GENİTAL SİĞİL HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Ben bekarım ama bana nerden bulaşmış olabilir doktor mantar dedi ilaçları kullandım ama geçmedi iki dudakta da var küçük küçük hemde çok oldu şimdi

İzler için mutlaka madecasol kullan cidden şok içinde kaldım 2-3 gün içinde izler hafifledi
Beyaz bi iz kaldı geçen ay yaktirdigimdam
Ben de öyle demiştim ama gerçekten kesin çözüm oldu allah razı olsun o doktordan

Ben de öyle demiştim ama gerçekten kesin çözüm oldu allah razı olsun o doktordan
Dediğin ilaç ilk başta sivilcelerde kusma yapiyor sigillerde de artış olmadi mi ilk 3 ay kusma yaparsa vücutta ne varsa dışarı atıyor ya psikolojik olarak zorlanmadinjz mi

Bide makat ta yapışık et beni gibi var onun içindemi kadın doğuma gitmem gerek
Anal yoldan ilişki yasadiysaniz bakire olsanız bile erkeğin sivisindan diğer yerlere bulaşmış olabilir sigile dönüşmeden mantar diyorlar bende de sivilce gibi vardı anlattım kıl kökü iltihabi demişti başka bi doktora gidin özellikle cilldiye ye

İzler için mutlaka madecasol kullan cidden şok içinde kaldım 2-3 gün içinde izler hafifledi
Beyaz bi iz kaldı geçen ay yaktirdigimdam

3 hafta önce 2575 liraya oldum ama pazartesi zam gelecek diyorlar 3800 civarı olur diye düşünüyorum… 0-2-6 ay olarak 3 doz olmamız gerekiyor birde 5 sene sonra hatırlatma dozu olun diyorlar
Toplamda 10 bine mal oluyormuş oyle duydum çok pahalı ya

Szde agri yanma var mıydı sigillerdr
Bazı şikayetlerimden cuma günü hastaneye gittim ve malesef siğil hpv dendi int bazı yerleri araştırdım ve elma sirkesinin iyi geldiğini okudum hemen denedim şuan dış vajınamda çok kötü bir şişme ve ağrı var küçük lavaboma çıkamıyorum kırmızı olmuş tahriş gibi bana yardım edin neden olabilir sence veya nasıl geçer bepanthol kullandım bugün iyimidir acaba acil 🥺

İlaç verdi 4 tane vardı içinde ama bir işe yaramadı yanma hala devam ediyor
Mrb bende hpv nin tehlikeli tipleri var 3 yıldır ve ilk kez 4 gün önce vajinanin dudak yanlarındaki nemli böylede birseyler çıktı sivilce gibi ucu beyaz patlatmaya çalıştım kanadı patlamiyor ve yanma var ne olabilir ki

Mrb bende hpv nin tehlikeli tipleri var 3 yıldır ve ilk kez 4 gün önce vajinanin dudak yanlarındaki nemli böylede birseyler çıktı sivilce gibi ucu beyaz patlatmaya çalıştım kanadı patlamiyor ve yanma var ne olabilir ki
Hsv tip 2
Yani genital uçuk olabilir lütfen sıkmayın yanma varsa uçuktur
Asiklovir içerikli ilaçlr kullanmalısınız lütfen doktorunuza danışın…

Hsv tip 2
Yani genital uçuk olabilir lütfen sıkmayın yanma varsa uçuktur
Asiklovir içerikli ilaçlr kullanmalısınız lütfen doktorunuza danışın…
Hpv var zaten bende 3 yıldır riskli olanlar daha evvel makatta siviller çıktı ve geçti. 3 yıl sonra simdi genitalde bunlar çıktı ne anlamadım yarin prof a randevum var bakalim. Ins siğil değildir. Bu hastalık beni çok yordu

Genital siğil problemiyle ilk karşılaştığımda bu platformda birçok yazıyla karşılaştım Smear testim çıkana kadar kendimi kanser olarak gördüm. Ben henüz 22 yaşındayım aileme bu olayın bir cinsel hastalık yüzünden başıma geldiğini açıklayamayacağımı düşünüp korka korka ağladım bu süreçte 1 tane ile başlayan siğilim stres yüzünden çoğalmaya başladı.
Öncelikle her kadın genital bölgesinde ki en ufak noktaya kadar tanımalı bu hayatımızın hatta bir parçası haline gelmeli!
bir arkadaşım genital herpes (uçuk) geçirdiğinde bana bunu yapmamı tavsiye etmesi üzerine ben genital bölgemde siğil gördüm. Başta minik bir sivilce gibi perine bölgesinin biraz yukarısındaydı başta sivilce olabileceğini ve geçeceğini düşündüm ama bu süre zarfında onu kontrol ediyor ve kadın doğum doktor randevusu bulmaya çalışıyordum. Gün geçtikçe büyüyüp biraz çıkıntılı bir hale gelmişti bu noktada işlerin ters gittiğini farkettim rengi koyulaşmaya başlıyordu. Ertesi gün gittiğim kadın doğum uzmanı korkunç bir şekilde "içeride de olabilir" demesiyle başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü. Lazerle yakmak için bana gün verdi ve beni bayıltacaklarını söyledi dediğim gibi 22yaşındayım ailem muhafazakar dışarı dahi çıkamıyorum üniversitede yaptığım bir hatayı bu kadar ağır ödemekten korkuyordum. İki hafta sonra verdiği gün bir şekilde evden çıktım ve hastaneye gittim doktorun o gün orada olmadığını öğrendim en son yere oturup ağlamaya başladığımda cildiyeden randevu verdi asistan lazerle değil ama ozon gazıyla donduracaklarını söylediklerinde çok mutlu olmuştum...

KRİYOTERAPİ CİHAZIYLA SOĞUK BİR HAVA İLE YAKTILAR SİĞİLİ DÜŞECEĞİNİ SÖYLEDİ DOKTOR!
SÜREÇ İSE
İLK AN HAFİF BİR AĞRI OLUYOR VE ANTİBİYOTİKLİ KREM SÜRMENİZİ İSTİYORLAR YARA GEÇENE KADAR
1 HAFTADA DÜŞÜYOR
2 HAFTADA YARA İYİLEŞİYOR

orada ki siğil gerçekten geçti fakat bu sefer yan kısımlarda 10-15e yakın siğil vardı hepsi yan yana minik sivilceler gibiydi görsel olarak bozuk değil ama elim hissediyordu tekrar doktora gittim (cildiyeye)
KRİYO CİHAZIYLA HEPSİNİ YAKTI AMA ÇOK FAZLA OLDUĞU İÇİN AĞRIM VE ACIM ÇOK FAZLAYDI YAKLAŞIK BİR SAAT AĞRIM OLDU
KREM SÜRMEYE DEVAM ETTİM VE O SIRADA SMEAR TESTİMİN NEGATİF OLDUĞUNU ÖĞRENDİM!!

SMEAR NEGATİFKEN SİĞİL ÇIKABİLİRMİŞ SİĞİL TENDEN TENE BULAŞIRMIŞ!!

siğiller fazlaysa seanslar o kadar fazladır ben daha fazla dayanamadığım için 11.12.2023 tarihinde gardasil9'lu aşısının ilk dozunu vuruldum
1.gün
-Aşı vurulurken yanma yaptı ama ne kortizon aşısı kadar yandı ne de covid aşısı kadar bu yanma acısızdı
1.Gün ilerleyen saatlerde
-kolumun üst kısmı ağrıdı ama tamamen değil
-iştahım hafif kapandı

2.gün
-ağrım sadece konduğumda hissettiriyordu
-ekstra bir durum yaşamadım

2.Doz olduğumda güncelleyeceğim!!!!

HPV AŞISI OLUN!!!

Şu an ne durumdasın

Merhaba kızlar, elimde siğil çıktı ve nette araştırırken hpv virüsü kaynaklı olduğunu gördüm.
Bu konuda hiç bir fikrim yok, bu virüs nedir? Elimde çıkan siğil kesin olarak bu virüsü kaptım anlamına mı gelir? Bu virüs cinsel yolla mı bulaşıyor hiv gibi mi?
Kafamda şuan bir sürü soru dönüyor.

X