gerçekten sevmek size göre nasio biseydir?

Bugünlerde yediklerime dikkat ediyorum, Doğum kilolarını vermeye çalışıyorum.

Onun bana destek olması, yemem için doğal yiyecekler alması, en sevdiğim çiçeklerle, sümbüller ve kır çiçekleriyle motive etmesi... 'sen bugün çok yorulmussun' deyip çayımı koyması daha bir sürü bir sürü şeyler :)) seviyorum ya aşığım.

Tabii herşeyde olduğu gibi sevgi emek ister. Emek vermediğin bir ilişkiden güzellikler beklemen hata.

Kıskanma ve sahiplenme değildir bundan eminim. Sürekli kısıtlayan kıskanan bir insanın sevgisi güven eksikliği gibi gelir bana. Kıskanan kısıtlayan biriyle bir sevgili olmam, uzun yolda yürünmez öyle insanla çünkü.
Bana göre sevgi güvendir, anlayıştır, şefkattir, sabırdır.
İnsan sevdiği birini kırmak incitmek istemez, anlayış gösterir kalbini kırmak istemez.
Ben buna bakarım. Bana anlayış gösteriyor, saygı duyuyor mu?
Saygı olmayan sevgiye de inanmam bu nedenle.

Sevgi gozunun icine bakmaktir! Deger verdigini gostermek, sade seni seviyorum demek degil uygulamaktir

Koşulsuz şekilde seni sahiplenen, zor anlarında yani başında durabilen, nazını niyazın çekip iyi olman için üzerine titreyen, aç mısın tok musun merak edip arayıp soran insan gerçekten seviyordur ve aşk sevgi böyle bir şeydir:))

Duygularimi tarif edemem ama biraz orneklendiriyim

Mesela o konusurken sen onu saatlerce gozunu kirpmadan izlersin dalar gidersin kendine geldiginde bakarsin ki yuzunde bir gulumseme varmis,

En ufak bir olayda aklina ilk gelen o olur, tvde haber izlesen bile aklina ilk o gelir, bir sey yasadiginda hemen ona anlatmaya kosarsin
Bir derdin oldugunda elini tutsa cozulecek sanirsin

Birde sarilip gozunu kapattiginda .ecaz anlamda soylemiyorum gerçekten kendini cennette sanarsin, o zan da yuzunde farkinda olmadan gulumseme olur.

Hic yanindan ayrilmak istemezsin, hiçbir seyinden sıkılmazsın,baskalarinda gorup tiksindigin seyleri o yapsa gozune tatli gorunur

Normal hareketleri bile sana sevimli gelir askla izlersin.

Nefes alisi bile melodi gibi gelir, sarki dinler gibi zevkle mutlulukla dinlersin

Hapsurmasindan bile mutluluk duyarsin sanki ilk dfa gordugun bir hareketmis gibi

Boynuna sarilip hic birakmak istemezsin 'benim' der gibi sıkı sarilirsin
Sanki ne bileyim ya icine sokasin gelir sarilirken sıkı sararsin

Hic konusmasan bile gozlerine dalip gidersin, bir manzara izler gibi.

Elleri ayaklari sesi gozleri burnu sakallari hepsi ayri birer sanat eseri gibi gelir. Cirkin bile olsa senin gozune dunya guzeli gorunur.

Cok yazdim ama daha da yazardim aslinda :)

X