Geriye Kalan Beyaz Bileklik

Bright crystal

Balık kadını
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
5.004
5.025
KK uyeleri sizden ricam

Kizlarinizi KISILIKLI, SORUMLU ve AHLAKLI yetistirin. (Bakin dinci demiyorum AHLAKLI yani ETIK SAHIBI)
Bu sizin elinizde.
Su gercegi unutmayain: cins ayirimi yapilan ve erkege fazla maddi guc verilen toplumlarda genc kadinlar kendi karakterlerini cok gec buluyorlar.
Cunku onlara yol gosteren bir anne yoklugunda hersey iki etkenle gelisiyor: Erkegin maddi olanaklari ve genc kadinin hormonlari.
Bu ikisinin bir araya geldigi yerde, barut -dinamit etkisi oluyor ve hic de surdurebilir olmayan iliskilere kapi aciliyor.
Eger onlerinde "evlilik" gibi bir engel varsa, maddi guce tapan bu genc kadin (genelde yirmili yaslarda) erkegi manipule ediyor ve yuvasindaki kadina adeta savas aciyor.
Verdigi mesaj "kaynaklarini gucunu o yasli kadina aktarma gel bana aktar bak benim hormonlarim/yumurtalarim daha ustun (bknz koklasma sahnesi)"
Senaryonun birbirleriyle didisen vahsi hayvanlara, hatta etcil dinozorlara benzetiyorum, cunku hic farki yok!
Tam Charles Darwin'in teorilerine uygun bir davranis. Etcil genc disi, av yetenegi yuksek erkegi yasli ve yavrulu disiden kapmaya ugrasiyor.
Konu sahibinin yaptigi tamamen hormonal icgudusel bir refleks, iste bu refleksi dizginlemeyi ve vahsi hayvanlar gibi yasamamayi siz anneler kizlariniza ogretebilirsiniz. Cunku biz insaniz, primat olsak da sosyal kurallarla yasiyoruz.
Bu tur genc kadinlar ilgi merkezi olmak icin elinden geleni yaparlar. Olayi dram haline getirip adamla iliskilerini mesrulastirip cirkef senaryolar uretip prima donna'yi oynarlar.
En cok da "damsel in distress" modunda kurtarilmayi bekleyen kadin rolu populerdir.
Ama aslinda kurtarilmayi bekleyen erkektir.
Bu tip kadinlar giristikleri darbe basarili olmayinca "iste o esaret altindaydi ben onu ozgurlugune kavusturdum" diyecek kadar karaktersiz olabilirler.
O yuzden

Lutfen kizlariniza hormonlarini dizginlemeyi ve karakter edinmeyi ogretin.
:KK9::KK9:

Çok basit ve klişe bişey yazacağım, biz çocukken birbirimizin oyuncağını , herhangi bir eşyasını almaya çekinen çocuklardık, ne ara hemcinsinin bırak herhangi bir eşyasını , kocasını çalmaya çalışan kadınlara dönüştü bu çocuklar , aklım almıyor, toplum nereye gidiyor diye üzülmekten kendimi alamıyorum
 

Bright crystal

Balık kadını
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
5.004
5.025
Valla ben bu sözlerin birini bile evli olduğum halde eşime söylemedim ama bazı yerlerini değiştirip akşam eşime ilanı aşk edeyim adama haksızlık ediyorum gibi hissettim..
Aynı şeyi düşündüm
Ben 10 yıllık kocama söylemedim bunları
Bu kız hem bekar , hemde evli ve çocuklu bir adama söylüyor bunları, Allah ıslah etsin

Yıl olmuş 2017 , Ve hala karısını çocuğunu bırakıp kendine geleceğini düşünen, bu evli kart zampara adamlara güvenen genç kızlarımız var yazık ki ne yazık. Dışarda bekar daha iyi durumda adam mı kalmadı ya
 

Bright crystal

Balık kadını
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
5.004
5.025
B beyazbileklik bırak aşkı meşki , şu satırları benim eşime yazmış olsan sana öyle bi ah ederdim ki , iki dünyada iki yakan bir araya gelmezdi,
sen aşkı meşki saçma romantizmi bırak da aldığın ahı düşün , bundan sonraki ömrün boyunca da her ayağın taşa takıldığında o kadının ve masum yavrunun yüzü gelsin aklına. Vicdan azabın aşkından çok fazla olsun inşallah
 

zeymuran0

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
7.378
6.254
20 günde görüştük 3 kez falan ben ilk görüşte de aşkın olacağına inanıyoru
20 güncük tanıdığın adama yazdıkların çok hayret verici.
okuyunca bir ömür geçirmişsin gibi algılanıyor.
hayata ve insanlara biraz daha gerçekçi bakmanı tavsiye edebilirim sana ancak.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2162 gün geçti.