Genetik Test

elimu

Guru
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2010
235
219
Selamlar herkese. Ekte genetik test sonucumu paylaştım. Faktör 13 V34L ve C677T heterozigot mutasyon saptanmış. Böyle olup sağlıklı gebelik yaşayan var mıdır? 2 kimyasal gebelik geçirdim.

Doktorum coraspin konusunu hiç açmadı. Ama bazıları gebelik düşünmeye başladığında coraspin kullanmaya başlamış. eneyimlerinizden bilgi alarak sonuca göre tekrar soracağım doktoruma.

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Eklentiler

• Screenshot_20230201_234426_Gallery.jpg
    Screenshot_20230201_234426_Gallery.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 485
Bakın doktor cemal unal ve prof doktor yavuz var youtubeda ızleyın lutfen dıyolarkı kan pıhtılasmanın gebelıkte dusukle alakası yoktur, gebelikte anneyı korumak adına verılır kan sulandırıcılar. ve bu test sonuclarınıza gore kanda pıhtılasmanız yok sakın olun onemlı olanlar FAKTOR 2 FAKTOR 5. VE ANTITROMBIN 3 EKSIKLIGI. onlarda sızde temız gozukuyor

Bakın doktor cemal unal ve prof doktor yavuz var youtubeda ızleyın lutfen dıyolarkı kan pıhtılasmanın gebelıkte dusukle alakası yoktur, gebelikte anneyı korumak adına verılır kan sulandırıcılar. ve bu test sonuclarınıza gore kanda pıhtılasmanız yok sakın olun onemlı olanlar FAKTOR 2 FAKTOR 5. VE ANTITROMBIN 3 EKSIKLIGI. onlarda sızde temız gozukuyor
Çok teşekkür ederim :KK200:

Merhaba benim genetik testimde APC rezistansı Faktör V yüksek görünüyor. Ne demek acaba bilginiz var mı. Henüz doktorla görüşme fırsatı bulamadım da

Sadece faktör 5 in yüksek olması tek basına bişey ifade etmez isterseniz testi atın bende çok araştırdğım için bilgiliyim bu konuda bilgim kadar bilgilendirirm sizide

Baktım şimdi sonuclarınız gayet iyi sadece yapılan teste protrombin testi yapılmamıs yani faktör 2 testi suanki testinize göre evet faktör 5 sınırda ama faktör 2 de heto cıkarsa iğne kullanabılırsınız onada baktırın. Eğer o temızse dediğim gibi sadece faktör 5 ıcın bıseye gerek yok zaten bu anneyı korumak ıcın dusukle alakası yokmus pıhtılasmanın

Anladım teşekkür ederim, fakat pıhtılaşma olunca plesentaya kan gitmediği için beslenemiyormuş, o yüzden düşük oluyormuş denildi. Kromozom testim henüz çıkmadı onu bekliyorum. İnşallah sağlıklı sonuçlar alırım. 3 kimyasal gebeliğim var sebebini neye bağlayacağımı şaşırdım. Genetik doktoru ya kromozom ya da pıhtılaşmadan kaynaklı olabilir demişti sebebine. Başka bir şey gelmiyor aklıma.

merhaba benimde PAI-1, MTHFR A1298C, Faktor 5 heterozigot çıktı. nasıl bir süreç beni bekliyor. doktor düşündüğünde coraspin başlayacağız gebe olduğunu öğrendiğimizde de kan sulandırıcılara başlayacağız dedi. sizlerin nasıl olmuştu?

X