Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bizde bu sekılde korunuyoruz..

ılk ay ben hap kullandım ..hayatta bir daha kullanmam dedim bıraktım..

sonra eşim korundu..o da o sekılde korunmayı sevmediği için bıraktık..

bu yöntemle rahatız..7 aydır bisey olmadı :))

geri çekilme yöntemiyle korunan kimi tanısam duysam hamile kaldı canım büyük risk bence dr. a gidip durumunu anlat bi öneride bulunacaktır böyle giderse hamile kalma şansın yüksek şansa bırakma derim şuan bebek düşünmüyosan...

bu yöntemde kadın ya da erkek yarım kalmış gibi bir şey hissetmiyor mu
sanki öyle olurmuş gibi geldi bana

yoo..istedigi vakte kadar tutabılıyor cünkü..:kedi:

ben tamam diyene kadar devam :kedi:

hehe ben bu şekilde hamile kaldım.ve öle korunmaya devam edersek her yıl 1 tane dogururum.bence de kötü bi yol:)bebişim 6 aylık şimdi...:)

mevcut bilgiler 5. haftanın ortasından itibaren bebeğin kalbinin atmaya başladığını söylüyor. yani aldırılan kan pıhtısının görünümünün insana benzememesi onun canlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. aldırılan elbette bebektir.

Bende bu şekilde korundum ve evliliğimin 3. ayında kızıma hamile kaldım kızım şimdi 5 yaşında.. 20 yaşında anne oldum lmaz:

ben 7yıl takvım yöntemiyle korundum düşünün geri çekilmede degıl hamilede kalmadım bu yöntemle geri çekilme daha risksiz gıbı

ben ilaç kullanmaktan korktuğum için evlendiğimden bu yana bu şekilde korunduk.. şimdi diane kullanmaya başladım risk almamak adına.
dört aydır öyle bi gebelik olmadı ama.

geri çekme tehlikeli 10 yıl geri çekmeyle devam ettik.6 ay önce hamile kalıp kürtaj olunca bıraktık.senağlama şimdi kordon kullanıyoruz.eşim memmun değil doğalığı istiyordu mecbur.geri çekme çok tehlikeli .

aynen size katiliyorum.ne demek sadece kan pihtisi..genc kizken elime Kuran-i kerimin meali gecmisti, bir kac sayfa ..yani b ir yerde bulmus ve okumustum.. okuduklarim beni cok etkilemisti ve halada aklimdan cikmaz..tam olarak hatirlayamasamda , hatirladigim kadari ile soyle idi: Allah buyuruyorki ben yaratmayi dilersem bir zerreden yaratirim.bu ne demektir, eger hamile kalmissaniz o insani dunyaya getirmeyi Allah dilemistir.yani o bir pihti bile olsa insandir..

Arkadaşlara aynen katılıyorum,ben de geri çekilme yöntemi kurbanlarındanım tam 5 sene bu yöntemle korunduk( ki uzmanlar böyle bir korunma yöntminin olmadığını üstüne basa basa söylüyorlar) ve sonuç 5 sene sonra hüsran asla olmaz derken birde baktım ki hamile kalmmışım,kürtaj olmak zorunda kaldım...kabus gibi günler yaşadım,işlediğim günahın ağırlığını ve yaptığım vicanın izleirni ömür boyu unutabileceğimi sanmıyorum..şu anda öyle çok pişmanım ki hayatta en çok istediğim şeylerden biri anne olabilmekti ama benim zamansızlığım ve ihmalkarlığım yüzünden ilk gebeliğimi eşimle paylaşırken hep hayal ettiğim gibi mutluluktan değil çaresizlikten ağlıyordum.. tüm bunları niçin yazdım düşmanım bile olsa o yaşadıklarımı yaşamasını istemem belki hala bu acı tecrübeyi yaşamamış olanlar bir pay çıkarabilir diye...Umarım o güzel müjdeyi sadece gerçekten doğru zamanda ve doğru şartlarda alırsınız arkadaşlar :)

canım merhaba
bu geri çekilmede nası hAmile kalınıyo?erkek geri çekilirken içine mi kaçırıyor?yoksa ilk gelen sıvıdan mı?yani eğer erkek içinie kaçırmadan çekilirse bi risk yok dimi?:uhm:

erkekten meniden ayrı gelen sıvının içindede sperm oluyormuymuş yani bunu yeni duydum?
bilimsel olarak kanıtlanmış mı akannehir

bende 14 ay bu yönteemi kullandım.yani kullandık herhangi bi sorun olmadı.bazen acaaba hamilemiyim diye sorular geliyodu aklııma
şimdi adet sancılarım için doğum konrol hapı kullanıyorum.bebek düşündüğüm zaman ilacıda bırakırım

ya kızlar bende doğum kontrol hapı kullanıyordum 1 yıldır.Yurtdışına çıkınca burda doktor reçetesiyle alıyormuşsun!Doktorda nerden baksan 50-100 dolar arası dediler...Bende almadım hap falan bizde dışarı boşalma yöntemiyle korunuyoruz...Hapla ne rahattı oysa...Hapım bittikten 3 gün sonra adet oluyordum.Şimdi gergin bekleyişler başladı offf offf!

bende geri çekilme yöntemiyle hamile kalanlardanım evliliğimin 3. yılında hamile kaldım zaten bi kaç ay daha geçip istiyoduk ama şimdi bebeğim 7 aylık ve hala öyle korunuyoruz çok korkuyorum eşim her ne kadar bilerek oldu diyosada inanmıyorumm ama hala devam

bızde oldum olası bu sekılde korunduk... cocuk gırısımlerıne baslayınca bıraktık..dogumdan sonra yıne oyle devam ettık..
esım suan askerde.. donmesıne 1 ay fılan kala ımplant taktırmayı dusunuyorm arastırdım bana en konforlu yontem bu geldı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…