Gidersem insan değil mişim. ..

Tavim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
77
79
Iyi akşamlar kızlar ne zamandan beri yazamıyorum . Genellikle çok mutsuz olduğumda bu siteye giriyorum . Çünkü mutlu olduğumda paylaşacak çok insan var mutsuz olduğumda yanımda etrafımda paylaşacak kimsem yok sanki anlatirsam yarın bir gün yüzüme vurulacak gibi kendimi ilk kez bu kadar kimsesiz çaresiz hissediyorum . Yani önceden birsey oldumu biliyordum ki eşim yanımda babam yani kisaca ailemden gormedigim bir çok şeyi ondan bekleyip onun uygulamasını bekliyordum aramızda 10 yaş var ben her zaman onu kendimden ailemden üstün tuttum taa ki başka şehirde idi evimiz sen git ben bittim mahfoldum bitmek bilmeyen borçları yüzünden sonra pisman olup benimle onun memleketi aynı bu arada ben o gün herseyi bırakıp memleketime dönmüştüm ama seviyordum bütün umudum herseyim oydu tam hersey bitti derken ailem beni okul yüzünden reddederken o çıktı tabi görücü usulü evet demek mecburiyetindeydim. O olmasa zaten yine hersekil evlendirilecektim en azından konuşması tavrı hareketi bana uygun olan biriydi. Herneyse evlendik bitmek bilmeyen sorunlar sorunlar... evliligimizn ilk iki ayı ayrı ayrı odalar bi sürü kişiyle geçti balayı mi hayalimde kaldı ev mi eşya mi kendi duzenim mi ev kira eşyalar ikinci el ve eltim dugunumuze 5 ay kala gidip yerlesip yemiş icmisti benim evim değil diye temizleme zahmeti bulunmamisti geldiğim ilk gün koltuk altında kadın pedini koyup gösterdiğimde aaa atacaktim diye hiç umursamaz bi tavır sergilemisti . O gün anladım ki bitmez hiçbir şey bitmez . Direk evi temizlemeye girdim evliligimin haftası dolmadan kaçarak yanıma gelen kardeşime mi yanayım büyük kanım eltim gorumcelerime mi yanayım hastalandım artk hergün hastayım diye serum alarak ayakta kaldım neyse sonra 82 tip virüs rahmimde bulundu smear testi ile enfeksiyonum çoktu ve doktorum korunmami birakmami söyledi cocuk istesemde olmazmış şaka gibi değil mi ve bu çok bilinen bi yerde oldu . Ilk ay hamile kalmadim ikinci ay ben şok oldum hamilelik sonra şikayet edeceğimi söyledim doktoruma bu hastalık için çok iyiymiş çocuk kök hücre falan gönderiyor falan diye beni ikna etti . Tabi eşim bu çocuğu çok istiyordu........ Neyse bugün ki konuya gelelim eşim geldigimizden beri bi hafta annesine gitmesek gelecek hafta 7 gün orda kaliyorduk bana gina geldi yatacak yer yok hamileyim ev kalabalık çocuk sesleri bebek sesleri ben mecbur kalkıp ev işi yapıyorum büyük büyük bidonlar tasiyorum eşime yardım et bile diyemiyorum kaynanam hemen senin hizmetçin mi bana yapmadı sanada yapsa gözünü oyarim dediği için dün akşam iftara doğru geldi yemek yapma annem gilde kalacaz bende yok canm hastayim ben annem gille geçeyim sende annen gille gecersin He dedim kıyameti kopardı çok şükür bn sen degilim dedi beni o kadar beğenen erkek bana düşman yok suratsizsin yok çirkinsin diye gülerek uyudu ben de bugun aileme geçtim ona evde olmadığımı annesi gile gecmesini söyledim Hayır benden izin almadan gittin gelip alacam dedi geldide anneme olanları anlattı annem çocuk haklı dedi yarın git evine dedi o da giderken mesaj çekti gelirsen insan değilsin dedi şimdi ben ne yapacağım doğru düzgün cümlelerde kuramadim farkındayım kusura bakmayın tekrardan iii geceler

Ne yaparsanız yapın siz o aileye hizmetçi gitmissiniz
eşinizde ne yapsanız değişmez
önce kayinlara baktiniz şimdi de tüm sülalesine hizmet ediyorsunuz ve hamilesiniz
anneniz de zaten size destek değil
kayinlara bakarken buradaki bir sürü kadın çocuk yapmayın dedi yaptınız kaale almadiniz
simdi ne diyebiliriz ki

Eltinizin saygısızlığını veya hamilelerin ağır yük kaldırmaması gerektiğini eşinize anlatınca ne diyor eşiniz?
Öyle bir şey yok mu diyor?Olsun nolcak ki mi diyor?

Özetleyeyim dedim de mümkün değil cümleden cümleye atlamışsınız.
Eşinizle aranızda ne saygı var ne sevgi, anneniz de arkanızda değil.
Boşanmayı da düşünmezsiniz gibime geldi.
Hamile halinizle bidon taşımak nedir ya kendinizi düşünmüyorsanız bebeğinizi düşünün.
Ben taşıyamam hamileyim, annenlere gelemicem rahatsızım diyemiyor musunuz biraz dişleriniz gösterin yahu herşeye he demekten ezmişler sizi.

Sitemizin kriptoculari yok sanirim ozet cikaracak...

Of of off artik bunlari halime sukur etmek icin okuyorum Allah yardimcin olsun kardeşim ne diyimki başka soylenecek bisey yok sabır dilerim :KK43: :KK43:

İyi de sen neden bunlara katlanıyorsun ki bak okulda okumuşsun mesleğinde var. Ben çamaşır sepetini (ki çok hafif) kaldırdığımda bile eşim kıyametleri koparıyor sen bidon taşıyorsun ve buna hiç birşey Demiyor. Kusura bakma da başlarım öyle eşe. Bu ne saygısızlık. Sen neden ses çıkarmıyorsun ben evdeyim arkadaş dinlenmem gerekiyor ben hamileyim o kadar ayakta duramam hizmetlenemem. Çok Mu zor bunları. Demek. Adam bi de utanmadan diyor ki gelirsen insan değilsin ve sen ne yapsam diyorsun. Otur oturduğun yerde gelip köpek gibi yalvarmadan özür dilemeden asla da geri dönmeyi düşünme. Ailenin yanında dileyecek senden özür söylediği o insan değilsin lafı için

X