Glutensiz beslenme, diyet günlüğüm

masal3487

💙💙💙💙
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
12.634
28.889
Bu benim ikinci diyet günlüğüm, daha önce bu günlüğü zayıflamak için acmistim,bu defa sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolü icin açıyorum,en azından kendimi frenleyebilmem için bu şart oldu sabah yediğim pizzadan sonra:KK23:

Şimdi başlıktan da anlaşılacağı üzere gluten içeren buğday,arpa,yulaf gibi temel besin kaynağı olan fakat çokta yararlı olmayan besinleri hayatımdan tamamen cikarmaya karar verdim,sigarayı bırakır gibi birakmayi dusunuyorum bakalım ne kadar dayanabilecegim,sevgili günlüğüm

Bir kase mercimek çorbası ictim,sabah pizza yediğim için aksam dengelemek istedim.

Çok merak ediyorum glutensiz beslenme ile vücudumda ki değişiklikleri,sanırım en az bir kac hafta süre ile glutensiz beslenmeyle ancak farklılık gözlemleyebilirim

Günaydın sevgili günlüğüm,bugün bayan arkadaşlarla dışarda kahvaltıya gidicez ve tabiki ekmek ve kızartma olmayacak tabagimda :KK49:

Gideceğim yere de yu
Merhaba sanırım benim de Glutensiz hassasiyetin var çünkü ekmek yemediğim zaman karnım dümdüz ama yiyince şişiyor. Aranıza katılabilir miyim
Merhaba tabiki istersen bana eşlik edebilirsin,benim hassasiyetim yok ama tüp bebek öncesi yumurta kalitem için en az 3 ay tamamen hayatımdan çıkarmayı planlıyorum,zaten bir kaç ay yemeyince vücut yokluğuna alışır diye düşünüyorum.

Ben zaten ekmek,pasta seven biri değilim ama bulgurla yapılan (kısır,çiğköfte,içli köfte) tarzı şeyleri çok seviyorum bakalım ne kadar dayanirsam o kadar iyi.

Senin aran nasıl ekmek ve bulgurla

Gideceğim yere de yu

Merhaba tabiki istersen bana eşlik edebilirsin,benim hassasiyetim yok ama tüp bebek öncesi yumurta kalitem için en az 3 ay tamamen hayatımdan çıkarmayı planlıyorum,zaten bir kaç ay yemeyince vücut yokluğuna alışır diye düşünüyorum.

Ben zaten ekmek,pasta seven biri değilim ama bulgurla yapılan (kısır,çiğköfte,içli köfte) tarzı şeyleri çok seviyorum bakalım ne kadar dayanirsam o kadar iyi.

Senin aran nasıl ekmek ve bulgurla
İnşallah çok güzel geçer herşey sizin için ❤
Ben pirinç pilavı yemiyorum ama kısır olunca yiyordum ekmek de yiyorum beyaz ekmek olmasa da sonuç olarak yiyorum 😐😐 bakalım deniycem gittiği yere kadar vücudum nasıl tepki veriyor

İnşallah çok güzel geçer herşey sizin için ❤
Ben pirinç pilavı yemiyorum ama kısır olunca yiyordum ekmek de yiyorum beyaz ekmek olmasa da sonuç olarak yiyorum 😐😐 bakalım deniycem gittiği yere kadar vücudum nasıl tepki veriyor
Aynen bende pirinç pilavı yemiyorum çok sevdiğim bir şey degil.

Buğdayin un hali bulgur halinden daha çok gluten içeriyor daha ufalfigi için,bulguru tamamen çıkaramıyorsan da ekmeği çıkarmaya çalışsan iyi olur,ben zaten günde iki üç dilimden fazla yemiyordum tamamen çıkarmak zor olmayacak,ben bulguru da tamamen cikarmaya çalışıyorum o biraz zorlayacak gibi

Aynen bende pirinç pilavı yemiyorum çok sevdiğim bir şey degil.

Buğdayin un hali bulgur halinden daha çok gluten içeriyor daha ufalfigi için,bulguru tamamen çıkaramıyorsan da ekmeği çıkarmaya çalışsan iyi olur,ben zaten günde iki üç dilimden fazla yemiyordum tamamen çıkarmak zor olmayacak,ben bulguru da tamamen cikarmaya çalışıyorum o biraz zorlayacak gibi
Sanırım beni de ekmek zorlayacak deneyelim öyleyse birde değil de azaltan azalta😊😊

Bugünü de glutensiz ve sağlıklı menülerle kapattım,sabah bayan arkadaşlarla kahvaltıya gittik ben peynir ve yumurta yedim,salatalık domates bile yemedim mevsimi değil diye,aksamda yeşil mercimekli salata çok hafif hissediyorum

Bugünü de glutensiz ve sağlıklı menülerle kapattım,sabah bayan arkadaşlarla kahvaltıya gittik ben peynir ve yumurta yedim,salatalık domates bile yemedim mevsimi değil diye,aksamda yeşil mercimekli salata çok hafif hissediyorum
Siz de mi tüp bebek ben de onun için dikkat ediyorum kalite için ay aynı sebeple burdayız

Siz de mi tüp bebek ben de onun için dikkat ediyorum kalite için ay aynı sebeple burdayız
Evet tüp bebek için,hem rezervim az hem de kalite sorunu var, takviyeler kullanıyorum ama yeterli olmuyor gluten çok etkiliyormus en azından tüp bebek öncesi ne kadar dikkat edersem o kadar faydalı olur.

Bir de düzenli spor yapmak lazım ona da ufaktan başladım bakalım şifa olsun inşallah

Günaydın sevgili günlüğüm,
Kahvaltımı yaptım
Ispanaklı yumurta
15 zeytin
Bir dilim peynir
Bir kase yoğurt
Ve 3 ceviz

Glutensiz sağlıklı bir kahvaltı yapmış oldum,bugün dışarda işlerim var çıkarken yanıma bir avuç kadar badem alicam acikinca atistiririm,badem tok tutan bir besin ara öğün için çok ideal

X