giyinme odası

environmentaleng

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2015
2.022
1.074
41
kızlar 3+1 ev aldık.. ben yatak odasının haricinde odanın birini giyinme odası yapmak istiyorum ama yeni evleneceğiz suan cocuk yok ilerde cocuk olunca onun da odası olacak ama misafir geldiğinde yatacak bir oda kalmıyor.. sizce giyinme odası fizuli mi orayı misafir yatak odası mı yapmalıyım yoksa kullanışlı olur mu giyinme odası kalsa... buarada giyinme odası yaptıgımda ortaya yatak koyacak yer kalmıyor o odada böyleykende misafir nerde kalcak oluıo

kızlar 3+1 ev aldık.. ben yatak odasının haricinde odanın birini giyinme odası yapmak istiyorum ama yeni evleneceğiz suan cocuk yok ilerde cocuk olunca onun da odası olacak ama misafir geldiğinde yatacak bir oda kalmıyor.. sizce giyinme odası fizuli mi orayı misafir yatak odası mı yapmalıyım yoksa kullanışlı olur mu giyinme odası kalsa... buarada giyinme odası yaptıgımda ortaya yatak koyacak yer kalmıyor o odada böyleykende misafir nerde kalcak oluıo

Giyinme odası yapacak kadar çok sık kıyafet mi değiştiriyorsunuz ya da çok fazla mı kıyafetiniz var?
Bence yatak odasındaki 6 kapılı gardroplar yeterince kafi... Fazla fazla yetiyor.. Biraz tertipli düzenli de olursanız dağılmaz...
Bana göre gereksiz ama yaşam tarzınızı da bilemem ihtiyaç mı size göre?

Ben giyinme odasi olmasi taraftariyim. Kendi evimi oyle yaptiricam insallah su an kiradayim. Odanin icine gardolap tarzi giyinme odasi dusunuyorum. Soyle yani, nasil?

images

Öncelikle size ne sıklıkla misafir gelicek onu düşünün.
kıyafetiniz ne kadar miktarda ?
diğer odalar açılan kanepe alıcakmısınız ?
ıvır zıvır koymak için deponuz varmı ?
yatak odanız küçük mü büyük mü bunları gözden geçirin
sonuçta zevk meselesi ben severim böyle esya koyabilecegim yerleri ama yerim yoksa yapamam...

Giyinme odası yapacak kadar çok sık kıyafet mi değiştiriyorsunuz ya da çok fazla mı kıyafetiniz var?
Bence yatak odasındaki 6 kapılı gardroplar yeterince kafi... Fazla fazla yetiyor.. Biraz tertipli düzenli de olursanız dağılmaz...
Bana göre gereksiz ama yaşam tarzınızı da bilemem ihtiyaç mı size göre?
suan çift kişilik bir yatak odasının gardrobunu dolduruyo esyalarım canım hatta yazlık kıyafetlerim de baska bir dolapta eşimin esyaları da gelince cok sıkısık olur mu acaba die düşünüyorum dolabın içi

Öncelikle size ne sıklıkla misafir gelicek onu düşünün.
kıyafetiniz ne kadar miktarda ?
diğer odalar açılan kanepe alıcakmısınız ?
ıvır zıvır koymak için deponuz varmı ?
yatak odanız küçük mü büyük mü bunları gözden geçirin
sonuçta zevk meselesi ben severim böyle esya koyabilecegim yerleri ama yerim yoksa yapamam...
açılan kanepe almıcam
kıyafetlerim baya var
misafir kv ve kp kalmaya gelir arada
yatak odam cok küçük deil

bence bir evde kendiliğinden giyinme odası yoksa iki odaya indirerek giyinme odası yapmak iyi bir fikir değil. bizde üç oda var ama o bile yatılı misafirde sıkıntı olabiliyor. aslında en iyisi hem giyinme odası hem de ebeveyn banyosu kendiliğinden olacak da işte... :KK51:

açılan kanepe almıcam
kıyafetlerim baya var
misafir kv ve kp kalmaya gelir arada
yatak odam cok küçük deil

Gelen misafir için çocuk odasına küçük açılan bir köşe alabilirsin...
Benimde koltuklar açılmıyor ama gerekiyor yatak tarzı birşey.
evim 2+1 bende çocuk odasına alcam yatak yada açılan köşe takımı...

Aman misafir ne kadar gelicek bizim evimiz küçücük :KK68: ama eşimin kuzenleri gelirse mesela nereyi bulurlarsa yatıyorlar 2 oda bi salon evimiz küçük odada bi çek yat var ama genelde kurutma odası olarak kullanıyorum ben orayı :KK48: ayda yılda bir gelecek insanlar için yapmak istediğinden vazgeçme bemce :KK66:

benım soyleydı...
yenı evlıyken salonu oturma odası olarak da kullandım gunluk oturum yerıydı
+yatak odasında sadece yatak pencere onunde 2 berjer ve bas ucu komıdınlerım vardı ferah ferah
+soyunma odasında elbıse dolabımız vardı ( 6 kapılı yeterlı oluyor ) mkyaj masası namı deger tuvalet masası utu masamız vardı ebevyn banyosu olan odayı sectık
ve+ 2 cekyat olan bı calısma odası vardı (yatılı gelen mısafırı orda agırlıyordum uyuması ıcın ) esımde bende calısırken dokuk sacık olarak :)

bebıs haberı olunca o yatak odamdakı 2 berjer ıle calısma odamdakı 2 cekyatı bı araya getırıp oturma odasına cevırdım
bos kalan calısma odasına besık alıp cocuk odasına cevırdım
soyunma odası olarak kullandıgım mevcut elbıse dolabımında bulundugu yere yatak odamı tasıdım :)
salonda salon olarak kaldı :)

halıyle bebıs olana kadar ıstedıgım gıbı kullanmıs oldum :KK66: oyle yapabılırsın

benım soyleydı...
yenı evlıyken salonu oturma odası olarak da kullandım gunluk oturum yerıydı
+yatak odasında sadece yatak pencere onunde 2 berjer ve bas ucu komıdınlerım vardı ferah ferah
+soyunma odasında elbıse dolabımız vardı ( 6 kapılı yeterlı oluyor ) mkyaj masası namı deger tuvalet masası utu masamız vardı ebevyn banyosu olan odayı sectık
ve+ 2 cekyat olan bı calısma odası vardı (yatılı gelen mısafırı orda agırlıyordum uyuması ıcın ) esımde bende calısırken dokuk sacık olarak :)

bebıs haberı olunca o yatak odamdakı 2 berjer ıle calısma odamdakı 2 cekyatı bı araya getırıp oturma odasına cevırdım
bos kalan calısma odasına besık alıp cocuk odasına cevırdım
soyunma odası olarak kullandıgım mevcut elbıse dolabımında bulundugu yere yatak odamı tasıdım :)
salonda salon olarak kaldı :)

halıyle bebıs olana kadar ıstedıgım gıbı kullanmıs oldum :KK66: oyle yapabılırsın
aynen öyle yapıcam canım teskler

Aman misafir ne kadar gelicek bizim evimiz küçücük :KK68: ama eşimin kuzenleri gelirse mesela nereyi bulurlarsa yatıyorlar 2 oda bi salon evimiz küçük odada bi çek yat var ama genelde kurutma odası olarak kullanıyorum ben orayı :KK48: ayda yılda bir gelecek insanlar için yapmak istediğinden vazgeçme bemce :KK66:
benden çok yaşayın benim düşüncelerimi file getirmişsiniz bu dünya yaşamak için geldik başkası evine gelince oturma odasında yatsın 3-5 gün kalıcak diye ben olsam vazgecmem

Giyinme odama 1 sene sonra kanepe almak zorunda kaldım çünkü benim ailem şehir dışında.. Çok gelip kalan oluyor bende.. Salondaki de 2 kişilik yatak oluyor ama yetmedi bana :KK43:
Bnece ya giyinme odasına 1 kanepe koyun giyinirken siz de rahat edersiniz, ben ütüleri de orada yapıyorum.. Yada yatak odanız genişse dolap sığıyorsa hiç giyinme odası işine girmeyin derim, oranın dağınıklığı ayrı oluyor :KK43:

X