GENİTAL VE DİLDE HPV-tedavi-MARMARA BÖLGESİ doktor tavsiyesi

dusunenk

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
195
38
29
Merhaba arkadaşlar,

10 gün önce iç genital bölgemde (vajina girişi ve üriner sistem girişlerinde) siğiller tespit ettim. ve hemen kadın doğum doktoruna gittim. Doktor inceledi ve HPV siğil olduğunu doğruladı. Smear testi yaptı (daha çıkmadı), ve HPV DNA testi yaptırdım. onunda çıkmasını bekliyorum. Sonrasında ağzımı inceledim ve dil altı kısımlarında siğil lezyonlarına rastladım. Eşimde de var.

KBB' a gittim ve uzmanı değilmiş ve ağız için tedavi yok vs dedi. Ne yapacağımı bilemedim. Sizin bildiğiniz ve önerebileceğiniz, HPV ile ilgilenen KBB doktorları var mı?

doktor tavsiyenize ihtiyacım var; TEKİRDAĞ, İSTANBUL VE ÇEVRESİ. acil dönüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar,

10 gün önce iç genital bölgemde (vajina girişi ve üriner sistem girişlerinde) siğiller tespit ettim. ve hemen kadın doğum doktoruna gittim. Doktor inceledi ve HPV siğil olduğunu doğruladı. Smear testi yaptı (daha çıkmadı), ve HPV DNA testi yaptırdım. onunda çıkmasını bekliyorum. Sonrasında ağzımı inceledim ve dil altı kısımlarında siğil lezyonlarına rastladım. Eşimde de var.

KBB' a gittim ve uzmanı değilmiş ve ağız için tedavi yok vs dedi. Ne yapacağımı bilemedim. Sizin bildiğiniz ve önerebileceğiniz, HPV ile ilgilenen KBB doktorları var mı?

doktor tavsiyenize ihtiyacım var; TEKİRDAĞ, İSTANBUL VE ÇEVRESİ. acil dönüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Çok geçmiş olsun benimde dil altımda var dediğiniz şeylerden çok evham yaptım paylaşım görünce ne dilekler

Merhaba arkadaşlar,

O tarafları bilmiyorum ama ankara ve istanbulda bu konuya bakan doktorlar var sigilleri tek tek alanda var ilerde sıkıntı olmasın diye sigilden parça alıp patalojiye gonderende dil altında normal olması çok doğru gelmedi bana yani doktorun dil altında normal demesi

Başka bir doktora gittim istanbulda cerrahpaşada öğretim üyesine.

Dilimin altındaki şeylere normal dedi
Ama gitmissiniz zaten çok bilemedim açıkçası bence resmini cekip diliniz altındaki şeylerin bu online doktorlar varya onlarads atın bakalım hepsi normal derse evham yapmazsiniz

O tarafları bilmiyorum ama ankara ve istanbulda bu konuya bakan doktorlar var sigilleri tek tek alanda var ilerde sıkıntı olmasın diye sigilden parça alıp patalojiye gonderende dil altında normal olması çok doğru gelmedi bana yani doktorun dil altında normal demesi
Dpktor onerınız var mı ıstanbul ıcın

Çok geçmiş olsun benimde dil altımda var dediğiniz şeylerden çok evham yaptım paylaşım görünce ne dilekler
bendekiler dil altında uzayan et parçaları gibiydi. ilk doktora gittiğimde bakmadan siğil dedi. sonra cerrahpaşa tıp fak. de bir öğretim üyesine gösterdim bunlar normal dedi.

bendekiler bu şekildeydi. dil altındaki uzantılar.

WhatsApp Image 2024-02-14 at 14.37.34.jpeg

Ben 5 yıl once 4 ku olmustum
hmm,

peki olduktan sonra siz aşı olduktan günler sonra kol ve diğer vücut bölgelerinizde uyuşma oldu mu?

ben aşı olalı 20 gün oldu ilk birkaç gün ağrı olmuştu kolumda sonra geçmişti. ama şu an sol kolumda uyuşma, karıncalanma olmaya başladı ve bu yayılıyor. sol kol, sırt, göğüs ve sağ kola doğru

Evet canım oldu hatta o donem covıd vardı ben covıd oldum sanmıstım gogsum sıkısıyodu eklemlerım cok agrıyodu parmak uclarıma kadar benı epey sarstı 😔

Evet canım oldu hatta o donem covıd vardı ben covıd oldum sanmıstım gogsum sıkısıyodu eklemlerım cok agrıyodu parmak uclarıma kadar benı epey sarstı 😔
yaa

uyuşma da oldu mu peki? bende karıncalanma, iğne batması tarzı uyuşukluk hissediyorum

X