Ghosting mi? Hersey yolunda giderken iletisimin kesilmesi

Merhaba arkadaşlar,

6 ay önce biriyle tanıştım. Karısı tarafından aldatılmış, boşanmış, bir çocuklu, 40'lı yaşlarda biri. Kahve içtikten sonra bir daha görüşmedik. Bir yara bandı aradığını düşündüm. Daha sonra bazen ilgisiz, bazen ilgiliydi. Bana ayıracak vakti yok gibi geldi. Ama sözlerinde hep "senden çok hoşlandım, bunu ilişkiye dönüştürmek isterim" gibi olumlu laflar vardı.

Benim de kafam karışıktı; kişisel, maddi ve manevi sorunlarla dolu olduğum için bir ilişkiye hazır değildim.

2 hafta önce tekrar konuşmaya başladık. Bana konuşmaya başlarken, "Bu sefer lütfen mesajlarıma cevap ver," yazdı. Aslında iletişimin kesilmesinin nedeni, bence onun mesajlara geç cevap vermesi ya da hiç vermemesiydi. Neyse, beni tekrar görmek istediğini söyledi. Geçen haftaki pazartesi buluştuk. Yemek yedik, parka gittik, romantik bir gündü diyebilirim.

Ertesinde hemen mesaj attı, benden çok etkilendiğini söyledi. Sonrasındaki günler hep mesaj attı. Konuşmayı o başlattı, bazı günler de ben başlattım.

Cuma akşamı cevap vermedi 3-4 saat. Daha sonrasında Cumartesi sabahı yazdı. Ben kırıldığım için bu sefer ben yazmadım.

Bana tekrar mesaj attı ve "lavantabahcesi16xx, sürekli seni düşünüyorum" yazdı. Bu sefer ben cevap verdim. Bana tekrar "Seni daha çok görmek istiyorum" yazdı. Ben de ona "O zaman Salı günü buluşalım" dedim. O da "Olur, eğer istersen ben çok isterim" dedi.

Pazar günü hiç yazmadı ve ben üstüne "merhaba" diyerek mesaj attım. Bana "Oğlum benimle, onu uyutacağım" yazdı. Ben de "İyi geceler, iyi zaman geçirmeler" yazdım. Böyle kısa bir konuşma oldu.

Evet, bu son konuşmamızdı. Yani Pazar gününden beri tek bir mesaj atmadı. Salı günkü buluşmayı bile hatırlamadı.Bir insan bunu neden yapar? 3 gün önce seni çok düşündüğünü söyleyip, 3 gün sonrasına sözleşip, daha sonra neden tek bir mesaj bile atmaz? Ben de atmadım ama ondan bekledim. Çünkü bir erkek isterse yapardı. Sizce haksız mıyım? Yoksa o da benden mi bekledi. Kafamda deli sorular, dışarıdan bakan gözler olarak lütfen bana düşüncenizi söyleyin.

Hala evli olabilir.

Yorumunuz için teşekkürler. Karısı boşanmak istemiş, hatta en son görüştüğümüzde, "Beni aldattı ama onu affederdim, ama istemedi," dedi. Karısı üniversitede profesör olmuş, kadından ayrıldıktan sonra maddi olarak zorlandığını da söyledi. Bunlar tabii ki hep kırmızı bayrak. Oglunu bir hafta o aliyor, bi hafta annesi, yani 100% ayrilar. Adam ilk bulustugumuzda o kadar travmaliydi ki karisnin aldatmasini yakalama hikayesini gozleri dolarak anlatti

Konuşmayı ikinci kez başlattıktan sonra bana, "6 aydır kimseyle görüşmedim, isteseydim bulurdum ama çok seçiciyim. Seni gerçekten çok beğenmiştim, hoşlanmıştım," gibi laflar etti. Sanırım ben biraz safım ve söylenen sözlere inanıyorum. İnsanların kolayca yalan söyleyebildiğini unutuyorum belki de
Pek inandırıcı gelmedi ama yine de siz bilirsiniz.

Yaşıtlarının beklentisi nasıl farklı oluyor anlayamadım. Çünkü bende sizinle yaşıt sayılırım hiç öyle farklı beklentileri olan birine denk gelmedim. Ayrıca sırf yaşıtlarının beklentileri yüzünden yaşlı adamlara takılmakta ayrı ilginç.
Hemen cinsellik isteyenler denk geliyor olabilir onu kastediyor sanırım.

Burada anlatılanlara göre siz karşınızdaki için çok bir şey ifade etmiyorsunuz.
Adam daha yeni boşanmış sayılır, anlatılanlara göre de travmalı bir ayrılık 6 ay gibi bir sürede bu travmayı atlatıp yeni bir kadınla neden evlenmek istesin. Bence bunun için daha zamana ihtiyacı olmalı bu kadar zaman kısa bir süre.

Yaş farkınızı ve yaşanmışlıklarınızı da göz önüne alırsak bence ilişkinizi gözden geçirmelisiniz tabi buna ilişki denirse

Merhaba arkadaşlar,

6 ay önce biriyle tanıştım. Karısı tarafından aldatılmış, boşanmış, bir çocuklu, 40'lı yaşlarda biri. Kahve içtikten sonra bir daha görüşmedik. Bir yara bandı aradığını düşündüm. Daha sonra bazen ilgisiz, bazen ilgiliydi. Bana ayıracak vakti yok gibi geldi. Ama sözlerinde hep "senden çok hoşlandım, bunu ilişkiye dönüştürmek isterim" gibi olumlu laflar vardı.

Benim de kafam karışıktı; kişisel, maddi ve manevi sorunlarla dolu olduğum için bir ilişkiye hazır değildim.

2 hafta önce tekrar konuşmaya başladık. Bana konuşmaya başlarken, "Bu sefer lütfen mesajlarıma cevap ver," yazdı. Aslında iletişimin kesilmesinin nedeni, bence onun mesajlara geç cevap vermesi ya da hiç vermemesiydi. Neyse, beni tekrar görmek istediğini söyledi. Geçen haftaki pazartesi buluştuk. Yemek yedik, parka gittik, romantik bir gündü diyebilirim.

Ertesinde hemen mesaj attı, benden çok etkilendiğini söyledi. Sonrasındaki günler hep mesaj attı. Konuşmayı o başlattı, bazı günler de ben başlattım.

Cuma akşamı cevap vermedi 3-4 saat. Daha sonrasında Cumartesi sabahı yazdı. Ben kırıldığım için bu sefer ben yazmadım.

Bana tekrar mesaj attı ve "lavantabahcesi16xx, sürekli seni düşünüyorum" yazdı. Bu sefer ben cevap verdim. Bana tekrar "Seni daha çok görmek istiyorum" yazdı. Ben de ona "O zaman Salı günü buluşalım" dedim. O da "Olur, eğer istersen ben çok isterim" dedi.

Pazar günü hiç yazmadı ve ben üstüne "merhaba" diyerek mesaj attım. Bana "Oğlum benimle, onu uyutacağım" yazdı. Ben de "İyi geceler, iyi zaman geçirmeler" yazdım. Böyle kısa bir konuşma oldu.

Evet, bu son konuşmamızdı. Yani Pazar gününden beri tek bir mesaj atmadı. Salı günkü buluşmayı bile hatırlamadı.Bir insan bunu neden yapar? 3 gün önce seni çok düşündüğünü söyleyip, 3 gün sonrasına sözleşip, daha sonra neden tek bir mesaj bile atmaz? Ben de atmadım ama ondan bekledim. Çünkü bir erkek isterse yapardı. Sizce haksız mıyım? Yoksa o da benden mi bekledi. Kafamda deli sorular, dışarıdan bakan gözler olarak lütfen bana düşüncenizi söyleyin.
Evet erkek isterse yapar ben bu ülkede aldatıldım diyen erkeklerin çoğuna inanmıyorum ya oralar bana sallamış gibi geldi boşanmamış bile olabilir

Hemen cinsellik isteyenler denk geliyor olabilir onu kastediyor sanırım.

Bazı erkekler bunu iyi gizlesede hepsi cinsellik istiyor. Zaten konuyu dikkatli okuduğumuzda bu adamda aynısını istiyor hemde bu yaşında. Üstelik ciddi de düşünmüyor. Arada konu sahibi aynı yerde mi diye yokluyor, aynı yerde olduğunu görünce tekrar ortadan kayboluyor.

Bazı erkekler bunu iyi gizlesede hepsi cinsellik istiyor. Zaten konuyu dikkatli okuduğumuzda bu adamda aynısını istiyor hemde bu yaşında. Üstelik ciddi de düşünmüyor. Arada konu sahibi aynı yerde mi diye yokluyor, aynı yerde olduğunu görünce tekrar ortadan kayboluyor.
Deccal bu erkekler 😄

Boşandıktan sonra ben olsam boşanma dosyasındaki nedene bakardım söylediklerinden emin olmak için,çünkü bazı erkekler boşandıktan sonra kadını çok rahat karalayabiliyorlar.

Bir dediği bir dediğine uymuyor dengesiz en nefret ettiğim davranış. Önemli bir işi olur ya da morali bozuktur konuşmak istemez ama öyle bir durumda dahi sizi bilgilendirmesi lazım. Ayrıca karşınızdaki kişi denginiz değil bu iş olsa dahi ilerde problem yaşamanız büyük olası. Ve bence karşınızdaki kişi evli benim de başıma geldi maalesef. Bazı günler hiç yazmazdı günler geçtikten sonra dönerdi. Tam olarak ghosting olmuyor.

Bir de neden boşandıktan sonra maddi olarak zorlanmış ,acaba evliliğinde her şeyi karısından beklediği için ya da aldığı için de olma ihtimali var mıdır.Adam ne söylüyorsa ağzından çıkan her şeye inanılmamalı.

neden inandirici gelmedi, bana da soyleyin lurfen
Bu kart horoz, kusura bakmayın kart horoz diyorum çünkü aranızda 11 yaş fark var, biraz böyle cool görünmek adına birtakım palavralar uydurmuş gibi gözüküyor. Yok karısı aldatmışta bilmem ne, belki o kadını aldattı da boşandılar. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Ayrıca bugün eski karısının arkasından atıp tutan bir adam, yarın öbür gün ayrılırsanız sizin arkanızdan atıp tutacaktır. Bu benim şahsi görüşüm tabi.

Aynısın yazmaya geldim. Yaralı ceylan ağlamış bir de kıza. Konuyla ilgili bir diğer düşüncem 29yaşında genç bekar bi kadının çocuklu 40 yaşında adamla işi olmamalı diye düşünüyorum.

Çocuklarının annelerine kolay iftira atıyorlar. Ahlak sahibi bir insan olsa sevgilisine zaten böyle bir bilgi vermez yaşasa bile bunu.
Evet bir de yaş medeni hal detayı var saçmalık yani.

Bir de neden boşandıktan sonra maddi olarak zorlanmış ,acaba evliliğinde her şeyi karısından beklediği için ya da aldığı için de olma ihtimali var mıdır.Adam ne söylüyorsa ağzından çıkan her şeye inanılmamalı.
evet biraz oyleymis, cocuk bakimini ben ustlendim, karimin kariyerini hep destekledim gibi laflar da etti

Çocuklarının annelerine kolay iftira atıyorlar. Ahlak sahibi bir insan olsa sevgilisine zaten böyle bir bilgi vermez yaşasa bile bunu.
Evet bir de yaş medeni hal detayı var saçmalık yani.
Sevgilisi bile değil tam, öyle yeni konuştuğu biri. Ne ayıp. Çocuğunun annesinin arkasından konuşan sizi harcar işte direkt red flag adam

X