Gitmek mi kalmak mı 🥺

rose86

kalbimin gulumseyisi..
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2010
1.376
25
Merhaba, ben 38 yaşında bir anneyim 10 ve 12 yaşlarında 2 kızım var, velayetleri babada
Yaklaşık 5 seneden beri ayrıyız anlayacaginiz😔
Ben Hatay da yaşıyorum onlar Uşak da ikamet ediyor.. boşanma sürecimiz çekişmeli olduğu icin çok sanciliydi ve daha yeni sonuclandi oyle cok sağlık sorunları yaşadım ki geçmisimi düşünmek bile istemiyorum artık zaten yeni yeni duzeliyorum konuşmayı dahi unutmuşum sanki bunu yazarken fark ettim..Ailemin evinde kalıyorum ben.. mesleğim yok maalesef, dönemsel işlerde çalıştım şuan boştayim kızlarımın hasretine daha fazla dayanamıyorum iyilesemiyorum onlarsiz😪 çok daha uzatmadan sadede geleyim sizce kızlarımın yaşadığı yere gidip sigortalı bir işe girip apart tutup geçinme fikrinin bir olabilitesi var mı??

Geçmiş olsun. Öncelikle meslek edindirme kurslarıyla filan bir meslek sahibi olsanız daha iyi olmaz mı. O zaman zarfında da tatillerde giderek ya da kızlarınızı yanınıza alarak ilişkinizi yeniden kurarsınız.

Merhaba, ben 38 yaşında bir anneyim 10 ve 12 yaşlarında 2 kızım var, velayetleri babada
Ben Hatay da yaşıyorum onlar Uşak da ikamet ediyor.. boşanma sürecimiz çekişmeli olduğu icin çok sanciliydi ve daha yeni sonuclandi oyle cok sağlık sorunları yaşadım ki geçmisimi düşünmek bile istemiyorum artık zaten yeni yeni duzeliyorum konuşmayı dahi unutmuşum sanki bunu yazarken fark ettim..Ailemin evinde kalıyorum ben.. mesleğim yok maalesef, dönemsel işlerde çalıştım şuan boştayim kızlarımın hasretine daha fazla dayanamıyorum iyilesemiyorum onlarsiz😪 çok daha uzatmadan sadede geleyim sizce kızlarımın yaşadığı yere gidip sigortalı bir işe girip apart tutup geçinme fikrinin bir olabilitesi var mı??
Velayeti kendi rızanızla mı verdiniz?

Uşak’ta arkadaşım yaşadığı için biliyorum, bugün gitseniz yarın fabrikada işe başlayabileceğiniz bir ortam söz konusu. Kursla falan zaman kaybetmeyin, nitelikli niteliksiz alımlar oluyor. Eşyalı apart falan da çok fazla. Tabi maaş ve kira dengesini şehir bazında tam olarak bilemiyorum. Eski eşiniz de biraz desteklerse daha kolay olacaktır. Bir yerden başlamanız gerekir, hayırlısıyla kavuşursunuz çocuklarınıza inşallah🙏🏻

Geçmiş olsun. Öncelikle meslek edindirme kurslarıyla filan bir meslek sahibi olsanız daha iyi olmaz mı. O zaman zarfında da tatillerde giderek ya da kızlarınızı yanınıza alarak ilişkinizi yeniden kurarsınız.
Teşekkür ederim 😪😔 meslek edindirmeyi hiç düşünememiştim aslında tavsiyeniz için sağolun şimdiye kadar süreç hep tatillerde görüşme şeklinde oldu zaten bir fabrikaya girer çalışırım diye düz mantık bakıyorum ben biraz

Uşak’ta arkadaşım yaşadığı için biliyorum, bugün gitseniz yarın fabrikada işe başlayabileceğiniz bir ortam söz konusu. Kursla falan zaman kaybetmeyin, nitelikli niteliksiz alımlar oluyor. Eşyalı apart falan da çok fazla. Tabi maaş ve kira dengesini şehir bazında tam olarak bilemiyorum. Eski eşiniz de biraz desteklerse daha kolay olacaktır. Bir yerden başlamanız gerekir, hayırlısıyla kavuşursunuz çocuklarınıza inşallah🙏🏻
Ya çok teşekkür ederim içim çok buruk olduğundan ağlayarak umutla okudum yazdıklarınızı olur diyorsunuz yani🥲

Hangi bölüm ve üniversite hangisi? Daha önce çalıştınız mı hiç? İş deneyiminiz var mı? Eşiniz çok vicdansızmış. Kusurunuz eşit bile olsa onlar kız çocuğu, velayet sizde olmalı, hâkim nasıl böyle bir karar aldı ki aklım almıyor. Böyle bir karar çıksa bile eşiniz o çocukları size vermeliydi. Nafaka da ödemeliydi. Siz de girer bir işte çalışırdınız, çocuklarınız annelerine hasret büyümezdi. Çocuklar nasıl bakıyor olaya? Size karşı tutumları nasıl?

Mahkeme böyle bir karar verdiyse çocukların orada bir duzeni bir hayatı vardır .oraya bu düzeni kurmaya mi gidiyorsunuz yoksa bozmaya mi ? Çocuklarınız ne düşünüyor mesela
Benim MADDi gelirim olmadığı için mahkeme velayeti o tarafa vermek zorunda kaldı neden düzen bozmak gibi bir düşüncem olsun ki yazamadığım bir sürü bilmediğiniz detay var hikayemde çocuklarımla iletisimim iyi fakat henüz bu taze fikri paylaşmadım onlarla

Kizlarinizi yalniz birakmayin. Benim annem beni kucukken 1 gun birakmisti hala beni niye goturmedigini sorgularim. Ki ogretmen bir akrabamiza emanet etmisti ama beni goturmemesine o da uzulur ben de uzulurum. Bence isterseniz her sey olur Allahin izniyle. Sizin kizlariniza karsi sorumlulugunuz var.

Benim MADDi gelirim olmadığı için mahkeme velayeti o tarafa vermek zorunda kaldı neden düzen bozmak gibi bir düşüncem olsun ki yazamadığım bir sürü bilmediğiniz detay var hikayemde çocuklarımla iletisimim iyi fakat henüz bu taze fikri paylaşmadım onlarla
Siz yazmadığınız için bende sormak zorundayim . Sonuçta orada o çocuklar bir düzen içinde yaşıyorlar . Bir sürü detay olduğu kesin . Birçok kadın ayrılırken maddi geliri olmuyor. Şimdi uç şartlar olmasa velayet babaya verilmez . Demek ki ya siz bu sorumluluğu alamadiniz ya aileniz destek çıkmadı .
Iki cocugun düzenini bozmadan önce bir işe girin gerçekten bu işin altından kalkacaginiza inanıyorsanız alın . Sonuçta önemli olan onların hem maddi olarak imkanlarının karsilanmasi hemde düzenli bir hayatı olması

Çocuklların babası nasıl bir insan , konuşup anlaşma bir miktar nafaka alma şansınıız olur mu? Düzgün bir adamsa çocuklar annelerini görsün diye ev tutmanıza da yardımcı olabilir.
Başlarda çok adaletli olmayan yaklaşımları vardı zamanla hatasını anladı ve şuan destek olabileceğini söylüyor

Başlarda çok adaletli olmayan yaklaşımları vardı zamanla hatasını anladı ve şuan destek olabileceğini söylüyor
İki kız çocuğuna bakmanın öyle kolay olmadığını anlamıştır. Velayeti isteyin, kendisi versin size, nafaka da versin. Siz de çalışın. Önlisans da olsa üniversite okumuşsunuz. Umarım çalışma deneyiminiz de vardır. Küçük şehirde yaşamak da kolay olur hem.

Sizi yadirgamiyorum buyukte konusmuyorum ama nasıl uzak

Sizi yadirgamiyorum buyukte konusmuyorum ama nasıl uzak kalabiliyosunuz cocuklarinizdan.baska bı sebebi mi var?
Uzak kalmak zorundaydım çünkü yıllarca süren toksik bir ilişkinin tahribatı çok ağır oldu üzerimde.. hadi yavrularım ne haliniz varsa görün kafasıyla yeni bir aşka yelken falan açmadım yoksa

X