Gitmek mi kalmak mı 🥺

Merhaba, ben 38 yaşında bir anneyim 10 ve 12 yaşlarında 2 kızım var, velayetleri babada
Yaklaşık 5 seneden beri ayrıyız anlayacaginiz😔
Ben Hatay da yaşıyorum onlar Uşak da ikamet ediyor.. boşanma sürecimiz çekişmeli olduğu icin çok sanciliydi ve daha yeni sonuclandi oyle cok sağlık sorunları yaşadım ki geçmisimi düşünmek bile istemiyorum artık zaten yeni yeni duzeliyorum konuşmayı dahi unutmuşum sanki bunu yazarken fark ettim..Ailemin evinde kalıyorum ben.. mesleğim yok maalesef, dönemsel işlerde çalıştım şuan boştayim kızlarımın hasretine daha fazla dayanamıyorum iyilesemiyorum onlarsiz😪 çok daha uzatmadan sadede geleyim sizce kızlarımın yaşadığı yere gidip sigortalı bir işe girip apart tutup geçinme fikrinin bir olabilitesi var mı??
Var tabi neden olmasın. Ne kötü zamanları atlatmışsınız bunu da halledersiniz. Kozlarınız zaten ergenlik yaşlarına gelmiş sizden daha fazla ayrı kalmasınlar

Bilemem niye böyle oldu böyle bir karar alındı sonuçta haddime değil sizi eleştirmek O nedenle sizi kırmadan yazayım önce bir kursa gidin imkan varsa muhasebe olur mesela sonra iş bulun o şehirde bu arada kalacak yer parasıni en iyi bir kaç aylık ayarlamanız gerekir.İsin gerçeğini isterseniz öyle apart ile başlayıp oda arkadaşı olarak da geçiş yapabilirsiniz yalnız bunlar zamanla olur belliki çok kırılmış yipranmissiniz merak etmeyin olur düzelir Sizin gibi binlerce kadın var.Sartlar neyse o bunuda siz iyi bilirsiniz.Erkekler çocuklu kadını bosar gider sonrada kimse onlara neden demez kendinizi toplayın oda babaları yapsın babaligini önce siz iyi olun elbet bı yoluna girer.
Sağolun gösterdiğiniz üstün empati anlayışı için kimse beni eleştirmesin pamuklara sarsın poh pohlasın pembe gözlük taksın ya da sihirli bir değnekle dokunuversin demiyorum ama bu işin neden böyle oldusuna kapılıp iyice çıkmaza girmek istemiyorum mahkeme süresince benim çok yanlış tutumlarım oldu kendimi toparlayıp gerektiği gibi savunamadım eşim tarafından öyle bir inandirilmistım ki çünkü suçlu ve de hasta bir yapıda olup çocuklara zarar verdiğim konusunda vs vs çok buralara girmek istemiyorum artık hiç bir şey için hataları telafi edip kendimle ve çocuklarımla olan ilişkimi güçlendirip tazeleyen olduğundan daha güzelce telafi edebilmek için neler yapabilirim kaybolmuş potansiyelimi nasıl tekrar aktivitize ederim onun peşindeyim benim yaşadıklarımın fazlasını yaşayıp dimdik duran kadınlar elbette var ben niye öyle olamadım diye kendimi yeterince yiyip durdum çünkü oldukça hassas kırılgan ve naif ve hep kendimi suçlayan bir yapım var kendimi bulamadan yapılmış bir evlilik olduğunu yıllar sonra anladım eşime narsisizm teşhisi konulmuştu narsist bir insanla yaşamanın bedeli çok ağırmış Allah kimseye denk getirmesin bu tarz insanları.. uzattım hakkınızı helal edin
Kurs konusunu da araştıracağım bu arada
İyi ki var olup yorumladiniz teselli buluyor insan halden anlayanlar olunca..💐

İnsani insanda yorar bazen .Gittiğiniz yeni yerde bunu hiç kimseye anlatıp iç dökmeyin zamanla bir uzmana gidebilecek duruma gelirseniz daha iyi hissedersiniz .İnsan yaşadığı bazı kırgınlıklar dan sonra en cokda kendini yargılamadan dinleyecek insana ihtiyaç duyuyor.Bunuda bulmak çok zor.İnsanlarin size kadın olsun erkek olsun haddini aşmasına izin vermeyin iyi niyet yardımcı olmak yada eleştirmek amacıyla soruların sorulari ayırt edin ona göre gardinizi alın özellikle yeni bir iş yeni bir çevre yeni bir ortam söz konusu ise nacizane

İnsani insanda yorar bazen .Gittiğiniz yeni yerde bunu hiç kimseye anlatıp iç dökmeyin zamanla bir uzmana gidebilecek duruma gelirseniz daha iyi hissedersiniz .İnsan yaşadığı bazı kırgınlıklar dan sonra en cokda kendini yargılamadan dinleyecek insana ihtiyaç duyuyor.Bunuda bulmak çok zor.İnsanlarin size kadın olsun erkek olsun haddini aşmasına izin vermeyin iyi niyet yardımcı olmak yada eleştirmek amacıyla soruların sorulari ayırt edin ona göre gardinizi alın özellikle yeni bir iş yeni bir çevre yeni bir ortam söz konusu ise

merhaba yaşadıklarınıza çok üzüldüm ama benden şanslısınız boşanabilmişsiniz. Ben gizli narsist bir adamla (psikolog teşhisi) 18 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var boşanamıyorum ama iyiyim son 3 aydır çok daha iyiyim, neyin ne olduğunu anladım ve onu kenara bırakmayı öğrendim.

Çocuklarınız babada bu size zor geliyor eminim ama ben de bir dönem tamam çocuklarda sende kalsın yeter ki beni bırak raddesine gelmiştim ancak biraz sabır hiç bir çocuk narsist bir anne baba ile çok uzun süre yaşayamaz eninde sonunda sizin yanınıza gelmek isteyecekler siz de bu süre zarfında kendinizi geliştirin, işe başlayın, maddi durumunuzu düzeltin daha da önemlisi narsist insanla yıllarca yaşamak psikolojinizi berbat eder önce kendi tahribatınızı düzenleyin o da o sırada babalığını yapsın ve çok eminim ki siz kendinizi toparlayıp ayağa kalktığınızda eski eşiniz bundan rahatsız olup çocukları kendisi vermek isteyecek o zamana dek lütfen güçlü kalın sevgiler

Gidebilirseniz gidin, öncelikle kendi tek kişilik hayatınızı kurun. Kiralar çok yüksek ülke geneli, 1 oda 1 salon bulun, bu arada haftasonları kızları yanınıza alın. Zaten kendileri de usul usul bu kalmaları fazlalaştırır.eski eşiniz bu durumun konforunu görünce yumuşar. Yumuşamazsa da kendinize 1 sene süre verin. Belinizi doğrultursanız velayet davası açarsınız.o odanızı kızlara verir, yaşam alanlarını oluştırursanuz, mahkemeye maaşım şu, evim bu derseniz de mahkeme elbette verir velayeti. Aldatma durumlarında bile öncelik çocuğun menfaatidir, küçükse anneye verilir. Ki sizde böyle bir durum yok. Sadece Uşak gibi yerlerde hayatınıza daha bir özen göstermenizi tavsiye ederim. Eski eşle de tavsiyem çocuklar üzerinden iletişim kurun zorunlu hallerde. Sizin üzerinizde baskı oluşturmasın. Zaten çocuklarınıza yakın olursanız, paranızı da kazanırsanız moraliniz de düzelir, önünüze çıkan yeni girişimler, fırsatlar olabilir. Bunları değerlendirirsiniz. Bir de vaktiniz olursa bir de yan gelir oluşturmaya çalışın. Evden yemek, hamur işi olur, internet üzerinden satış olabilir. Hangisi uyarsa size artık. Bir yerden başlayın, yapabilirsiniz. Şimdilik sadece ikinci bir ilişkiden uzal durum, sizi yolunuzdan etmesin. İyi şanslar

Madem baba yardımcı olmaya razı konuiun anlaşın kendininkine yakın bir ev tutsun çocuklara yakın olun. Çocuklar da istedikleri zaman gelsinler. Fabrika işi var demişler öyle yaparsınız sonra daha iyi bir şeyler bakarsınız. Gidiceksiniz tabi bu da soru mu, çocuklar olmadan nasıl durcaksınız ki?

X