Gitmek mi Kalmak mı Hayatımı Etkileyecek Karar

Hikayeniz bana komşumuz yaşlı teyzeyi hatırlattı. 100 yaşına gelmek üzere teyze, evlenmemiş ailemin yanında olmam gerekiyor diyerek. En sonunda 45 yaşında evlenmiş çocuğu olmamış. Şuan bunu en büyük üzüntüsü olarak anlatıyor keşke yanlarında durmasaydım kendi yolumu çizseydim diyor.
Yanlış anlamayın teyze o zamandan bahsediyor tabi evlenseydim falan diyerek. Şuan kadınlar ayrı eve de çıkabiliyor kendi yollarını istedikleri gibi çizebiliyor. Demem o ki kendinizi düşünün. Bu yaşlarınız bir daha gelmeyecek diyen yukarıdaki arkadaş haklı. Kendi yolunuzu nasıl istiyorsanız öyle çizin.
Ben de böyle birini tanıyorrum.Aynen buradaki gibi çalışan ve anne ile oturan bir kız.Yaşı 45/50 aralığında.Kardeşlerde mutlu anne ile ilgilenen yok .Bu yaşlarda evlenmek istedi.Kardeşler nasıl karşı.Anneye kim bakacakmış.Cümleye bakın.Ve arkadaşları vb destekledi evlendi.Ben evleniyorum annem hepinizin sorunu demiş.Çok mutlu evliliğinde.İnsanoğlu bencildir hoşuna gider yük almak istemez.Kardeşimiz neden mecbur hepimizin sorunu demiyor.

X