Bebek Beslenmesi Gerçekten İşe Yarayan Bir İştah Şurubu Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benimde 1 yaşında oğlum var ve çok iştahsız.artık yemek saatleri geldiğinde
benden kaçmaya başladı:KK43:kızlar öğünleri azalttık demişsiniz ya günde kaç öğün veriyorsunuz?
bizim 5 öğünümüz var.dediğiniz gibi acıkmadan tekrar yedirmeye çalışıyorum.kimi zamanda kusuyor.
normalde 4 öğüne indirmek gerekiyor ama bizimki yiyemiyor.hemen kusuyor.
artık inek sütü ve ceviz/badem vs.de vermemiz gerekiyor ama hangi arada???
zaten beş öğün yemiyor canımızı çıkartıyor.hani arada süt vericez?
şöylede bişey var sütte sevmiyor.kaşıkla vermeye çalışıyoruz,ne bardak ne biberon
hani iştahlı bir bebek olsada lüp lüp içse versek eline
kendi yemek yemeyide bilmiyor.eline veriyorum yesin diye oyun oynuyor
iştahlı olsa nasıl yer kendi kendine.herşey benim zorunla,yoruldum iyice
birde büyüdükçe iştahı azalıyor,yemeklerin tadına baktırırdım eskiden şimdi ağzıyla atmayı öğrenmiş.direk diliyle itekliyor.
büyüdükçe daha fazla yemeleri gerekirken tam tersi oluyor.

Son düzenleme:
millet 4 5ogunden bahsediyo benm kiz 1.5 yasinda daha kaseyle meyve yemisligi bi kaase corba icmisligi yoktuur son 10 gundur 1 cay bardagi sutle gunu bitiriyor. ben biktim hayatdan zevk bile alamiyorm boyna sunu mu yer bunu mu yapsam cmrtesi pazar gelsn de tatil yapaym diye bekliyorm ondada sinir krizleryle geciyo hafta ici aksamlarida boyle yildim resmn herkes nasilsa acikir diyo yok oyoyle bisey bizde yatiyo kalkiyo yemeden icmeen benide emiyor sutden kes diyorlar hangi yedigi anne sutunden faydali olurki

aynı dertten bende de var.oğlum fazla bir şey yemiyor.yesede çok hareketli olduğu için kilo almıyor.ben nutrigen üzüm şurubu kullanıyorum.bir de çinko şurubu.biraz faydası oldu gibi.en azından kahvaltısını güzel yaptırıyorum.kahvaltıda kaşık maması yada sütünün içine bebek ekmeği,fındık,fıstık,leblebi,ceviz ve badem karışımı ve terayağı koyarım.ve mutfak tezgahına oturtur yaptırırım.değişik yerler hoşlarına gidiyor.bir dene istersen.

oğlum 16aylık,hala 9buçuk kilo.çok iştahsız.zorla yedirdim olmadı,kendi haline bıraktım hiç olmadı.bugüne kadar doktor tavsiyeleriyle polivit,zinfort ve nutrigen'in iki çeşidini denedik ama pek fayda gördüğümüzü söyleyemem.kullandığınız ve farkını gördüğünüz bir iştah şurubu varsa lütfen ben aklımı yitirmeden önce tavsiye eder misiniz?doktoruma danışıp hemen alıcam.

hangi nutrigeni denediniz bilmiyorum ama biz nutrigen üzümden çok memnunuz doğrusu, sadeve vitamin değil üzüm çekirdeği ekstresi de var içinde büyük ihtimalle bunun faydasını gördügümü düsünüyorum

marnys junor kullanan arkadaşlar oglum bu şurubu kullanmıyor suya kattım olmadı sizce meyve suyuna falan koysam etkisini kaybedermi yardımcı olurmusunuz ya da daha etkili bir iştah açıcı varsa tadı güzel onun ismide olur önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

benim oğlumda çok işahsız ne yapsam yemiyo haziranda 3 biticek 4e giricek daha pütürlü şeyleri bile yiyemiyo ya çatalla iyice
eziyorum yada robottan geçitiyorum et,köfte,balık,kıyma bu tür şeyleri asla yemiyo çorbalarına koyduğum zaman bile anlıyo yemiyo
deli olucam ağzında tutmasıda var ne yapsam yutmuyo kendimi paralıyorum parçalıyorum yinede yutmuyo yemeyince yemiyor çok inat yapısı var bu yüzden bende çok dayak yedi artık sinirlerime hakim olamıyorum benimde çevremde hep yiyen çocuk var özellikle görümcemin çocukları kızı 7 yasında 36 kilo oğluda 4 yasında onunda masallahı var boylarında kilolarıda en üst seviyedende üstte ama yiyolar kızı soğanlı maydanozlu yumurta salatası bile yiyo ben dile yiyemedim onu salataların suyunu içiyo et çok yiyolar köfte balık sevmedikleri şey yok keşke benim oğlumda onlar gibi olsaydı diyorum
oğlum 2012 ekimden bu yana hiç kilo almamış ve boyu uzamamış bugünde tarttım tam 2 kilo vermiş:KK43: boyu 99cm kilosu 18 artık kafayı yiycem zaten yemiyodu şimdi grip oldu hiç yemiyo:KK43: bütün gün ağlıyorum eşimin tarafıda bizde hep iştahlıymışız yiyomusuz görümceminkiler onlara çekmiş benim oğlumda keşke eşimin tarafıa çekseydi hepsi yiyiciler doğduğundan beri kusmasıylada uğrasıyorum
bıktım kusmuk temizlemekten eşimde çok kusuyomuş ama eminimki o çok yemekten kusuyordur oğlumu zar zor yediriyorum onuda ya hemen kusuyo yada gece uykusundan uyanıp kusuyo eline alıp hiç bişey yemiyo
yaa çikolata yenmezmi onu bile yemiyo benim zorlamamla bu kadar oldu en çokta kilosu değil ama boyunu kafama takıyorum 2 tarafta uzun ama oğlum çok uzun olmıycak gibi çünkü alması gereken vitamin ve minarelleri alamıyo özellikel sebze meyve yeşillki ve et ve et ürünleri bunları hiç yemiyo görümcemin çocuklarından biliyorum onlar en çok bunları yerler ve boyları en 3 yas fazla gibi duruyolar uykularınıda çok uyuyolar
nolucak bu oğlumun durumu bilmiyorum balık yağıda kullandım iştah açsın diye hiç işe yaramıyo açta bıraktım hiç umrunda bile değil acıkma duygusu yok aç bırakıncada zorlamayıncada baktım iyice yememeye basladı midesi kapandı yemedikçe yemiyo uykusuzda zaten geceleri uyanmaktan doğru düzgün uykusunu alamıyo ne gece ne gündüz bu kadar bile nasıl büyüdü ben bile hayret ediyorum vitaminsizlikten 4 yasına giricek daha doğru düzgün konusamıyo cümle kuramıyo doktora gitmeyi düşünüyorum kafaya takıyorum niye hala konusamıyo diye hangi birine üzüleyim geceleri uyuyamıyorum gündüzleride hep ağlayarak oğlumla uğraşmakla bağırmakla sinirlenmekle geçiyo bunaldım artık:KK43::KK43::KK43::KK43:

Month sen çok bunalmışsın arkadaşım,bu kadar stres yapma,sen gerildikçe hiç yemiyorlar inan ki.
Seninki yine 18kiloymuş bak benimki 3buçuk yaşında hala 14olamadı,13küsürlerde dolaşıyor.
Doktor bize zinco önermişti üç ay balık yağıyla birlikte dönüşümlü kullan dedi,faydasını gördüm çok şükür herşeyden azar azar da olsa yiyor artık,çok güzelmiş bayıldım dedikleri bile oluyor.yalnız ben ballı süte alıştırdım yatmadan önce bir bardak içiriyorum,sanki onun da faydası oldu,midesi genişledi gibi.önce ailecek seferber olduk alıştırana kadar,kel kalırsın saçların dökülür falan dedik,ilk günler çok geldi,karnım ağırıyor dedi sonra alıştı.
Sen görümcenin çocuklarıyla kıyaslama,geleceğin obezleri onlar,bu daha beter bir durum.ama konuşması için bir doktora görün.
Ağzında tutuyor yutmuyorsa katı yiyeceklerden çok sıvıları ver,robotta çek te ver,ne yapıcaksın önemli olan midesine ne girdiği.eminönünde balık yiyip ağzında balık lokmasıyla bahçelievlere kadar gelen çocuk gördüm ben,çok gülmüştüm başıma geldi,benimki de saatlerce tutardı.hiç yememesindense varsın bir süre daha püre yesin.
Pekmez de veriyorum hergün,o da önceleri kavga dövüş,sonra alışıyorlar inanki,bacaklarımın arasına sıkıştırıp boğuştuğumu bilirim pekmez yedirmek için.
Bir de çocuğuna b.k verse yiyecek tipler vardır ya,gider arkandan atarlar,bakamıyormuşuz beceremiyormuşuz bilmem ne.
Şans işte ya,yemeyen çocuk yemiyor ne yaparsan yap.elimde kase ve kaşıkla asansöre binerdik,katları geze geze mileltin kapısını çala çala bir kase kahvaltıyı yedirmeye uğraşırdım yarım saat,bir de uyanıp mama diye ağlayanlar var.şans işte ne diyeyim

Arkadaşlar ben de aynı dertten muzdariptim oğlum 18 aylık ve 9.8 kiloydu doktora götürdüm önce bana kızdı doktor butun anneler aynı şeyi söylüyor ne zaman canı isterse o zaman yesin dedi sonra ben en azından bağısıklık sistemini güçlendirecek bir şey istedim. Bana vitagil diye tamamen organik ve içinde sadece vitamin değil büyüme gelişmeyi destekleyen bazı minareller de olduğunu söyledi içeriğine bakarsanız zaten diğer bütün vitaminlerden daha zengin içerikte. Bir bebeğin günlük alması gereken tüm vitaminler var içinde. organik olmasıda içimi rahatlattı 2 şişe ondan bitirdik günde sabahları kahvaltıdan sonra (ki bizimki kahvaltı yapmıyordu ) 2 ölçek 100 ml veriliyor oğlum 2 kiloya yakın kilo aldı ama öyle iştahında çok açılma olmamasına rağmes eskiye oranla birşeyler yemeye başladı ve kilo aldı boyuda uzadı birden ancak aksatmadan düzenli verilmesi gerekiyor aksattığım zamanlarda hemen eski haline dönüyor 1 hafta düzenli verin çok büyük fark göreceksiniz. tavsiye ederim inceleyin fiyatı diğerlerine göre pahalı gelebilir bunu medical parktaki doktorum önermişti organik ve avusturalyadan ithal ediliyormuş.Vitagil 250 ML urup | Vitagil

Son düzenleme:
iki çocuğum var birisi 7 yaşında diğeri 15 aylık ikisinide büyütürken 60 yıl yaşlandım yemin ederim..ikiside yemek yemeyen zayıf çocuklar.izmirin en iyi beslenme prof.una götürüyorum raşit vural yağcıya kızmıda ona götürerek büyütmüştüm bana söylediği şu boy ve kilo genetik ne yaparsan yap değiştiremessin..bırakamıyorum kafama takmayayım diyorum olmuyor gece boyu aklımda tarifler dönüp duruyor acaba nasıl lezzetli ve sağlılklı yemekler pişerebilirim de yerler diye,eşim isyanlarda bıktım sebze yemekten diye ben çocuklar sağlıklı büyüsün diye uğraşmakta .yani hepimizin derdi aynı kızımı vitaminle büyüttüm az yiyor ama maşallah sağlılklı şimdi oğlumuda 8 aydan bu yana hocanın verdiği seven seans balık yağı veriyorum geçen ay değiştirdi daha sağlıklı bi şurup piiyasaya çıkmış DHA adında balıka yağı ona başlıcam birde arı sütlü vitamine başlıcam hala d vitamini veriyorum..çok yemesini değil az da olsa vücudunun ihtiyacı kadar olanını yese yeter bana ama nerdee allah yardımcımız olsun yemeyen çocuk çok zor hele iki tane olunca ....

benim oğlumda çok işahsız ne yapsam yemiyo haziranda 3 biticek 4e giricek daha pütürlü şeyleri bile yiyemiyo ya çatalla iyice
eziyorum yada robottan geçitiyorum et,köfte,balık,kıyma bu tür şeyleri asla yemiyo çorbalarına koyduğum zaman bile anlıyo yemiyo
deli olucam ağzında tutmasıda var ne yapsam yutmuyo kendimi paralıyorum parçalıyorum yinede yutmuyo yemeyince yemiyor çok inat yapısı var bu yüzden bende çok dayak yedi artık sinirlerime hakim olamıyorum benimde çevremde hep yiyen çocuk var özellikle görümcemin çocukları kızı 7 yasında 36 kilo oğluda 4 yasında onunda masallahı var boylarında kilolarıda en üst seviyedende üstte ama yiyolar kızı soğanlı maydanozlu yumurta salatası bile yiyo ben dile yiyemedim onu salataların suyunu içiyo et çok yiyolar köfte balık sevmedikleri şey yok keşke benim oğlumda onlar gibi olsaydı diyorum
oğlum 2012 ekimden bu yana hiç kilo almamış ve boyu uzamamış bugünde tarttım tam 2 kilo vermiş:KK43: boyu 99cm kilosu 18 artık kafayı yiycem zaten yemiyodu şimdi grip oldu hiç yemiyo:KK43: bütün gün ağlıyorum eşimin tarafıda bizde hep iştahlıymışız yiyomusuz görümceminkiler onlara çekmiş benim oğlumda keşke eşimin tarafıa çekseydi hepsi yiyiciler doğduğundan beri kusmasıylada uğrasıyorum
bıktım kusmuk temizlemekten eşimde çok kusuyomuş ama eminimki o çok yemekten kusuyordur oğlumu zar zor yediriyorum onuda ya hemen kusuyo yada gece uykusundan uyanıp kusuyo eline alıp hiç bişey yemiyo
yaa çikolata yenmezmi onu bile yemiyo benim zorlamamla bu kadar oldu en çokta kilosu değil ama boyunu kafama takıyorum 2 tarafta uzun ama oğlum çok uzun olmıycak gibi çünkü alması gereken vitamin ve minarelleri alamıyo özellikel sebze meyve yeşillki ve et ve et ürünleri bunları hiç yemiyo görümcemin çocuklarından biliyorum onlar en çok bunları yerler ve boyları en 3 yas fazla gibi duruyolar uykularınıda çok uyuyolar
nolucak bu oğlumun durumu bilmiyorum balık yağıda kullandım iştah açsın diye hiç işe yaramıyo açta bıraktım hiç umrunda bile değil acıkma duygusu yok aç bırakıncada zorlamayıncada baktım iyice yememeye basladı midesi kapandı yemedikçe yemiyo uykusuzda zaten geceleri uyanmaktan doğru düzgün uykusunu alamıyo ne gece ne gündüz bu kadar bile nasıl büyüdü ben bile hayret ediyorum vitaminsizlikten 4 yasına giricek daha doğru düzgün konusamıyo cümle kuramıyo doktora gitmeyi düşünüyorum kafaya takıyorum niye hala konusamıyo diye hangi birine üzüleyim geceleri uyuyamıyorum gündüzleride hep ağlayarak oğlumla uğraşmakla bağırmakla sinirlenmekle geçiyo bunaldım artık:KK43::KK43::KK43::KK43:

sanki bizi anlatmışsınız..Allah yardımcımız olsun ne deyim.ben de kafayı sıyırmak üzereyim..kızım doğduğundan beri iştahsız ve sürekli kusan bir bebek..emmedi de be 5ay gece gündüz sağarak verdim sonrasında mamaya başladık ama asla sevmedi mamayı büütn markaları denedim sonra uzun süre kilo alımı yavaşladı ya da durdu....1 yaş kontrolümüzde 12 aylıkken yani, 9500 gram geldi ...sonra 10.40 grama çıktk tam toparladık diye sevinirken yaz tatiline çıkmamızla herşey kabusa dönüştü ağzına kaşık deymedi desem yeridir..sadece 1 bardak yoğurtla 24 saat durduğunu bilirim..neyse bir tarrtım ki ne göreyim 9600 garama düşmüş yani 400 gram vermişiz :KK43: kahroldum ve ondan beri 2 aydır hiç kilo almıyo şu an 16 aylık ve 9700 gram hala düşünün 4 ay önceki kilosuna düştü ve kaldı....son 3-4 gündür yine yemeği ağzında bekletiyo istemesem de sinrlenip ağlaya ağlaya geri döküyorum yemeği zaten sadece 3 öğün hazırlıyorum onlar da çöpe gidiyor ve bunun bir çaresi olmamamsından da nefret ediyorum...sağlk problemi de yok..tabi azı dişlerini çıkarıyor şu an bir umut düzelir mi diye bekliyorum..herkese bol iştahlı günler diliyor ,akıl sağlığımızı koru allahım diyorum :KK52:

oğlum 16aylık,hala 9buçuk kilo.çok iştahsız.zorla yedirdim olmadı,kendi haline bıraktım hiç olmadı.bugüne kadar doktor tavsiyeleriyle polivit,zinfort ve nutrigen'in iki çeşidini denedik ama pek fayda gördüğümüzü söyleyemem.kullandığınız ve farkını gördüğünüz bir iştah şurubu varsa lütfen ben aklımı yitirmeden önce tavsiye eder misiniz?doktoruma danışıp hemen alıcam.
Cnm benm kızmda bu ayn sonunda bir yaşına grcek 3 ay önce 9 kiloydu on buçuk olmustr şimdi evde bişey yemiyo kesnlikle bende dşarda yediriyom parkta kalabaşık ortamlarda gercekten ile yarıyo

yok malesef arkadaşım bende aynı dertten muzdaribim yan etkisi iştah açan bir alerji şurubu var veren hekimlerde var ama benim doktorum kesinlikle önermiyor bende düzenli olarak balık yağı ve nutrigen supra veriyorum benim kızımda 1 yaşında daha 8 kilo yoktur.

Zaditen mi alerji şurubu? Bizde kulak enfeksiyonu için doktora gittiğimizde doktorumuz zaditen verdi. İlacı kullandığımız sürece çocuğu doyuramadık resmen. Ama ilacı kestiğimiz anda aynı iştahsızlık devam. Şu anda 2 aylık 9.2kg. çok çok zayıf. Ne yapacağımızı şaşırdık artık :KK43:

Arkadaşlar yazdiklarinizi hayretler içinde okuyorum ya ne istiyorsunuz çocuklarınızdan ben napayım benim oğlum 3 yaşına yeni girdi ve 12 kilo 93 cm bir arkadaş yazmış 4 yaşında 18 kilo senin çocuğun zaten normal değerlerde sen milletin iri yarı coxuklarina bakipta niye üzülüyorsun sana da yazık çocuğuna da bir de yok bir kase şunu yiyor bir kase makarna çorba meyve yiyor şükredin halinize benim oğlum kendi kendine çikolatadan başka bir şey yemiyor çok uğraştım her yolu denedim hala zorla TV karşısında filan o bir kaseyi yedirebilmek için kırk takla atıyorum çalışan anneyim kreste yer dediler tüm gün aç durdu yemeyen çocuk yemiyor hatta yumurta peynir görünce oguruyor önünde durursa kusuyor bile bence gerçekten şükredin arkadaşlar

Benim de 10 aylik bir oglum var, 8,6 kilo ve kesinlikle hicbirsey yemiyor sut dahi icmiyor, kimse duruma inanmiyor acikinca yer diyorlar 20 saat bekledim ac gezdi, yurtdisinda yasiyorum ve yardim edecek kimsem yok, Turkiyeden bu konuyla ilgilenen bir drdan yardim istedim duygusal yeme reddi var anoreksiya da olabilir dedi. Biraz arastirdim bebek anoreksiyasi diye birsey varmis bizimkine cok uyuyor, burda yurtdisinda dr a goturdum, hataneye yatirip tup ile besleyelim karnina bir delik acalim birkac yil besleyelim gibi birsey söyledi. Ustelik bunun tedavi ye katkisisi olmadigi gibi sadece beslenme ile ilgisi varmis ve beslenmeyi ögrenme daha da gecikirmis. iki gundur agliyorum. Ben yine kendi usulumuxle kandirarak yediriyorum gelisimi duracak diye cok korkuyorum, aylik kilo alimi dogdugundan beri az ilk defa bu ay zorlamayla normali yakaladi ama hergun daha kötuye gidiyor yedirmek daha zor oluyor. Burda daha önce yazan arkadaslarin tecrubesini merak ediyorum. Simdi bir de turkiyeden vitamin istettim. Ise yarar diye umuyorum. Turkiyede bu isle ilgilenen psikiyatrlar varmis. Tecrubelerinizi ppaylasirsaniz sevinirim.

Benim de 10 aylik bir oglum var, 8,6 kilo ve kesinlikle hicbirsey yemiyor sut dahi icmiyor, kimse duruma inanmiyor acikinca yer diyorlar 20 saat bekledim ac gezdi, yurtdisinda yasiyorum ve yardim edecek kimsem yok, Turkiyeden bu konuyla ilgilenen bir drdan yardim istedim duygusal yeme reddi var anoreksiya da olabilir dedi. Biraz arastirdim bebek anoreksiyasi diye birsey varmis bizimkine cok uyuyor, burda yurtdisinda dr a goturdum, hataneye yatirip tup ile besleyelim karnina bir delik acalim birkac yil besleyelim gibi birsey söyledi. Ustelik bunun tedavi ye katkisisi olmadigi gibi sadece beslenme ile ilgisi varmis ve beslenmeyi ögrenme daha da gecikirmis. iki gundur agliyorum. Ben yine kendi usulumuxle kandirarak yediriyorum gelisimi duracak diye cok korkuyorum, aylik kilo alimi dogdugundan beri az ilk defa bu ay zorlamayla normali yakaladi ama hergun daha kötuye gidiyor yedirmek daha zor oluyor. Burda daha önce yazan arkadaslarin tecrubesini merak ediyorum. Simdi bir de turkiyeden vitamin istettim. Ise yarar diye umuyorum. Turkiyede bu isle ilgilenen psikiyatrlar varmis. Tecrubelerinizi ppaylasirsaniz sevinirim.

benim kardeşimde aynı durumdaydı çikolata bile yemezdi kaç kez açlıktan baygınlık geçirdi.vitamin takviyeleriyle ayakta durdu belirli bir süre.evet zor bir donem ama geçiyor.şimdi kilo vermeye çalışıyor merak etmeyin geçicek olan bir durum :)

İştah açan ürünler var ben öyle yaptım suan çok memnunuz tadıda oldukça güzel yani çocuklar çok sevdi ilacın adı immulife doktorumuz yazmıştı memnun kaldık deneyin sizde

Merhaba yıllar önce yazmışsınız ama şu an benim oğlum da 4 yaşında aynı problemler var şimdi nasıl çocuğunuz ne zaman normale döndü?

X