genital bölgede mantar

pLuM

özgür kız :))
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2011
61
0
merhaba arkadaşlar
bir haftadır genital bölgemde aşırı kaşıntı kızarıklık var ve değşik bi şekilde kurumuş ben de biraz kese yaptım duşta sonrasında acısına dayanamadım resmen :KK14: nıvea baby milk vardı elimde onu kullandım yumuşatsın acımasın diye pek bi işe yaramadı kaşıntı deli gibi devam ediyor ve fazla kaşıyınca acıyor:KK14: az önce randevu aldım cildiyeden 3ekime anca boş yer bulabildim. böyle sorun yaşayan var mı bana biraz tavsiye verir misiniz? elim devamlı oraya gidiyor:78:
mantar mıdır acaba bu :KK43:

Son düzenleme:
Ben de aynı problemi yaşamıştım. İlaç ve fitille tedavisi var. fitil ile bir iki güne kadar iyileşiyor. sabun kullanma sakın. doktor sabun kullanmanın da mantar oluşmasında büyük bir etkisi var demişti.
Geçmiş olsun..

ben de mantardan çok çekmiştim, ama tedavisi var, bikere hijyen koşullarına mutlaka dikkat etmelisin, ayrıca ilacı ve kremide var, terbisil adında mantar ilaçları var, bunun 90 tablet olanlarını 3 ay boyunca düzenli olarak kullanıp bitirince kesinlikle sonuç alıyorsun, ayrıca travacort, travogen isimli mantar kremleride var bunlar da tamamen olmasa bile o an için imdadına yetişiyor fakat tedavi olmadığın müddetçe nüksediyor.

Benim tavsiyem cildiye değilde kadın doğum doktoruna randevu al, çünkü beni de cildiye kdd'na göndermişti, bu işin uzmanı onlar.

İnşaallah en kısa zamanda geçer, acil şifalar dilerim.

Bendede aynı sorunlar olmuştu.Duşa girdiğimle çıktığım bir oluyordu dayanamıyordum.
Doktora gittim hem iç mantar hemde dış mantar varmış.Her ilişkiden sonra kanamam oluyordu .
fitil ve ilaç verdi ,2 haftada geçti . genital temizliğe çok önem vermelisin .

teşekkürler canlarım benim...
bugün gittim doktora gösterdim tahriş olan kısmı anlattım şikayetimi mantardan şüpheleniyorum dedim evet mantar dedi zolax hap verdi yrn yutucam bi de haftaya yrn yutmam gerekmiş 2 hap var içinde bir de krem verdi günde 2 defa kullan dedi. ilaçları daha almadım o yüzden doktor yazısını anca bu kadar okudum :KK68: 15 gün sonra kontrole çağırdı bakalım ne olucak :26:
şu sıralar kadın doğuma da gitmem gerek kistime baktırıcam eğer tedavim yanıt vermezse de hemen kadın doğum doktorumun kapısındayım:KK25:

Kızlar sorununuz hala devam ediyorsa şurayı öneririm. Doğal yöntemlerle nasıl tedavi yapılacağı ve genital mantar sebepleri anlatılıyor: http://goo.gl/35Wyvb Genelde yeme, içme, giyinme ve temizlik faktörleri sebepler arasında yer alırken bu sorunu doğal vajinal banyolar ile nasıl çözebilirsiniz anlatıyor diyebiliriz. Benim çok hoşuma giden ve doğal bulduğum yöntemlerden biride vajinal banyoların genelde en doğal ve antibiyotiğe gerek kalmadan çözüm üretmesi oldu. Yazarı sanırım bu sorundan muzdaripmiş.

Bu hastalığın en büyük belirtilerinden biri vücutta sinsi şekilde yıllarca kalabilmesi ve vücudun zayıf anını yakaladığı anda çoğalmasıymış. Şurada konu hakkında bilgilerde var buyrun bakın http://tr.wikipedia.org/wiki/Candida_albicans
Genelde sağlıklı insanlarda da belli oranlarda bulunduğu yazıyor. Fakat bu oranın yükselmesi neticesinde bu ciddi bir sorun olmaya başlıyormuş. Diğer adı candida albicans olan bu mantar türü sadece bayanlarda görülen bir mantar hastalığı değil. Birçok erkekte bu genital mantar sorununu yaşıyor veya oral mantar türleri arasındada bu mantar türü varlığını gösteriyor. Benim gördüğüm kadarıyla genelde kişiler bu konuda öncede söylediğim gibi yeme, içme alışkanlıkları konusunda dikkat etmeli ve herşeyden önce stressiz bir hayat sürmek için elinden geleni yapmalı diye düşünüyorum. Umarım faydalı olabilmişimdir.

Canlar meraba bende yaklasik 5 senedir cekiyorum gitmedigim doktor hekim kalmadi veee sonunda cozumu buldum oyle bi.ilac kulandim ki kitap aldim 72 tlye olan satan bayan oda boyle coo cekmis ve sonunda cozumu bulmus o ilaci kulandim ve aksam surdum sabah kalktim cildim nasil değişmiş gorseniz keske herkese tavsiye ediyorum v3 halla soktayim

Cnm valla o zolax adinda habi bosa kulanacan k3sinlikle kulanma ben kulandim uzman h4kim kulanma dedi kesinlikle
teşekkürler canlarım benim...
bugün gittim doktora gösterdim tahriş olan kısmı anlattım şikayetimi mantardan şüpheleniyorum dedim evet mantar dedi zolax hap verdi yrn yutucam bi de haftaya yrn yutmam gerekmiş 2 hap var içinde bir de krem verdi günde 2 defa kullan dedi. ilaçları daha almadım o yüzden doktor yazısını anca bu kadar okudum :KK68: 15 gün sonra kontrole çağırdı bakalım ne olucak :26:
şu sıralar kadın doğuma da gitmem gerek kistime baktırıcam eğer tedavim yanıt vermezse de hemen kadın doğum doktorumun kapısındayım:KK25:

Kızlar merhaba benimdw iki haftadır inanılmaz kaşıntı var ama sadece kaşıntı bide bi iki defa akıntı geldiğini fark ettim neden olabilir ve ne yaparsam iyi gelir yanma falan yok

Canlar meraba bende yaklasik 5 senedir cekiyorum gitmedigim doktor hekim kalmadi veee sonunda cozumu buldum oyle bi.ilac kulandim ki kitap aldim 72 tlye olan satan bayan oda boyle coo cekmis ve sonunda cozumu bulmus o ilaci kulandim ve aksam surdum sabah kalktim cildim nasil değişmiş gorseniz keske herkese tavsiye ediyorum v3 halla soktayim
Merhaba bu kitabın adı nedir. Birde ilaç dediginiz kür mü nasıl bir sey

Canım aile hekiminede gidebilirsin bazi sağlık ocakları idrar tahlilinde alıyor durumunu anlat idrara kana baksınlar enfeksiyon varsa anlasılıyor antibiyotikte verirler genel ceraha kadın dogumunda görünün iç camaşırı ütülü sık sık degiştirin maydanoz sapını kaynatıp suyunu içebilirsiniz prebiyotik yogurt kefirde iyi geliyor gecmiş olsun kısa sürede iyileşirsiniz inş

X