Geyik Muhabbeti / Off-Topic

Günaydın
Ben karar veridim bu hafta sonu aynı resimdeki gibi kahvemi alacam malum hava soğuk öyle bir yerde oturamam ama balkonum kapalı kış balkonu orda bir keyif yapacam
tabi sonra temizlik:olamaz::olamaz:

Benim de en sevdiğim şeylerden bir tanesi, tertemiz bir temizlik sonrası, güzel bir duşumu aldıktan sonra yorgunluk kahvesi içmek.
Genelde temizlik esnasında çocukları evden gönderdiğim için, ev dingin oluyor.
Sessiz sedasız böyle keyfini çıkartıyorum hem kahvemin hem de dinlenmenin... :KK36:

O kayınvalide konuları zaten, aman aman diyorum.
Benim de başımda var bir tane herkeste olduğu kadarıyla.

Uzak olmak bazen fayda bile sağlar inanın.
Az görüşülsün, öz görüşülsün, mantığı var bende de.
Aynen HAKLISINIZ
Bende artık gelmemelerini problem yapmıyorum hatta iyi ki diyorum okudukça:dua:

biri kayınvalide mi dedi. en güzeli bende. konuşmuyoruz kayınvalide kayınpeden ve 2 kerdeşle :KK70: yada onlar mı biizmle konuşmuyor demeliyim bilemedim. zaten onların konuştuğu kimse yok. kayınvalide kendi kardeşleriyle bile konuşmuyor öyle problemliler. :KK70::KK70:

biri kayınvalide mi dedi. en güzeli bende. konuşmuyoruz kayınvalide kayınpeden ve 2 kerdeşle :KK70: yada onlar mı biizmle konuşmuyor demeliyim bilemedim. zaten onların konuştuğu kimse yok. kayınvalide kendi kardeşleriyle bile konuşmuyor öyle problemliler. :KK70::KK70:
Sizde bizim gibiymişsiniz gerçi 3 eltim var 2 si akrabası cok iyiler onlarla bir benle diğer yabancı olana gelip gitmezler takardım önce üzülürdüm ücretsizdeyken tekim diye kızma tek bakınca banyo yapmaya vaktim olmazdı nasılsın diye arayıp sormazdı ama şimdi iyi ki muhabbet yokmuş diyorum zaten aynı memleketten de gittik
Eşimi arar konuşur kayınvalidem beni de arada sorar
Allahtan eşim iyi bu konuda beni hiç madur etmedi

Sizde bizim gibiymişsiniz gerçi 3 eltim var 2 si akrabası cok iyiler onlarla bir benle diğer yabancı olana gelip gitmezler takardım önce üzülürdüm ücretsizdeyken tekim diye kızma tek bakınca banyo yapmaya vaktim olmazdı nasılsın diye arayıp sormazdı ama şimdi iyi ki muhabbet yokmuş diyorum zaten aynı memleketten de gittik
eşinin tavrı çok önemli. biz ilk başlarda çok kavga ediyorduk ama çok şükür eşimde anladı gerçekleri de artık o benden daha tepkili ben telkin ediyorum onu boşver diye..

Öylesi de fenaymış yani, Allah yardım etsin.
Boşver uzak olsunlar da daha iyi.

Bende iki erkek annesiyim bazen diyorum bakalım benim gelinler ne diyecekler benim hakkımda.
Ama tek bildiğim şey, tecrübe ettiklerimi kesinlikle yaşatmayacağım o net.
Ki kayınvalide konusunda bir hayli tecrübem var, hem kendi kayınvalidemden hem de babaannemden.
:-):-)

O zaman eşinizi taktir ettim.
Genelde erkekler malesef bu konularda ortayı bulamama gibi bir sorun yaşıyorlar.
Halbu ki olay basit, karına karın gibi, annene de annen gibi davranacaksın o kadar.

Benim kayınvalidem bir kere laf arasında bana "ben senin kuman değilim" demişti.
Artık kendisini hangi statüde gördüyse. :-)

Nitekim artık bizde sular duruldu şükür.
Benim iyi niyetim olmasa bazı şeyler çok kötü hal alabilirdi gerçi.

eşinin tavrı çok önemli. biz ilk başlarda çok kavga ediyorduk ama çok şükür eşimde anladı gerçekleri de artık o benden daha tepkili ben telkin ediyorum onu boşver diye..

Hah bir de o yönü var tabii ki.
Benim eşim kendi ailesine karşı değil ancak akrabalarına karşı birşeyleri anlayıp aydınlandıktan sonra bazen şimdi diyorum "keşke bu kadar ayılmasaydı, önceden iyi kötü idare etmeye çalışıyordum 2 insanla görüşüyorduk" :-):-)

Şimdilerde durum öyle bir hal aldı ki, kendisi görüşmek istemiyor öz akrabalarıyla.
Bende zorlamıyorum, zorunlu bir durum olmadıkça.

Öylesi de fenaymış yani, Allah yardım etsin.
Boşver uzak olsunlar da daha iyi.

Bende iki erkek annesiyim bazen diyorum bakalım benim gelinler ne diyecekler benim hakkımda.
Ama tek bildiğim şey, tecrübe ettiklerimi kesinlikle yaşatmayacağım o net.
Ki kayınvalide konusunda bir hayli tecrübem var, hem kendi kayınvalidemden hem de babaannemden.
:-):-)
ay bana da 2 erkek geliyor çok korkuyorum valla :KK70: hayır benim kaynanam kendi kaynanasıyla konuşmuyomuş ama bi ders çıkaramamış. inşallah bende öyle olmam :işsiz:

O zaman eşinizi taktir ettim.
Genelde erkekler malesef bu konularda ortayı bulamama gibi bir sorun yaşıyorlar.
Halbu ki olay basit, karına karın gibi, annene de annen gibi davranacaksın o kadar.

Benim kayınvalidem bir kere laf arasında bana "ben senin kuman değilim" demişti.
Artık kendisini hangi statüde gördüyse. :-)

Nitekim artık bizde sular duruldu şükür.
Benim iyi niyetim olmasa bazı şeyler çok kötü hal alabilirdi gerçi.

Sağduyulu yaklaşımınız bariz belli valla tebrik ediyorum sizi
Aslında en güzeli de sizinde dediğiniz gibi eşlerin yaşayarak bazı şeyleri görüyor olmaları aileleri hakkında bir şey yapmamıza gerek kalmıyor bu sayede.
Ama benim baya salaklığım oldu evliliğimin ilk yıllarında eşimin abisinin iflasından sonra bir kredi eşimle ödedik abisinin destek için kayınvalidem yardım etmedi ona
coçuğu var diye üzülüp eşimle destek çıktık ama onlarda kıymet bilmedi bu durumlarda eşimi her türlü soğuttu 2 sene ücretsizde evdeydim 3 defa kapım çalındı onlar tarafından.
Bu durumlar eşimi yükselme sınavlarına itti iyide oldu çıktık ordan. Şimdi özledik diyorlar eşime kızımı da özlemişler bayramda gelin diyorlarmış Eşim arar sorar slm söyle derim o kadar . ama 1 buçuk yıldır başka memleketteyim torunlarını görmeye gelmediler. Eşim gitti 2 defa bana şart koşmaz dengeyi kuruyor kayın pederimi severim ama gerçekten iyi biri eşimde babası için gider ayrıdır bizde yeri yani tam aile olmayı becerememiş eşim tarafı.

Son düzenleme:
ay bana da 2 erkek geliyor çok korkuyorum valla :KK70: hayır benim kaynanam kendi kaynanasıyla konuşmuyomuş ama bi ders çıkaramamış. inşallah bende öyle olmam :işsiz:
:KK48: ay cok hoşuma gitti yorumunuz yok yok olmazsınız.
Benim bir abim var yani anne var anne var yani
annem abimlere 3 saat uzaklıkta oturuyor
her hafta koli yollar çalışıyorlar diye yemek yapamazlar diye ve 4 yıllık evliler yani yenide değil kıskandım mı ne :eek:
Abimlere gittimi babamla gezmeye evi toparlar temizler giderr evine
Bize de öyledir birde biz kardeşler canız yani böyle olunca görünce ben cok üzüldüm eşim gilin aralarındaki mesafeye

Son düzenleme:
2252909

Hayırlı bir hafta olsun hepimiz için inşallah... :-):KK36:

Sağduyulu yaklaşımınız bariz belli valla tebrik ediyorum sizi
Aslında en güzeli de sizinde dediğiniz gibi eşlerin yaşayarak bazı şeyleri görüyor olmaları aileleri hakkında bir şey yapmamıza gerek kalmıyor bu sayede.
Ama benim baya salaklığım oldu evliliğimin ilk yıllarında eşimin abisinin iflasından sonra bir kredi eşimle ödedik abisinin destek için kayınvalidem yardım etmedi ona
coçuğu var diye üzülüp eşimle destek çıktık ama onlarda kıymet bilmedi bu durumlarda eşimi her türlü soğuttu 2 sene ücretsizde evdeydim 3 defa kapım çalındı onlar tarafından.
Bu durumlar eşimi yükselme sınavlarına itti iyide oldu çıktık ordan. Şimdi özledik diyorlar eşime kızımı da özlemişler bayramda gelin diyorlarmış Eşim arar sorar slm söyle derim o kadar . ama 1 buçuk yıldır başka memleketteyim torunlarını görmeye gelmediler. Eşim gitti 2 defa bana şart koşmaz dengeyi kuruyor kayın pederimi severim ama gerçekten iyi biri eşimde babası için gider ayrıdır bizde yeri yani tam aile olmayı becerememiş eşim tarafı.

Her çatının derdi başka diye boşuna demiyorlar.
O hesap... Herkesin sınavı da farklı, sıkıntısı da.
Allah yardımcımız olsun.

Kıymet bilmezler.
Bizim de eşimin abisi çalışmaz, yıllardır.
Şimdi yeni bir iş açtılar bakalım, gırtlağa kadar borçla.
Eşimi aradı bir gün "bana 20 bin verebilir misin" diye.
Eşim de bana söyledi, ben sadece şunu dedim "içim hiç rahat değil, böyle bir mebla vermeni istemem, ancak abindir, zor zamanında sana gelmeyecekte kime gidecek, o yüzden lafım yok, benden yana diyeceğim tek şey iyi ölç tart ona göre davran"...

Eşim de politik davranmış.
"Abi olsa tabii ki veririm, ancak benim de hazırımda yok o kadar para, ama istersen 5 bin kredi çekebilirim senin için, işini görmez ama ek bir yardım olur sana" demiş. Abisi de teşekkür edip konuyu kapatmış.

Ya zaten bizim elimizde avucumuzda olsa niye yardım etmeyelim.
Kirada otururuyoruz ve 2 çocuğumuz var, bugün biri kreşe gidiyor yarın belki diğeri de başlayacak.
Kendimize göre sabit giderlerimiz var ve hiç kimse kusura bakmasın karı koca eşşek gibi çalışıyoruz.
Abisi de bu güne kadar postu yaymasaydı da çalışıp para biriktirseydi.
Biz kimseye demedik "bugün kiram geldi ödeyin, bugün oğlumun okul masrafı var ödeyin" hep böyle yaşadılar ben evlendim evleneli ki bunun önceside var.

Bir de ben evlendikten sonra bir dönem eşim abinisin doğalgaz + elektrik masrafını ödemeye başlamıştı.
Ödüyoruz kimse sormuyor bu giderleri kim ödüyor diye.
2. çocuğuma hamileyken bir gün tepem attı "yeter artık abine yardım ettiğin, hem kıymet bilmiyor surat bin karış gidince, lafını da boru boru söylüyor, hem de ben karnım burnumda çalışırken o yan gelip yatıyor ne işe gidiyor ne birşey, ben mecbur muyum çocuklarımın rızkını abine yedirmeye" diye sinirlenince eşim bi daha ödememeye başladı.
Abisine de ödemediğini bildirdi ki elektriği doğalgazı kesilmesin diye. Ha bu arada doğalgaz sadece ocakta vardı, yoksa öbür türlü zaten hiç bir şekilde ödemesine izin vermezdim. Merkezi sistem olduğu için bina, o ödeme kiraya dahildi.

Nitekim ne zaman evlerine gitsek el kol dolu, etinden tavuğuna, makarnasından sütüne alırdım.
Sonra baktım bir önemi yok bu yardımın, çünkü gayet herkes hayatından memnun, sanki üst düzey şirketlerde çalışıyor karı koca, bir hava bir tafra, bir de lafı gediğine koyma halleri.
Sinirlerim bozuldu.
Artık eskisi gibi almıyorum birşeyler.
Sadece onun da oğlu var, arada ona birşeyler götürüyorum o kadar.
Yeterli zaten, öbür türlü ağadan ağa, paşadan paşa oluyorlar.

Benim de zoruma gitmeye başladı.
Onlar çalışmadıkları için paraları yok, ben it gibi çalışıyorum yeri gelince.
Ne farkımız var? Elleri kolları tutuyor hepsinin, bana niye düşüyor tasası diye sinirlendim kendime.
Bir de üstüne üstlük kıymet bilmek şöyle dursun teşekkürü bile çok gördüklerinden.
Üzülüyordum.

Ben diyorum yaş geçtikçe insanlar değişiyor, muhtemelen biz de değişime uğrayacağız.
Umarım pozitif yönde olur.

Eşimin teyzesi var, o kayınvalidesine her gün kahveye gidermiş, yakın oturuyorlarmış.
Anlatıyor ve diyor ki "işlerimi erken bitirmeye uğraşırdım sırf kayınvalideme gitmek için, ben eteklerim zil çala çala giderdim kayınvalideme" diyor.
Ama işte mesele öyle kayınvalide olabilmekte.
Arkadaş gibilermiş, ne mutlu ve kayınvalidesi vefat ettiğinde çok üzülmüş çok ağlamış.
Kayınpederine bile son gününe kadar o destek verdi, kayınpederi vefat ettiğinde ben nişanlıydım.
Tanımadım kayınpederini ancak anlatılana göre pırlanta gibi adammış.

Ne güzel işte insanın ardından böyle anılması.
İnşallah bizlerde böyle oluruz ne diyeyim.

:KK48: ay cok hoşuma gitti yorumunuz yok yok olmazsınız.
Benim bir abim var yani anne var anne var yani
annem abimlere 3 saat uzaklıkta oturuyor
her hafta koli yollar çalışıyorlar diye yemek yapamazlar diye ve 4 yıllık evliler yani yenide değil kıskandım mı ne :eek:
Abimlere gittimi babamla gezmeye evi toparlar temizler giderr evine
Bize de öyledir birde biz kardeşler canız yani böyle olunca görünce ben cok üzüldüm eşim gilin aralarındaki mesafeye

Mesafe kardeşler arasında kötü birşey bence.
Ama herkes bir değil ve aynı değil.
Yetiştirilme tarzından da kaynaklı oluyor böyle şeyler.
Ama herşey annede bitiyor ben bunu net anladım.
Bir anne iki kardeş arasını nasıl sağlam tutarsa, onların da ilişkisi öyle ilerliyor.
O samimiyet ve aradaki dengeyi anne kuruyor.
Bu çok önemli.

Günaydınnnnn
Yazılarınızı okudum SouvveniR SouvveniR her zaman ki gibi çok ılımlı ve içten yazmışsınız hepsine imzamı basarım.
katılıyorum evi aileyi toplayan annedir dengeyi kuran annedir belki annem böyle ılımlı olmasa biz kardeşlerde böyle olmaya bilirdik .Valla siz ilerde iyi bir kayınvali de olacaksınız bu ılımlı anlayışlı tavrınızla.

Eş ailesine gelince maalesef yaptıkları unutulmuyor en olmadık anda hatırlıyor insan hep eşim için susup sineye çekiyorum ama yaşamamız gerekiyormuş diyorum eşimin gözü daha iyi gördü bu sayede.
Yani saygıdan susuyor insan 9 aylık hamileyken bile 4. katta oturuyorlar ve asansörlü değil kayınvalidemin evi o halimle gittiğimi bilirim onların gelmesi gerekirken bana 37.haftaya kadar çalıştım kimse nasılsın demedi annem geldi Allahtan yanıma desteğimdi iyiki de onlara muhtaç değilmişim diyorum ayaklarım üzerinde duruyorum
ama insan sorguluyor yani saygıda kusurda etmeden neden böyle olur ki
Diğer eltim kayınvalidemin öz yiğeni eşi çalıştığı halde kayınvalidemin yanına geçti evlenince saat 12 uyanırdı yemek yok falan gene bir şey demezlermiş . yani insanlara illa kötümü davranmak lazım kıymet bildirmek için
Aslında en güzel cevabı verdim hiç konuşmadım ve eşimi de alıp çıktım memleketlerinden:halay:

D deniz us ay keşke, sevilen bir kayınvalide olmak isterim açıkçası.
Hem gelinlerimin hiç birşeyine karışmam gerçekten.
Eşime bile demişliğim vardır, kayınvalidem zamanında beni çok üzdü.
Şimdi sular durulmuş olsa da, insan bazı şeyleri unutamıyor içinde kalıyor.
Onları düşününce, diyorum Allah hayırlısını versin inşallah.

Yaşayıp göreceğiz artık nasip kısmet :KK36:

Çok hoşuma gitti bu gif
ekleyeyim dedim...

Aramıza katılmak isteyenlere de, şimdiden bir hoşgeldin olsun babında. :-)

2252943

Öğle arası ya, canım sıkılmaya başlar benim şimdi.
Pazartesi olmasına rağmen sakin geçen bir gün oluyor böyle devam etsin inşallah.

Haftasonu çıkamadım ben oy kullanıp döndük
Şimdi hazır öğle arası bir koşu kuaföre gidip kaşları halledip geldim:olamaz:
Biraz kızardım ama geçer inş.

X