Gitmeyen göbek.

Blesk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
50
54
Merhaba. Öncelikle boyum 158, kilom ise 48. Uzun süredir spor yapıyorum, aktif bir hayatım var. Uzun süre yüzerim, ağırlık kaldırırım ve bunun sonucunda fit sayılan bir vücudum var fakat alt karın bölgesi düz değil. Bunun için normal sporuma bir de karın egzersizleri ekledim ve birkaç kilo daha verdim. Birkaç ayın sonucunda sonuç değişmedi. Nedenini anlayamıyorum. Biraz daha kilo verip de normal vücut kitle endeksinin altına düşmek istemiyorum. Bu durumu yaşayan ya da bir fikri olan yardımcı olabilir mi, ne yapmalyım?

Bende yaklaşık 9 yıldır sporla uğraşıyorum.Ergenlik döneminden kalma göbeğim vardı :KK43: ne kadar spor yapsam da gitmedi.Pintereste gezerken bir video denk geldim.Bir kadın karnına masaj yaparak o bölgeyi toparlıyordu.Denemekten zarar gelmez dedim.Youtube da bir kaç tane böyle video var ‘stomach masagge’ yazarak bulabilirsiniz.Ben bu masajı yaptıktan sonra korse takıyordum o şekilde toparlamıştım.

Bende yaklaşık 9 yıldır sporla uğraşıyorum.Ergenlik döneminden kalma göbeğim vardı :KK43: ne kadar spor yapsam da gitmedi.Pintereste gezerken bir video denk geldim.Bir kadın karnına masaj yaparak o bölgeyi toparlıyordu.Denemekten zarar gelmez dedim.Youtube da bir kaç tane böyle video var ‘stomach masagge’ yazarak bulabilirsiniz.Ben bu masajı yaptıktan sonra korse takıyordum o şekilde toparlamıştım.
Toparladı mı cidden o şekilde? Muhteşem bir haber. Teşekkür ederim.

Merhaba. Öncelikle boyum 158, kilom ise 48. Uzun süredir spor yapıyorum, aktif bir hayatım var. Uzun süre yüzerim, ağırlık kaldırırım ve bunun sonucunda fit sayılan bir vücudum var fakat alt karın bölgesi düz değil. Bunun için normal sporuma bir de karın egzersizleri ekledim ve birkaç kilo daha verdim. Birkaç ayın sonucunda sonuç değişmedi. Nedenini anlayamıyorum. Biraz daha kilo verip de normal vücut kitle endeksinin altına düşmek istemiyorum. Bu durumu yaşayan ya da bir fikri olan yardımcı olabilir mi, ne yapmalyım?
Asla gitmez liposaction tek care

gluten ve şekeri tamamen kesmeyi denediniz mi? sağlıklı yağları artırarak

gluten ve şekeri tamamen kesmeyi denediniz mi? sağlıklı yağları artırarak
Tamamen kesmiş değilim fakat olabildiğince az kullanırım. Acı Türk kahvesini bile sıfır şeker ile içiyorum uzun zamandır. Şekeri sadece ayda yılda bir tatlılarda yiyorum.

Asla gitmez liposaction tek care
Cerrahi bir operasyon son çare mi ki? Tıp okuyan arkadaşıma danışmıştım bunu daha önce fakat sağlıklı olmadığını söyledi bana. Bu sebeple tereddütlüyüm. Birkaç yıl daha kendim deneyeceğim, yaşım biraz oturunca hala değişim olmazsa bunu deneyebilirim.

Antreman düzeninizi değiştirin. Haftada 4 gün abs 1 gün isteğe bağlı bölge çalışın. 2 ayda net sonuç alırsınız. Benim ergenlikten beri ayva göbeğim hep vardır ama 2 senedir hepsinden kurtuldum (otel tatil dönemleri bağırsak tembelliğine bağlı şişme oluyor) ve kesin dille söyleye bilirim 45 50 dk abs antremanlarına yönelin. Lower abs antremanları vs.

Vucudun en inatçı yeri ennn son giden yerdir malesef. İğne ipliğe döndüğüm dönemde bile baacak yan yağlarım ve alt karnım kısmen vardır. Ama geçen sene 50 dk antreman sabah yada akşam min 15 20 bin adım tempoluyu yürüyüş yani günde 2 antremana soktum kendimi ve oldu. Devamlı aynı antreman şekline sadık kalmayın. 2 ayda bir vucudu tazeliyecek antreman programlarını güncelleyin bir ay push bir ay parçalama bir pilates vcardio 1 ay dış mekan yürüyüş koşu vucudu şaşırtın.

Cerrahi bir operasyon son çare mi ki? Tıp okuyan arkadaşıma danışmıştım bunu daha önce fakat sağlıklı olmadığını söyledi bana. Bu sebeple tereddütlüyüm. Birkaç yıl daha kendim deneyeceğim, yaşım biraz oturunca hala değişim olmazsa bunu deneyebilirim.
Valla ben 48 kiloya düştüm bacaklarım çubuk gibi kaldı popom içime kaçtı yüzüm kaşık kadar ama o göbek hâlâ duruyordu spor da yaptım ama yememe dikkat etmedim yalan değil

İlkokuldan bu yana hep sporla uğraşan biri olarak karnım düzdü normalde tabi pandemiden beri ayva göbek oluştu :KK70: ama kilo vermekten ziyade sadece o bölgeyi düzlemek için hareketleri yapmak gerek belki yeterli olmuyor sizin için bende karın kası sevmiyorum aslında ama hiçbir şey olmasın istiyorum :) Gerçekten her gün düzenli hareketlerini yaptığımda yandığını hissediyorum. Tabi birde çikolata tatlıyı bırakırsam hiçbir şey olmayacak ama şuan bunları cips yiyerek yazıyorum asdfgh

Ben size bir kac kisiyi onericem videolarını izlemeniz icin sizin dediğiniz gibi kisilerde gordum gobegi cok olanda düzeltiyorlar onlari yapmanızı öneririm. Biriyle tanışmıştım spor yaparken gobek yapmis, yanlis spor yaptığı için. Yarin gönderirim linkleri bulur

Kizim 16 aylik ortalama 15 aydir kocaman gobekle savasiyorum herkes hamilemisin diye soruyor. Bende termal korse aldim. Biberiye yagi surup korseyi takip yurus yaptim 10 000 adima tamamlamaya calistim 102 cm idi 97 ye dusmus yeni. Gorunurde de baya kuculdu sanki

Vucudun en inatçı yeri ennn son giden yerdir malesef. İğne ipliğe döndüğüm dönemde bile baacak yan yağlarım ve alt karnım kısmen vardır. Ama geçen sene 50 dk antreman sabah yada akşam min 15 20 bin adım tempoluyu yürüyüş yani günde 2 antremana soktum kendimi ve oldu. Devamlı aynı antreman şekline sadık kalmayın. 2 ayda bir vucudu tazeliyecek antreman programlarını güncelleyin bir ay push bir ay parçalama bir pilates vcardio 1 ay dış mekan yürüyüş koşu vucudu şaşırtın.
Açıkçası çok umutsuz hissediyorum spor konusunda. Alt karın için Chloe'nin antrenmanını uyguladım üç hafta, bir değişim olmadı. İki gündür de yine Chloe'nin başka bir versiyonunu deniyorum, umarım ,işe yarar. Umutsuzum çünkü ben hiç uzun süre hareketsiz kalan birisi olmadım. Küçük yaşlardan beri düzenli şınav ve mekik ağırlıklı body building çalışmaları yaptım. Bundan beş sene evvel 45 kilo ve tüm sistemlerin daha hızlı olduğu küçük yaşlarda bile o ufak göbek hep vardı. Amacım da düz bir karından çok sixpack fakat böyle giderse pek mümkün durmuyor. :'/

İlkokuldan bu yana hep sporla uğraşan biri olarak karnım düzdü normalde tabi pandemiden beri ayva göbek oluştu :KK70: ama kilo vermekten ziyade sadece o bölgeyi düzlemek için hareketleri yapmak gerek belki yeterli olmuyor sizin için bende karın kası sevmiyorum aslında ama hiçbir şey olmasın istiyorum :) Gerçekten her gün düzenli hareketlerini yaptığımda yandığını hissediyorum. Tabi birde çikolata tatlıyı bırakırsam hiçbir şey olmayacak ama şuan bunları cips yiyerek yazıyorum asdfgh
Sizinkisi olması gereken şey, ben de küçüklükten beri hep aktif birisiydim. Yüzmeden vücut geliştirmeye kadar hepsiyle uğraştım. Profesyonel olarak imkanım el vermediğinde evde yoğun tempoda çalışırdım. Yine de nasıl oluyorsa bu göbek hep burada. Bazen küçülüyor, kırk beş kilo olunca ama yine de tamamen gitmiyor.

Bilinen gelen kanının aksine göbek kısmındaki incelme; karın egzersizleri ile değil; uzun süreli aerobik egzersizler ile gerçekleşir. En az 45 dk koşu veya hızlı tempo yürüyüşle başarabilirsiniz.
Haklısın koşu ve esneme germe ile yok olabilir, yani yok olur alt karın. 👏👏👏

Karın bölgesi yağlarından kurtulmanın birinci ve en etkili yolu beslenme düzenine dikkat etmekten geçiyor. Şeker ve glutenden tamamen uzak durabilirsin. Bunun yanı sıra sabah aç karnına ödem atıcı maydanoz ve limonlu su tüketmenmeni tavsiye ederim. Karın egzersizlerini de düzenli yaparsan iyi bir sonuç alacaksındır.

X