aşmak istemiyorum ne yaptığının farkına var bir an önce hala kinayeli cevap yazmanın peşindesin ben bu konuyu uzatmayacağım sen de öyle yaparsan forum açısında iyi olur.

Gerçekten sen ne yazdığını daha bilemiyorsun galiba farkındamısın ama ben doktor böyle söyledi diye birşey paylaştım sense (yazdıklarını tekrar okumanı tavsiye ederim) saçma sapan tavırlı ve kendini beğenmiş bir şekilde cevap verdin. Yoksa sana neden öyle bir cevap yazma ihtiyacı duyayım. Amacım birileriyle tartışmak değildi cevabım sadece etki tepki meselesi sen beni cahillikle suçladın farkındaysan. Ayrıca burası tartışma yeri değil forumun amacını aşmak istemiyorum ne yaptığının farkına var bir an önce hala kinayeli cevap yazmanın peşindesin ben bu konuyu uzatmayacağım sen de öyle yaparsan forum açısında iyi olur.

Harika üslubunuza karşılık cevabım kötü içerik butonu...

Aylar önceki yorumlarınız üzerinden tekrar tartışmaya girmeniz doğal ve mantıklı mı sizce, üstelik tartışmak, polemik vs. yasakken ?

X